„Rallijs Latvija” ātrumposmi šogad Jūrmalā, Tukumā un Rīgā

Friday, 9. October, 2015.

Septiņās dažādās tirdzniecības vietās Jūrmalā, Tukumā, Rīgā, Liepājā, Saldū un Jelgavā iespējams iegādāties ieejas kartes uz Latvijas Rallija čempionāta 2015. gada sezonas noslēdzošo posmu Rallijs Latvija, kas notiks jau nākamajā nedēļas nogalē, 17. un 18 oktobrī.

Rallijs Latvija sportiskās aktivitātes sāksies jau piektdien, 16. oktobrī, kad Biķernieku kompleksajā sporta bāzē (BKSB) no plkst. 19:00 norisināsies testa posms. Dienu vēlāk plkst. 15:00 turpat Biķerniekos tiks dots Rallija Latvija ceremoniālais starts, pēc kura atjaunotajā Biķernieku autotrasē notiks pirmie četri rallija ātrumposmi. Pēc ātrumposmu veikšanas BKSB trasē, sportisti dosies uz Jūrmalu, kur divas reizes veiks paredzēto pilsētas ātrumposmu. Rallijs Latvija pirmās dienas izskaņā dalībnieki atgriezīsies Biķerniekos, kur plkst. 20:25 norisināsies paralēlais ātrumposms.

Rallijs Latvija otrā diena svētdien, 18. oktobrī, sāksies plkst. 10:30 Tukuma pusē, kur notiks četri grunts ātrumposmi. Pēc šo ātrumposmu veikšanas rallija meistari atgriezīsies Jūrmalā, lai plkst. 15:40 startētu ne tikai Rallija Latvija, bet arī visas rallija sezonas noslēdzošajā ātrumposmā SS12 WD-40, kas būs izveidots Ķemeros. Rallijs Latvija svinīgā apbalvošanas ceremonija paredzēta plkst. 20:00 Møller Auto Lidosta Audi telpās, Rīgā.

Lai klātienē vērotu rallija norises, no šodienas tirdzniecībā pieejams Rallijs Latvija skatītāja komplekts, kurā iekļautas divas ieejas kartes uz visiem rallija ātrumposmiem, ceļvedis ar ātrumposmu kartēm un skatpunktu aprakstiem, kā arī automašīnas uzlīme iebraukšanai īpaši izveidotajos stāvlaukumos, kuru atrašanās vieta norādīta ceļvedī. Rallijs Latvija skatītāja komplekta cena noteikta EUR 15,00.

Rallijs Latvija norises laikā, 17. un 18. oktobrī, tirdzniecībā būs pieejams arī skatītāja komplekts vienai personai. Šajā komplektā iekļauta viena ieejas karte uz visiem rallija ātrumposmiem un skatītāja ceļvedis. Komplekts maksās EUR 8,00 un to varēs iegādāties divās tirdzniecības vietās – Rallijs Latvija rallija centrā, kas atradīsies Møller Auto Lidosta Audi telpās (16., 17. un 18. oktobrī), un BKSB biļešu kasēs (17. oktobrī).

Tāpat pie ieejas ātrumposmos būs iespējams iegādāties ieejas biļeti uz vienu ātrumposmu, kas maksās EUR 4,00.

Nozīmīga loma Rallijs Latvija programmā atvēlēta Biķernieku kompleksajai sporta bāzei, kurā norisināsies pieci ātrumposmi, un startēs gan vēsturiskie automobiļi, gan minirallija, gan arī rallija ekipāžas. Ieejas biļete uz vienu Biķerniekos paredzēto ātrumposmu maksās EUR 4,00, bet uz visiem pieciem – EUR 8,00. Abu veidu ieejas biļetes varēs iegādāties BKSB biļešu kasēs.

Ieejas kartes uz Rallijs Latvija iespējams iegādāties šādās tirdzniecības vietās:

  • Tukumā, Hydroscand veikala telpās Zemītes ielā 2A
  • Jelgavā, Hydroscand veikala telpās Rūpniecības ielā 39
  • Liepājā, Hydroscand veikala telpās Zemnieku ielā 60
  • Saldū, Hydroscand veikala telpās Apvedceļš 6
  • Rīgā, Hydroscand veikala telpās Katlakalna ielā 6A
  • Rīgā, Hydroscand veikala telpās Daugavgrīvas ielā 114
  • Rīgā, Hydroscand veikala telpās Ganību Dambī 24A
  • Rīgā, Møller Auto Lidosta Audi telpās Kalnciema ielā 170A (16.-18.okt.)
  • Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē Sergeja Eizenšteina ielā 2 (17.okt.)

Atgādināsim, ka Rallijs Latvija laikā skatītāji varēs vērot autosportistu cīņas par ieskaites punktiem sešu dažādu sacensību – Latvijas rallija čempionāta, Latvijas atklātā rallijsprinta čempionāta, Latvijas minirallija kausa izcīņas, Rallija supersprinta čempionāta, kā arīvēsturisko automobiļu regularitātes rallija ieskaitēs. Turklāt, sacensībām Rallijs Latvija šogad būs gods uzņemt arī FIA Ziemeļeiropas zonas (NEZ) čempionāta finālposmu, piešķirot sacensībām arī starptautisku skanējumu. Šāda plaša un daudzveidīga programma skatītājiem sacensību divu dienu laikā dos lielisku iespēju novērtēt, cik dažādām tehniskajām prasībām atbilstoši tiek sagatavoti sporta automobiļi.

Plašāka informācija par Rallijs Latvija atradīsies interneta mājaslapā http://autorally.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Twitter, facebook, draugiem.lv un YouTube.

Rallijs Latvija pateicas saviem partneriem – Jūrmalas pilsētas domei par atbalstu Latvijas rallija čempionāta noslēdzošā posma sarīkošanā, kā arī izsaka pateicību Conti STL, Hydroscand, Prodex, Audi Møller Auto Lidosta, un BAN. Paldies arī Biķernieku kompleksajai sporta bāzei, Blue Shock Race, Canon IB Serviss, DMACK, FS Noma, Ramirent, Red Bull un Wine & More, bez kuru atbalsta sarīkot sacensības nebūtu iespējams. Informatīvo atbalstu nodrošina Delfi Autosports, Tavs Auto, 4rati.lv un RA Events.

###

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts

Rallijs Latvija 2015 preses sekretārs

Tālrunis: +371 26557801

e-pasts: janis@raevents.lv

Kartinga komisijas padomes sapulce

Thursday, 1. October, 2015.

Nākamā LAF Kartinga komisijas Padomes sapulce notiks 6. oktobrī pl.17:00 Rīgā, LAF telpās.

6.10. sapulces darba kārtība

Sestdien Biķerniekos Latvijas drifta sezonas noslēgums

Tuesday, 29. September, 2015.

Jau šo sestdien, 3. oktobrī, Biķernieku trasē norisināsies Latvijas drifta sezonas noslēgums. Pēdējās šīs sezonas drifta sacensībās uz starta Latvijas PRO drifta čempionātā un Latvijas drifta kausā stāsies vairāk nekā 60 dalībnieki, kuru starpā būs arī vairākas interesantas atgriešanās.

Šonedēļ notiekošajām sacensībām jau pieteikušies 64 sportisti no visām trim Baltijas valstīm, līdz ar to arī noslēdzošie Latvijas PRO drifta čempionāta un Latvijas drifta kausa posmi tiks aizvadīti starptautiskā gaisotnē. Kausa ProAm klasei reģistrējušies trīs spēcīgi lietuviešu piloti, kuri šīs sezonas sākumā spēja sastādīt ļoti labu konkurenci latviešu vadošajiem ProAm braucējiem.

Tāpat cīņās ar pilnu sparu ProAm klasē iesaistīsies arī vairāki zināmi sportisti, kuri pēdējos gados driftā nav startējuši. Viens no tiem ir tikko kā par Eiropas rallija junioru klases vicečempionu kļuvušais Ralfs Sirmacis, kurš jau pirms vairākiem gadiem ar panākumiem piedalījies vairākās drifta sacensībās. Tāpat dalībnieku sarakstā manāmi Kaspars Mamons un Valdis Kikusts, kuri par krāsainību trasē solās parūpēties, ProAm klasē startējot ar jaudīgām PRO klases automašīnām, kā zināms tieši viņi pēdējos gadus pavadījuši drifta tiesnešu krēslos.

Iepriekšminētie piloti noteikti var kļūt par atslēgas elementiem cīņā par ProAm kopvērtējumu, jo situācija cīņā par medaļām ir ļoti saspringta. Ja pirmajā vietā ar ļoti komfortablu punktu pārsvaru atrodas Jevgēņijs Sapuns, tad uz atlikušajām divām medaļām pretendē trīs braucēji – „Degviela Drift” komandas biedri Valters Kleinbergs un Voldemārs Siliņš, kā arī „Happy Drift Friends” šīs sezonas līderis Raitis Maurāns. Visi trīs kopvērtējuma tabulā atrodas vien septiņu punktu ietvaros.

PRO klasē par Latvijas čempionu priekšlaicīgi jau kļuvis Ingus Jēkabsons, kurš savu šīs sezonas skaisto sniegumu kronēja ar uzvaru nesen notikušajā Ziemeļeiropas drifta čempionāta posmā. Protams, ka Jēkabsons savu pirmo čempiona sezonu vēlēsies noslēgt uz augstas nots, iesaistoties par uzvaru arī šī gada noslēdzošajā Latvijas posmā. Viņam gan konkurenci noteikti centīsies sastādīt tādi PRO piloti kā brālis Ingemārs Jēkabsons un tikko kā par Ziemeļeiropas drifta vicečempionu kļuvušais Raivis Graudiņš.

Visneparedzamākā kopvērtējuma situācija ir Latvijas drifta kausa Street klasē, kurā par sezonas uzvarētāju vēl teorētiski var kļūt trīs braucēji – Edijs Lūkins, Jānis Ciedra un Matīss Krēsliņš. Lūkinam gan ir paprāvs punktu pārsvars, tāpat arī Ciedram un Krēsliņam jācenšas ne vien noķert Lūkinu, bet gan arī jāuzmanās no Pētera Burvja un Inta Bērziņa, kuri noteikti centīsies vēl ielauzties pirmajā kopvērtējuma trijniekā.

Sacensību pauzē, kamēr braucējiem notiks dalībnieku sapulces, tiks noskaidrots gada labākā drifta mehāniķa tituls ar riepu maiņas konkursu un mehāniķu skrējienu

Noslēdzošās šīs sezonas drifta sacensības Biķerniekos iesāksies jau piektdien, 2. oktobrī, ar treniņiem teju visas dienas garumā. Savukārt sacensību dienā, 3. oktobrī, oficiāli sacensības tiks atklātas 13:30 ar dalībnieku parādi, pēc kuras sekos PRO klases kvalifikācija un PRO, Street un ProAm klašu finālbraucieni. Tie skatītāji, kas vēlas redzēt arī Street un ProAm kvalifikācijas braucienus, ir laipni aicināti uz Biķernieku trasi jau no pulksten 9:40.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas pa 8 EUR visās biļešu servisa kasēs. Uz vietas sacensību biļetes būs nedaudz dārgākas, kā arī būs iespēja iegādāties dalībnieku parka biļetes. Piektdien ieeja uz treniņiem 2 EUR.

Protams, arī šoreiz bezmaksas atrakcijas no 1188 uzziņu portāla bērniem tribīņu pusē, un bērnu laukumiņš sadarbībā ar Skrīveru saldumiem un bezmaksas atrakciju dalībnieku parka pusē.

Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi :
Facebook: Latvian Drift page
Twitter: Latvia drift
Draugiem.lv: Latvijas drifts

Instagram: latviadrift

un www.driftlatvia.com

Mūs atbalsta: Lāčplēsis, STP- auto piedevu ražotāji, Mriepas.lv, XL enerģijas dzēriens, Čili pica, prodrift.lv , BMWpower.lv, balticrace.lv, ss.lv, informatīvais uzziņu dienests 1188, www.traips.lv, Krāsu Forums, Capital FM, Degviela, sportacentrs.lv, tvnet.lv, LAF, www.travelnews.lv, DC shoes, automazgātuve Genarts, TOMO hotel, Just bārs, Vējstikli, go4speed.lv, driftemotions.lv, Apsardze „BERKUTS” , Sporta klubs un veikals “ProGym.lv” un Tūninga veikals un Serviss “ProTuning.lv”, TWIN AUTO, Ground Zero, Baltie.lv, Skŗiveru saldumi, Bus4rent, Biķernieku sporta komplekss, DJ Kārlis Blumfelds, www.vipi.lv

 

Smiltenē aizvadīts rallija supersprinta čempionāta ceturtais posms

Tuesday, 29. September, 2015.

Sestdien, 26. septembrī, Smiltenē norisinājās Latvijas čempionāta un FREKO kausa izcīņas ceturtā posma sacensības rallija supersprintā, noskaidrojot uzvarētājus dažādās ieskaites klasēs. Lietus Tepera trases segumu vietām bija pārvērtis kārtīgos dubļos, līdz ar to padarot cīņu vēl sarežģītāku un šī iemesla dēļ tika pieņemts lēmums pirmās trasē laist pilnpiedziņas automašīnas.

4WD klasē rallija supersprintā “Teperis 2015” uzvara, esot ātrākajam pirmos divos braucienos,  Kārlim Nebaram (Subaru Impreza). Trešajā braucienā Nebars otrais, piekāpjoties Valtam Zvaigznem (Subaru Impreza), kurš guva otro vietu Smiltenes sacensību visu ātrumposmu kopsummā. Trešais 4WD klasē Intars Rezakovs (Subaru Impreza).

Valts Zvaigzne (Subaru Impreza) ar uzvarām visos trīs ātrumposmos izcīnīja pirmo vietu 4WD Plus vērtējumā. Otrais 4WD Plus klasē Edgars Tralla (Subaru Impreza Wagon), savukārt trešajā vietā šajā ieskaitē  Rolands Kaucis (Subaru Impreza).

4WD Open klasē visos braucienos uzvarēja Gints Bērze (Audi Quattro). Aiz viņa Tepera trasē finišēja Puriņš (Audi Quattro) un Andris Brohauzs (Audi 90).

Modris Žentiņš (Honda Civic) bija ātrākais pirmajos divos braucienos FWD 1600 klasē, otrais ar uzvaru trešajā ātrumposmā Andris Aleksejevs (VW Golf 2), trešā vieta Ģirtam Ozoliņam (Honda Civic).

Savukārt VAZ Historic Open klasē viss pjedestāls Grīnfeldu ģimenei. Ar uzvarām visos trīs braucienos pirmo vietu ieguva Raivis Grīnfelds (Vaz 2103). Aiz viņa palika Ralfs Jānis Grīnfelds (Vaz 2103) un Ineta Grīnfelde (Vaz 2103).

RWD klasē pirmā vieta Gintam Lapsam (BMW 325), kurš uzvarēja otrajā un trešajā braucienā. Gundars Tīdmanis (BMW 328), bija pārāks pirmajā braucienā, iegūstot otro vietu klasē. Trešais posmā Jānis Apsītis (BMW 318).

2WD ieskaitē divos ātrumposmos uzvarēja Modris Žentiņš (Honda Civic) un ceturtā vieta pēdējā braucienā neliedza viņam gūt uzvaru posma summā. Otrais šoreiz trešā brauciena uzvarētājs Raivo Ozoliņš (Honda Civic), bet trešais – Sandis Laukšteins (VW Golf).

2WD Open klasē par uzvarētāju kļuva Ainārs Skaidiņš (VW Golf 2), kurš palika nepārspēts pirmajos divos braucienos, trešajā izcīnot trešo vietu. Posmā otrajā vietā Aigars Tīdmanis (BMW 328), kuram uzvara noslēdzošajā ātrumposmā, bet trešais Smiltenē Edgars Poriņš (VW Golf).

Visi rezultāti >>

Rallija supersprinta sezonas priekšpēdējais, piektais posms notiks rallija “Latvija 2015” ietvaros, 18. oktobrī, Ķemeros. Reģistrācija šīm sacensībām portālā www.4rati.lv jau sākusies.

Folkreisā uzvar Sloka, Čempionu krosā labākais Jerāns

Monday, 28. September, 2015.

Brenguļu autotrasē aizvadīts LAF Folkreisa Vasaras kausa un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa pēdējais posms. Folkreisā ar uzvaru pēdējā posmā sezonā triumfēja Edijs Sloka, bet autokrosā, kas izcilā dalībnieku sastāva dēļ tika dēvēts arī par Čempionu autokrosu, labākais bija četrkārtējais Latvijas autokrosa čempions Raimonds Jerāns.

Folkreisā uz uzvaru kopvērtējumā pirms pēdējā posma pretendēja trīs braucēji – Sloka, Mārtiņš Spīķis un Edvīns Vansovičs. 36 sportistu konkurencē fināla divpadsmitniekā nonāca Sloka un Spīķis, bet Vansovičs pusfinālā palika pirmais aiz svītras, posmā gūstot 13. vietu, zaudējot cerības uz uzvaru.

Finālbraucienā vadībā nonāca Spīķa Carlife Autosport Team komandas biedrs Nauris Ločmelis, bet viņam pa pēdām sekoja abi titula dalītāji Sloka un Spīķis. Visi trīs uzsāka smagu cīņu savā starpā, kas noslēdzās ar Mārtiņa Spīķa kūleni brīdī, kad viņš lauzās garām Ločmelim. Tobrīd bija skaidrs, ka Edijs Sloka kļūst par LAF Folkreisa Vasaras kausa uzvarētāju. Drīz ar degvielas padeves problēmām izstājās Ločmelis, kas Slokam ļāva nonākt līderpozīcijā un izcīnīt uzvaru arī pēdējā posmā – ceturtos sezonas sešās sacīkstēs.

Otro vietu sasniedza Miks Gabrāns, kuram šis ir augstākais rezultāts gadu ilgajā folkreisa braucēja karjerā. Trešo pozīciju guva Ritvars Kārkliņš.

Vansoviča neiekļūšana finālā deva cerības uz kopvērtējuma trešo vietu sekotājiem Matīsam Šadrim un Andrejam Lajevskim. Abu uzdevums bija finišēt top-6, lai neklātienē apsteigtu Vansoviču. Tas izdevās Lajevskim, kurš finišēja ceturtais. Līdz ar to sezonas kopvērtējumā vadošais trijnieks ir Sloka, Spīķis, Lajevskis.

Fināls un sacīkste kopumā bija spilgtu notikumu pilna. Vēl bez Mārtiņa Spīķa kūleņošanu finālā piedzīvoja Viesturs Plētiens, kura auto apmeta divus kūleņus, līdz nosēdās uz Ivara Kerna trases malā stāvošā BMW. Dienas gaitā kūleni apmeta arī Jānis Spīķis, Ritvars Kārkliņš, Raivis Riekstiņš, autokrosa finālā arī Rūdolfs Bogens.

Sacīkstes noslēgumā notika arī folkreisā iespējamā automašīnu pārdošana. Šoreiz jaunu īpašnieku atrada Edija Slokas „čempionauto”.

Komandu vērtējumā pēdējā posmā uzvaru izcīnīja Autocross.lv Folkreisa komanda, kuras sastāvā startē Kārkliņš, Plētiens un Renārs Ēķis. Sezonā komandu vērtējumā pirmā vieta Carlife Autosport Team vienībai ar brāļiem Spīķiem un Ločmeli sastāvā. Par folkreisa Vasaras kausa labāko junioru kļuvis Mārtiņš Spīķis.

LAF Krosa komisijas kausa 12. posmā, kas daudzu titulēto Latvijas autokrosa meistaru dēļ tika dēvēts par Čempionu autokrosu, uzvaru guva četrkārtējais Latvijas čempions Raimonds Jerāns – viņš dominēja visu sacīksti no pirmā brauciena līdz pat pēdējam.

Lielāka drāma bija cīņā par pārējām pjedestāla pozīcijām. Paredzētais Jerāna un Jāņa Kozlovska duelis izjuka līdz ar Kozlovska mašīnas ātrumkārbas defektu jau rīta treniņos. Rezultātā Jānis bija spiests izlaist kvalifikācijas braucienus, lai cerētu tikt finālā ar B fināla palīdzību. Tas izdevās ar grūtībām, jo B finālā Kozlovska auto notrūka viena no pusasīm.

Fināls bija grandiozs: aiz Jerāna pēc starta otrais brauca 2000 Super šā gada Latvijas un Baltijas čempions Ainārs Kenigsbergs, bet Kozlovskis veica izcilu startu, no 12. pozīcijas jau pirmajā aplī nonākot trešajā vietā. Aināra un Jāņa duelis turpinājās visa brauciena garumā, bet viņiem bīstami tuvojās 1600 klases Latvijas un Baltijas čempions Rūdolfs Bogens. Džokera apļa kombinācijas varēja otro vietu nodot Rūdolfa rīcībā, taču Bogens agresīvi aizvadīto dienu noslēdza ar pamatīgu kūleni.

Kozlovskim ar Džokera apļa palīdzību izdevās apspēlēt Kenigsbergu, sasniedzot dramatisku otro vietu. Turklāt tas paveikts ar iepriekšējā nedēļas nogalē sacensībās Igaunijā lauztu roku. Kenigsbergs – trešais.

LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā jau priekšlaicīgi bija uzvarējis Andis Kļava. Cīņā par otro vietu Raivis Grigorovičs pieveica Raimondu Lastmani – Raimonda sacīkste neizdevās motora defekta dēļ.

Šī bija pirmā sacīkste Brenguļu autotrases jaunajiem organizatoriem autokrosa braucēja, šā gada Latvijas un Baltijas čempiona VAZ Klasika klasē Arņa Odiņa vadībā. Pirmie trases renovācijas soļi novērtēti atzinīgi, bet rīkotāju komanda atzīmē, ka Brenguļu autotrases jaunā ēra ir tikai pašā sākumā.

Organizatori saka paldies atbalstītājiem un palīgiem: Traktorunoma.lv, Stokker, Storent, Valpro, EGU Būve, A.P.E. Build (Pēterim Āboliņam), Cēsu alus (Bogenu ģimenei), liels paldies Andim Ūtēnam ar komandu, kā arī ikvienam, kas šo divu mēnešu laikā pielika roku un pūles trases renovācijas darbos. Informatīvi atbalstīja Autocross.lv.

Foto: Kaspars Cikmačs

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Biķernieku trasē noskaidroti jaunie Latvijas un Baltijas autošosejas čempioni

Monday, 28. September, 2015.

Svētdien, 27. septembrī, mainīgos laika apstākļos Biķernieku trasē noslēdzās Baltijas autošosejas sezona. Sīvā cīņā par par Latvijas čempionu “Kumho Challenge Nacionālajā” klasē kļuva Garijs Rožkalns, kuram šis ir pirmais čempiona tituls autošosejā. Par pārsteigumu noslēguma posmā parūpējās Reinis Nitišs, kurš uzvarēja “Super 1600” klases pēdējā posmā. Tika noskaidroti čempionu titulu ieguvēji arī Baltijas un Lietuvas čempionāta ieskaitēs.


Baltijas autošosejas pēdējā posmā uz starta stājās gandrīz 100 sportisti, lai aizvadītu sezonas pēdējās sacīkstes un noskaidrotu čempionu titulus. Dienas gaitā lietus mijās ar sauli un trases segums bija īsts izaicinājums sportistiem.

Par pārsteigumu parūpējās Reinis Nitišs, kuram šīs bija debijas sacīkstes autošosejā un pirmās Biķernieku trasē. Viņam izdevās uzvarēt pirmajā braucienā, kas notika pa slapju trasi, otrajā braucienā izcīnot trešo vietu. Ar to pietika, lai svinētu uzvaru “Super 1600” klasē. Otrajā vietā ierindojās Ansis Frīdbergs, savukārt trešais šajā posmā Agris Petrovskis.

Aizraujošas cīņas norisinājās “Nacionālajā” klasē, kurā par čempiona titulu cīnījās 2 sportisti – Garijs Rožkalns un Jānis Vanks. Jānis Vanks uzvarēja abos dienas braucienos, taču par pirmo braucienu saņēma 20 sekunžu sodu, kas šoreiz sportistam maksāja čempiona titulu. Par čempionu savā otrajā autošosejas sezonā kļuva Garijs Rožkalns, Jānim Vankam trešais vicečempiona tituls. Pēdējā posmā otro vietu ieguva Antons Dolgopolovs, bet trešo izcīnīja Mārtiņš Putniņš.

“Baltic Touring Cars” ieskaites “Baltic Open” klasē par pēdējā posma uzvarētāju kļuva Ernesta Globite. Posms gan noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu, bet lietuviete pie uzvaras tika pateicoties uzvarētam otrajam braucienam. Par čempionu šajā klasē kļuva sezonas līderis Dainius Matijošaitis, kurš pēdējā posmā ieņēma otro vietu.

BTC1 klasē izšķirošās cīņas aizvadīja lietuvieši Edvinas Mardosas un Julius Skirmantas. Neskatoties uz uzvaru pēdējā posmā, Julius Skirmantas piekāpās Edvinas Mardosas, sezonas kopvērtējumā zaudējot vien trīs punktus.

BTC2 klasē uzvaru pēdējā posmā izcīnīja Arminas Kundrotavičius. Par sezonas čempionu kļuva Andrius Jasionauskas, kurš šajā posmā nestartēja.

4 stundu Izturības čempionāta absolūtajā ieskaitē uzvarēja sezonas līderi “Rotoma Racing”, diemžēl no cīņas izstājās kopvērtējuma otrās vietas īpašnieki “Bauer Racing”, izpaliekot ilgi gaidītajai noslēguma cīņai. Starp divām latviešu komandām, kuras startēja noslēdzošajā posmā, sesto vietu absolūti un otro vietu klasē izcīnīja “Flash Racing” komanda ar Artūru Batraku un Vilni Batraku. Otrā latviešu komanda izstājās tehnisku iemeslu dēļ.

Vairāk fotogrāfijas no posma: http://failiem.lv/u/bqipehf#/G/20

Baltijas autošosejas čempionāta oficiālais auto no “Autobrava”. Mediju partneri – Delfi.lv, iAuto.lv un LATAUTO.lv.

Informāciju sagatavoja:
Evita Tīdmane
Evita@batcc.eu
T. +371 29488824

Svētdien atjaunotajā Brenguļu autotrasē izšķirošais folkreiss un čempionu autokross

Friday, 25. September, 2015.

Svētdien, 27. septembrī pl.10:00 Valmierā, Brenguļu autotrasē notiks LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējais posms un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 12. sacīkste, kas izveidojusies par Latvijas krosa braucēju čempionu sacīksti. Abos seriālos jānoskaidro godalgoto vietu ieguvēji. Pati Brenguļu autotrase, mainoties tās saimniekiem, piedzīvojusi pirmo grandiozo pārmaiņu soli.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=XoCa53stdRI

LAF Krosa komisijas kausa pēdējā posma uzdevums ir noskaidrot, kurš seriālā gūs medaļnieku godu. Zināms, ka par 12. posmu garās sezonas uzvarētāju kļuvis Andis Kļava, taču tikai viens punkts šķir otrās un trešās vietas dalītājus, attiecīgi, Raimondu Lastmani un Raivi Grigoroviču.

Tomēr uzmanība tiks pievērsta ne tikai kopvērtējuma cīņām. Tā kā Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāts jau noslēdzies, rīkotāji sezonas pēdējo sacīksti izveidojuši kā Latvijas čempionu cīņu. Tā rezultātā uz starta stāsies vairāki šā gada Latvijas un Baltijas čempioni un medaļnieki, piemēram, 2000 Super klases abu seriālu uzvarētājs Ainārs Kenigsbergs, 1600 klases Latvijas un Baltijas labākais Rūdolfs Bogens un citi.  Līdzjutēji ar īpašu intrigu gaida leģendārā dueļa – Raimonds Jerāns pret Jāni Kozlovski – atjaunošanos. Abi savulaik sīvās cīņās dalīja Open klases čempiona titulus, Brenguļos katrs ir nolēmis vēlreiz pārspēt principiālo konkurentu.

LAF Folkreisa Vasaras kausa sestajā posmā tiks noskaidrots sezonas uzvarētājs. Pašlaik vadībā ir madonietis Edijs Sloka, kuram seko Mārtiņš Spīķis. Viņi abi ir reālākie uzvaras pretendenti, lai gan teorētiskas iespējas uz uzvaru kopvērtējumā ir arī Edvīnam Vansovičam. Edvīna gadījumā gan neiztikt bez paša uzvaras un konkurentu dramatiskām neveiksmēm.

Slokas pozīcijas ir visai drošas – ja Spīķis svētdien uzvar, Edijam pietiek ar astoto vietu. Tomēr aptuveni 40 dalībnieku konkurencē arī šis ir nopietns uzdevums.

Folkreisa Junioru kausā tuvu titulam ir Spīķis, tomēr viņš nedrīkstēs kļūdīties, jo Mārtiņu Vēl var pārspēt Matīss Pelēnis.

Komandu vērtējumā duelis par pirmo vietu sezonā būs starp Carlife Autosport Team (Mārtiņš, Intars, Juris Spīķi, Nauris Ločmelis) un EMA Racing (Matīss Šadris, Emīls Baltaiskalns, Andis Dreimanis). Starp abām līderkomandām ir septiņi punkti, bet vienā posmā iegūstamais maksimums ir 37 punkti. Trešajā vietā, ar teorētiskām izredzēm uz uzvaru, Autocross.lv Folkreisa komanda (Viesturs Plētiens, Renārs Ēķis, Ritvars Kārkliņš).

Brenguļu autotrase šīs vasaras laikā piedzīvojusi ievērojamas pārmaiņas gan skatītāju, gan sportistu ērtībām. Trases attīstību savā rīcībā pārņēmis Latvijas autokrosa VAZ Klasika klases čempions Arnis Odiņš un viņa komanda – kopš tā brīža trase ievērojami uzlabota. Komandas mērķis – Latvijas čempionāta posms 2016. gadā.

Čempionu autokrosa titulētākie sportisti

Raimonds Jerāns: Četrkārtējs Latvijas autokrosa čempions Open klasē (2008., 2009., 2011., 2012.). Divkārtējs Baltijas vicečempions Open klasē.

Ainārs Kenigsbergs: Divkārtējs Latvijas autokrosa čempions 2000 Super klasē (2009., 2015.). Baltijas čempions 2000 Super klasē (2015.).

Jānis Kozlovskis: Latvijas autokrosa čempions Open klasē (2010.), Igaunijas čempions VII grupas bagijiem (2005.), Baltijas autokrosa kausa ieguvējs VII grupas bagijiem (2008.)

Rūdolfs Bogens: Latvijas autokrosa čempions 1600 klasē (2015.), Baltijas autokrosa čempions 1600 klasē (2015.), LAF Folkreisa Vasaras kausa uzvarētājs un LAF Folkreisa Ranga uzvarētājs (2012.)

Edijs Ošs: NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāta bronzas medaļnieks (2015.)

Monta Beierbaha: Latvijas autokrosa čempionāta Junioru kausa uzvarētāja (2015.)

Titulēti sportisti Brenguļos arī Folkreisā:

Adrians Pūga: Latvijas Bērnu čempionāta bronzas medaļnieks Beta bagiju klasē (2012.)

Ritvars Kārkliņš: Latvijas Ziemas autosprinta čempions

Edvīns Vanovičs: Latvijas trofireidu čempions

Juris Spīķis: Baltijas autokrosa čempions 2000 Super klasē (2014.), NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa vicečempions NEZ 2000 klasē (2015.). Latvijas autokrosa vicečempions 2000 Super klasē (2012.)

Jānis Spīķis: Latvijas autokrosa čempions 2000 Super klasē (2010.), Divkārtējs Baltijas autokrosa čempions 2000 Super klasē (2009., 2011.)

Andrejs Lajevskis: Latvijas autokrosa čempions 2000 klasē (1998.)

Renārs Ēķis: Latvijas kartinga čempions, LAF Folkreisa Vasaras kausa un LAF Folkreisa Ranga uzvarētājs (2011.), vairākkārtējs LAF Folkreisa Junioru kausa ieguvējs.

Kristaps Grunte: NEZ Rallijkrosa čempionāta bronzas medaļnieks NEZ Open klasē (2015.)

Kopējais dalībnieku sastāvs:

Autokross: http://www.autocross.lv/AC3/wp-content/uploads/2015/09/Pieteikumi-KKK12Kross-Brenguli-270915.html

Folkreiss: http://www.autocross.lv/AC3/wp-content/uploads/2015/09/F2015-FVK6-Brenguli-270915.html

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Biķernieku trasē tiks noskaidroti autošosejas čempioni

Friday, 25. September, 2015.

Šajā svētdienā, 27. septembrī, Biķernieku trasē atkal trauksies ātrākās Baltijas automašīnas, lai noskaidrotu jaunos Baltijas, Latvijas un Lietuvas autošosejas čempionus.  Debijas sacīkstes noslēdzošajā autošosejas posmā aizvadīs Latvijas autokrosa čempione Beate Klipa, kura startēs “Kumho Challenge Super 1600” klasē ar “Frod Fiesta R2” automašīnu.

“Kumho Challenge”klasēs uz starta stāsies kopā 15 sportisti. “Super 1600” klasē čempiona titula ieguvējs jau ir noskaidrots – to posmu pirms sezonas beigām izcīnījis Kristaps Mietulis, tomēr par interesantu sezonas noslēgumu parūpējusies šī gada Latvijas autokrosa čempione Beate Klipa, kura nolēmusi izmēģināt spēkus sev neierastā sporta disciplīnā – autošosejā.

“Komanda izteica piedāvājumu pamēģināt un tā kā esmu vienmēr gatava jauniem izaicinājumiem, tad piekritu. Trešdienas vakarā pirmo reizi iesēdos automašīnā un izbraucu gan “333” trasē, gan Biķerniekos. Autošosejā man viss ir jauns – mašīna, trase un asfalta segums. Viss, ko es sagaidu no šī posma, ir pieredze, jo būs gan jāpārvar sevi, gan jāspēj reaģēt dažādās negaidītās situācijās,” atzīst Beate Klipa.

“Kumho Challenge Nacionālajā klasē” par čempiona nosaukumu cīnīties iespējas vēl ir četriem sportistiem – sezonas līderim Garijam Rožkalnam, pagājušās sezonas vicečempionam Jānim Vankam, Aldim Fokrotam un šīs sezonas debitantam Gatim Drēviņam.

Dienas vidū starts tiks dots izturības sacīkšu pēdējam posma dalībniekiem, kuru vidū ir 17 komandas. Īpaši spraigas cīņas gaidāmas starp kopvērtējuma pirmo un otro pozīciju – attiecīgi “Rotoma Racing” un “Bauer Racing”. “Bauer Racing” komandas sastāvā šajā posmā startēs arī Vācijas “Golf Cup” čempions Robertas Kupčinas, savukārt “Rotoma Racing” komandā startē Lietuvas rallija čempions Ramūnas Čapkauskas.

Prestižajā “Baltic Touring Cars” klasē uz starta stāsies 12 sportisti. Viņu vidū arī igauņu vecmeistars Tonu Sommers un spēcīgākie Baltijas braucēji. Viņi izcīnīs Baltijas un Lietuvas čempionu titulus četrās ieskaites klasēs. 19 sportisti startēs Lietuvas nacionālajā “Mini žiedas” čempionātā.

Sacensību braucieni sāksies jau plkst. 10.30 un sacensības noslēgsies plkst. 18.00. Ieejas biļetes cena ir Eur 7,00 un skatītājiem būs iespēja gan vērot sacīkstes no tribīnēm, gan apmeklēt servisa parku un apskatīt dalībnieku automašīnas. Plašākā informācija un sacensību rezultāti būs redzami mājaslapā www.batcc.eu vai Facebook lapā “Baltic Touring Car Championship”.

Baltijas autošosejas čempionāta oficiālais auto no “Autobrava”. Mediju partneri  – Delfi.lv, iAuto.lv un LATAUTO.lv.

Informāciju sagatavoja:

Evita Tīdmane

Evita@batcc.eu

T. +371 29488824

Šodien un rīt Latvijas rallija čempionāta posms Igaunijā, iespējami pirmie čempioni

Friday, 25. September, 2015.

Piektdienas vakarā ar pirmajiem ātrumposmiem Igaunijā startē Tartu Rally 2015, kas ir arī Latvijas rallija čempionāta sestais posms. Latvijas nacionālā seriāla priekšpēdējais posms var sarūpēt pirmos šā gada čempionus.

LRC1 grupā pirms Tartu rallija kopvērtējuma vadībā atrodas Gunta Lielkāja/Viļņa Miķelsona ekipāža. Ja šī vienība Igaunijā gūst uzvaru Latvijas čempionāta ieskaitē, ekipāža posmu pirms čempionāta beigām nodrošina Latvijas čempionu titulu. Pat, ja kopvērtējumā tuvākie sekotāji Jānis Berķis/Edgars Čeporjus finišē otrie aiz Lielkāja ekipāžas, ar to būs par maz, lai saglabātos cerības uz titulu.

Jāņem vērā, ka pēdējā posmā rallijā Latvija 2015, kas norisināsies oktobra vidū, tiks piemērots lielāks posmā iegūstamo punktu skaits, kā to paredz čempionāta nolikums. Taču pat ar lielāka guvuma iespējām līderu ķērājiem var būt par maz, lai sasniegtu čempiontitulus.

Arī LRC2 grupā Tartu rallijs var sarūpēt jaunus Latvijas čempionus. Sīmam Plangi/Marekam Sarapu pat nav nepieciešama uzvara, lai jau dzimtenē sakārtotu Latvijas seriāla kopvērtējuma uzvaru. Tomēr Jāņa Vorobjova/Andra Mālnieka ekipāžai atliek cīnīties līdz galam, izmantojot konkurentu kļūdas, ja tādas būs – cerības uz čempiona titulu joprojām ir dzīvas. Kopvērtējumā trešajā vietā atrodas Mārtiņa Sviļa/Ivo Pūķa ekipāža.

Latvijas čempiontitula dalīšana LRC3 grupā, visticamāk, paliks uz pēdējo posmu, jo pašlaik līderi ir ļoti cieši kopā kopvērtējuma punktu ziņā. Nikolaja Grjazina ekipāža ir par sešiem punktiem priekšā Ralfam Sirmacim/Artūram Šiminam. Sirmača vienība nestartēja iepriekšējos divos Latvijas čempionāta posmus, jo cīnījās Eiropas Junioru čempionātā, kurā sasniedza vicečempiona titulu. Turklāt tikai par deviņiem punktiem no Grjazina atpaliek Emīla Blūma/Reiņa Vilsona ekipāža. Šis trio būs čempiontitula dalītāji, šķiet, līdz sezonas pēdējam ātrumposmam. Sirmacis, Grjazins un Blūms ir līderi arī Latvijas čempionā Junioru kausā.

Igaunijā uz starta nebūs Latvijas kausa izcīņas RK1 grupas līderi krievi Mihails Skripņikovs/Aleksejs Krilovs. Tas ceļu uz vadošajām pozīcijām paver Edgara Baloža/Ineses Akmentiņas ekipāžai, kurai iepriekšējie divi posmi nebija veiksmīgi avāriju dēļ. Arī Lietuvas ekipāža ar Egidiju Valeišu pie stūres joprojām cīnās par Latvijas kausa kopvērtējuma uzvaru.

Latvijas rallija čempionāta komandu ieskaitē vadībā atrodas Sports Racing Technologies vienībai, kurai seko ASRT Rally Team un LMT Autosporta Akadēmijas vienība.

Tartu rallijs sākas piektdien pl.17:00. Pirmajā dienā kopumā jāaizvada četri ātrumposmi, sestdien – vēl sešas ātrumsacensības. Rallija finišs paredzēts sestdien pl.19:00.

FOTO: Dace Janova, www.4rati.lv

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Priekšlikumi LAF Rallija komisijai

Wednesday, 23. September, 2015.

LAF Rallija komisijas Padome lūdz iesniegt priekšlikumus 2016.gada LRČ nolikumam līdz š.g.30.septembrim. Rakstiet: rallijs@laf.lv

Augšā!