Noslēdzies aizraujošs Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta posms Vecpilī

Monday, 29. June, 2015.

Vecpils autotrasē noslēdzies Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta trešais posms. Avārijām un drāmām bagātā sacīkstē uzvaru 1600 klasē sasniedza Rūdolfs Bogens, 2000 Super klasē – Ainārs Kenigsbergs, Open klasē – Jānis Borševskis, VAZ Klasika klasē – Arnis Odiņš, B600 klasē – Beate Klipa, Mini bagiju klasē – Krišs Miķelis Aploks. Sacīkste atsevišķās klasēs uzrāda čempiontitulu pretendentus.

Vecpils posms izvērtās par īpašu izrādi skatītājiem, jo notika finālbraucieni sagādāja neticamu intrigu, ko papildināja avāriju sērija visas dienas garumā.

1600 klasē dienas gaitā dominēja Latvijas un Baltijas čempionāta līderis Rūdolfs Bogens (Cēsis, Mexa/Meltatlux Racing Team). Viņš nebija uzvarams ne kvalifikācijas braucienos, ne finālā. Bogenam šī bija otrā uzvara trijos posmos, kas nozīmē, ka gan Latvijas, gan Baltijas čempionātā viņš kļuvis par pārliecinošu titulu favorītu. Otro vietu guva Kaspars Silenieks (Kuldīga), bet trešais – Raimonds Mūrnieks (Pope).

2000 Super klase sarūpēja dienas lielāko drāmu. Pirmajā kvalifikācijas braucienā notika divas iespaidīgas avārijas – vispirms kūleņošanu piedzīvoja čempionātā četrus gadus nestartējušais Jānis Spīķis (Rīga), bet dažas minūtes vēlāk savu automašīnu iznīcināja bijušais Latvijas vicečempions un šā gada pirmā posma uzvarētājs Ritvars Zobens (Laubere). Ja Spīķis dienas turpinājumā pat pamanījās atgriezties uz starta, tad Zobena automašīna pēc avārijas nav atjaunojama. Ar sportistiem viss kārtībā.

Klases finālam pirmajā starta vietā kvalificējās Edijs Ošs (Rīga), un tieši viņš pieļāva pāragru startu, tāpēc brauciens tika apturēts. Izrādījās, ka atkārtotajā startā dienas līderis vairs nevarēja atgriezties uz starta tehnikas problēmu dēļ. Tas pavēra ceļu uz panākumiem vairākiem citiem favorītiem. No starta vadībā aizbrauca Ainārs Kenigsbergs (Saldus), veidojot pārsvaru pār konkurentiem sekotāju savstarpējo cīņu dēļ. Kenigsbergs uzvarēja, sasniedzot pirmo uzvaru kopš 2009. gada, kad arī kļuva par Latvijas čempionu. Par otro vietu cīnījās citi šīs klases čempioni Jānis Miščenko (Aizkraukle, SK Ogre) un Mārtiņš Starks (Rīga, Autocross.lv Autokrosa komanda). Kādā no līkumiem abiem bremzējot Starks trāpīja Miščenko mašīnas aizmugurē – notikums, pēc kā Miščenko izstājās, bet Starks saņēma sodu, zaudējot finišā izcīnīto otro vietu. Arī sekotājiem neveicās, kā rezultātā sensacionāli otro vietu izcīnīja Monta Beierbaha (Brocēni), bet trešo pozīciju, par spīti tehnikas problēmām, guva Juris Spīķis (Rīga, SK EOS).

Gan Latvijas, gan Baltijas čempionāta kopvērtējumā pēc Kenigsberga uzvaras un līdzšinējā līdera Riharda Daiņa (Cēsis, Mexa/Melatlux Racing Team) tehnikas problēmām abi kļuvuši par galvenajiem pretendentiem uz uzvarām.

Open klasē kvalifikācijas braucieni noritēja salīdzinoši mierīgi, tomēr galveno intrigu sarūpēja Latvijas un Baltijas čempionāta līdera Jāņa Borševska (Mārupe, Autocross.lv Autokrosa komanda) kūlenis pirmajā braucienā. Atlikusī dienas intriga bija – vai līdera auto izdosies sagatavot atlikušajiem braucieniem, lai Jānis varētu kvalificēties finālam. Fināls tika sasniegts, tomēr Borševskim bija jāstartē no pēdējās – 11. vietas. Startā vadībā nonāca Ints Jeršovs (Rīga, Autocross.lv Autokrosa komanda) un Agris Brediks (Ozolnieki, Steel Tech/Autocross.lv), kuri, par spīti abu auto tehniskiem bojājumiem, aizvadīja sīvu cīņu savā starpā. Tikmēr Borševskis apdzina vienu konkurentu pēc otra, drīz sasniedzot arī līderus. Pēc sīvām kaujām finišā Borševskis pirmais, Brediks – otrais, Jeršovs – trešais. Šis panākums Borševskim dod labu pārsvaru gan Latvijas, gan Baltijas čempionāta kopvērtējuma vadībā.

VAZ Klasika klasē dienas lielākā intriga bija pirmo divu posmu uzvarētāja Arņa Odiņa (Naukšēni, Steel Tech/Autocross.lv) izstāšanās pirmajā braucienā, kas nozīmēja vai nu citu uzvarētāju trešajā posmā, vai nu neticamu līdera atgūšanos pēc neveiksmes. Kvalifikācijas summā uzvarēja igaunis Heinars Lehtsārs, bet viņam sekoja pērnais Latvijas vicečempions Kalvis Tēts (Cesvaine). Odiņš finālam kvalificējās tikai astotajā vietā. Finālā startu vinnēja Tēts, bet Lehtsārs veica nopietnus uzbrukumus līderpozīcijas iegūšanai. Abu cīņu ēnā palika Odiņa tuvošanās pjedestālam – sezonas līderis apdzina vienu konkurentu pēc otra. Pāris apļus pirms finiša Tēts, Lehtsārs un Odiņš satikās cīņā par uzvaru. Lehtsārs brauciena drāmā kļūdījās – dodoties izšķirošajā uzbrukumā viņš trāpīja trases malas valnī, apmetot vairākus kūleņus. Odiņš, izvairījies no lidojošās mašīnas, pēdējā aplī noķēra līderi un to apdzina. Lieliskā uzvara nostiprina Arni Latvijas un Baltijas čempionāta kopvērtējuma vadībā. Trešo vietu fināla drāmā sasniedza Edijs Zimza (Valmiera), kļūstot par sezonas vicelīderi.

B600 bagiju klasē dienas galvenie varoņi bija abi pirmo posmu uzvarētāji – Beate Klipa (Lielvārde, LMT Autosporta Akadēmija) un Kaspars Meņģelis (Tukums). Abu duelis finālā bija aizraujošs līdz pēdējiem metriem. Lai gan Kaspars pāris reizes devās uzbrukumā, Beate noturēja pirmo vietu līdz finišam. Līdz ar to Klipa atgriezusies Latvijas čempionāta kopvērtējuma vadībā, pārspējot Meņģeli par diviem punktiem. Trešais Vecpilī un kopvērtējumā – Valters Zīverts (Gramzda), kurš cīņas gaitā atņēma pirmo pjedestālu Jānim Geisteram (Bukulti).

Mini bagiju klasē turpinājās Kriša Miķeļa Aploka (Jūrmala) duelis ar lietuvieti Normantu Lepši. Latviešu puika pēc starta nonāca līderpozīcijā, taču Lepšis drīz viņu apdzina. Šķita, ka bērnu klases finālā viss jau skaidrs, kad pāris apļus pirms finiša Aploks devās pretuzbrukumā, atgūstot pirmo vietu. Šis bija trešais Aploka panākums trijos posmos, līdz ar to arī droša līderpozīcija Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Trešajā vietā gan posmā, gan kopvērtējumā – Monta Henilāne (Garkalne).

Latvijas autokrosa čempionāts turpināsies ar priekšpēdējo posmu Vecpils autotrases pretējā virzienā 1. augustā. Baltijas čempionātā atlikusi tikai viena sacīkste – septembrī Lietuvā.

FOTO: Valdis Priede, Autosports.lv

Plašāka informācija: www.autocross.lv

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Latviešu elektromobilis Drive eO uzvar Paikspīkā!

Monday, 29. June, 2015.

Latvijas komandas «Drive eO» radītais viena megavata elektriskais automobilis ar jaunzēlandiešu pilotu Rīsu Millenu svētdien triumfēja leģendārajās Paikspīkas sacīkstēs.

«Drive eO» automašīna finišēja pēc deviņām minūtēm un 7,222 sekundēm, kļūstot par pirmo elektromobīli vēsturē, kas uzvarējis sacensībās. Tāpat par sekundi tika pārspēts līdzšinējais elektrisko mašīnu rekords.

Zīmīgi, ka pēc tehniskas kļūmes lielāko daļu trases pilnpiedziņas mašīnai nācās veikt tikai ar priekšējo riteņu piedziņu.

Arī otro vietu sacensībās izcīnīja elektromašīna – japānis Nobuhiro Tadžima ar Horvātijā ražotu mašīnu atpalika par 25 sekundēm. Tadžima savas karjeras laikā Paikspīkas sacensībās uzvarējis deviņas reizes.

Latvijas mašīnai gan neizdevās sasniegt sacensību rekordu, jo 2013.gadā leģendārais franču rallija braucējs Sebastjans Lēbs finišēja pēc astoņām minūtēm un 13 sekundēm. Tāpat arī pērn uzvarētājs Romēns Dimā no Francijas bija pusotru sekundi ātrāks nekā šoreiz Millens.

Šajās sacensībās tiek veikta 20 kilometrus gara distance ar 156 līkumiem.

Iepriekšējos divos gados Latvijas komandas automašīnu pilotēja Jānis Horeliks, kurš 2013.gadā piedzīvoja smagu avāriju, bet pērn ieņēma 96.pozīciju 114 finišējušo ekipāžu konkurencē.

1020 kilovatu (1368 zirgspēku) jaudīgais Latvijā projektētais un uzbūvētais auto ir aprīkots ar 50 kilovatstundu (kWh) litija jonu akumulatoru paku, kas darbina sešus «YASA-400» elektriskos motorus ar «eO» izstrādātajiem kontrolieriem. Šis aprīkojums nodrošina 1020 kilovatu jaudu, maksimālais griezes moments ir 2160 ņūtonmetru (Nm), auto var attīstīt ātrumu līdz 260 kilometriem stundā. Spēkrata svars ir tikai 1150 kilogrami, bet 200 kilometrus stundā tas spēj sasniegt zem sešām sekundēm.

Zīmīgi, ka Rīsa Millena tēvs Rods deviņdesmitajos gados piecas reizes triumfēja Paikspīkas absolūtajā ieskaitē.

Paikspīkas izturības sacīkstes šogad notika jau 93.reizi.

Rugāju posms ir noslēdzies

Thursday, 25. June, 2015.

Latvijas Trofi reidu čempionāta 3. posms ir noslēdzies. Mazliet skumji – fantastiskas trīs dienas Latgalē, sirsnīgā un jautrā gaisotnē, ir aizritējušas gluži nemanot. Mazliet skumji arī par to, ka šīs bija pēdējās sacensības Latvijā 2015 gada sezonā. Uz nākamo un jau pēdējo posmu būs jādodas pie kaimiņiem, uz Igauniju (taču tas jau būs cits stāsts). Pretēji draņķīgo laika apstākļu solītāju prognozēm, Mamma Daba visus priecēja vārda tiešā nozīmē (Purva rūķi Mārtiņš un Jānis arī to bija saorganizējuši).

Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta 3.posmā pirmspēdējās sezonas sacensībās TR1 klases ekipāžas vienu pēc otras piemeklēja tehniskas ķibeles, kas liedza vairākiem sezonas favorītiem cīnīties par godalgotām vietām Rugājos. Nekā patīkama, taču šis fakts ļauj saglabāt kopvērtējuma rezultātu intrigu līdz pat pēdējā posma finišam. Rugājos pirmo vietu pārliecinoši izcīnīja Sergeja Iskrova ekipāža ar stūrmaņiem Raivi Jaunzemu un Zigmāru Streļakovu. Otrajā vietā ļoti pieredzējusī igauņu ekipāža Arto Kunnapas, Gunnar Obolenski un  Kairi Heinaru-Kunnapas. Sīvā cīņā, piekāpjoties igauņiem vien par dažiem punktiem, Latvijas Trofi reidu iepriekšējās sezonas uzvarētāji Dzintars Urniežus ar palīgiem Induli Pakalnīti un Jāni Kancānu.

Rugājos bija fantastiska iespēja trasē redzēt TR3 klases sportistus – tas šajā sezonā mājas dubļos ir īpašs notikums. Cīņa bija ļoti līdzvērtīga un par „mata” tiesu – vien ar 2 punktiem Vilnis Zeiza un Artūrs Melnis pierādīja, ka prot nepārspējami braukt – viņi uzvarētāju godā. Otrie – igauņu ekipāža Tarvo Klaasimäe ar stūrmani Ivar Parks. Arī trešā vieta igauņu ekipāžai Rene Derrik un Priit Kasesalu.

Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta Tūrisma kausa izcīņas 3.posmā Rugājos uzvarēja Arnis Pušs ar stūrmaņiem Alvi Reinšmitu un Edvardu Ošupu. Otrie – Surens Jegiazarjans ar stūrmaņiem Imantu Vidiņu un Artjomu Peku, trešajā vietā atstājot Edvīnu Vansoviču ar palīgu Gati Vidiņu. Sacinājumi? Gaužām vienkārši un bez pārsteigumiem – lai uzvarētu Tūrisma kausā, ir jāgūst nopietns rūdījums kāda no sporta klasēm. Nākamajā sezonā varbūt šo nepielūdzamo statistika vajadzētu ņemt vēra tiem Tūrisma kausa dalībniekiem, kam līdz uzvarai mazliet pietrūkst – vismaz dažus gadus patrenēties kāda no sporta klasēm.

CanAm Trophy Latvia 2015 braucēji dalās 2 klasēs – sporta un hobija. ATV sporta klasē šoreiz uzvaras laurus plūca Sandis Putniņš paliekot nepārspēts abos braucienos. Otrajā vietā –Rolands Gusts. Trešā vieta grūtā cīņā Agrim Jansonam. Hobija klasē pārāks par konkurentiem bija Andris Šalaginovs, līdz ar ko godam izcīnīta pirmā vieta. Pavisam nedaudz līdz uzvarai pietrūka Stefanam Borozkinam – viņš otrais, aiz sevis, trešajā vietā atstājot Edgaru Kovalu.

Latgales kausa 2015 „mazo” klasē nepārspēts palika smagākās labās kājas īpašnieks  Valdis Madernieks ar ātrāko skrējēju Jāni Vētru. Izrādās, ka kaimiņiem igauņiem ļoti patīk mūsu Ērgļu cīņas un viņiem lieliski izdodas – otrie Tonu Zeiger un Raul Lukk, trešajā vietā atstājot arī Igaunijas ekipāžu – Toomas Land un Karlis Land. „Lielo” klasē Rugājos uzvarēja APE Team ekipāža – Mairis Jurka, Mārtiņš Apsītis un Edgars Ozoliņš. Otrajā vietā komandas biedri, arī APE Team – Ģirts gailītis ar Edgaru Miķelsonu. Trešajā vietā Dmitrijs Kurakins ar Andreju Reiniku.

Paldies visiem, kas piedalījās – dalībniekiem, līdzjutējiem, atbalstītājiem!!!

Noskaidroti rallija supersprinta otrā posma uzvarētāji

Thursday, 25. June, 2015.

Svētdien, 21.jūnijā,  Smiltenes “Tepera” trasē norisinājās LAF SAK Latvijas čempionāta un FREKO kausa izcīņas rallija supersprintā standarta un sporta automašīnām otrais posms.

Draudīgie lietus mākoņi visas dienas garumā Smilteni tomēr nesasniedza un gandrīz 100 supersprinta dalībnieki sausajā trasē sacentās dažbrīd tikpat kā necaurredzamos putekļos.

4WD plus klasē uzvarētāja godā Valts Zvaigzne, pirmo vietu izcīnot pirmajā un trešajā braucienā. Otrajā vietā “Tepera”posmā Vigo Rubenis, bet trešais – mājinieks Edgars Tralla.
Valtam Zvaigznem Smiltenes sacensībās uzvara arī visos trīs braucienos 4WD klases ieskaitē, otrais šeit Intars Rezakovs, trešajā vietā Niks Kanders.
4WD open klasē pirmo vietu ieguva Andris Puriņš, kurš bija ātrākais divos braucienos, aiz viņa  Gints Bērze un Artis Voicišs.

2WD open ieskaitē par uzvarētāju Smiltenē kļuva Aigars Tīdmanis, uzvarot otrajā un trešajā braucienā. Māris Druva ieguva otro vietu, bet Ainārs Skaidiņš posmā trešais.
Savukārt Sandis Laukšteins uzvarēja klasē 2WD, arī uzvarot divos no braucieniem, kamēr otro vietu izcīnīja Modris Žentiņš, bet trešo pjedestāla pakāpienu ieņēma Raivo Ozoliņš.

 

Gints Lapsa palika nepārspēts RWD ieskaitē, kur viņam uzvaras pirmajā un trešajā braucienā. Gundaram Tīdmanim uzvara otrajā braucienā un otrā vieta klasē, bet trešo vietu izcīnīja Raivis Galviņš.

Tikmēr FWD 1600 klasē par uzvarētāju kļuva Ģirts Ozoliņš, kurš uzvarēja pirmajā un trešajā braucienā, otrā vieta Andrim Aleksejevam un trešais klasē Varim Žentiņam.

VAZ Historic Open klasē starp trīs dalībniekiem ātrākais bija Kalvis Tēts, kurš uzvarēja visos trīs braucienos, aiz sevis atstājot Ralfu Jāni Grīnfeldu un Inetu Grīnfeldi.

Ātrākais no junioriem U18 ieskaitē “Tepera” trasē bija Māris Millers, otrais Mikus Villerušs un trešais Roberts Poriņš.

Līdz nākamajām rallija supersprinta sacensībām nu būs jāgaida pāris mēnešus, jo trešais Latvijas čempionāta un kausa izcīņas  posms norisināsies augusta beigās Liepājā, Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme” ietvaros.

Visi rallija supersprinta “Teperis” rezultāti
Sacensībufotogalerija

Info, foto: Dace Janova, LAF SAK preses sekretāre

Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējumā saspīlējums

Friday, 19. June, 2015.

Svētdien, 21. jūnijā Vecpils autotrasē tiks aizvadīts trešais LAF Folkreisa Vasaras kausa posms, kā arī devītā LAF Krosa komisijas autokrosa kausa sacīkste. Dramatiska situācija folkreisa kopvērtējumā – četri līderi praktiski uz vienas punktu līnijas.

Pirms svētdienas LAF Folkreisa Vasaras kausa trešā posma Vecpilī seriāla kopvērtējumā neticams saspīlējums: pirmie četri braucēji divu punktu robežās. Pērnā gada vasaras sezonas bronzas ieguvējs Jānis Āboliņš divos posmos sakrājis 28 punktus, bet pirmo posmu -Autocross.lvRX Cup un Brenguļu – uzvarētāji Edijs Sloka un Mārtiņš Spīķis, kā arī Edvīns Vansovičs guvuši pa 27 punktiem.

Abu pirmo sacensību rezultāti bijuši tik dažādi, ka kopvērtējuma līderi cietuši gan guvumus, gan zaudējumus. Sloka pēc uzvaras Autocross.lvRX posmā Brenguļos apgāzās, Spīķis pirms uzvaras Valmierā nefinišēja pirmā posma finālā, Āboliņam pirmais posms ne pārāk veiksmīgs, bet Vansovičs pēc pjedestāla 333 trasē guva sarežģītu piekto vietu Brenguļos, pamatīgi nopostot tehniku.

Vecpils posms atkal būs atšķirīgs salīdzinājumā ar pirmajām sacensībām, tāpēc diez vai kādam no līderiem izdosies izveidot izteiktu pārsvaru arī pēc šīs sacīkstes. Tiesa, Sloka un Spīķis pie uzvarām tika ļoti pelnīti un, sevišķi Edija gadījumā, galvenā favorīta statuss ir atbilstošs. Ja pieņem, ka arī Brenguļos pirms kūleņa Sloka cīnījās par uzvaru, Edijs noteikti ir favorītu pulkā.

Haotiskie pirmo sacensību rezultāti šīs četrotnes sekotājus aizbīdījušas uzreiz desmit punktu attālumā. Nākamie divi posmi – abi Vecpilī – noteiks, vai par uzvaru kopvērtējumā cīnīsies šie četri dalībnieki, vai kāds izkritīs no cīņas, vai viņiem pievienosies vēl kāds. Vecpilī labi rezultāti var izdoties mājiniekam Matīsam Šadrim, cīņā par uzvaru var atgriezties Renārs Ēķis, pašlaik nav saprotams, vai Viestura Plētiena līderpozīcija vēl pēdējā aplī Brenguļos bija apstākļu sakritība, vai tomēr viņš ir spēks, ar kuru jārēķinās.

Sacīkstē uz starta plāno iziet 34 folkreisa braucēji. Interesanti, ka cīņās dosies uzreiz trīs bijušie Latvijas autokrosa čempioni – Andrejs Lajevskis, brāļi Intars un Jānis Spīķi. Pozitīvi, ka titulētie sportisti labprāt startē arī folkreisā.

Lai gan iepriekšējās sezonās LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējuma cīņas bijušas īpaši dramatiskas (vienāds punktu skaits starp Andi Kļavu un Jāni Dreimani 2013. gadā, trīs punkti starp Ediju Ošu un Mārtiņu Starku 2014. gadā), šogad situācija kļūst skaidrāka. Andis Kļava veido pārsvaru pār Raivi Grigoroviču, savukārt pārējie posmu dalībnieki kopvērtējumā netiek līdzi.

Kļavas un Grigoroviča duelī pašlaik triumfē Anda pieredze un savaldība – lai gan Raivja pilnpiedziņas iespējas sola panākumus, pašlaik problēmas sagādā mašīnas izturība, kas posta vienu posmu pēc otra. Kļava, pat ne vienmēr braukdams visiem pa priekšu, vienalga veic nelielus uzkrājumus pār konkurentu. Starp abiem pirms devītā posma Vecpilī ir 17 punktu pārsvars, kas, ja nesāks rukt, drīz būs pārāk daudz, lai Grigorovičs tiešā cīņā tiktu Kļavam klāt.

Tajā pašā laikā Andim Krosa komisijas kauss ir tikai viena no prioritātēm, un ne tā galvenā – viņš ir līderu vidū arī Latvijas, Lietuvas un Baltijas autokrosa čempionātos. Līdz ar to iespējams kāds klupiens vai neapmeklēts posms. Kļavam arī Vecpils sacīkste būs sarežģīta: sestdien būs aizvadīts Lietuvas čempionāta posms Ukmerģē, tātad divas sacīkstes vienā nedēļas nogalē.

Krosa komisijas kausa kopvērtējuma trešajā vietā atrodas Raimonds Latmanis. Raimonds cītīgi krāj punktus, lai gan debijas sezona ne tuvu nav vienkārša tehnikas un braukšanas ziņā. Tomēr izvēlētā stratēģija – apgūt krosu šādā kausa izcīņas seriālā – ir lieliska.

Pašlaik grūti saskatīt braucēju, kurš atlikušajos četros posmos varētu uzrasties ar vēlmi ātri nokļūt top-3. Edijs Ošs, kurš kopvērtējumā ir ceturtais, Vecpilī neplāno startēt, meklējot laimi Ukmerģē. Arī pārējie sekotāji, pat, ja parādīsies uz starta abās Vecpilīs, Aizkrauklē un Brenguļos, diez vai veiks visus šos posmos.

Nitišs un Baumanis Vācijā turpina rallijkrosa sezonu

Friday, 19. June, 2015.

Nedēļas nogalē Vācijā, Esteringas trasē norisināsies pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta kārtējais posms. SuperCar pasaules čempionāta piektajā posmā startēs Reinis Nitišs, bet Eiropas čempionāta Super 1600 klasē cīņai gatavojas čempionāta līderis Jānis Baumanis.

Reinis Nitišs SuperCar klasē pēc pirmajiem četriem posmiem kopvērtējumā atrodas piektajā vietā, joprojām atrodoties labās pozīcijās cīņā par pasaules čempionāta medaļām. Līdzšinējās sacīkstes nav bijušas vienkāršas un, lai gan nav iegūti daudzi punkti posmu kvalifikācijas summā, sacīkstes noslēgtas lieliski: trīs starti finālbraucienā, divi pjedestāli.

Nitišam kopvērtējumā jādzenas pakaļ līderim Peteram Solbergam, kurš gan šogad atkal šķiet neķerams. Reinim priekšā arī Johans Kristofersons, komandas biedrs Andreass Bakerūds un Timijs Hansens.

Jānis Baumanis uz Vāciju dodas, atgriežoties Super 1600 klasē, kurā atrodas Eiropas čempionāta līderpozīcijā. Iepriekšējo cīņu Lielbritānijā Baumanis veica SuperCar klasē, debitējot pasaules čempionātā. Šādi starti šogad būs vēl, tomēr pamatprogramma ir cīņa Super 1600 ieskaitē. Pirmajos posmos Portugālē un Beļģijā sasniegta, attiecīgi, trešā un pirmā vieta, turklāt kvalifikācijas braucienu stabilitāte ļāvusi iekrāt nelielu pārsvaru kopvērtējumā pār sekotājiem. Jāņa sīvākie konkurenti šobrīd – francūzis Andrea Dibūrs, čehs Ondžejs Smetana, ungārs Kristians Šžabo un citi.

21.jūnijā „Tepera” trasē – rallija supersprinta čempionāta sacensības

Friday, 19. June, 2015.

Svētdien, 21.jūnijā Smiltenes „Tepera” trasē norisināsies LAF SAK Latvijas čempionāta un FREKO kausa izcīņas rallija supersprintā standarta un sporta automašīnām otrais posms.


Patlaban sacensībām Smiltenē pieteikušies jau vairāk nekā  80 dalībnieki. Tie, kas vēl  nav paspējuši reģistrēties supersprinta otrajam posmam , elektronisko pieteikumu var aizpildīt šeit.

„Tepera” trases saimnieks Vairis Tralla stāsta, ka trase sacensībām jau ir sagatavota un dalībnieki tiks gaidīti jau no 8:30. Toties skatītāji svētdienas rītā varēs pagulēt kādu stundu ilgāk, jo supersprinta pirmais brauciens startēs starts 11:30. Bez tam, šogad skatītāji varēs sacensības vērot bez ieejas maksas.

Kā jau ierasts supersprinta sacensībās pirms Līgo svētkiem, būs padomāts arī par sieru un alu ātrākajiem un veiksmīgākajiem braucējiem, kuri tiks apbalvoti 17:00.

21.jūnijā visas dienas garumā norisināsies arī Smiltenes pilsētas svētki, kas noslēgsies ar koncertu un nakts balli Jāņukalna estrādē.

Rallija supersprinta „Teperis” nolikums un pieteikušos dalībnieku saraksts atrodams www.4rati.lv sadaļā „Supersprints”.

Info: Dace Janova, LAF SAK preses sekretāre
Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

333 drifts noslēdzas ar 2014 gada čempiona Ulasa uzvaru

Thursday, 18. June, 2015.

Pagājušajā nedēļas nogalē sporta kompleksā “333” norisinājās Latvijas PRO drifta čempionāta “RIGA DRIFT CHALLENGE” 4. posms un Latvijas drifta kausa 2. posms. PRO klasē uzvaras laurus pirmo reizi šosezon plūca pagājušā gada Latvijas čempions Ēriks Ulass, savukārt Latvijas drifta kausa ProAm un Street klasēs uzvaras svinēja Jevgēņijs Sapuns un Jānis Ciedra.

Sacensības iesākās ar treniņiem sestdienas vakarā, pēc kuriem bija skaidrs, ka PRO klasei jaunā konfigurācija, kurā garā taisne bija jāaizvada nepārtrauktā sānslīdē, būs īpašs izaicinājums. Uz starta PRO klasē stājās 15 braucēji no visām trīs Baltijas valstīm. Salīdzinājumam – šajā pašā nedēļas nogalē divu Eiropas spēcīgāko seriālu sezonas atklāšanas posmos – Drift Allstars un EEDC – startēja līdzīgs pilotu skaits.

Diena iesākās ar sausu laiku visu trīs klašu treniņiem, tāpat arī Latvijas drifta kausa Street klase sausā trasē aizvadīja savus kvalifikācijas braucienus, kuros veiksmīgākais izrādījās Patriks Žunna. ProAm kvalifikācijas laikā sāka līt lietus, kas nozīmēja, ka pilotiem bija ātri jāpārslēdzas un jāadaptējas slidenajiem trases apstākļiem. Labāko rezultātu ProAm kvalifikācijā uzrādīja “Degviela Drift” komandas pārstāvis Voldemārs Siliņš.

Slapjajā, bet vienlaikus žūstošajā trasē tika uzsākta arī PRO klases kvalifikācija, tomēr, tā kā bija cerības uz to, ka trase nožūs līdz galam, šie braucieni tika apturēti. Sacensību tiesneši un organizatori nolēma, ka, lai trasē varētu redzēt kvalitatīvus PRO braucienus, vispirms trasē laidīs Street un ProAm klašu finālbraucienus, pēc kuriem tad attiecīgi sekos gan PRO klases kvalifikācija, gan tandēmu braucieni.

Latvijas drifta kausa Street klasē līdz finālam aizcīnījās Jānis Ciedra un Dāvis Mangalis. Abiem ar E30 paaudzes 3. sērijas BMW braucošajiem pilotiem pēc pirmajiem dueļiem tika piešķirts pārbrauciens, kurā gan pārāks izrādījās Jānis Ciedra. Jāatzīmē, ka tieši Ciedra pēc diviem aizvadītiem posmiem kļuvis par kopvērtējuma līderi. Viņam ar pāris punktu deficītu seko Dāvis Mangalis un Dmitrijs Firovs.

ProAm klasē sīvās cīņās līdz finālam jau otro posmu pēc kārtas aizcīnījās ar Mercedes 190E braucošais daugavpilietis Jevgēņijs Sapuns. Viņam šoreiz pretī stājās Raitis Maurāns, kurš sacensībās startēja ar no PRO pilota Raivja Graudiņa aizlienētu 3. sērijas (E30) BMW. Pārāks šoreiz finālā bija Sapuns, līdz ar to viņš varēja svinēt savu  pirmo uzvaru drifta sacensībās. Trešo vietu ProAm klasē izcīnīja ar Nissan 200SX (S13) braucošais Jānis Dergačs, šajā cīņā pārspējot Gundaru Čipenu.

Jāatzīmē, ka mainīgo laika apstākļu dēļ pilotiem tika doti papildus iesildīšanās braucieni, lai spētu adaptēties pie trases un parādīt pēc iespējas labāku sniegumu gan saviem atbalstītājiem, gan “333” trasē sanākušajiem skatītājiem. Tomēr neraugoties uz aizkavēšanos pat paši pēdējie PRO klases finālbraucieni tika aizvadīti vēl gaismā.

PRO klases kvalifikācijas pirmo trijnieku veidoja Reinis Frīdbergs (Subaru Impreza), Ingemārs Jēkabsons (6. sērijas (E63) BMW) un Ēriks Ulass (3. sērijas (E30) BMW). Tā kā kvalifikācijā pie punktiem tika 12 no 15 braucējiem, pirmais četrinieks jau automātiski iekļuva TOP 8 kārtā. Pārējiem pilotiem vieta labāko astotniekā vēl bija jāizcīna.

Pēc TOP 16 un TOP 8 cīņām bija izkristalizējušies četri dienas labākie, kuriem bija jādodas pusfināla cīņās – Ēriks Ulass, Gediminas Levickas, Ingus Jēkabsons un Reinis Frīdbergs. Duelī starp Ulasu un lietuviešu pilotu labāku sniegumu parādīja latviešu braucējs, savukārt tandēmā starp Jēkabsonu un Frīdbergu uzvarēja vairāk PRO klasē pieredzējušais Jēkabsons.

Fināla cīņa bija patiesi dramatiska, jo Ulass ar Jēkabsonu pēdējos gados ir aizvadījuši neskaitāmus braucienus un šī atkal bija principiāla cīņa. Abi braucēji nelika vilties, jo Ulass savā sekojošajā braucienā pēc garās taisnes uzslīdēja virsū Jēkabsona spēkratam, tādējādi sabojājot sava auto dzesēšanas sistēmu. Tomēr piecu minūšu laikā problēma tika novērsta un abi braucēji varēja aizvadīt tiesnešu piešķirto pārbraucienu. Šoreiz stabilāku sniegumu uzrādīja Ulass, līdz ar to viņam arī uzvara Latvijas PRO drifta čempionāta 4. posmā.

Neraugoties uz to, Ingus Jēkabsons saglabājis savu līdera pozīcija kopvērtējumā, kurā tagad kā otrais ir Ulass. Jāatzīmē, ka cīņā par trešo vietu pārāks par lietuvieti bija Reinis Frīdbergs, kuram attiecīgi trešā vieta ne vien posmā, bet arī kopvērtējumā.

Latvijas drifta kausa 2. posma Street klases rezultāti:
1. Jānis Ciedra
2. Dāvis Mangalis
3. Pēteris Burvis
4. Dmitrijs Firovs

 

Latvijas drifta kausa 2. posma ProAm klases rezultāti:
1. Jevgēņijs Sapuns
2. Raitis Maurāns
3. Jānis Dergačs
4. Gundars Čipens

 

Latvijas drifta čempionāta 4. posma PRO klases rezultāti:
1. Ēriks Ulass
2. Ingus Jēkabsons
3. Reinis Frīdbergs
4. Gediminas Levickas

 

Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi :
Facebook: Latvian Drift page
Twitter: Latvia drift
Draugiem.lv: Latvijas drifts

Instagram: latviadrift

un www.driftlatvia.com

 

Mūs atbalsta: STP,Lāčplēsis, Mriepas.lv, XL enerģijas dzēriens, Čili pica, prodrift.lv , BMWpower.lv, balticrace.lv, ss.lv, informatīvais uzziņu dienests 1188, www.traips.lv, Krāsu Forums, Capital FM, Degviela, sportacentrs.lv, tvnet.lv, LAF, www.travelnews.lv, DC shoes, automazgātuve Genarts, TOMO hotel, Just bārs, Vējstikli, go4speed.lv, driftemotions.lv, Apsardze „BERKUTS” , Sporta klubs un veikals “ProGym.lv” un Tūninga veikals un Serviss “ProTuning.lv”, TWIN AUTO, Ground Zero, Baltie.lv, Skŗiveru saldumi, Bus4rent

Pirmo reizi Baltijā norisināsies vērienīgas “Legends” automašīnu sacīkstes

Thursday, 18. June, 2015.

No 26. līdz un 28. jūnijam Pērnavā, “auto24ring” trasētiks aizvadīts Baltijas un autošosejas čempionāta trešais posms “Baltic Touring Cars” klases automašīnām. Reizē ar Baltijas autošosejas čempionāta posmu,pirmo reizi Baltijā norisināsies “Baltic Sea Cup For Legends” (Baltijas jūras Leģendu kauss)sacīkstes, pulcējot līdz pat 40 interesantajām “Legends” klases automašīnām ar dalībniekiem no 4 valstīm.

Sākotnēji Baltijas autošosejas čempionāta trešā posma norise bija paredzēta 3. un 4. jūlijā Biķernieku trasē, kas vienlaicīgi būtu bijusi arī trases atklāšana pēc vērienīgajiem rekonstrukcijas darbiem, taču, ieilgušo rekonstrukcijas darbu dēļ, posms ir pārcelts uz Pērnavas “auto24ring” trasi, kura no 26. līdz 28. jūnijam jau otro reizi šosezon priecēs čempionāta skatītājus un dalībniekus. Baltijas čempionāta sacīkstes ir iekļautas kopējā programmā ar Somijas autošosejas čempionāta posmu, līdz ar to sacensību programma solās būt iespaidīga kopējā dalībnieku skaita ziņā.

Šajā posmā tiks aizvadīts prestižākās Baltijas autošosejas klases “Baltic Touring Cars” trešais posms un Baltijas jūras Leģendu kausa otrais posms. Šis posmssolās pulcēt Baltijā vēl neredzēti daudz “Legends” klases automašīnas. Posmu Igaunijā plāno apmeklēt 40 “Legends” klases sportisti no četrām valstīm –  Somijas, Krievijas, Gruzijas un Latvijas.

Uz starta redzēsim tādus latviešu braucējus kā vairākkārtējo Baltijas autošosejas čempionu Uldi Timaku, kurš jau izmēģināja spēkus pirmajā Baltijas jūras Leģendu kausa posmāSomijā. Pirmo reizi ar nesen iegādāto  “Legends” automašīnuuz starta stāsies arī Latvijas kartingu čempions Mārtiņš Lapiņš. Iespējams, viņiem pievienosies vēl kāds latviešu sportists, jo Latvijā šogad kopā iegādātas jau piecas “Legends” automašīnas. Jāpiemin, ka kuplā saitā “Legends” automašīnas būs redzamas arī Rīgā, no 22. līdz 23. augustam, “Riga Summer Race” sacensību ietvaros Biķernieku trasē.

Pēc diviem aizvadītajiem čempionāta posmiem, Baltijas autošosejas čempionāta kopvērtējumā “Baltic Touring Cars” klases“Baltic Open” ieskaitēšobrīd atrodas lietuviešu sportists Dainius Matijošaitis, otro vietu kopvērtējumā atstājot Ernestai Globitei. “GTO” klasē šobrīd kopvērtējumā vadībā atrodas Martinas Griška.  “BTC 1” klases kopvērtējuma līderis viennozīmīgi šobrīd ir Edvinas Mardosas, savukārt, Andrius Jasionauskas pagaidām noturējies “BTC 2” klases pirmajā vietā.

Trešais posms Pērnavā norisināsies trīs dienas. Pirmajā čempionāta posma dienā, 26. jūnijā, jau no plkst. 10:00 tiks aizvadīti treniņu un kvalifikācijas braucieni visām klasēm. 27. jūnija pēcpusdienā norisināsies jau pirmais sacensību brauciens “Baltic Touring Cars” automašīnām, kā arī tiks noskaidroti ātrākie“Legends” klases braucēji. Noslēdzošajā posma dienā, 28. jūnijā, tiks aizvadīts otrs sacīkšu brauciens “Baltic Touring Cars” klasē. Tā kā šis ir arī Somijas čempionāta posms, trasē būs redzamas sacenšamies gan “Porche”, gan “Chevrolet Camaro” un citas automašīnas.

Plašāka sacensību programma un cita informācija pieejama mājaslapā www.batcc.eu, jaunumiem no sacīkšu norises vietas varēs sekot līdzi Facebook lapā “Baltic Touring Car Championship”.

Informāciju sagatavoja:

Evita Tīdmane

Tālr. +371 29488824

E-pasts: evita@batcc.eu

www.batcc.eu

Izmaiņas rallija un rallija-karuseļa sacensību kaledāros

Thursday, 18. June, 2015.

Veiktas izmaiņas sacensību kalendārā: Latvijas autorallija čempionāta 5. posms pārcelts uz Tartu, un norisināsies 26.-27. septembrī. Pārcelts Latvijas čempionāta “Rallija-Karuselis” un “6H Cross Country 2015” trešais posms no 09.08.2015. uz 15.08.2015., kas norisināsies Ozolnieku novada “Akmenscūciņas” un “DSG Karjeri” pieguļošajā teritorijā.

Augšā!