Rallijā Latvija 2014 uzvar Rauls Jētss/Kristo Krāgs

Monday, 20. October, 2014.

Šodien Cēsīs ar igauņu Raula Jētsa / Kristo Krāga triumfu finišēja Latvijas rallija čempionāta sezonas noslēdzošais posms Rallijs Latvija 2014. Igauņu ekipāža spēja nosargāt pirmajā dienā iegūto līderpozīciju un tuvākos sekotājus – Svili / Pūķi – apsteidza par 10,89 sekundēm. Ātrāko trijnieku noslēdza ekipāža no Lietuvas – Čapkausks / Šipkausks, kuri no uzvarētājiem atpalika 31,57 sekundes. Leģendārā latviešu rallija braucēja Aleksandra Karamiševa piemiņas kausu ieguva Mārtiņš Svilis.

Dažādu notikumu piesātināta bija Rallijs Latvija 2014 izšķirošā diena, kuras laikā autosportistiem bija jācīnās ar lietus pielietiem ātrumposmiem, kuru segums šodien bija ļoti neprognozējams un mainīgs. Sešos dienas ātrumposmos līdz drošam finišam līderpozīciju spēja nosargāt igauņi Rauls Jēts un Kristo Krāgs, kuri uzrādīja ātrāko laiku divos dienas ātrumposmos un noturēja jau pēc sacensību pirmās dienas iegūto līderpozīciju.

“Uzvarēt Rallijs Latvija un iegūt Latvijas rallija čempiona titulu ir sapnis, kas nu ir piepildījies,” emocionāls pēc finiša bija Rauls Jēts. “Organizatori arī šoreiz bija parūpējušies par vienreizējiem ātrumposmiem, arī laika apstākļi šo ralliju padarīja par neaizmirstamu piedzīvojumu! Sacensību pirmajā dienā pieļāvām kļūdu – nedzirdēju stūrmaņa teikto un aizbraucu garām līkumam. Labi, ka tā bija vienīgā nozīmīgā kļūda rallijā un atlikušo distanci veicām pārdomāti.

Šogad mūsu sportiskie rezultāti neļāva pacīnīties par augstākajām vietām Igaunijas čempionātā, tāpēc izvēlējāmies visu savu uzmanību koncentrēt tieši Latvijas čempionātam. Lai labāk sagatavotos šim rallijam, pagājušajā nedēļā izvēlējāmies startēt Sāremā, tāpēc šodien gūtā uzvara gan posmā, gan arī čempionātā man ir kā Jackpot,” jautrs pēc finiša bija Rauls Jēts.

Tuvākie sekotāji igauņiem šodien bija latvieši Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis. Kā atzina paši autosportisti, tad, ja nebūtu pieļauta kļūda dienas pirmajā pilsētas ātrumposmā SS13 Cēsis, iespējams, viņi būtu varējuši pacīnīties arī par uzvaru kopvērtējumā. Rallijs Latvija absolūtajā ieskaitē trešo vietu izcīnīja lietuvieši Ramūns Čapkausks / Tomas Šipkausks, kuri atzina, ka ir apmierināti ar šodien parādīto tempu un sasniegto rezultātu tik sarežģītos braukšanas apstākļos.

Norādām, ka visi trīs pirmo vietu ieguvēji startēja R5 grupā.

Mārtiņš Svilis saņēma Aleksandra Karamiševa ceļojošo kausu, kuru kopš 2008. gada pasniedz latviešu pilotam, kurš Latvijas rallija čempionāta (LRČ) noslēdzošā posma pēdējā grunts ātrumposmā uzrāda ātrāko laiku. Rallijs Latvija pēdējā ātrumposmā SS16 DMack Power Stage Svilis bija ne vien ātrākais latvietis, bet uzrādījā arī absolūti ātrāko laiku. “Ja godīgi, tad rallija laikā par šo apbalvojumu nedomājām, bet esmu ļoti pagodināts iegūt tik nozīmīgu apbalvojumu ar tik lielu vēsturisku nozīmi,” priecīgs ir Mārtiņš Svilis.

Intriģējoši notikumi līdz pat sacensību priekšpēdējam ātrumposmam norisinājās N4 grupā, kurā pēc pirmās dienas vadībā atradās Bulantsev / Danilova, kuriem uz spēles šodien bija likta ne tikai uzvara Ralljs Latvija, bet arī LRČ kopvērtējumā. Lai iegūtu čempiona titulu, ekipāžai bija gan jāuzvar rallijā, gan jāiegūst “power stage” punkti. Pēc Vorobjova / Mālnieka avārijas sacensību pirmajā dienā, tieši Bulantsev / Danilova pārņēma vadību N4 grupā un ar katru veikto kilometru palielināja intrigu – vai ekipāža spēs gūt nepieciešamo punktu skaitu, lai kļūtu par sezonas čempioniem? Intriga tika atrisināta rallija priekšpēdējā ātrumposmā SS15 Hydroscand, kad automašīnas nolauztā riteņa dēļ viņi bija spiesti izstāties, zaudējot ne tikai iespējamo uzvaru rallijā, bet arī čempionu titulu N4 grupā, kuru ar sezonas gaitā sakrātajiem punktiem ieguva Vorobjova / Mālnieka ekipāža.

Vorobjovs / Mālnieks saņēma arī Rallijs Latvija atbalstītāja Møller Auto Lidosta balvu, kura viņiem pasniedza par ātrāko laiku rallija pirmajā ātrumposmā SS1 Audi Quattro.

Konkurentu neveiksmes savā labā izmantoja Kravchenko / Kuzminov, kuri bija ātrākie starp finišu sasniegušajiem dalībniekiem un svinēja uzvaru N4 grupā, otrajā vietā atstājot Gerashchenko / Kurnosov. Lai gan trešajā vietā finišu sasniedza Šusts / Stepanovs, viņus no rallija izslēdza par automašīnas neatbilstību tehniskajiem noteikumiem.

R2 grupā šodien izpalika gaidītā spēkošanās starp divām LMT Autosporta Akadēmija ekipāžām, jo Emīla Blūma vadīto automašīnu pievīla tās ātrumkārba, un ekipāža pēc dienas otrā ātrumposma no sacensībām izstājās. Drošu uzvaru grupā izcīnīja Sirmacis / Kulšs, kuriem sekoja Lielkājis / Miķelsons un Belokoņs / Freibergs.

Tikmēr 2WD klasē uzvaru izcīnīja Andis Neikšāns / Aivis Aizsilnieks, kuri uzrādīja ātrāko laiku visos rallija ātrumposmos un savus tuvākos sekotājus, lietuviešus Valeišu / Reisu, apsteidza par četrām minūtēm un 39,86 sekundēm. Trešajā pozīcijā ierindojās Zigurds Kalniņš / Renārs Salaks. Neikšāns / Aizsilnieks Rallijs Latvija laikā ieguva 28 punktus, ar ko bija pietiekami, lai apsteigtu visus savus konkurentus un izcīnītu Latvijas rallija kausu 2WD grupā.

Ne mazāk interesantas un spraigas cīņas norisinājās starp rallijsprinta dalībniekiem, kur par uzvarētājiem kļuva Nebars / Berķis (4WD Open), Jeršovs / Bērze (4WD), Rovanperä / Pietiläinen (2WD Open) un Cielēns / Rambols (1600 grupa).

Rallijs Latvija sacensību rezultāti pieejami interneta mājaslapā www.autorally.lv.

Rallijs Latvija pateicas saviem partneriem – Jūrmalas un Cēsu pilsētas domēm par atbalstu Latvijas rallija čempionāta noslēdzošā posma sarīkošanā, kā arī izsaka pateicību Conti STL, Hydroscand, Moller Auto Lidosta, Prodex, BAN. Paldies arī Canon IB Serviss, FN Serviss, FS Noma, Ramirent, Red Bull un Virši-A, bez kuru atbalsta sarīkot sacensības nebūtu iespējams. Informatīvo atbalstu nodrošina Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs, Delfi Autosports, Tavs Auto un 4rati.lv.

 

###

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts

Rallijs Latvija 2014 preses sekretārs

Tālrunis: +371 26557801, e-pasts: janis@raevents.lv

Rallijs Latvija 2014 izšķirs Latvijas čempionāta iznākumu

Friday, 17. October, 2014.

Nedēļas nogalē Jūrmalā un Cēsīs notiekošais rallijs Latvija 2014 būs Latvijas autorallija čempionāta pēdējais posms. Sacīkstes viens no uzdevumiem – nezināmo čempionu un čempionāta medaļnieku noskaidrošana. Uz pēdējo sacīksti jau čempionu godā dodas vienīgi R2 grupas ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs (LMT Autosporta Akadēmija). Citu godalgoto vietu ieguvēji vēl jāuzzina.

Latvijas autorallija čempionāta pēdējais posms seriālā izcīnāmo punktu ziņā būs visvērtīgākais. Ja aizvadītajos posmos par uzvaru čempionāta ieskaitē sportisti saņēma 15 punktus, tad, uzvarot savā automašīnu grupā šonedēļ, ekipāžas saņems 25 punktus, plus 3 bonusa punkti par uzvaru PowerStage. Attiecīgi, vairāk punktus saņem arī sekojošo vietu ieguvēji. Tas nozīmē, ka atsevišķu ekipāžu šķietami labā kopvērtējuma situācija var izgaist līdz ar negaidītiem pavērsieniem rallija gaitā un „lielajiem” punktiem.

Latvijas čempioni zināmi R2 grupā – ekipāža Sirmacis/Kulšs pēc sarežģīta iepriekšējā rallija Kurzemes pusē kļuvusi neaizsniedzama tuvākajiem sekotājiem. Vicečempionu tituls gandrīz rokā Emīla Blūma/Reiņa Vilsona (LMT Autosporta Akadēmija) vienībai, taču tā nedrīkst pieļaut rupjas kļūdas. Noteiktu apstākļu (uzvaras) gadījumā otro vietu var atņemt arī Gunta Lielkāja/Viļņa Miķelsona (Ciedra Racing) ekipāža.

Tradicionāli par svarīgu tiek uzskatīta cīņa N4 klasē. Šogad šajā ieskaitē ir pārliecinoši līderi – Jāņa Vorobjova/Andra Mālnieka ekipāža. Tā kā šajā klasē Latvijas čempionāta ieskaitē startēs septiņas ekipāžas, vienībai pietiek sasniegt finišu, lai kļūtu par čempioniem pat, ja uzvar un punktu maksimumu gūst tuvākie sekotāji Igors Bulancevs/Marina Daņilova. Cīņā par medaļām (izņemot zelta) būs arī sekojošās Alekseja Mersijanova un Aleksandra Mihailova ekipāžas.

Vissīvākā cīņa par čempiontitulu R5 grupā. Starp igauni Raulu Jētsu un lietuvieti Martinu Samuiti tikai viens punkts, savukārt, atgriežoties sacīkstēs pēc vasaras sezonas izlaišanas, cīņā par titulu iesaistās arī Vasīlijs Grjazins. Šī būs interesanta un neprognozējama kauja!

Aktuālas cīņas par kopvērtējuma vadošajām vietām arī Latvijas kausa izcīņas 2WD grupā. Uz uzvaru kopvērtējumā galvenie pretendenti ir Kaspars Kaņeps-Kalniņš/Artūrs Šimins, kuri iekrājuši desmit punktu pārsvaru pār sekotājiem Edgaru Balodi/Inesi Akmentiņu, bet 14 punktu pārsvars pār Zigurdu Kalniņu/Renāru Salaku. Taču lielo punktu sistēma pēdējā posmā par čempiona titulu ļauj domāt pat Anda Neikšāna/Aivja Aizsilnieka ekipāžai. Viņu uzvara kopvērtējumā, protams, būtu īpaša sensācija.

Junioru kausā pārāk pārliecinošā vadībā atrodas Ralfs Sirmacis, lai komandas biedrs Emīls Blūms tiktu viņam garām. Arī komandu kausā intriga noslēgusies – LMT Autosporta Akadēmija jau neapturami pirmajā vietā.

Informācija par rallija „Latvija 2014” norisi – www.autorally.lv.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Sezonas noslēguma un apbalvošanas pasākums “3H un 6H Cross Country”

Friday, 17. October, 2014.

LAF Rallija reida komisija uzaicina uz sezonas noslēguma un “3H un 6H Cross Country” apbalvošanas pasākumu. Ielūgumu un informāciju skatiet šeit:

Minirallija dalībnieki „Latvijā” sacentīsies „lielā ”rallija ātrumposmos

Friday, 17. October, 2014.

Sestdien, 18.oktobrī ar sacensībām „Latvija” noslēgsies ne tikai Latvijas rallija čempionāta, bet arī Minirallija kausa izcīņas 2014.gada sezona.

2014.gads ir pirmā jaunās minirallija (jeb labi aizmirstā vecā savulaik ļoti populārā amatieru rallija) disciplīnas pilnā sezona. Šogad minirallija dalībnieki ir sacentušies gan Madonas pusē, gan Alūksnē, Skrundas un Priekules puses ceļos.

 

Pārsvarā miniralliju dalībniekiem šogad ir tikuši piedāvāti grants ātrumposmi , bet visi seši „Latvijas” ātrumposmi būs tikai ar asfalta segumu.

Veseli četri ātrumposmi ir paredzēti Biķernieku trasē, kur tās pašas dienas vakarā sacentīsies rallija „Latvija” ekipāžas.

Pārējie divi minirallija ātrumposmi norisināsies Jūrmalā, Ķemeros un Dzintaros, un arī šo trasi izmantos „lielā’ rallija sportisti.

Pirmā minirallija ekipāža startēs 10:50 pie Līvu Akvaparka un turpat 17:00 dalībnieki tiks gaidīti sacensību finišā.

Minirallijā „Latvija 2014” piedalīsies 60 ekipāžas – lielāku dalībnieku skaitu šoreiz nepieļāva sacensību nolikums.
Vairākās minirallija ieskaites grupās tieši šajās sacensībās izšķirsies godalgoto vietu liktenis. Tā tikai viena punkta starpība patreiz no 2wd klases līdera igauņa Karela Tolpa kopvērtējumā šķir Raivi Garozu un Uldi Fjodorovu, tālu neatpaliek arī trešajā vietā esošā Ķenavu ekipāža.

Spraiga cīņa paredzama arī 4WD klasē – Artis Upītis/Gints Dzenis šobrīd ir vien trīs punktus piekšā Valta Zvaigznes un Mārtiņa Ozoliņa ekipāžai, trešie klasē pēc 5 sacensību posmiem Edgars Avens ar Aigaru Bajāru.

4WD+ ieskaitē vadībā ir Ivars Velme/Māris Dunda, no viņiem par 9 punktiem atpaliek Toma Lielkāja ekipāža. Tā kā sacensībām nav pieteicies kopvērtējuma trešajā vietā esošais Ronalds Baldiņš, visas iespējas uz pjedestāla nokļūt ir Vigo Rubeņa/Kristapa Eglītes ekipāžai.

 

1600 klasē kopvērtējumā vadībā ar 385 punktiem ir Armanda Cīrulnieka/Andra Šņukuta ekipāža, otrajā vietā esošajiem Mārtiņam Vītolam un Tomam Sproģim – 330 punkti, trešie Ingus kalniņš-Kalenieks ar Raimondu Kalnāju.

Ātrākais juniors gada kopvērtējumā patlaban ir Mārtiņš Sesks, viņam, atpaliekot vien par 10 punktiem, seko Kristaps Skrodis.

Komandu vērtējumā pārliecinoši pirmie  –  „Mārupe Rally Team”, jo  tuvākos sekotājus „Rude Racing” no mārupiešiem šķir 107 punkti.

Minirallija rezultātiem online varēs sekot līdzi www.4rati.lv.
Dalībnieku saraksts.
Informācija minirallija skatītājiem.

Rallijs Latvija 2014 skatītāja gids

Friday, 17. October, 2014.

Šajā nedēļas nogalēnorisināsies Latvijas rallija čempionāta sezonas noslēdzošais posms Rallijs Latvija 2014. Rallijs šogad vienkopus pulcinājis piecas dažādas autosporta disciplīnas un apliecinās nosaukumā ietverto Latvijas vārdu, jo trīs dienu laikā ātrumposmi paredzēti četru pilsētu – Tukuma, Jūrmalas, Rīgas un Cēsu – apkārtnē.

Latvijas rallija čempionāta sezonas izšķirošais posms

Rallijs Latvija ceremoniālais starts paredzēts sestdien plkst. 12:00 Jūrmalā pie ūdens atrakciju centra Līvu Akvaparks. Pirmās sacensību dienas laikā ātrumposmi ar grunts segumu paredzēti Tukuma pusē, bet asfalta seguma pilsētas ātrumposmi plānoti Ķemeros, Dzintaros un dienas izskaņā arī kompleksajā sporta bāzē Biķernieki. Biķerniekos autosportistiem paredzēti četri ātrumposmi, un trases aplis būs jāveic abos pulksteņrādītāja virzienos. Rallija otrās dienas starts noteikts plkst. 10:15 Cēsu pilsētā, kuras apkārtnē sportisti veiks vēl sešus atlikušos ātrumposmus. Rallijs Latvija svinīgā apbalvošanas ceremonija plānota plkst. 15:30 Cēsu pils laukumā.

Vēl četras sacensības papildus Latvijas rallija čempionāta posmam

Rallijs Latvija bez Latvijas rallija čempionāta (LRČ) ieskaites pulcēs vēl četru autosporta disciplīnu pārstāvjus. Tā vēsturisko automobiļu regularitātes rallijs sāksies jau piektdien plkst. 21:00, kad startēs sacensību pirmais regularitātes posms Biķernieku trasē, bet noslēgsies sestdien, kad dalībnieki būs veikuši visu plānoto distanci. Sestdien Biķerniekos un Jūrmalā apmeklētāji varēs vērot minirallija sacensības, kuru laikā autosportistiem būs jāveic seši ātrumposmi. Tikmēr svētdien rallijam piepulcēsies arī rallijsprinta dalībnieki, kuri ātrumposmos dosies pēc rallija dalībniekiem. Tāpat svētdien Cēsīs paredzēts arī rallija supersprinta čempionāta priekšpēdējais posms.

Kur iegādāties ieejas biļetes

Rallijs Latvija ieejas biļetes iespējams iegādāties vairākās Hydroscand tirdzniecības vietās visā Latvijā. Skatītāja komplekts vienai personai maksā 8,00 eiro, savukārt līdzvērtīgs komplekts divām personām – 15,00 eiro. Pie ieejas ātrumposmā būs iespējams iegādāties arī vienreizēju ieejas biļeti, kas maksās 4,00 eiro. Plašāka informācija par biļešu veidiem un to tirdzniecības vietām pieejama Rallijs Latvija interneta mājaslapā www.autorally.lv.

Rallija ātrumposmu kartes

Rallijs Latvija karti ar atzīmētiem ātrumposmiem jau šobrīd iespējams apskatīt rallija interneta mājaslapā www.autorally.lv. Apmeklētāji, kuri būs iegādājušies Skatītāja komplektu, līdz ar to saņems drukātu Skatītāja ceļvedi – tajā pārskatāmā formātā ir atzīmēti ne tikai ātrumposmi, bet iekļauti arī skatpunktu apraksti, ātrumposmu starta un finiša laiki, kā arī cita noderīga informācija.

Rallija rezultāti un jaunumi

Rallijs Latvija rezultātus varēs aplūkot oficiālajā interneta mājaslapā www.autorally.lv, kas īpaši pielāgota arī mobilajām ierīcēm. Tur atradīsiet arī visus sacensību dokumentus, kas palīdzēs orientēties rallija norises gaitā. Tāpat nedēļas nogales laikā par jaunumiem informēsim Rallijs Latvija sociālo tīklu kontos Twitter @RallijsLatvija un Facebook /RallijsLatvija.

Rallija radio

Rallijs Latvija laikā jau no piektdienas pēcpusdienas par notiekošo ātrumposmos informēs Latvijas rallija čempionāta oficiālais interneta radio un tā korespondenti Uldis Kaņeps-Kalniņš, Oskars Kaņeps-Kalniņš un Viesturs Saukāns. Savukārt par rezultātiem un oficiālajiem Rallija centra paziņojumiem no studijas Jūs informēs Andris Grīnvalds.

Rallijs Latvija video tiešraide

Sadarbībā ar Latvijas mobilais telefons (LMT) šogad būs unikāla iespēja rallija notikumus skatīties savā viedtālrunī un internetā – http://m.lmt.lv/rallijs.  Tiešraidē tiks pārraidīti notikumi no pilsētas ātrumposma Jūrmalā un LMT Autosporta Akadēmija sportistu rallija automašīnām, kā arī dienas labāko momentu apskati. Ieslēdz savu viedtālruni, planšeti vai datoru un rallija notikumus vēro neatkarīgi no vietas, kur atrastos – trases malā, mājās, ciemos vai birojā.

Globālā pozicionēšanas sistēma

Rallijs Latvija dalībnieku gaitām varēs sekot, izmantojot globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) sniegtās iespējas, kādas sava darba nodrošināšanai izmanto arī sacensību tiesneši. Skatītāji kartē varēs redzēt, kur tieši atrodas autosportistu automašīna un ar kādu ātrumu tā attiecīgajā mirklī pārvietojas. Saite uz GPS izsekošanu atrodama www.autorally.lv.

Skatītāju drošība

Rallijs Latvija rīkotājs biedrība RLV visiem skatītājiem atgādina, ka, lai arī cik daudz spēka tiek veltīts, lai autosportā veicinātu drošību, tas joprojām ir ļoti dinamisks sporta veids ar augstu bīstamības pakāpi. Visi apmeklētāji tiek lūgti būt maksimāli piesardzīgi, vienmēr ievērot izvietotās drošības norādes un sekot rallija oficiālo personu norādījumiem, kā arī pievērst uzmanību apkārt notiekošajam un parūpēties ne tikai par savu, bet arī par līdzcilvēku drošību.

###

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts

Rallijs Latvija 2014 preses sekretārs

Tālrunis: +371 26557801, e-pasts: janis@raevents.lv

LAF izvirza Beati Klipu dalībai FIA Young Driver Excellence Academy

Wednesday, 15. October, 2014.

Latvijas Automobiļu federācija izvirzījusi Beati Klipu dalībai FIA jauno braucēju atlases konkursā FIA Young Driver Excellence Academy, un oktobra beigās dosies uz Nīderlandi piedalīties treniņu un atlases pasākumā.

FIA Akadēmija ir paredzēta sportistiem vecumā līdz 23 gadiem, kuri atrodas savas autosportista karjeras sākuma punktā un, kurus attiecīgā nacionālā sporta federācija – šajā gadījumā LAF – atzīst par daudzsološiem sportistiem nākotnē. Lai arī galvenā vadlīnija Akadēmijas darbā ir sportista sasniegumi un fiziskā sagatavotība, FIA Institūts, kas pārrauga FIA Akadēmiju, vēlas veidot jaunos autosportistus arī kā drošas braukšanas vēstnešus sabiedrībā.

Beate Klipa, kura autosportā debitēja 2012. gadā folkreisā un Latvijas autokrosa čempionātā, šogad izcīnīja Latvijas un Baltijas autokrosa čempiones titulus B600 bagiju klasē. Šī ir pirmā reize Latvijas autokrosa vēsturē, kad sieviešu kārtas pārstāve sasniegusi nacionālo čempiona titulu. Šogad tiek izmēģināts kartings un citi motoru sporta veidi. Klipa arī aktīvi piedalījusies dažādās ārpus sacensību aktivitātēs – pretendējusi uz iekļūšanu OKartes Autosporta Akadēmijas labāko pulkā, cīnījusies par LMT Autosporta Akadēmijas balvu, bet šogad azartiski darbojas arī LAF Junioru Akadēmijas rindās.

LAF apsvēra arī citas jauno sportistu kandidatūras darbam FIA Young Driver Excellence Academy 2014/15. Sākotnējo nomināciju saņēma viens no pēdējo gadu talantīgākajiem Latvijas autošosejas braucējiem Konstantīns Calko. Taču sportists nevar apmeklēt FIA Akadēmijas aktivitātes, jo tās sakrīt ar Calko Radical čempionāta sacensībām.

Tikmēr Beate Klipa pauda neviltotu gandarījumu par šo iespēju, un jau sākusi gatavošanos dalībai FIA Akadēmijā.

Nesaskaņotas darbības apdraud autosportu!

Tuesday, 14. October, 2014.

Atgādinām, ka LAF biedriem jāņem vērā sacensību un treniņu saskaņošanas kārtība. Tā kā ir biedri, kas rīko nesaskaņotus treniņus un sacensības a/s „Latvijas Valsts meži” ceļos, potenciāli cietīs tie LAF sacensību (čempionātu) rīkotāji un biedri, kas ievēro noteikumus, ja LVM aizliegs izmantot savus ceļus. LAF izskatīs katru nesankcionētu treniņu un sacensību notikumu, un izvērtēs piespriežamā soda apmērus.

Plašāka kontaktinformācija par mežsaimniecībām atrodama www.lvm.lv.

Nitišs turpina Turcijā, Baumanis debitē RX Lites

Friday, 10. October, 2014.

Nedēļas nogalē Turcijā tiks aizvadīts priekšpēdējais pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kurā Reinim Nitišam jāaizvada svarīga cīņa par čempionāta medaļām. Savukārt Jānis Baumanis, kuram veiksmīgi noslēgusies Eiropas čempionāta sezona, nedēļas nogalē debitēs pilnpiedziņas mašīnu klasē RX Lites.

Nitišs pirms Turcijas posma atrodas kopvērtējuma trešajā vietā – ar labām izredzēm uz otro pozīciju, taču ar tikpat lielām iespējām izkrist no trijnieka. Pēdējo posmu rezervētā veiksmes deva Turcijā un novembrī Argentīnā būs ļoti nepieciešama.

Tikmēr Baumanis dodas uz Turciju jau kā Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks, kurš pieredzes gūšanas nolūkos debitēs RX Lites klasē.

„Šosezon Zviedrijā jau aizvadīju testus ar šādu automašīnu, un rezultāti bija ļoti labi. Iepriekš ar pilnpiedziņas automašīnu rallijkrosa sacensībās neesmu startējis, tāpēc grūti prognozēt, kā veiksies sacensībās, jo arī pārējie šīs klases braucēji ir ļoti ātri,” stāsta Jānis, kurš testus ar RX Lites automašīnu aizvadīja arī šonedēļ, pirms sacensībām Turcijā.

Nākamajā sezonā Baumanis turpinās startēt Eiropas rallijkrosa čempionātā Super 1600 klasē ar priekšpiedziņas automašīnu un par mērķi izvirzījis čempiona titulu.

„Nākotnes mērķis ir startēt pasaules čempionātā SuperCar klasē, bet nākamajā sezonā tas vēl nenotiks. Šogad debijas sezonā Eiropas čempionātā pārliecinājāmies, ka varu būt ļoti ātrs un braukt visiem pa priekšu, taču vispirms jāiegūst stabilitāte un lielāka pieredze,” stāsta Baumanis.

Stambulas rallijkrosa trase integrēta F-1 trases ietvaros. 1300 metrus garajā aplī 60 procenti seguma būs uz asfalta, pārējais – grunts.

Rallijs Latvija punktu sistēma garantē intrigas čempionāta kausu sadalē

Friday, 10. October, 2014.

18. un 19. oktobrīnorisināsies Latvijas rallija čempionāta 2014. gada sezonas noslēdzošais posms Rallijs Latvija 2014. Sacensības šogad startēs astoņpadsmito reizi un apliecinās nosaukumā ietverto Latvijas vārdu, jo ātrumposmi paredzēti četru Latvijas pilsētu – Tukuma, Jūrmalas, Rīgas un Cēsu – apkārtnē.

Lai gan Rallijs Latvija 2014 dalībnieku pieteikšanās beigu termiņš noteikts rīt, 10. oktobrī, plkst. 18:00, tomēr jau šobrīd ir zināms, ka sacensību nedēļas nogalē neiztikt bez spēkošanās par vairāku čempionātu kopvērtējuma kausiem.

Latvijas rallija čempionāta (LRČ) nolikums paredz, ka sezonas noslēdzošajā posmā iespējams izcīnīt vairāk punktu, nekā jau notikušajos posmos, piemēram, par uzvaru ieskaites grupā, ierasto 15 punktu vietā, iespējams saņemt 25 punktus. Arī rallija pēdējā ātrumposmā būs iespējams iegūt vairāk papildpunktus kā ierasts – par uzvaru grupā tiks piešķirti 3 punkti, bet par otro vietu – 1,5. Šāda punktu sistēma ļaus Rallijs Latvija laikā iegūt pat 28 punktus un gādās par neprognozējamiem rezultātiem un intrigām līdz pat finiša līnijai. LRČ kopvērtējuma līderi Rallijs Latvija laikā nevarēs justies droši, bet zemākajās vietās esošie sportisti noslēdzošo sacensību laikā varēs gūt ievērojamu punktu bagāžu un pat apsteigt kopvērtējumā augstāk esošos konkurentus.

Latvijā visplašāk pārstāvētās pilnpiedziņas N4 grupas vadībā atrodas Jānis Vorobjovs (rallijā startēs ar Mitsubishi Lancer Evo X), kurš pirms sezonas pēdējā posma iekrājis 90 punktus. Kopvērtējuma otrajā vietā šobrīd ierindojies Igors Bulantsevs (Igor Bulantsev, Mitsubishi Lancer Evo IX), kuram ir 60 punkti. Lai kļūtu par čempionu, autosportistam ne vien pašam būs sekmīgi jāstartē, bet arī jācer uz Vorobjova pieticīgu rezultātu. Tikmēr Bulantsevam konkurenci veidos gan Aleksejs Mersijanovs (Alexey Mersiyanov, Mitsubishi Lancer Evo X, 43 punkti, 3. vieta), gan ceturtajā vietā esošais Aleksandrs Mihailovs (Alexander Mikhaylov, Mitsubishi Lancer Evo X, 37 punkti).

Spēkošanās par ieskaites punktiem paredzama arī R5 grupā, kuras līderpozīcijā ar 42 punktiem šobrīd atrodas igauņu sportists Rauls Jēts (Raul Jeets). Otrajā vietā, ar iekrātu 41 punktu, šobrīd ir Martins Samuitis (Martynas Samuitis), kurš Rallijs Latvija startēs ar Mitsubishi Lancer Evolution X automašīnu. Sacensībām pieteicies arī trešajā vietā esošais Vasilijs Grjazins (Vasily Gryazin), kurš pēc gada sākumā izcīnītām uzvarām pirmajos divos LRČ posmos Rally Liepāja, čempionātā vairs nebija startējis. Grjazins iekrājis 34 punktus un ātrumposmos brauks pie Ford Fiesta S2000 stūres.

Priekšpiedziņas R2 grupā konkurentiem neaizsniedzams kļuvis Ralfs Sirmacis, kurš pēc šīs sezonas jau trešo reizi ieguvis čempiona titulu. Otrajā vietā šobrīd ierindojies Emīls Blūms, kuram ir 60 punkti un kurš ar Honda Civic Type-R automašīnu centīsies izcīnīt uzvaru jau trešajā LRČ posmā pēc kārtas. Intriģējoša cīņa sagaidāma par kopvērtējuma trešo vietu, kurā šobrīd ierindojies Guntis Lielkājis (Ford Fiesta, 39 punkti). Lielkājim uz papēžiem min Kristaps Feldmanis (37 punkti, 4. vieta), kurš arī startēs ar Ford Fiesta spēkratu un centīsies parādīt savas labākās prasmes, lai kāptu uz LRČ goda pjedestāla.

Spēkošanās sagaidāma arī Latvijas rallija kausa 2WD grupā, kurā uzvarētāja kausu matemātiski var izcīnīt četras ekipāžas, kas visas piedalīsies Rallijs Latvija. Kopvērtējuma galvgalī atrodas Kaspars Kaņeps-Kalniņš (BMW M3), kurš pēdējās trijās sacensībās uzrādījis stabilu sniegumu, un kopvērtējumā iekrājis ne tikai 39 punktus, bet arī 10 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Edgaru Balodi (Honda Civic Type-R, 29 punkti). Trešajā vietā ar 25 punktiem šobrīd atrodas Zigurds Kalniņš (brauks ar BMW markas automobili), savukārt ceturtais ar 17 punktiem – Andis Neikšāns, kurš startēs ar BMW M3.

Latvijas rallija kausa ieskaites grupā LRČ Juniors, kurā startē dalībnieki līdz 23 gadu vecumam, iespēja plūkt uzvarētāja laurus ir diviem kandidātiem – šobrīd līderpozīcijā esošajam Ralfam Sirmacim un Emīlam Blūmam, kurš rallijā var izcīnīt nepieciešamo punktu skaitu, lai apsteigtu Sirmaci. Trešajā vietā ierindojies Kristaps Feldmanis, kurš centīsies nosargāt pārsvaru pār Jāni Kricki un Daņilu Belokoņu.

LRČ Komandu vērtējumā čempionu godu vēl pirms Rallijs Latvija nodrošinājusi LMT Autosporta Akadēmija, kas iekrājusi pietiekamu pārsvaru, lai ASRT to nevarētu apsteigt.

Autosportistiem izšķirīgas cīņas par punktiem sagaidāmas arī Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallija čempionāta kopvērtējumā. Rallijs Latvija ietvaros norisināsies šī čempionāta Finālposms, kurā arī būs iespējams izcīnīt vairāk punktus nekā iepriekš notikušajos posmos, un tieši Rallijs Latvija laikā tiks noskaidroti šo reģionālo sacensību čempioni.

Pilnpiedziņas 4WD klasē izredzes iegūt čempionu kausu ir deviņiem pretendentiem. Starp tiem arī latvietis Jānis Vorobjovs (35 punkti, 2. vieta), kurš centīsies apsteigt priekšā esošo lietuvieti Ramūnu Čapkausku (Ramunas Capkauskas, 43 punkti) un būt ātrāks par diviem citiem lietuviešiem – Martinu Samuiti (34 punkti, 3. vieta) un Giedru Notku (Giedrius Notkus, 26 punkti, 4. vieta). Tikmēr vientilta piedziņas klasē 2WD līderpozīcijās izvirzījušies latvieši Ralfs Sirmacis (58 punkti) un Emīls Blūms (38). Ja Sirmacis rallijā ieskaites punktus negūs, tad Blūmam jāfinišē starp piecām ātrākajām ekipāžām, lai apsteigtu sāncensi. Blūmam gan jāuzmanās, lai viņu neapsteigtu kāds no kopvērtējuma tabulā zemāk esošajiem konkurentiem.

Rallijs Latvija laikā skatītāji varēs vērot autosportistu cīņas par ieskaites punktiem piecu dažādu sacensību – Latvijas rallijsprinta čempionāta, Latvijas minirallija kausa izcīņas, Latvijas čempionāta rallija supersprinta, kā arīvēsturisko automobiļu regularitātes rallija ieskaitēs. Tik plaša un daudzveidīga sacensību programma skatītājiem dos lielisku iespēju ne tikai salīdzināt dažādo sporta automašīnu tehniskās spējas, bet arī novērtēt autobūves attīstību katrā no atšķirīgajām disciplīnām.

Atgādināsim, ka Latvijas Rallija čempionāta noslēdzošā posma Rallijs Latvija sacensības sāksies piektdien, 17. oktobrī, kad Rīgā, sporta bāzē Biķernieki norisināsies testa posms, kurā autosportisti pirms oficiālā sacensību starta varēs pārbaudīt savu automašīnu tehnisko gatavību rallija cīņām. Pēc testa posma beigām, līdz ar tumsas iestāšanos, turpat Biķerniekos startēs vēsturisko automobiļu regularitātes rallija pirmais ātrumposms.

Rallijs Latvija pateicas saviem partneriem – Jūrmalas un Cēsu pilsētas domēm par atbalstu Latvijas rallija čempionāta noslēdzošā posma sarīkošanā, kā arī izsaka pateicību Conti STL, Hydroscand, Moller Auto Lidosta, Prodex, BAN. Paldies arī Canon IB Serviss, FN Serviss, FS Noma, Ramirent, Red Bull un Virši-A, bez kuru atbalsta sarīkot sacensības nebūtu iespējams. Informatīvo atbalstu nodrošina Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs, Delfi Autosports, Tavs Auto un 4rati.lv.

Haralds Šlēgelmilhs kāpj uz ADAC GT Masters goda pjedestāla

Wednesday, 8. October, 2014.

Haralds Šlēgelmilhs pagājušajā nedēļas nogalē Vācijā, Hockenheimring trasē, piedalījās ADAC GT Masters čempionāta noslēdzošajā posmā. Šlēgelmilhs kopā ar komandas biedru Luca Ludwig startēja divos sacensību braucienos – pirmajā no tiem viņi izcīnīja 2. vietu, savukārt otrajā braucienā finišu sasniedza 9. vietā.

 “Šīs bija vienas no visprofesionālāk sarīkotajām sacensībām, kādās esmu startējis – no brīža, kad ierados trasē, līdz pat otrā brauciena finišam – viss norisinājās, kā plānots un nobīde nebija ne par minūti. Čempionāta sadarbības partneri – Vācijas automobiļu klubs ADAC, televīzijas, kas sacensības translē tiešraidē, un autoražotāji, kas sacensībām sagatavo sacīkšu tehniku – pieprasa augstākās kvalitātes produktu, un varu apgalvot, ka rīkotāji spēj to sagādāt.

Sacensības Vācijā ir ļoti populāras, un, lai gan tās tiešraidē translē ar televīzijā, tās ir arī ļoti apmeklētas. Nepateikšu, cik tieši tūkstoši bija tribīnēs, bet skatītāju tajās bija ļoti, ļoti daudz. Arī stundu garajā autogrāfu sesijā fani pie manis visu laiku nāca un lūdza, lai parakstu plakātu, fotogrāfiju vai kādu citu suvenīru. Es šajā čempionātā startēju pirmo reizi, bet fani jau bija sagatavojušies – tātad viņi seko līdzi izmaiņām un jaunumiem. Tas tikai vēlreiz parāda, cik nozīmīgas Vācijā ir šāda veida autosporta sacensības.

Ar Mercedes-Benz automašīnu apradu salīdzinoši ātri. Ja vēl sestdienas braucienā eksperimentēju un centos līdz galam izprast mašīnas vadāmību, tad jau svētdien, otrajā braucienā, ātrāko apli veicu par nepilnu sekundi īsākā laikā, kas šādās sacensībās ir ļoti daudz. Sacīkstēs man bija vairāki tehniski jauninājumi, kādus iepriekš nebiju izmantojis, piemēram, pretizslīdēšanas (ABS) un vilces (traction) kontroles sistēma. Ļoti pārsteidza arī automašīnas jaudīgās bremzes – katrā līkumā spiest bremžu pedāli ar 140 bāru spēcīgu pretspiedienu nav joka lieta. Lai varētu sasniegt visaugstākos rezultātus, ļoti svarīgi ir ne tikai morāli sagatavoties sacensībām, bet būt arī fiziski labā formā.

Man pilnīgi jauna pieredze bija braukšana pārī ar Luku Ludvigu. Pirmkārt, liels izaicinājums bija atrast pareizo automašīnas regulējumu, kas atbilstu abiem braucējiem. Otrkārt, sacensību laikā man ar Luku bija jānomainās – tas nozīmē, ka man bija jāatsprādzē drošības jostas, jāatvieno sarunu iekārta un jāizkāpj no mašīnas, un tad pie stūres jāpalaiž apsēsties komandas biedrs, kuru nepieciešams piesprādzēt un pieslēgt pie radio sakariem. Turklāt, vēl pirms iebraukšanas boksu celiņā, jāpārliecinās, ka nospiestas visas nepieciešamās pogas, lai vispār varētu veikt šādu nomaiņu. Un tas viss jāizdara 20 sekunžu laikā!  Kad pirmo reizi izmēģinājām šo procedūru, tā aizņēma vairāk kā minūti. Es pat neatceros, cik daudz reizes trenējāmies un atkārtojām šo nomaiņu, bet sacensībās visu izdarījām nekļūdīgi, 19 sekunžu laikā.

Šī bija krāšņiem iespaidiem piepildīta nedēļas nogale, kurā guvu daudz jaunu iespaidu un noderīgu pieredzi, kuru varēšu izmantot arī mācot un trenējot jaunos braucējus Latvijā. Liels paldies komandai, tās vadītājiem par šādu iespēju un manam sacīkšu inženieriem. Zinu, cik ļoti viņi riskēja, uzaicinot mani startēt sacensībās, un cik liels atbildības slogs viņiem ir pret komandas atbalstītājiem un sasniegto rezultātu. Tāpēc ļoti liels prieks un gandarījums, ka izdevās sasniegt komandas mērķi un finišā būt starp desmit ātrākajām ekipāžām.

Ja pirmajā braucienā būtu izdevies noturēt brauciena vadību līdz pat finišam un otrajā braucienā nebūtu avārija ar Alvesuari, tad šī būtu perfekta nedēļas nogale. Ja man jāliek atzīme, tad liktu astoņas no desmit ballēm,” ar smaidu nosaka Haralds Šlēgelmilhs.

Atgādināsim, ka Haralds Šlēgelmilhs Vācijā, plašu popularitāti guvušā ADAC GT Masters sezonas noslēdzošajā posmā, startēja ar Mercedes-Benz SLS AMG GT3 automašīnu. Šlēgelmilhs BKK Mobil Oil Racing Team Zakspeed komandas sastāvā startēja kopā ar 26 gadus veco vācieti Luca Ludwig.

Sacensību laikā autosportistiem bija jāpiedalās divos 60 minūtes garos braucienos, veicot plānotu pilotu nomaiņu, pēc pirmajām 30 minūtēm. Pirmo braucienu autosportisti uzsāka no 9. starta vietas, nepieļāva kļūdas un finišu sasniedza augstajā otrajā vietā. Sacensību otro braucienu svētdien Šlēgelmilhs/Ludwig iesāka no 22. starta pozīcijas. Brauciena pirmajā daļā Formula 1 pilota Jaime Alguersuari vadītais auto ieskrēja Šlēgelmilha Mercedes-Benz, un latvietis braucienā atkrita uz pēdējo vietu. Atlikušajā brauciena laikā abi komandas biedri uzrādīja ātrus apļa laikus un līdz finišam pakāpās līdz 9. vietai.

Informācija par ADAC GT Masters čempionātu pieejama www.adac-gt-masters.de.

###

Foto atsauce:                www.adac-gt-masters.de

Vairāk informācijas:    Haralds Šlēgelmilhs

M: +371 2939 6303

Augšā!