Ātruma festivālā – rallijā “Kurzeme 2014″ notiks vēsturisko auto sacensības

Piektdiena, 1. augusts, 2014.

Ātruma festivālā – rallijā “Kurzeme 2014″, kas 28.-30.augustā norisināsies Liepājā un tās apkaimē notiks arī vēsturisko automašīnu regularitātes rallijs, kurā startēs līdz 1984.gadam ražotas automašīnas.

Vēsturisko spēkratu sacensībās piedalās gan pieredzējuši rallija braucēji, gan vēsturisko spēkratu apbrīnotāji un entuziasti. Viens no Latvijā pazīstamākajiem vēsturisko automobiļu entuziastiem ir Latvijas rallija vecmeistars Agris Staņēvičs, kurš piedalās arī prestižajās “Monte Carlo Rally” sacensībās un ir arī 2013.gada Somijas čempions.

Kā stāsta A. Staņevičs, pieteikties sacensībām šajā disciplīnā var jebkurš, kam ir Latvijas Automobiļu federācijas izdota sportista licence un vismaz 30 gadus sena automašīna. Lielākoties vēsturisko automobiļu sacensībās ekipāžas startē ar pagājušā gadsimta 70.gados ražotām automašīnām, un to vidū ir gan spēkrati, kuri savulaik cīnījušies par sekundēm rallijā, gan parasti ielas automobiļi.

Ātruma festivālā – rallijā “Kurzeme 2014″ plāno startēt arī liepājnieks Andris Pāpe, kura rīcībā ir automašīna “ZAZ 968M”. Sacensībās rallijā “Talsi 2014″ A. Pāpe izcīnīja 2.vietu, un no uzvaras viņu šķīra vien sekundes desmitdaļa.

“Sacensības notiek uz regularitāti, tāpēc jauda vai citi tehniski uzlabojumi tik ļoti neietekmē sacensību rezultātu. Automašīna ir oriģināls zapītis, un vienīgais uzlabojums ir rallija dators, kas skaita kilometrus,” stāsta A. Pāpe.

“Rallija līdzjutēji vienlīdz stipri gaida, trasē parādamies gan jaunas un vēl iepriekš neredzētas sporta automašīnas, gan arī tās, kuras rallija apritē ļoti populāras bija pirms gadiem desmit, divdesmit un vairāk. Mums ir patiess prieks Ātruma festivāla programmā šogad iekļaut arī vēsturisko automašīnu sacensības, tāpēc aicinām vēsturisko automobiļu īpašniekus izmēģināt savus spēkus regularitātes rallijā,” stāsta festivāla direktors Uldis Hmieļevskis.

Vēsturisko automašīnu regularitātes rallijā “Kurzeme 2014″ piedalīsies ekipāžas no Latvijas un arī ārvalstīm. Šī disciplīna ļoti populāra ir Somijā, kur tiek rīkots pat nacionālais čempionāts.

Pieteikuma anketa un plašāka informācija par sacensībām atrodama Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ oficiālās vietnes “Rallykurzeme.lv” sadaļā “Dokumenti”.

Ātruma festivālu – ralliju “Kurzeme 2014″ atbalsta “LDz Cargo”, Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, “Vega 1″, “Canon IBServiss”, “Cēsu alus”, rallija oficiālais auto “Nissan Qashqai” no “Skandi Motors”.

Rallijs “Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais rallijs Baltijas valstīs, kurš Liepājā notiek jau no 1965.gada. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus “Kurzeme” tika novērtēta arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu serviss” kasēs, kā arī tiešsaistes tirdzniecības vietās “Bilesuserviss.lv”, “Piletilevi.ee” un “Bilietupasaulis.lt”.

Foto: Mārtiņš Vanags, “Go4speed”

 

Dzintars Hmieļevskis

Komunikāciju vadītājs

tālr. nr.: +371 25954279

e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

Svētdien Vecpilī Folkreisa ceturtais posms, kurš otrreiz uz pjedestāla?

Piektdiena, 1. augusts, 2014.

Svētdien, 3. augustā pl.10:30 startēs LAF Folkreisa Vasaras kausa 4. posms. Līdzšinējās trīs sacīkstes sarūpējušas īpašus rezultātus: vēl neviens no dalībniekiem uz goda pjedestāla nav kāpis vairāk par vienu reizi.

Folkreisa konkurence un cīņa par LAF Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējuma uzvaru šogad vēl nebijusi – pirmajos posmos Ludzā, Vecpilī un Brenguļos uz pjedestāla stājušies deviņi sportisti, katru reizi trio bijis citāds. Pēc aizvadītās pussezonas (veikti trīs no sešiem posmiem) kopvērtējuma situācija nerada precīzu priekšstatu par sezonas uzvarētāja titula dalītājiem.

Folkreisa sportiskā intriga allaž kritusi aizraujošās galējībās. 2012. gadā Rūdolfs Bogens uzvarēja ne tikai visu sešu posmu finālos, bet pat absolūti visos sezonas braucienos, pārliecinoši kļūstot par Vasaras kausa ieguvēju. Pērn – pretēji: sešos posmos seši uzvarētāji. Šī sezona līdz šim sarūpējusi vēl īpatnējāku statistiku – trīs posmi, trīs dažādi pjedestāla sastāvi.

Tomēr domājams, ka sākot ar svētdienas Vecpils posmu kādam no sportistiem izdosies gūt otro pjedestālu, vai pat otro uzvaru (līdz šim uzvarējuši Guntars Gabrāns (Sigulda, Kavita V), Artūrs Bāriņš (Jelgava) un Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda). Iespējams, šis posms arī ļaus vairāk noprast, kuri sportisti līdz sezonas beigām spēkosies par uzvaru kopvērtējumā.

Neskatoties uz statistiku, šī sezona pārliecinoša izdodas Ivo Gabrānam (Sigulda, Kavita V), kurš pēc trim posmiem arī kopvērtējuma vadībā. Lai gan pēc otrās vietas Ludzā uz pjedestāla tikt vairs nav izdevies, viņa ātrums šķiet vispārliecinošākais. Vecpilī tika gūta ceturtā vieta, bet Brenguļu rezultātu finālā sabojāja riepas plīsums.

Būs interesanti vērot arī Brenguļu posma uzvarētāja Renāra Ēķa sniegumu – pirmos posmus postīja tehnikas defekti, bet Brenguļos gūta droša uzvara. Favorītu pulkā arī Ivo Gabrāna tēvs Guntars. Pašlaik zem vērotāju lupas ir Kaspars Bērzlapa (Ozolnieki), jo šobrīd jānoskaidro – ceturtā vieta Vecpilī un otrā vieta Brenguļos ir veiksmīga sakritība, vai arī favorītu pulkam pārliecinoši pievienojies jauns regulārai konkurents.

Komandu ieskaitē pēc pirmajiem posmiem pārliecinošā līderpozīcijā atrodas Ivo un Guntara Gabrānu, kā arī Jāņa Kļavas pārstāvētā Kavita V komanda. Labākais no junioriem pēc pussezonas – Ivo Gabrāns. Šādi turpinot, Gabrānu ģimene var piekļūt visām LAF Folkreisa Vasaras kausa balvām!

Sacīkste Vecpils autotrasē notiks dienu pēc Latvijas autokrosa čempionāta posma. Kā ierasts, cīņā dosies arī autokrosa klases braucēji, lai spēkotos par LAF Krosa komisijas kausa uzvaru. Šobrīd cīņai pieteikušies regulārie kausa izcīņas dalībnieki – līderi Edijs Ošs, Mārtiņš Starks un Sandis Džeriņš, kā arī iepriekšējā posma Brenguļos uzvarētājs Raimonds Jerāns, Rignars Aņišins un Juris Bekmanis, kurš pēc vairākām sacīkstēm folkreisā debitēs autokrosā ar klasiskās piedziņas BMW. Taču dalībnieku skaits papildināsies svētdienas rītā, kad čempionāta posma dalībnieki zinās savas tehnikas gatavību turpmākām cīņām.

Minišoseja maina sacensību formātu.

Piektdiena, 1. augusts, 2014.

Sekojot dalībnieku un skatītāju interesēm, sacensību seriāls Minišoseja sezonu turpinās citādākā formātā, kas ļaus sacensību ieskaitē piedalīties lielākam braucēju skaitam.

“Līdz šim esam novērojuši, ka dalībnieki labprātāk braucieniem velta darba dienu vakarus, nevis nedēļas nogali, tādēļ esam pretimnākoši un pielāgojuši sacensību formātu braucēju vēlmēm. Atlikušie trīs Minišosejas sezonas posmi norisināsies ierasto treniņu formātā – tas nozīmē, ka katru posmu aizstās divi treniņi, kuros tiks fiksēti uzstādītie apļu laiki. Pirmā treniņa apļu laiki būs tikai informatīvi dalībniekiem, brt otrā treniņa seši ātrākie apļu laiki tiks izmantoti lai ieskaitītu rezultātus attiecīgajam posmam kopvērtējumā,” stāsta Eduards Kalve, Minišosejas organizators.

Treniņu formāts būs brīvs, ļaujot katram dalībniekam pašam izvēlēties cik braucienus un cik apļus veikt iemaņu pilnveidošanai.

Treniņu dalības maksa tiek diferencēta: katra posma pirmais treniņš maksās 20 EUR, bet otrais treniņš 25 EUR, par divām trasē pavadītām stundām.

Katra posma un kopvērtējuma punkti tiks piešķirti pēc Minišosejas gada nolikuma.

Ir padomāts arī par to lai Minišosejas trases konfigurācijas būtu interesantas dalībniekiem – 3.posma treniņos, kas joprojām notiks Biķernieku trases moto aplī, tiks piedāvāta trases konfigurācija ar tikai diviem ātruma slāpētājiem, tādējādi mazāk noslogojot dalībnieku automašīnu bremžu sistēmu, kā arī samazinot riepu nodilumu. Arī nākamajos posmos organizatori sola izvēlēties vēl nebrauktas un interesantas Biķernieku trases konfigurācijas.

Neskatoties uz izmaiņām, seriāla ietvaros turpināsies cīņa par galveno balvu, ko dalībniekiem sarūpējis žurnāls “TopGear Latvija” – iespēju izbraukt ar 650 Zs jaudīgo Formula 1 bolīdu Pērnavas „Auto24 Ring” trasē. Balvu saņems dalībnieks, kurš uzrādīs visstraujāko progresu visas sezonas laikā.

Minišosejas atlikušās sezonas kalendārs:

3. posma treniņi – 5. un 7. augusts, s/b Biķernieki, Rīga

4. posma treniņi – 19. un 21. augusts, s/b Biķernieki, Rīga

5. posma treniņi – 2. un 4. septembris, s/b Biķernieki, Rīga

 

Reģistrācija treniņiem ir jau atvērta http://www.auto24.lv/minisoseja/?p=registration

 

 

Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed.

 

 

 

Par Minišoseju

 

Kausa izcīņa Minišosejā ir sacensības standarta ielas automašīnām, kas 2014. gadā norisināsies piecos posmos. Visi posmi tiks aizvadīti Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā. Sacensībās var piedalīties ikviens interesents, izmēģinot savus spēkus autosportam drošā vidē. Minišosejas sacensību seriāls tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas automobiļu federācijas (LAF) šosejas komisiju. Vairāk informācijas www.minisoseja.lv.

 

Plašāka informācija:

Eduards Kalve

Sacensību galvenais organizators

Tālr. +371 29248343

E-pasts: eduards.kalve@gmail.com

Vecpilī Latvijas autokrosa čempionāta posms trases pretējā virzienā

Piektdiena, 1. augusts, 2014.

Sestdien, 2. augustā Vecpils autotrasē norisināsies Latvijas autokrosa čempionāta trešais posms. Lai gan seriāls Vecpilī viesojās vēl tikai pēc mēneša, sportistiem būs jauna pieredze – ierastā trasē tiks izmantota pretējā virzienā. Čempionātam ļoti svarīga sacīkste, jo pēc sestdienas cīņas būs atlikuši tikai divi posmi – iezīmēsies čempiontitulu pretendenti.

Vecpils autotrase jau tapšanas brīdī tika veidota tā, lai būtu aizraujoša abos braukšanas virzienos. Pretējo virzienu jau divreiz izmēģinājuši folkreisa dalībnieki, kā arī tie krosa braucēji, kuri startējuši LAF Krosa komisijas autokrosa kausā. Tomēr vairumam čempionāta dalībnieku šāda konfigurācija būs jaunums. Tas var ienest zināmas izmaiņas spēku samēros.

1600 klasē cīņā par kopvērtējuma līderpozīcijām iesaistījušies četri braucēji – Andis Kļava (Lapmežciems, SK EOS), Raimonds Mūrnieks (Pope), Rūdolfs Bogens (Cēsis, Mexa/Melatlux Racing Team) un Andis Vanters (Valmiera). Viņi būs favorīti arī šajā posmā, ar piebildi, ka klasē ātrākais tomēr šķiet Vanters, lai gan kopvērtējumā viņš ir tikai ceturtais. Zemā pozīcija veidojās līdz ar smagu kūleni un sabojātu rezultātu iepriekšējā posmā.

2000 Super klasē šis gads veidojas sarežģīts tiem, kurus dēvēja par galvenajiem favorītiem pirms sezonas – divkārtējam čempionam Jānim Miščenko (Aizkraukle, SK Ogre) un ātrajam Jurim Spīķim (Rīga, SK EOS). Jānis pēc pirmajiem diviem posmiem Smiltenē un Vecpilī ir tikai 12. vietā, bet Juris – ceturtais. Abu galvenie rezultātu bojātāji bijuši tehnikas defekti.

To lieliski izmanto pieredzējušais Ainārs Kenigsbergs (Saldus), kā arī čempionāta debitanti Mārtiņš Starks (Rīga) un Rihards Dainis (Cēsis, Mexa/Melatlux Racing Team), kuri sagrābuši kopvērtējuma pirmās trīs vietas. Tomēr, ar šādu favorītu skaitu, ir aizdomas, ka cīņa par titulu noritēs līdz pat pēdējam posmam. Skaidrs, ka Miščenko cerības uz trešo čempiontitulu pēc kārtas kļuvušas nelielas, bet Spīķis vairs nedrīkst piedzīvot izstāšanos.

Open klasē galvenais uzvaras pretendents joprojām būs čempions un sezonas līderis Agris Brediks, sevišķi pēc iepriekšējā posma uzvarētāja Laura Unāma atteikuma stāties uz starta veselības problēmu dēļ. Unāms pārsteidza konkurentus ar uzvaru pirms mēneša Vecpils autotrasē, tāpēc žēl, ka šoreiz izjūk gaidītais Laura duelis ar Agri.

Aizraujoša kauja būs par pārējām pozīcijām – Ints Jeršovs un Jānis Kozlovskis būs galvenie pretendenti cīņā par pjedestāla pozīcijām, tomēr prakse rāda, ka klasē bieži rezultātus diktē automašīnu izturības problēmas.

B600 bagiju klasē cīņā par čempiontitulu šogad iesaistījušies pērnais uzvarētājs Kaspars Bumbiers, kā arī nemitīgi progresējošā Beate Klipa. Abiem pa uzvarai sezonas sākuma posmos, tomēr pašlaik šķiet, ka Bumbiers ir galvenais favorīts. Šī sacīkste ir arī pēdējais brīdis ķert līderus pērnā gada bronzas medaļniekam Valteram Zīvertam, kuram šī sezona sākusies cienījami, taču pašlaik līderi nav bijuši tiešā cīņā apdraudēti.

Interesanti, ka klasē debitēs Rihards Baumanis – vecākais no trim brāļiem, kur nu jau visi kļuvuši par krosa braucējiem: Jānis Baumanis cīnās par Eiropas čempiona titulu rallijkrosā Super 1600 klasē, vidējais brālis Artis aizvadītajā nedēļas nogalē kļuva par NEZ Rallijkrosa vicečempionu Super 1600 klasē, laiks debijai arī vecākajam brālim Rihardam. Viņš startēs ar bagiju, ar kuru 2011. un 2012. gadā par Latvijas autokrosa čempionu kļuva Jānis Baumanis.

VAZ Klasika ieskaitē pašlaik četri favorīti – Kristaps Maševskis (Rite), Arnis Odiņš (Naukšēni, Steel Tech/Autocross.lv, Edijs Zimza (Valmiera) un Kalvis Tēts (Cesvaine). Turklāt, lai gan čempionāta kopvērtējumā pēc jaunās mašīnas tehnikas defektiem pirmajos posmos izredžu vairs nav, posmā atsevišķi bīstams būs arī Imants Kolomenskis. Šajā favorītu pulkā izcelt vienu visātrāko ir neiespējami – lai runā sacīkste un fināla rezultāti!

Latvijas un Lietuvas jaunie sportisti cīnīsies Beta bagiju ieskaitē – lietuvieši, kuriem šī klase attīstās tikai šogad, strauji progresē, tāpēc mūsu favorītu Everta Henilāna un Kriša Miķeļa Aploka pozīcijas var kļūt apdraudētas.

Komandu vērtējumā pirms šī posma līderpozīcijā atrodas Spīķa, Kļavas un Jeršova pārstāvētā SK EOS. Savukārt Junioru kausā līderis pirms Vecpils sacīkstes ir VAZ klases braucējs Kalvis Tēts.

Vecpils autotrase atrodas šosejas Rīga – Liepāja 162. kilometrā.

 

Viesturs Saukāns
LAF Preses dienesta vadītājs
Tālr.: +371 26579000
E-pasts: prese@laf.lv

Lielākais šīs sezonas autosporta notikums jau šajās brīvdienās Ventspilī!

Piektdiena, 1. augusts, 2014.

Nedēļas nogalē, 2-3.augustā,Ventspils Lidostas teritorijā , norisināsies  grandiozākais dragreisa  sezonas pasākums Latvijā:  ‘’SHINE EXPERT DRAGRACE CHAMPIONSHIP’’ 4.posms. Pirmo reizi Latvijā pulcēsies tik kupls UNLIMITED klases autobraucēju skaits! Ikviens skatītājs klātienē varēs vērot īstenas dragreisa milžu cīņas un apskatīt jaudīgākās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas automašīnas, kas  402 m distanci veic 7,5-8,5 sekundēs! Tieši Unlimited klasē valdīs īsta adrenalīna deva, jo katra dalībnieka mērķis ir labot Latvijas ātruma rekordu- 8,20 sekundes!

‘’ Ar Ventspils pilsētas domes finansiālu un informatīvu atbalstu , esam parūpējušies par ikvienu skatītāju- gan lieliem, gan maziem būs interesants pasākums! Pirmo reizi Latvijā dalībnieku rezultātus varēs aplūkot displejos, kas ir jauninājums Latvijā. Sakarā ar to, ka brīvdienas solās būt patiešām karstas-sadarbībā ar Ventspils Olimpisko Centru, esam parūpējušies par skatītāju komfortu- sacensības varēs vērot no tribīnēm, un no karstās saules paslēpties speciāli paredzētās nojumēs’’ komentē sacensību organizatore  Jolanta Jermacāne.

Organizatori ir parūpējušies par īpaši piesātinātu pasākuma programmu- skatītājus priecēs  nano automazgātavas ‘’SHINE EXPERT SHOWS’’,  auto modelīšu izaicinājuma braucieni ar dragreisa līderiem, par lielisku noskaņojumu un mūziku parūpēsies Dj Albatros, un grupa Rafcrew, kā arī klātienē varēs aplūkot jaunākos SUBARU Outback un SUBARU FORESTER auto no autosalona TC MOTORS.

Īpaši aizraujošs un intriģējošs šovs, kas priecēs gan lielus ,gan mazus apmeklētājus būs auto modelīšu izaicinājuma braucieni. Uz starta blakus dragreisa auto stāsies auto modelītis, kura paredzamais ātrums ir 120/130 km/h!!! R/C veikals ir parūpējies par jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem: būs izveidota radiovadāmo modeļu trase, kurā katrs  varēs parādīt savas prasmes radiovadāmo auto kontrolē, un trīs ātrākie saņems balvā radiovadāmos auto modeļus!

‘Aicinām ikvienu izbaudīt krāšņās  brīvdienas Ventspilī un apskatīt Baltijā jaudīgākās auto Ventspils Lidostas teritorijā! Varu apgalvot, ka daudzas no šīm auto Latvijā viesosies pirmo reizi!  ’’, informē sacensību direktors Eduards Leņenkovs.

Iespaidīgs balvu fonds priecēs arī dalībniekus ,ko nodrošinās pasākuma atbalstītāji: enerģijas dzēriens „’Battery’’, ‘’BEST LIZINGS’’,  ‘’KARCHER’’, ‘’MOTUL’’, ‘’VALPRO’’, ‘’PROTUNING’’ un ‘’PPROGYM’’, ‘’ALCOSAN’’,

Preses pārstāvjiem akreditācijas pieteikumu sūtīt:  evorteam@gmail.com

Skatītāji biļetes iegādāties varēs uz vietas ,to cena: 5,00  Eur viena dienas apmeklējumamIeeja: 2.augustā no plkst 14.00, 3.augustā: no plkst  12.00

Sestdien Biķerniekos Eiropas lielākais drifta seriāls

Trešdiena, 30. jūlijs, 2014.

Jau šonedēļ, 2. augustā, Rīgā norisināsies gada vērienīgākais drifta pasākums Latvijā – spēcīgākā Eiropas drifta seriāla „Drift Allstars” ceturtais posms. Izaicinošo un ātro Biķernieku trasi ar iespaidīgiem dūmu mutuļiem piekūpinās vairāk nekā 45 labākie Eiropas drifteri no vairāk nekā 10 valstīm.

Bet tas nav viss, jau piektdien, 1.augustā notiks parādes brauciens pa Rīgas pilsētas ielām. Plkst.20:00 ir izbraukšana no Biķernieku sporta kompleksa, kur drifta sporta auto kolonna dosies uz Rīgas centru, kustība notiks gar TP Alfa, pa Brīvības gatvi, turpinoties uz Brīvības ielas, pa Raiņa bulvāri līdz pašam Stacijas laukumam pie TP Origo, kur automašīnas tiks novietotas visu rīdzinieku apskatei. Apstāšanās pie Origo-Stacijas laukumā plānojas 20:30. Parādes maršruta shēmu meklējiet internetā.

Sestdienas dienaskārtībā sacensību organizatori arī ir parūpējušies par to, lai Jums nebūtu garlaicīgi. Skatītājiem ieeja ir jau no 10 rītā, kad sākas sacensību oficiālie treniņi. 13:00 ir jaunā Rīgas Spīdveja stadiona neoficiālā atklāšana, kad tiks aizvadīts pirmais izmēģinājuma brauciens, ar vieniem no Latvijas populārākajiem spīdveja braucējiem. Visiem All Star drift series apmeklētājiem būs lieliska iespēja bez maksas apmeklēt jauno Spīdveja stadionu un noskatīties izmēģinājuma braucienu. Paralēli spīdvejam, uz trases notiks All Star drift series dalībnieku autogrāfu sesija, kur katram būs iespēja ar viņiem nobildēties un iegūt savā īpašumā braucēja autogrāfu. Plkst. 14:00 jau notiks oficiālā sacensību atklāšana un tad turpināsies pašas sacensības.

Par papildus aktivitātēm sacensību dienā- zem tribīnēm bērniem būs pieejama bezmaksas atrakcija no 1188 uzziņu dienesta, bet dalībnieku parkā darbosies bērnu laukumiņš, kur bezmaksas bērni varēs spēlēties, zīmēt, piedalīties dažādos konkursos, un no plkst.14:00 aicināsim visus bērnus uz bērnu laukumiņu, kur būs bezmaksas sejiņu apzīmēšana sev vēlamajā tēlā.

Sacensībām pieteikušies piloti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Īrijas, Lielbritānijas, Polijas, Ungārijas, Krievijas, Ukrainas, Dānijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas. Par skaļākajiem uzvārdiem un lielākajām zvaigznēm aicinām lasīt iepriekšējās relīzes un jaunumiem sekot līdzi visos interneta medijos.
DIENASKĀRTĪBA 02.08.2014
10:10 – 12:50 Brīvie treniņi;
13:00 – 13:40 Autogrāfu sesija, kur jebkurš interesents varēs iegūt autogrāfus no ārzemju drifteriem un ar viņiem nobildēties
13:00-13:40 Spīdveja stadiona neoficiālā atklāšana
14:00 – Sacensību atklāšana un dalībnieku parāde
14:30- 17:00 Kvalifikācija
17:00- 17:30 Dalībnieku sapulce/pauze
17:35-19:45 Drifta finālu starts Top 32
20:00 Apbalvošana

Biļetes iepriekšpārdošanā www.bilesuserviss.lv un Statoil DUS kasēs uz iespaidīgākajām drifta sacensībām Latvijā ir pieejamas vien par 10 eiro, savukārt sacensību dienā to cena būs vēl nedaudz augstāka. Invalīdiem un bērniem līdz desmit gadu vecumam ieeja bez maksas, bet pensionāriem un bērniem vecumā no 10 līdz 16 gadiem biļešu cena būs 4 eiro.(Uz vietas 5 Eur) Uz vietas pasākuma dienā varēs iegādāties tehniskā, jeb dalībnieku parka biļetes, kuras maksās 20 EUR, VIP biļetes, kuras maksās 30 EUR, auto caurlaides, kā arī , protams, tribīņu biļetes.

Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi
Facebook: Latvian Drift page
Twitter: Latvia drift
Draugiem.lv: Latvijas drifts un www.driftlatvia.com

Un oficiālajā All star drift series mājas lapā, kur varēsiet iepazīties arī ar braucēju listi:
www.drift-allstars.com

Mūs atbalsta: Midland OIL, KUMHO TYRE, Lāčplēsis, TWIN auto- auto rezerves daļu tirgotājs, prodrift.lv BMWpower.lv, balticrace.lv, ss.lv, informatīvais uzziņu dienests 1188, www.traips.lv, Krāsu Forums, Degviela, Tipogrāfija Poligrama, sportacentrs.lv, tvnet.lv, LAF, www.travelnews.lv, DC shoes, automazgātuve Genarts, Battery energy drink, RISJ pirotehnikas veikals, Pizza Fly, TOMO hotel, BKSB, CSDD, Just bārs, Vējstikli, go4speed.lv, driftemotions.lv, Apsardze „BERKUTS” un STP.

Sākusies dalībnieku pieteikšanās rallijam “Kurzeme 2014″

Otradiena, 29. jūlijs, 2014.

Sākusies dalībnieku pieteikšanās Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ centrālajam notikumam – rallija un rallijsprinta sacensībām. Rallija oficiālajā interneta vietnē “rallykurzeme.lv” publicēts sacensību nolikums, maršruta karte un sportisti var aizpildīt pieteikuma anketu.

Pieteikumu pieņemšanas termiņa beigas ir 22. augusts, un rallija oficiālajā interneta vietnē pieteikšanās kārtībā tiks publicēts dalībnieku saraksts.

Rallija sacensības šogad notiks četrās ieskaitēs – rallijā “Kurzeme 2014″ vienlaikus norisināsies Latvijas rallija čempionāta 7.posms, Igaunijas rallija čempionāta 5.posms, Latvijas rallijsprinta čempionāta 6.posms, kā arī 3.posms Baltijas viesu rallija kausa ieskaitē.

“Prognozējam, ka sacensības būs kupli apmeklētas. Daudzas Baltijas un citu valstu ekipāžas jau ir apliecinājušas, ka piedalīsies rallijā “Kurzeme”, turklāt tiek gatavoti vairāki interesanti pārsteigumi, par varēsim informēt jau tuvākajā laikā,” stāsta Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ direktors Uldis Hmieļevskis.

Sportistiem iepazīšanās ar rallija trasi sāksies ceturtdienā, 28.augustā, savukārt tās pašas dienas vakarā, no plkst.18 līdz plkst.21 Aizputes novada Kalvenes pagastā notiks testa ātrumposms.

Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ atklāšanas ceremonija un oficiālais starts šogad notiks piektdienā, 29. augustā, plkst.15.15 Rožu laukumā, Liepājā, pēc kura sportisti dosies uz Liepājas pilsētas ātrumposmu, savukārt sacensību pirmā diena noslēgsies ar ātrumposmiem Nīcas un Rucavas novadā.

Sestdienā, 30. augustā, rallija ekipāžām būs jāveic pieci ātrumposmi Aizputes, Durbes un Priekules novadā, bet sacensības noslēgsies ar Liepājas pilsētas ātrumposmu.

Rallija dalībniekiem kopumā divu dienu laikā būs jāveic 110 kilometri 11 ātrumposmos, savukārt rallijsprinta sacensības norisināsies vienu dienu, sestdien, 30.augustā, un to dalībniekiem būs jāmēro 66 kilometri piecos ātrumposmos.

Rallijs “Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais rallijs Baltijas valstīs, kurš Liepājā notiek jau no 1965. gada. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus “Kurzeme” tika novērtēta arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Ātruma festivālu – ralliju “Kurzeme 2014″ atbalsta “LDz Cargo”, Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, “Vega 1″, “Canon IBServiss”, “Cēsu alus”, rallija oficiālais auto “Nissan Qashqai” no “Skandi Motors”.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu serviss” kasēs, kā arī tiešsaistes tirdzniecības vietās “Bilesuserviss.lv”, “Piletilevi.ee” un “Bilietupasaulis.lt”.

 

Dzintars Hmieļevskis

Komunikāciju vadītājs

tālr. nr.: +371 25954279

e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

Supersprinta braucēju cīņas Jelgavas “Rullīša” trases svelmē un putekļos

Pirmdiena, 28. jūlijs, 2014.

Sestdien, 26.jūlijā, Jelgavas “Rullīša” trasē gaisa temperatūra brīžam pārsniedza par +30, un trases laistīšanā izmantotais ūdens izgaroja kā uz karstas pannas. Tomēr tas netraucēja vairāk nekā 60 dalībniekiem, kas šeit bija ieradušies uz ceturto Latvijas čempionāta un Freko kausa izcīņas rallija supersprintā posmu “Vasara”.

Trīs ātrumposmos, kuru kopējais garums bija līdz 9 km, braucēji sacentās deviņās ieskaites klasēs.

Junioru vērtējumā (jaunieši, kas dzimuši 1995.gadā un vēlāk) pirmajā vietā Ralfs Jānis Grīnfelds, otrais Zigmārs Lapa un trešais Viesturs Sproģis.

VAZ Historic Open klasē ātrākais pilots –Egils Olekts, aiz viņa Kalvis Tēts un trešajā vietā, par spīti tehniskām problēmām pirmajos divos braucienos,   Raivis Grīnfelds.

 

Pirmā vieta klasē supersprintā “Vasara” FWD 1600 Jānim Spundiņam, otrais – Andris Putniņš un īpašs prieks par trešo vietu bija  sacensību visjaunākajam dalībniekam Adriānam Pūgam. Kopvērtējuma līderis Modris Žentiņš Jelgavas supersprintā šoreiz nestartēja.

2WD klasē pjedestāla pirmie abi pakāpieni Ozoliņu ģimenes pārstāvjiem Dairim un Raivo, trešajā vietā šajā ieskaitē Jānis Spundiņš.

4WD ieskaitē uzvaru izcīnīja Artis Upītis, aiz viņa Edgars Avens (abiem Subaru Impreza).

Valts Zvaigzne mājup devās ar diviem kausiem – viņam trešā vieta gan 4WD, gan 4WD+ ieskatēs.

 

Ātrākais 4WD+ klasē “Rullīša” putekļu mākoņos  bija Toms Lielkājis ar Mitsubishi, otrais – Sandis Šāblis.

Kūleni pirmajā braucienā piedzīvoja Vigo Rubenis. Par spīti negadījumam un  pateicoties mehāniķu un draugu palīdzībai, “Svētavota” Subaru jau otrajā braucienā atkal stājās uz starta un sacensību kopvērtējumā Rubenis finišēja ceturtais 4WD+  klasē.

RWD klasē sīvā cīņā izcīnīta uzvara Aigaram Tīdmanim (Go4speed Team), atstājot aiz sevis Andri Voveru un Raivi Galviņu.

2WD open klasē pirmajā vietā Zigmārs Lapa (Renault Clio), aiz viņa Edgars Kaulakāns un trešais Kalvis Tēts (VAZ).

Pilnpiedziņas sporta automašīnu klasē 4WD open ātrākais “Rullīša” trasē Gints Bērze, otrā vieta Artim Voicišam, trešais šoreiz  Andris Puriņš.

Pašreiz rallija supersprinta sacensībās iestājas garāka pauze un nākamais Latvijas čempionāta un Freko rallija supersprinta kausa izcīņas posms  norisināsies Cēsīs 18.oktobrī.

Freko rallija supersprinta “Vasara” rezultāti šeit.
FOTO

Informāciju sagatavoja:  Dace Janova, LAF SAK preses sekretāre
Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Sporta komplekss 333 noslēdz NEZ rallijkrosa sezonu

Pirmdiena, 28. jūlijs, 2014.

Sporta kompleksā 333 sestdien, 26. jūlijā, norisinājās Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallijkrosa čempionāta izšķirošais posms. Divās no četrām individuālās ieskaites klasēm uzvarētāju laurus plūca latvieši – Ronalds Baldiņš triumfēja prestižākajā pilnpiedziņas NEZ Supercar klasē, tikmēr Artis Baumanis izcīnīja uzvaru priekšpiedziņas NEZ Super 1600 klasē. Kopumā par uzvarētāju kausiem četrās individuālajās ieskaites grupās, kā arī komandu ieskaitē, piedalījās 32 dalībnieki, pārstāvot septiņas valstis – Latviju, Dāniju, Krieviju, Lietuvu, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju.

Prestižākajā pilnpiedziņas NEZ Supercar klasē, aizvadot stabilas sacensības, saspringtā cīņā triumfēja latvietis Ronalds Baldiņš. Tikai 0,832 sekundes Baldiņam zaudēja krievu autosportists Roman Stepanenko. Tikmēr trešajā vietā, no uzvarētāja atpaliekot 12,258 sekundes, finišēja vēl viens latvietis – Lauris Unāms, kurš šodien piedzīvoja notikumiem bagātas sacensības – pirmās kvalifikācijas kārtas braucienā Unāma vadītā automašīna apvēlās, tomēr viņš spēja turpināt braucienu un veiksmīgi finišēt.

NEZ rallijkrosa čempionāta izšķirošajā posmā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa vēl viens latvietis – Artis Baumanis, kurš šodien bija ātrākais priekšpiedziņas NEZ Super 1600 klasē. Arī Baumanis  šodien demonstrēja stabilu sniegumu, gūstot pārliecinošu uzvaru finālā. Uzvaru NEZ 2000 klasē izcīnīja Christian Sandmo no Norvēģijas, savukārt NEZ Open uzvarētāja lauri citam norvēģim – Ola Froshaug.

Komandu vērtējumā visvairāk punktus ieguva Latvijas komanda, aiz sevis otrajā vietā atstājot Norvēģiju, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena – Lietuvu.

Autoeksperts Zvaigžņu Kausā, kurā ar līdzvērtīgiem VAZ markas automobiļiem piedalījās dažādu autosporta disciplīnu pārstāvji – Haralds Šlēgelmilhs, Reinis Nitišs, Andis Neikšāns, Konstantīns Calko un Ivars Vasaraudzis, par uzvarētāju  kļuva FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs. Otrajā vietā, 0,564 sekundes aiz Nitiša, finišēja Haralds Šlēgelmilhs, savukārt, 16,573 sekundes no uzvarētāja atpalika Ivars Vasaraudzis. Diemžēl tehnisku iemeslu dēļ finālbraucienā bija spiesti izstāties Andis Neikšāns (ceturtā vieta) un Konstantīns Calko (piektā vieta).

“Mums bija dots ļoti maz laiks, lai sarīkotu šādas starptautiskas sacensības, tāpēc ceru, ka neskatoties uz organizatoriskām kļūdām un karsto laiku, skatītāji atcerēsies šo kā lielisku rallijkrosa sestdienu. Esmu ļoti apmierināts ar trīs nedēļu laikā izveidotajām trases grunts sekcijām, kas spēja izturēt sacensību slodzi un līdz pat finišam bija augstā kvalitātē.

Sacensības arī apstiprināja prognozes, ka trase ir ātra un tehniski sarežģīta. Īpašs gandarījums bija saņemt pozitīvas uzslavas gan no dalībniekiem, gan Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) novērotāja, kurš atzina, ka trase atbilda visām izvirzītajām prasībām un ka tai ir izaugsmes potenciāls nākotnē. Domāju, ka rallijkrosa sacensības sporta kompleksā 333 vēl atgriezīsies, un darīsim visu, kas mūsu spēkos, lai sarīkotu šeit arī pasaules mēroga sacensības,” tā pēc sacensībām sacensību rīkotāja pārstāvis Haralds Šlēgelmilhs.

###

Vairāk informācijas: Jānis Unbedahts, RA EVENTS, SIA, M: +371 2655 7801

Sestdien 333 izšķirošās NEZ rallijkrosa cīņas

Ceturtdiena, 24. jūlijs, 2014.

Sporta kompleksā 333 sestdien, 26. jūlijā, norisināsies 2014. gada Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallijkrosa čempionāta izšķirošais posms, kurā tiks noskaidroti čempioni četrās ieskaites grupās, kā arī komandu vērtējumā. Paralēli rallijkrosa sacensībām, trasē vienlaikus varēs redzēt arī Haraldu Šlēgelmilhu, Reini Nitišu, Andi Neikšānu, Ivaru Vasaraudzi un Konstantīnu Calko, kuri ar līdzvērtīgām VAZ markas automašīnām cīnīsies par Autoeksperts Zvaigžņu Kausu.

NEZ rallijkrosa čempionāta izšķirošais posms 1200 metrus garajā sporta kompleksa 333 rallijkrosa trasē sāksies plkst. 10:00, kad dalībnieki veiks treniņbraucienus. Sacensību oficiālā atklāšana paredzēta plkst. 12:00, pēc kuras sekos trīs kvalifikācijas kārtas, visu klašu dalībniekiem startējot vienkopus. Pēc kvalifikācijas kārtu veikšanas tiks noskaidroti ātrākie dalībnieki, kuri no plkst. 16:40 startēs finālbraucienos. Tikmēr Autoeksperts Zvaigžņu Kauss dalībnieki visas dienas laikā savus braucienus veiks pamatsacensību pārtraukumos, tādējādi padarot krāšņāku šo ātruma piepildīto sestdienu.

Jau šobrīd sacensībām pieteicies 31 dalībnieks, starp kuriem ir teju visu ieskaišu grupu līderi, tomēr dalībnieku reģistrācija NEZ rallijkrosa čempionāta izšķirošajam posmam turpināsies līdz pat sestdienas rītam. Gan NEZ rallijkrosa čempionāta, gan Autoeksperts Zvaigžņu Kausa dalībnieki visas sacensību dienas laikā atradīsies sporta kompleksā 333, dodot klātesošajiem skatītājiem iespēju ar tiem satikties, aprunāties un nofotografēties.

Skatītāji ieejas biļetes uz NEZ rallijkrosa čempionāta izšķirošo posmu varēs iegādāties pie ieejas sporta kompleksā 333, un tās maksās EUR 5,00. Bērniem un pusaudžiem līdz 16 gadu vecumam, uzrādot skolēna apliecību, ieeja bez maksas.

“Trases segums ir sagatavots, un trase gaida autosportistus, lai sestdien tie  līdzvērtīgos apstākļos piedalītos čempionu noskaidrošanā. Šodien un rīt trasē vēl veiksim pēdējos labiekārtošanas darbus, lai viss būtu visaugstākajā līmenī. Vēlos atgādināt, ka sacensības norisinās zem klajas debess un ir pakļautas tiešai laika apstākļu ietekmei, tāpēc lūgums visiem parūpēties par atbilstošu apģērbu,” tā sacensību rīkotāju pārstāvis Haralds Šlēgelmilhs.

“Trase izdevusies ar raksturu. No malas var šķist, ka līkumi ir vienkārši, bet tā nebūt nav, trase ir ātra, un sportistiem būs smagi jāstrādā, parādot savas labākās prasmes, lai finišā sasniegtu augstāko rezultātu.  Būtiski, ka trase ir pilnīgi jauna, un tajā neviens no dalībniekiem vēl nav braucis. Arī pats ar lielu interesi vērošu, cik ātri dalībnieki spēj pielāgoties un apgūt jaunas trases nianses,” FIA pasaules rallijkrosa čempionāta un Autoeksperts Zvaigžņu Kauss dalībnieks Reinis Nitišs.

Sacensību oficiālā ballīte norisināsies naktsklubā Mai Tai, Rīgā, Raiņa bulvārī 15, kur uzstāsies DJ EddyCube un Ed De Dano. NEZ rallijkrosa čempionāta izšķirošā posma norises vietā, sporta kompleksā 333, visas dienas garumā būs arī Mai Tai pārstāves, kuras klātesošajiem sacensību skatītājiem dalīs reklāmas flaijerus, ar kuriem vakarā varēs saņemt bezmaksas dzērienu Mai Tai. Norādām, ieeja naktsklubā Mai Tai no 21 gadu vecuma.

Par dalībnieku labsajūtu un piemiņas balvām rūpēsies Autoeksperts, Red Bull un Ziedu Fabrika.

Par aktualitātēm un gatavošanos sacensībām varat uzzināt interneta mājaslapā www.333.lv, kā arī sociālajos tīklos Twitter @333LV un Facebook /sportakomplekss333 un draugiem.lv /www.333.lv. Par FIA NEZ rallijkrosa čempionātu plašāka informācija pieejama interneta mājaslapā www.nez-rallycross.eu

Augšā!