Princips! Autosports pret pārējiem – jāuzvar!

Thursday, 18. December, 2014.

Vēl četras dienas atlikušas līdz Delfi.lv balsojuma par 2014. gada populārāko sportistu Latvijā. Šīs akcijas otrajā kārtā tiekas Reinis Nitišs, Ernests Gulbis un Andrejs Rastorgujevs. Autosporta līdzjutēju uzdevums – spiežam pogas par savējo un autosportu uznesam nebijušos augstumos! Brīdis ir ļoti svarīgs: Reinis un Gulbis ceturtdienas vakarā ir praktiski uz vienas līnijas!

Balsošana notiek šeit līdz 22. decembrim.

Balsot var it kā reizi diennaktī no viena datora. Taču jāsaņemas pacietība, jo tehniski balsošanas sistēma varēja būt labāk veidota – bieži sistēma nepelnīti neļauj balsot. Turamies!

Reinis Nitišs startēs Eiropas rallija čempionāta ziemas posmā Rally Liepāja

Thursday, 18. December, 2014.

Jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš savu debijas sezonu pasaules rallijkrosa čempionāta Supercar klasē noslēdza ar kopvērtējumā izcīnītu trešo vietu, startēs Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja. Reinis sacensībās piedalīsies ar Latvijas rallija komandas Sports Racing Technologies sagatavotu Ford Fiesta R2 automašīnu. Nitiša treneris un stūrmanis būs divkārtējais Latvijas rallija čempions Māris Neikšāns.

Rally Liepāja norisināsies nākamgad, no 6. līdz 8. februārim, un Reinis Nitišs sacīkstēs piedalīsies ar priekšpiedziņas Ford Fiesta R2 klases automašīnu. Par Nitiša automašīnas tehnisko nodrošinājumu rūpēsies Sports Racing Technologies. Tikmēr Reiņa apmācību un treniņprocesu vadīs Māris Neikšāns, kurš ikdienā ir rallija komandas Neiksans Rally Sport vadītājs.

“Šogad startējot pasaules rallijkrosa čempionātā, sapratu, cik daudz man vēl jāapgūst, lai nākamajā sezonā spētu noturēt pacelto latiņu. Nākamā gada rallijkrosa čempionāta pirmais posms norisināsies pēc vairāk kā četriem mēnešiem, tāpēc meklēju veidus, kā šo laiku izmantot lietderīgi, pilnveidojot savas braukšanas prasmes. Man ir neizsakāms prieks, ka mums ir izdevies apvienot Sports Racing Technologies tehnisko pieredzi ar Māra Neikšāna zināšanām autobraucēju sagatavošanā, un es beidzot varēšu startēt Latvijā!

Rallijā ir daudz nestandarta un neprognozējamas situācijas, arī ceļa segums visu laiku var mainīties – tas attīsta braukšanas prasmes, jo man kā pilotam, visu laiku ir jāmaina savs braukšanas ritms un jāpielāgojas jauniem apstākļiem. Esmu uzstādījis sev mērķi sacensību režīmā veikt visu distanci, tādējādi pilnvērtīgi izmantot katru iespēju apgūt ko jaunu. Rally Liepāja man nebūs cīņa par uzvaru, bet gan cīņa pašam ar sevi, jo rallija dienās noteikti būs vairāki brīži, kad teikšu “pirmo reizi”. Tā piemēram rallija garākā ātrumposma distance būs 37 kilometri – tas ir aptuveni tik pat daudz, cik veicu viena rallijkrosa čempionāta posma laikā,” praktiski uz iespēju startēt rallijā raugās Reinis Nitišs.

Sports Racing Technologies sacensībām Liepājā sagatavos kopumā četrus auto. Bez Nitiša ar SRT automašīnām rallijā piedalīsies arī 2014. gada Rally Liepāja otrās vietas ieguvējs Vasilijs Grjazins, trīskārtējais Latvijas rallija čempions R2 klasē Ralfs Sirmacis un 17 gadus jaunais Nikolajs Grjazins, kurš rallijos līdz šim vēl nav startējis. Visi četri autosportisti sacensībās startēs ar R2 klases priekšpiedziņas automašīnām.

“Ikdienā vadot autosporta komandu, zinu, cik būtiski ir katru dienu pilnveidot savas braukšanas prasmes un cik daudz laika un finanšu līdzekļus tas prasa. Autosports nav tikai dārga un jaudīga automašīna kombinācijā ar pabraukāšanos sacensībās.

Ar īpašu interesi gaidu četru jauno pilotu sadarbību gan treniņos pirms rallija, gan arī sacensību laikā. Katram no viņiem ir savs piegājiens, lietu kārtība un pieredze. Ceru, ka viņi pratīs izmantot šo iespēju un viens no otra smelsies zināšanas, kuras pielietot gan trasē, gan ārpus tās.

Sekojot Reiņa gaitām pasaules čempionātā, veidojas pārliecība, ka Latvijā mēs mākam pareizi vadīt procesus un spējam sasniegt augstus mērķus. SRT komandas vārdā varu teikt, ka mēs visi esam lepni Reinim nodrošināt treniņprocesu un sacensību tehniku, lai viņš spētu labāk sagatavoties nākamā gada sezonai un nostiprināt savu vietu pasaules rallijkrosa elitē,” Sports Racing Technologies komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis.

Šīs būs pirmās rallija sacensības Reiņa Nitiša karjerā, un tām paredzēts arī pilnvērtīgs, divus mēnešus garš treniņprocess. Drīzumā jēkabpilietim būs vairāki stenogrammas pierakstīšanas treniņi, kas ļaus sagatavoties gada nogalē plānotajiem pirmajiem treniņbraucieniem ar rallija automašīnu.

“Ar Reini Nitišu sadarbību uzsākām jau vasarā, kad veicām dažus treniņus, “miksējot” ralliju un krosu, kas, kā atzina pats Reinis, lieti noderējis rallijkrosa sacensībās. Tāpēc ar prieku piekritu aicinājumam iesaistīties šajā avantūrā un centīšos nododot viņam jaunas zināšanas.

Rallijkrosā braukšana notiek pa pusotru kilometru garu apli, tikmēr rallijā tie būs 206 kilometri, kurus fiziski nav iespējams iemācīties no galvas. Braukšana pa nezināmu ceļu, un mainīgie apstākļi liks Reinim ātri izvērtēt katru situāciju un lēmumus pieņemt zibenīgi. Tāpat rallijs dos Reinim iespēju attīstīt spēju domāt par vairākām procesiem vienlaicīgi – braukt pa trasi, klausīties stūrmaņa teiktajā un vizualizēt nākamo līkumu.

Mums līdz startam paredzētas aptuveni 20 treniņdienas, kuru laikā Reinim būs jāapgūst zināšanu bāze, lai no katra rallija kilometra iegūtu ko jaunu,” treniņprocesu ieskicē Neiksans Rally Sport treneris Māris Neikšāns.

Visus jaunumus un citu informāciju par Reiņa Nitiša startiem, varat uzzināt arī interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com un sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Līdz 2015. gada pirmajam rallijsprintam “Alūksne 2015” – vairs tikai mēnesis

Thursday, 18. December, 2014.

Tikai mēnesis atlicis līdz nākamās sezonas pirmajām sacensībām, rallijsprintam „Alūksne 2015”.


Alūksnes novada ceļi 16.un 17.janvārī gaidīs gan Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmā posma dalībniekus, gan lietuviešu sportistus, jo rallijsprints „Alūksne” atklās arī Lietuvas rallijsprinta sezonu.

Sacensības sāksies piektdien, 16.janvārī, kad ir paredzēta rallijsprinta ceremoniālā atklāšana un pirmais ātrumposms – cerot uz kārtīgu ziemu, kāda janvārī parasti ir Alūksnes pusē, organizatori šeit sola patīkami pārsteigt gan braucējus, gan skatītājus.

Nākamajā dienā sportisti cīņu turpinās vēl 7 ātrumposmos, kopējais ātrumposmu garums rallijsprintā „Alūksne 2015” paredzēts līdz 70 km.

Interneta vietnē www.4rati.lv ir publicēti visi rallijsprinta dokumenti, tai skaitā, aizliegto teritoriju karte un atvērta dalībnieku elektroniskā pieteikšanās.

Rallijsprintu „Alūksne 2015” organizē Autosporta klubs „Alūksne” sadarbībā ar LAF Standartautomobiļu komisiju un Alūksnes novada domi.

Sacensības atbalsta uzņēmumi 4plus, AutoKada, ASRT, ADRem auto, ZB Auto, Apiņi, SLB, Jaunsētas, Veltījums Jums, Sorma, Prelūdija, Ramirent,  e-mežs,Auto Scan.

Informatīvo atbalstu rallijsprintam „Alūksne 2015” nodrošina www.4rati.lv, Malienas Ziņas, Radio Tev, Tavs auto, rally.ee.

Informāciju sagatavoja:
Dace Janova, rallijsprinta “Alūksne 2015” preses centra vadītāja

LAF uzsāk sadarbību ar zvērinātu advokātu biroju “Red”!

Wednesday, 17. December, 2014.

No šodienas par LAF partneri ir kļuvis zvērinātu advokātu birojs Red. Red ir advokātu birojs, kas sniedz visu veidu juridiskos pakalpojumus komercdarbības jomā, ar birojiem Rīgā un Tallinā. Birojs juridiskos pakalpojumus sniedz gan vietējiem, gan arī starptautiskajiem klientiem.

Birojam ir liela pieredze tādās sfērās kā banku un finanšu tiesībās, finanšu restrukturizācijā un parādu atgūšanā, nekustamā īpašuma jomā un būvniecības jautājumos, konkurences, enerģētikas un publiskā iepirkuma tiesībās. Vienlaikus birojam ir veiksmīga pieredze dažādu komplicētu liela apjoma strīdu risināšanā, kā arī ievērojama prakse nodokļu un dažādos kompleksos apdrošināšanas tiesību jautājumos. Birojs ir sniedzis arī juridisko palīdzību dažādos ar autosporta tiesībām saistītos jautājumos, t.sk. regulējošo normatīvu izstrādē, piedalījies dažādu ar autosportu saistītu strīdu risināšanā.

Sirmacis nākamgad pārstāvēs SRT komandu Eiropas rallija čempionātā

Tuesday, 16. December, 2014.

Trīskārtējais Latvijas rallija R2 klases čempions Ralfs Sirmacis nākamgad SRT komandas sastāvā startēs Eiropas rallija čempionātā (ERČ), pārstāvot Latviju junioru ieskaitē 2WD klasē.

 

Pēdējās trīs sezonas Ralfs kopā ar Māri Kulšu triumfēja Latvijas rallija čempionātā R2 klasē. Gan pēc paša sportista, gan tuvu stāvošu cilvēku domām, jaunā sezona ir īstais laiks startam ārpus Latvijas robežām.

 

„Man jau sen bija mērķis startēt ārpus Latvijas. Pēc šīs veiksmīgās sezonas sākām sarunas ar vairākām komandām, no kurām Ģirta Krūzmaņa piedāvājums bija vislabākais. SRT komanda ir startējusi Eiropā, tādējādi uzkrājusi lielu un bagātīgu pieredzi, kas šāda līmeņa sacensībās ir ļoti svarīgi,” stāsta Ralfs Sirmacis, kurš iepriekšējās trīs sezonas pārstāvēja LMT Autosporta Akadēmijas komandu.

 

„Pēc vairākām sarunām vienojāmies, ka nākamgad pārstāvēšu SRT komandu kopā ar  Vasīliju un Nikolaju Grjaziniem. Manā rīcībā būs jaunā Peugeot 208 R2 automašīna, ar kuru startēsim visos sešos ERČ junioru ieskaites posmos. Treniņu nolūkos, lai papildus krātu pieredzi, startēsim arī Latvijā, kur brauksim ar pilnpiedziņas mašīnu,” turpina Sirmacis, kurš piebilda, ka bez sacensībām ERČ vēl plānojas vairāki testi sacensību norises vietās, lai katram rallijam varētu sagatavoties vēl labāk.

 

Tāpat Sirmacis atklāja, ka nākamajā sezonā viņam būs jauns stūrmanis – Artūrs Šimins, kurš rallijā ir braucis vairākas sezonas.

 

„Protams, gribu pateikt lielu paldies LMT Autosporta Akadēmijai, kas mani ir izaudzinājusi tik tālu, lai varu startēt augstākā līmenī. Tāpat gribu teikt lielu paldies Ģirtam Krūzmanim par doto iespēju, kuru noteikti centīšos attaisnot. Ņemot vērā balvu, kas pienāksies uzvarētājam (apmaksāta 2016.gada sezona ar R5 automašīnu), mana motivācija ir ļoti augsta,” nobeidz Sirmacis, kurš šobrīd ir sācis gatavoties jaunajai sezonai, piedaloties stenogrammas treniņos.

 

Arī SRT komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis bija priecīgs, ka izdevies vienoties ar šī brīža ātrāko Latvijas R2 klases braucēju. „Sadarbība ar Ralfu ir aizsākusies pati no sevis, sakrītot vairākiem apstākļiem. Mūsu SRT komanda Eiropā ir guvusi lielu pieredzi un vērtīgas zināšanas, ko mūsu kopīgo mērķu vārdā esam gatavi dot Ralfam. Arī pats sportists ir gatavs jauniem izaicinājumiem, tāpēc mēs esam pārliecināti par ļoti labu rezultātu,” stāsta Ģirts Krūzmanis.

 

„Ralfu, tāpat kā Vasīliju un Nikolaju, iespēju robežās redzēsim arī Latvijā. Liekam lielas cerības uz Ralfu arī nākotnē, tāpēc viņam dosim iespēju trenēties ar jaunu Mitsubishi Lancer Evo IX R4, lai sportists pamazām pierastu pie lielāka ātruma,” turpina Ģirts.

 

Lai arī Ralfam ar Artūram nākamā sezona sniegs absolūti jaunu pieredzi, Ģirts atklāja, ka mērķis ekipāžai būs pats augstākais. „Mērķis ir tikai viens – uzvarēt! Mēs nebrauksim piedalīties, bet gan uzvarēt,” nobeidz Krūzmanis.

 

Informāciju sagatavoja:

Mārtiņš Jankovskis

Startē ziemas folkreisa un autokrosa sezona

Friday, 12. December, 2014.

Svētdien, 14. decembrī pl.11:00 Valmierā, Brenguļu autotrasē startēs LAF Folkreisa Ziemas kausa  un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņa. Par spīti laika apstākļiem, gandrīz trīs desmiti dalībnieku gatavojas sadalīt pirmās uzvaras un kopvērtējuma punktus.

Lai gan šonedēļ laika apstākļi nav ziemīgi, Brenguļu autotrase saglabā neticamu noturību pret atkusni, tāpēc nolemts uzsākt ziemas folkreisa un krosa sezonu.

LAF Folkreisa Ziemas kausā paredzēti seši posmi, savukārt LAF Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņā Brenguļos tiks aizvadīts pirmais no 12 posmiem, jo seriāls apvienos gan ziemas, gan vasaras sezonas cīņas. Autokrosa kausa dalībnieki šī seriāla laikā piedzīvos gan sasalušu grunti, gan ledu, gan sniegu, gan dubļus, gan arī asfaltu, jo kausa ietvaros tiks ieskaitītas arī 2. maija rallijkrosa sacensības 333 trasē.

Brenguļu cīņām svētdien gatavojas nepilni trīs desmiti dalībnieku. Kaujas gatavībā būs šā brīža spēcīgākie folkreisa braucēji – LAF Folkreisa Vasaras kausa pirmo četru cietu ieguvēji Guntars Gabrāns, Ivo Gabrāns (abi – Sigulda, Kavita V), Jānis Āboliņš (Baldone) un Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda). Turklāt ziemas cīņas gatavojas uzsākt arī Matīss Šadris (Aizpute, EMA Racing) un Ermīns Vācietis (Garkalne, Štīm Rally Team), kuri iepriekšējā ziemas sezonā kopvērtējumā guva vietas vadošajā sešiniekā.

Pašlaik gan grūti prognozēt, kuras stihijas meistariem trase būs parocīgāka – iespējams, trase saglabāsies sasalusi un cieta, tāpat iespējami atkušņa dubļi. Katrā gadījumā – šis būs mainīgs posms, kuru nevarēs nosaukt par klasisku ziemas sacīksti.

Folkreiss jauno sezonu sāk arī ar debitantiem. Vasaras sezonā dubultuzvaru guvušajiem Guntaram un Ivo Gabrāniem pievienosies trešais – Miks Gabrāns, Ivo jaunākais brālis. Debijas sacīksti aizvadīs arī Oļegs Malorodovs, kurš trasē vedīs potenciāli spēcīgu BMW automašīnu, apliecinot, ka klasiskās piedziņas braucēju gatavošanās vasaras sezonai rit pilnā sparā.

Autokrosa klasē galvenais favorīts būs ar pilnpiedziņas Audi Quattro braucošais Ints Jeršovs. Toties pārējo dalībnieku spēku samēri ir mazāk prognozējami. Šķietami vienas ass piedziņas auto braucēju favorītam vajadzētu būt bijušajam Latvijas un Baltijas čempionam Andim Kļavam, spēcīgam jābūt arī 2014. gada LAF Krosa komisijas kausa ieguvējam Edijam Ošam. Tomēr iespējami arī pārsteigumi.

Brenguļu autotrase atrodas starp Valmieru un Brenguļiem, aptuveni 6 km no Valmieras robežas. Tā ir labi pārskatāma, tāpēc svētdienas sacīkste skatītājiem būs aizraujoša.

Vairāk informācijas: www.autocross.lv

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

LAF Standartauto komisija gatavojas 2015. gadam

Friday, 12. December, 2014.

Latvijas Automobiļu federācijas komisijas gatavojas 2015. gada sacensībām. Par saviem plāniem gatava informēt LAF Standartauto komisija, kura būs viena no pirmajām, kas uzsāks nākamā gada cīņas.

LAF SAK paspārnē ir Latvijas rallijsprinta čempionāts, Latvijas čempionāts un kausa izcīņa rallija supersprintā, kā arī minirallija kausa izcīņa. Kas mainīsies vai nemainīsies tautas sporta seriālos?

LAF SAK vadītājs Juris Mūrnieks komentē gaidāmo Latvijas rallijsprinta čempionāta sezonu: „Rallijsprintā turpinām iesākto, bez lielām izmaiņām. Starpsezonā bija vairāki priekšlikumi, kurus izvērtējām, respektējot sportistu viedokli. Jāatzīmē mūsu ilggadējā braucēja Aigara Tīdmaņa entuziasms, kurš deva lielisku sportista redzējumu par atsevišķiem seriāla elementiem. Čempionāts saglabās astoņu posmu skaitu, kas ir daudz, taču nācām talkā apvienoto posmu organizatoriem, balstot Latvijas rallija sporta kopējo līmeni. Rallijsprintu Lietuvā saglabājām ar lielo punktu koeficientu, rūpējoties par šī posma apmeklējumu, līdzīgi arī pēdējais posms kopā ar ralliju „Latvija 2015” – motivējot sportistus startēt, tiks piešķirti tā sauktie lielie punkti. Citu svarīgu izmaiņu nav.”

Latvijā pāris sezonas cenšas iesakņoties minirallijs. Neapšaubāmi vērtīgais sporta un sportistu attīstībai seriāls gan izrādījies sarežģīts no organizatoru viedokļa. Juris Mūrnieks: „Minirallija projekts ir trausls, dažādā ziņā. Veidojot šo seriālu bijām pārliecināti, ka visu zinām un protam prognozēt, jo mums bija vēstures pieredze līdzīgu sacensību veidošanā. Taču progresējusī sportistu tehnika šobrīd pat kā standarta automašīnas ir tik augstā līmenī, ka tās rada riskus drošībai. Tas nav pieļaujams. Daži jaunumi – no nākamā gada sportisti varēs veikt vienu iepazīšanās braucienu. Savukārt visos posmos būs viena un tā paša speciālista gatavota stenogramma, kas sportistiem kalpos kā pamats, kuru pēc iepazīšanās varēs papildināt ar savām niansēm. Katram ātrumposmam papildu centīsimies izveidot GPS shēmas.”

„Minirallijā tiks ierobežots 4WD klases motoru darba tilpums – līdz 2800 kub. cm. Automašīnām ar lielāku kubatūru būs jāpievienojas 4WD+ klasei. 4WD+, savukārt, saglabā šogad ieviestos restriktorus, jo, pētot rezultātus, kļūst skaidrs, ka esam panākuši vajadzīgo efektu cīņā par drošību.”

„Šobrīd strādājam pie rallija supersprinta jaunās sezonas dokumentācijas, kuru ceram pabeigt līdz Šā gada beigām. Kad viss būs zināms, informēsim par jaunumiem arī šajā seriālā,” skaidro LAF SAK vadītājs.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Uzsākta Rally Liepāja ieejas karšu tirdzniecība

Wednesday, 10. December, 2014.

Sešās tirdzniecības vietās Latvijā šodien uzsākta FIA Eiropas rallija čempionāta un Latvijas rallija čempionāta ziemas posmu Rally Liepāja ieejas karšu tirdzniecība. Vienas ieejas kartes cena iepriekšpārdošanā, līdz šī gada 31. decembrim, noteikta 18,00 eiro apmērā. Sākot ar 2015. gada 1. janvāri, ieejas kartes cena būs 25,00 eiro.

Tirdzniecībā nopērkamās ieejas kartes ļaus apmeklēt visus Rally Liepāja ātrumposmus, kas rallija ietvaros norisināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnes ceļos nākamgad, no 6. līdz 8. februārim. Iegādājoties ieejas karti, komplektā saņemsiet arī skatītāja drošības informācijas bukletu, kakla lenti un rallija uzlīmi. Vienas ieejas kartes komplekta cena iepriekšpārdošanā līdz 2014. gada 31. decembrim (ieskaitot), noteikta 18,00 eiro. Sākot ar 2015. gada 1. janvāri, ieejas kartes komplekta cena būs 25,00 eiro.

Rally Liepāja norises laikā pie ieejas ātrumposmiem būs iespējams iegādāties tikai viena veida vienreizēju ieejas biļeti atsevišķam ātrumposmam, šāda ieejas biļete maksās 12,00 eiro.

„Šogad turpināsim iesākto tradīciju ieejas karšu tirdzniecību uzsākt pirms Ziemassvētkiem. Domāju, ka dāvanā saņemta Rally Liepāja ieejas karte būs pārsteigums ne tikai autosporta entuziastiem, bet arī Liepājas un aktīvā tūrisma draugiem. Divu gadu laikā, kopš rīkojam ziemas ralliju Liepājā, esam pārliecinājušies, ka vēju pilsētas burvība un šarms ziemā ir tikpat baudāms un pievilcīgs kā vasarā!

Visus rallija draugus vēlos aicināt izmantot iespēju ieejas kartes iegādāties laicīgi, kad to cena ir zemāka. Tā Jūs ne tikai ietaupīsiet, bet arī palīdzēsiet mums veiksmīgāk izveidot skatpunktus, lai rallija vērošanu padarītu Jums vēl ērtāku un pieejamāku. Tāpat gribu uzsvērt, ka nākamgad pie ieejas ātrumposmā nevarēs nopirkt ieejas karti (skatītāju komplektu) visiem ātrumposmiem, tāpēc skatītājus lūdzu būt vērīgus un iepazīties ar visu informāciju, kas publicēta rallija interneta mājaslapā, un lēmumu par ieejas kartes iegādi pieņemt vēl pirms doties vērot pirmo ātrumposmu!” uz Liepāju aicina RA EVENTS direktorsRaimonds Strokšs.

Rally Liepāja ātrumposmus bez maksas varēs vērot bērni līdz 10 gadu vecumam un invalīdi, kuriem, pie ieejas ātrumposmā, biļešu kontrolierim būs jāuzrāda derīga invalīda apliecība. Pensionāri, tūrisma informācijas centros Liepājā, Kuldīgā, Talsos vai Saldū, uzrādot derīgu pensionāra apliecību, saņems 10% atlaidi, iegādājoties vienu ieejas karti.

Rally Liepāja ieejas kartes varēs iegādāties šādās tirdzniecības vietās:

  • Liepājā, Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojā, Rožu laukumā 5/6;
  • Kuldīgā, Kuldīgas Tūrisma attīstības centrā, Baznīcas ielā 5;
  • Talsos, Talsu novada Tūrisma informācijas centrā, Lielā ielā 19/21 (Talsu tautas namā);
  • Saldū, Saldus Tūrisma informācijas centrā, Striķu ielā 3 (ieeja no Kalpaka laukuma);
  • Rīgā, kartinga hallē Ātruma Cilts, Sergeja Eizenšteina ielā 2;
  • Rīgā, Kalnciema kvartāla Vīnu veikalā, Kalnciema ielā 35, Rīga.

###

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts

Sabiedriskās attiecības

RA EVENTS, SIA

M: +371 2655 7801

Līdzjutēji un žurnālisti aicināti sagaidīt Reini Nitišu!

Tuesday, 2. December, 2014.

Pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļu izcīnījušais Reinis Nitišs Latvijā ieradīsies svētdien, 7. decembrī pl.13:05. Līdzjutēji un mediju pārstāvji aicināti sagaidīt Latvijas autosporta visu laiku spožākā panākuma autoru.

Pēc pēdējā pasaules čempionāta posma Argentīnā Reinis Nitišs dodas uz Kataru, kur piektdien, 5. decembrī norisināsies Starptautiskās Automobiļu federācijas apbalvošanas pasākums. Dohā tiks sumināti visi FIA pasaules čempionātu (F-1, WRC, WTCC, WEC un pasaules rallijkross) godalgoto vietu ieguvēji.

Reiņa Nitiša ierašanās Rīgā paredzēta svētdien, 7. decembrī pl.13:05. Informēsim par iespējamām izmaiņām, ja tās ietekmēs gaidāmie aviosabiedrību darbinieku streiki.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Latviešu rallijreida komanda dramatiskā cīņā gūst 10. vietu izturības sacīkstēs Portugālē

Monday, 1. December, 2014.

Latvijas rallijreida braucēji Igors Skoks, Rūdolfs Skoks un Arvis Piķis grūtos apstākļos un pamatīgā cīņā guvuši desmito vietu Portugālē notikušajās diennakts izturības autosacīkstēs “24 Horas TT Vila de Fronteira 2014″.

 

Šogad šīs sacensības bija īpašas, jo uz starta stājās gandrīz 100 komandas, bet lietus apstākļus padarīja īpaši sarežģītus. Neskatoties uz to un tehniskām problēmām, Latvijas komanda “Tempo 24 H”, kas sacensības šādā sastāvā piedalījās ceturto reizi, spēja iekļūt labāko desmitniekā.

 

Pēc kvalifikācijā izcīnītās devītās vietas, sākums diennakts sacīkstēm bija ļoti cerīgs, jo jau pirmā apļa laikā izdevās pacelties uz sesto pozīciju. Pēc tam “Mitsubishi Pajero Ee” automobilim radās problēmas ar sajūgu, nācās veikt remontu un trasē latvieši atgriezās tikai 86. pozīcijā.

 

Lietus trasi bija padarījis ļoti slapju, daudzas komandas izstājās un mašīnas nācās evakuēt.

 

Notika pakaļdzīšanās līderiem un tā izvērtās veiksmīga. Divas stundas pirms sacensību noslēguma komanda jau bija pacēlusies uz piekto vietu absolūtajā ieskaitē. Tomēr saplīsušas stūres stieņa dēļ atkal bija jāzaudē laiks un šoreiz mūsējie atkrita uz 13. pozīciju.

 

Līdzīgi kā sākumā, arī tagad sportisti nepadevās un vairākas pozīcijas tomēr atguva, finišējot desmitajā vietā. Savā T1 grupā Igors Skoks, Rūdolfs Skoks un Arvis Piķis ieņēma trešo vietu.

 

Par “24 Horas TT Vila de Fronteira 2014″ sacīkšu uzvarētājiem kļuva Žans Brošārs, Stefans Santusi, Tjerī Šarbonjē un Mikaels Kazī, kuri startēja ar “Caze Nissan Buggy” automašīnu un tuvākos sekotājus apsteidza par diviem apļiem. “Tempo 24 H” komanda uzvarētājiem zaudēja 13 apļus, tomēr no labāko sešinieka atpalika mazāk nekā 1 apli.

 

Šogad šīs sacīkstes notika jau 17. reizi un pēdējā desmitgadē tajās regulāri piedalās arī braucēji no Latvijas. Latviešiem divas reizes pat ir izdevies kāpt uz pjedestāla! Abas reizes tie bija Andris Dambis, Māris Saukāns un Igors Skoks, kuri abos gadījumos startēja ar dažādas specifikācijas “OSCar” automašīnām – vispirms 2005. gadā tika izcīnīta otrā vieta, bet 2008. gadā komanda no Latvijas finišēja trešajā vietā. Bijušas sacīkstes, kurās latvieši cīnījušies par “Top 3″ rezultātiem, tomēr piedzīvojuši neveiksmes.

 

Igora Skoka, Rūdolfa Skoka un Arvja Piķa ekipāža šādā sastāvā Portugālē startē kopš 2011. gada.

 

Diennakts sacensību rezultāti:

 

1. J.Brochard/S.Santucci/M.Caze/T.Charbonnier (Caze Nissan Buggy), 96 apļi

2. A.Andrade/M.Andrade/C.Florent/C.Duple/S.Duple (A.C. Nissan Proto), +2 apļi

3. J.Chervier/P.Berruier/B.Vincendeau/L.Dias (Propulsion Oryx), +2 apļi

4. S.Barbry/G.Lansac/S.Finkelstein (Barbry Factory Nemes), +3 apļi

5. A.Bastet/R.Bastet/C.Kobloth (Bowler Wildcat), +12 apļi

6. F.Lauilhe/P.Lauilhe/L.Lauilhe (Sadev Oryx), +13 apļi

7. J.Castan/L.Dornel/V.Demonceaux/H.Lacam (Rivet RM Sport Buggy), +13 apļi

8. F.Becart/P.Holloucou/H.Moilet/A.Galland (Bowler Wildcat), +13 apļi

9. V.Conceicao/T.Rodrigues/J.Carvalho/N.Pires (Nissan Navara), +13 apļi

10. I.Skoks/R.Skoks/A.Piķis (Mitsubishi Pajero Ee), +13 apļi

 

Informāciju sagatavoja “Tempo 24 H” komandas pārstāvis Juris Dargēvičs

Augšā!