Rallija “Kurzeme” otro dienu atklās rallijsprinta dalībnieki

Wednesday, 27. August, 2014.

Šīs nedēļas nogalē, 29.un 30.augustā, norisināsies Ātruma festivāls – rallijs „Kurzeme”. Ja pirmās dienas ātrumposmos redzēsim tikai Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu dalībniekus, tad sacensību otrajā dienā kā pirmie trasē dosies rallijsprinta čempionāta braucēji.

Rallijsprinta sportistus „Kurzemē” gaida cīņa 5 ātrumposmos, kuru kopējais garums būs 66,47 km.

Pirmie no rallijsprinta ekipāžām ar 101. numuru startēs brāļi Bergmaņi (4WD Open), viņi šobrīd atrodas Latvijas rallijsprinta čempionāta kopvērtējuma augstākajā pozīcijā. Aiz Bergmaņiem – Kārļa Nebara/Gundara Berķa duets.

4WD klasē vadībā patlaban ir Rimants Kalniņš/Jānis Siliņš. Diemžēl šī ekipāža „Kurzemē” nepiedalīsies, tāpēc pirmie no 4WD pārstāvjiem brauks Ints Jeršovs/Gints Bērze (103.starta numurs).

Rallijsprinta 2 WD Open klasē kopvērtējuma līderi  ir Emīla Blūma un Jāņa Vorobjova ekipāžas. Ņemot vērā to, ka abi šie sportisti „Kurzemē” startē Latvijas rallija čempionāta ieskaitē, pirmie no 2WD Open ātrumposmos dosies Ēriks Ozoliņš un Aldis Hanzens.

 

Tāpat Klasikas kausa izcīņas ātrākā ekipāža Zigurds Kalniņš/Renārs Salaks šoreiz sacentīsies rallija 2 WD ieskaitē un tādēļ  savas mājas sacīkstes trasē  ar 109.numuru dosies liepājnieki Renārs Francis/Gunars Francis.

 

1600 klasē pēc četriem rallijsprinta čempionāta posmiem nepārspēta ir Jāņa Cielēna un Salvja Rambola ekipāža, viņiem „Kurzemes” starta sarakstā piešķirts 110.numurs.

Kopā Latvijas rallijsprinta čempionāta ieskaitē rallijā „Kurzeme” startēs 26 ekipāžas.

Līdz šī gada rallijsprinta čempionu noskaidrošanai bez „Kurzemes” atlikušas vēl divas sacensības – latviešu „viesizrāde” Lietuvā 12.-13.septembrī notiekošajā rallijsprintā „Viekšniai” un noslēdzošais posms rallijā „Latvija” 18.-19.oktobrī.

Dace Janova, LAF SAK preses sekretāre

Rallijā “Kurzeme 2014″ ar pirmo numuru startēs Jānis Vorobjovs

Wednesday, 27. August, 2014.

No 28. līdz 30. augustam Liepājā un tās apkārtnē notiekošā Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ rallija sacensībās ar pirmo numuru startēs šīs sezonas Latvijas čempionāta līderi N4 grupā Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri jau šīs nedēļas nogalē var kļūt par čempioniem.

Ar otro numuru uz starta izies cits sacensību favorīts, krievu braucējs Aleksejs Lukjaņuks (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kurš pēc četriem posmiem atrodas N4 grupas līderpozīcijā Igaunijas rallija čempionātā.

 

Trešais starta numurs piešķirts Lietuvas un Baltkrievijas rallija čempionam Vitautam Švedam (“Mitsubishi Lancer Evo X”), savukārt ar ceturto numuru startēs igauņu braucējs Sīms Plangi (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

 

Ja ar pirmajiem četriem starta numuriem rallija sacensībās piedalīsies N4 grupas braucēji, tad ar piekto numuru Ātruma festivālā – rallijā “Kurzeme 2014″ startēs pirmais latvietis pie R5 klases rallija automašīnas stūres – Mārtiņš Svilis (“Ford Fiesta R5″).

 

No braucējiem, kas startēs ar viena tilta piedziņas automašīnām, visaugstākais – 23. – piešķirts igauņu braucējam Tomam Vaskam, kurš startēs ar aizmugures piedziņas BMW. Ar 24. starta numuru sacensībās piedalīsies Ralfs Sirmacis (“Ford Fiesta R2″), kurš šogad jau nodrošinājis čempiona titulu savā grupā.

 

25. numurs Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ rallija sacensībās piešķirts ar lieliskiem panākumiem pasaules čempionāta posmos startējošajam igauņu braucējam Sanderam Pernam (“Ford Fiesta R2″), kurš patlaban ir “Drive DMACK Fiesta Trophy” līderis.

 

Ar 26. numuru startēs Emīls Blūms (“Honda Civic Type-R”), kurš iepriekšējā, Lietuvā notikušajā Latvijas čempionāta posmā “300 Lakes Rally” izcīnīja uzvaru, apsteidzot arī šīs sezonas pārliecinošo līderi R. Sirmaci.

 

Kopumā rallija sacensībās piedalīsies 97 ekipāžas, kas pārstāvēs astoņas dažādas valstis − Latviju, Igauniju, Lietuvu, Krieviju, Ukrainu, Kazahstānu, Monako un Lielbritāniju.

 

Rallija sacensības sāksies ceturtdien, 28.augustā, plkst.18 ar testa ātrumposmu Aizputes novada Kalvenes pagastā, savukārt Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ atklāšanas ceremonija notiks piektdien, 29.augustā, plkst.15.15 Rožu laukumā, Liepājā.

 

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

 

Ātruma festivālu – ralliju “Kurzeme 2014″ atbalsta “LDz Cargo”, Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, “Vega 1″, “Canon IBServiss”, “Cēsu alus”, rallija oficiālais auto “Nissan Qashqai” no “Skandi Motors”.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu serviss” kasēs, tiešsaistes tirdzniecības vietās “Bilesuserviss.lv”, “Piletilevi.ee” un “Bilietupasaulis.lt”, “Skandi Motors” filiālēs Rīgā, Lielirbes iela 32, un Liepājā, Brīvības iela 146c, kā arī Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6.

 

Dzintars Hmieļevskis

Ātruma festivāls – rallijs “Kurzeme 2014″

Komunikāciju vadītājs

tālr. nr.: +371 25954279

e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

Šonedēļ Biķerniekos uz starta arī Eiropas drifta čempions, Formula drift braucējs

Wednesday, 27. August, 2014.

Jau šo sestdien, 30. augustā, norisināsies pēdējās šīs sezonas starptautiskās drifta sacensības Rīgā – Ziemeļeiropas drifta čempionāta (NEZ) trešais posms. Bez labākajiem pašmāju un spēcīgākajiem skandināvu un igauņu pilotiem uz starta Biķernieku trasē stāsies arī pagājušā gada Eiropas čempions – šosezon ASV startējošais soms Juha Rintanens.

 

Pēc neveiksmēm ASV un ne pārāk pārliecinošā starta Igaunijas Drift Allstars posmā labākais somu drifteris Rīgā noteikti centīsies atgūt formu un pierādīt, ka ne velti pagājušajā gada tika kronēts par Drift Allstars čempionu. Jāatzīmē, ka tieši Rintanens bija tas, kurš pārspēja mūsu pašu Jāni Eglīti cīņā par Eiropā prestižākā seriāla čempiona titulu. Tāpat somu sportists ir arī pirmā NEZ drifta uzvarētājs – 2011. gadā viņš Biķerniekos izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu.

 

Bez trakajiem zviedru un somu pilotiem Biķerniekos startēs arī tikko par Igaunijas drifta čempionu kļuvušais Harolds Valdma, kurš šosezon veiksmīgi startē arī Drift Allstars sacīkstēs. Bez viņa uz starta sagaidāmi arī vēl vairāki citi igauņi, kuri pēc sava čempionāta noslēguma vēlēsies ar labu rezultātu nostartēt arī prestižajā NEZ driftā.

 

Paralēli Ziemeļeiropas drifta čempionāta noslēdzošajam posmam šis būs arī Latvijas drifta čempionāta „RIGA DRIFT CHALLENGE” sestais un priekšpēdējais posms. Organizatori padomājuši par īstu drifta saldo ēdienu, jo skatītāji varēs redzēt divus atsevišķus finālbraucienus – vispirms tiks noskaidroti gan NEZ trešā posma, gan NEZ kopvērtējuma uzvarētāji, bet sacensību noslēgumā sportisti sacentīsies par Latvijas čempionāta pirmajām vietām. Tas nozīmē daudzus aizraujošus un notikumiem bagātus tandēmu braucienus.

 

Ja NEZ kopvērtējumā viss vēl ir atklāts, tad Latvijas čempionātā ir izvirzījušies divi līderi – jelgavnieks Ēriks Ulass un limbažnieks Ivo Cīrulis. Pārsvars šobrīd ir Ulasa pusē, tomēr Cīrulis gan šajās sacensībās, gan sezonas noslēgumā centīsies darīt visu, lai pārspētu Ulasu. Neatkarīgi no tā, kurš izcīnīs titulu, abiem tas būtu viņu pirmais Latvijas čempiona tituls.

 

Piektdien, 29. augustā, trasē norisināsies oficiālais pirms sacensību treniņš, pēc kura sacensību dalībnieki dosies gan sportistu, gan skatītāju iecienītajā dalībnieku parādē pa Rīgas ielām. Parādes sākums, t.i. izbraukšana no Biķernieku trases paredzēta 20:15, kas nozīmē, ka drifteri ar saviem skaļajiem un skaistajiem auto Doma laukumā būs 20:45

 

Sacīkšu atklāšana sestdienā, 30. augustā, noteikta uz 14:00. Ieejas biļešu cena iepriekš pārdošanā www.bilesuserviss.lv ir vien 8 eiro, bērniem (10-16 g.v.) un pensionāriem ieeja maksās 4 eiro, savukārt pirmās un otrās grupas invalīdiem un bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja pasākumā būs bez maksas.

 

Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi:
Facebook: Latvian Drift page
Twitter: Latvia drift
Draugiem.lv: Latvijas drifts un www.driftlatvia.com
Mūs atbalsta: Midland OIL, KUMHO TYRE, Lāčplēsis, TWIN auto- auto rezerves daļu tirgotājs, prodrift.lv BMWpower.lv, balticrace.lv, ss.lv, informatīvais uzziņu dienests 1188, www.traips.lv, Krāsu Forums, Degviela, Tipogrāfija Poligrama, sportacentrs.lv, tvnet.lv, LAF, www.travelnews.lv, DC shoes, automazgātuve Genarts, Battery energy drink, RISJ pirotehnikas veikals, Pizza Fly, TOMO hotel, BKSB, CSDD, Just bārs, Vējstikli, go4speed.lv, driftemotions.lv, Apsardze „BERKUTS” un STP.

Septembra vidū Lietuvā Gladiatoriai 4×4.

Wednesday, 27. August, 2014.

2014.gada 12. – 14. septembrī Lietuvā notiks pieci vienā:

1. 4×4 NEZ Championship 2014 3.posms,

2. 2014.gada Lietuvas atklātais čempionāts bezceļu sportā,

3. Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta 4.posms,

4. Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta Tūrisma kausa izcīņas 4.posms,

5. Lietuvas kausa izcīņa bezceļu sportā 2.posms (Lietuvas Dubļu Ērgļi).

Katrā ziņā ar atbilstošu auto, labu ekipāžu un piemērotu noskaņojumu ir iespējams gūt sasniegumus vismaz 3 kategorijās. Šis varētu būt izaicinājums.

Kā ierasts Lietuvā – bezceļu svētki ir svētki konkrētajai pašvaldībai, iedzīvotājiem, skatītājiem un arī sportistiem. Šo sajūtu apliecina arī svinīga sacensību atklāšana ar Šveinčionys  mēra, kurš ir arī Organizatoru komitejas priekšsēdētājs, uzrunu un 4×4 tehnikas parādi pilsētā.

Lietuvā viss sāksies jau piektdien, Sariai, plkst. 13.30 ar administratīvo komisiju, tad tehniskā komisija – katrā ziņā oficiālā lietu kārtība nav mainījusies. Organizators šogad sola  6 speciālos posmus, no kuriem pirmais, Prologs, plānots jau piektdien, 12.augustā, plkst. 18.15. Pēdējos gados Lietuvas gonka ir bijusi interesanta un katru reizi ir bijis kāds pārsteigums. Lielākais izaicinājums pēdējā laikā, iespējams, ir bijusi nakts leģenda, kur visu glābj frāze „Mieru, tikai mieru. Sākam no vietas, kuru spējām atpazīt” – un tā vairāk, kā vienu reizi J. Šogad organizators veidos labāko Speciālo posmu izlasi pēdējo 4 gadu laikā un no tiem tad arī tiks veidota sacensību programma. Apļi būs, Leģenda arī būs, taču dienas gaismā. TR1 sportistiem tiek solīta tiešām braucama trase – atliek vien sarunāt ar Mammu Dabu, lai tik ļoti nelej. Segums nu ļoti dažāds – purvs, māli, kūdra, mazie meža celiņi – off road klasika. Vēl viena ziņa – arī Lietuvā ir Dubļu ērglis – tikai viņiem tas tiek saukts kā TR33 – analogs mūsu Mazajiem Ērgļiem, TR34 – Lielajiem Ērgļiem – konkurence garantēta.

Pirms Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta 4.posma Lietuvā kopvērtējuma tabulā TR1 klasē pirmie ir Aigars Ragovskis ar stūrmaņiem Aivi Japinu, Oskaru Strēlnieku un Dmitriju Savicki. Ar teorētisku un praktisku iespēju veikt korekcijas tabulā aiz viņiem otrajā vietā atrodas Viktors Pahomovs ar stūrmani Viesturu Tučinu. Piedaloties vien Rugāju posmā, trešo vietu sev ir nodrošinājuši Viktor  Stolyarchuk ar stūrmani Maksim Kamyshov, kuriem ir izredzes gada kopvērtējumā nokļūt uz goda pjadestāla arī Latvijas atklātajā Trofi reidu čempionātā.

Savukārt 4×4 NEZ Championship izcīņā TR1 klasē situācija mazliet atšķirīga – šeit līderi ir Viktor  Stolyarchuk ar stūrmani Maksim Kamyshov, aiz sevis atstājot Dzintaru Urniežu, Induli pakalnīti un Jāni Kancānu – viņi otrie. Latvijas čempionāta līderi Aigars Ragovskis ar stūrmaņiem Aivi Japinu, Oskaru Strēlnieku un Dmitriju Savicki – vien trešie.

TR3 klasē, kur ieskaite šogad ir bijusi tikai vienā posmā, pirmie ir Ivan Shihotarov ar stūrmani Evgenij Sahvoruk. Otrajā pozīcijāVilnis Zeiza ar Artūru Melni. Trešo vietu pagaidām ieņem Armands Apsītis ar Agni Asmi. Identiska situācija TR 3 klasē ir 4×4 NEZ Championship izcīņā.

ATV braucēji Kārlis Svārups ar Eduardu Grāvīti kopvērtējuma līderi. Viņiem cieši seko – otrie, aiz sevis atstājot Andey Mironchik un Alexey Tuzov.

Taču ATV 4×4 NEZ Championship izcīņā situācija atšķirīga, līderus pamainot vietām – pirmie Andey Mironchik un Alexey Tuzov, otrajā pozīcijā Normunds Bačinskis ar Rihardu Ennīti, savukārt trešie – Latvijas čempionāta līderi Kārlis Svārups ar Eduardu Grāvīti.

Tūrisma kausa izcīņā līderu gods nemainīgi paliek pie Freibergu dinastijas – ir neliela cerība, ka pašiem paliks mazliet garlaicīgi un Intu nākamgad būs iespēja redzēt kādā no sporta klasēm J. Otrajā vietā – tik pat rūdīts bezceļu braucējas kā  līderis – Arnis Pušs ar komandas biedriem Alvi Reinšmitu, Edmundu Melveri un Edvardu Ošupu. Trešo vietu šobrīd ieņem Artūrs Kuncis ar stūrmaņiem Oskaru Žvaginu, Aināru Nagli un Kristapu Jāni Kunci.

Mazā Dubļu Ērgļa stabili līderi ir Vadims Seleckis ar stūrmani Sanitu Selecku, otrajā vietā noturot Ēvaldu Madernieku ar palīgiem Igoru Ļeonoviču un Jāni Vētru. Trešajā vietā – Nikolajs Stepanovs ar komandas biedriem Aļģi Pekunu un Māri Olehnoviču.

Lielajā Dubļu Ērglī favorīti ir Ģirts Gailītis ar Edgaru Miķelsonu, aiz sevis atstājot Kārli Birznieku un Valdi Ločmeli. Trešie kopvērtējumā Ivans Bergmanis ar līdzbraucējiem Mārtiņu Jēkabsonu un Juri Stonku.

Godātie Latvijas sportisti, tūristi, ērgļi, ATV braucēji, radi, draugi, vecāki, bērni un vienkārši dubļu mīlētāji! Esat laipni aicināti uz bezceļa svētkiem Lietuvā līdzi just, atbalstīt, uzmundrināt, ar siltu tēju pabarot savējos.

Paikspīkas iekarošana turpinās

Tuesday, 26. August, 2014.

Andra Dambja vadītais elektroauto tehnoloģiju uzņēmums eO šovasar kļuva par pirmo Latvijas autosporta komandu, kas sasniegusi finišu leģendārajās Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās ASV. Tādejādi pilots Jānis Horeliks izpildīja šī gada galveno uzdevumu, un komanda jau ir uzsākusi nākamā automobiļa izstrādi. 26. augustā pulksten 22:20 LTV7 kanālā paredzēta Tavs Auto sagatavotās sacensību reportāžas pirmizrāde.

Ātrumsacensības pretim mākoņiem Paikspīkas kalnā šogad norisinājās jau 92. reizi un tradicionāli pulcēja raibu dalībnieku sastāvu. Saulainajos apstākļos par absolūto uzvarētāju kļuva francūzis Romēns Dumā (9:05.801), kurš autosporta līdzjutējiem pazīstams arī kā Porsche rūpnīcas komandas pilots Le Mans sacensībās. Pavisam maz viņam zaudēja abi Mitsubishi rūpnīcas elektroauto ar pilotiem Gregu Treisiju (9:08.188) un Hiroši Masuoku (9:12.204).

Latvieši uz starta izgāja ar Tesla Roadster automobili, kurā iebūvēta eO radīta eksperimentāla elektriskās piedziņas sistēma. Par galveno uzdevumu tika nosprausta šo mezglu daudzpusīga izmēģināšana sacensību nedēļas laikā, lai iegūto informāciju izmantotu nākamā automobiļa izstrādē.

PP03 būs 1 MW jauda

Jau šobrīd taustāmas aprises sāk iegūt eO PP03, kas būs Andra Dambja trešais automobilis Paikspīkas sacensībām. Tajā apvienota iepriekšējo gadu pieredze un jau pārbaudītie piedziņas agregāti, ieskaitot Lielbritānijā ražotos elektromotorus un eO kontrolierus. Lai cīnītos par uzvaru absolūtajā vērtējumā, PP03 kopējā motoru īslaicīgā jauda būs 1 megavats, kas pastāvīgi nodrošinās veiktspēju uz riteņu saķeres robežas. „Mēs būtībā gatavojam automobili, kas ir divreiz jaudīgāks un par ceturtdaļu vieglāks nekā šī gada uzvarētājiem,” iecerētās priekšrocības ieskicē Dambis. Pirmie PP03 izmēģinājumi plānoti agrā 2015. gada pavasarī.

Tavs Auto sagatavojis reportāžu

Pateicoties DNB bankas atbalstam, LTV7 raidījums Tavs Auto ir sagatavojis sacensību reportāžu. Pirmizrāde televīzijā paredzēta 26. augustā pulksten 22:20, bet interneta lietotāji to varēs noskatīties youtube.com/tavsauto kanālā.

eO komanda pateicas arī If Apdrošināšana, Kumho Tyres, Kurbads, NRJ reklāmai, FTB Latvia, Roadex un Simba par atbalstu sekmīgā Paikspīkas virsotnes sasniegšanā.

Minirallijā „Skrunda 2014” uzvar Valta Zvaigznes ekipāža

Monday, 25. August, 2014.

23.augustā Skrundā un tās apkaimē ceļos norisinājās  Minirallija kausa izcīņas standarta automašīnām ceturtais posms.

Viens no ātrumposmiem, kas sacensību dalībniekiem bija jābrauc trīsreiz, notika Skrundas pilsētas ielās, pulcējot gana kuplu skatītāju skaitu.

Pārējie ātrumposmi – tajos braucēji devās, izmantojot sacensību organizatoru izveidoto stenogrammu, norisinājās Skrundas apkārtnes grants ceļos.

Minirallija „Skrunda 2014” kopvērtējumā uzvarēja Valts Zvaigzne un Mārtiņš Ozoliņš, kuri startēja 4WD klasē. Viņu tuvākajiem sekotājiem 4WD ieskaitē Artim Upītim/Gintam Dzenim 10 sekunžu sods par ātruma slāpētāju aizskaršanu un otrā vieta, trešie Edgars Avens ar Aigaru Bajāru.

4WD Open klasē pirmie Skrundas minirallijā Ivars Velme un Māris Dunda, otrie Kalvis Blūms/Jurģis Meisters, aiz viņiem  Toma Lielkāja un Valtera Sīpola ekipāža.

2WD klasē ātrākie Aleksandrs Grīva/Jānis Veilands, nākamais pjedestāla pakāpiens Gintam Lapsam ar Kasparu Lindi, trešā vieta igauņiem Karelam Tolpam/Prītam Guļajevam.

1600 ieskaitē uzvaru izcīnīja Armands Cīrulnieks ar stūrmani Andri Šņukutu, Cīrulnieka ekipāžai arī balva no  4rati.lv un „SPA Hotel Mārcienas muiža”.

Otrajā vietā 1600 klasē Mārtiņš Vītols/Toms Sproģis, trešie Mārtiņš un Edijs Stankes.

“Junioru” vērtējumā uzvara Mārtiņam Seskam, savukārt  “Open” klasē pirmie Miks Neško/Mārtiņš Briedis.

Komandu sāncensībā pirmie Skrundas minirallijā „Mārupe Rally Team”, otrajā vietā „Rude Racing”, trešie starp komandām „Gulbenes Rallija komanda”.

Miniralliju „Skrunda” organizēja „EPĒ Motorsport” sadarbībā ar LAF Standartauto komisiju un Skrundas novada domi.

Minirallija kausa izcīņas nākamais posms „Priekule” notiks Priekules pusē 28.septembrī.

Minirallija “Skrunda 2014” rezultāti.
Fotogalerija  un video no sacensībām.

Info, foto: Dace Janova, minirallija “Skrunda 2014” preses sekretāre

 

Pirmie šā gada Latvijas autokrosa čempioni – Klipa, Brediks, Henilāns

Monday, 25. August, 2014.

Smiltenē aizvadītajā Latvijas autokrosa čempionāta priekšpēdējā posmā noskaidroti pirmie šā gada Latvijas autokrosa čempioni. Pirmo reizi Latvijas autokrosa vēsturē čempiones titulu izcīna sieviete – Beate Klipa ar uzvaru nodrošināja titulu B600 klasē. Open klasē par divkārtēju čempionu kļuva Agris Brediks, bet bērnu Beta bagiju klasē tituls Evertam Henilānam. Pārējās klasēs – 1600, 2000 Super un VAZ Klasika pirms pēdējā posma katrā vismaz četri titula pretendenti.

B600 klasē Klipa aizvadīja pārliecinošu sacīksti, izcīnot trešo uzvaru četros posmos. Sacīksti pirms sezonas beigām Beate kļuvusi neaizsniedzama čempionāta kopvērtējumā. Šis ir pirmais gadījums, kad dāma kļuvusi par Latvijas autokrosa čempioni.

Otro vietu Smiltenē guva Dāvis Aupe, bet smagā cīņā par trešo vietu pārsteidza debitants Kaspars Meņģelis, kurš apspēlēja pieredzējušo vicečempionu Valteru Zīvertu, gūstot pjedestālu debijas sacīkstē.

Open klasē Brediks bija favorīts visas dienas garumā, taču fināls sarūpēja pārsteigumu – Agra mašīna noslāpa starta brīdī. Bredikam nācās cīņu sākt no pēdējās vietas. Aizraujošās cīņās Agris apdzina vienu konkurentu pēc otra, līdz noķēra arī līderi Lauri Unāmu. Abu duelī gan Unāms noturēja pirmo vietu. Savukārt ar otro pozīciju pietika Bredikam, lai kļūtu par divkārtēju čempionu. Trešais Smiltenes posmā – Jānis Dreimanis.

Unāma uzvara un līdzšinējā vicelīdera Jāņa Kozlovska izstāšanās sajūga defekta dēļ nozīmē, ka pirms pēdējā posma starp abiem ir tikai viens kopvērtējuma punkts.

Bērnu Beta bagiju cīņās dienas garumā tika aizvadīts Everta Henilāna un Kriša Miķeļa Aploka duelis. Situāciju atrisināja finālbrauciens, kad no abu cīņas izstājās Aploks tehnisku problēmu dēļ. Henilāns pārliecinoši uzvarēja posmā, kļūstot arī par Latvijas čempionu. Otrais Smiltenē – lietuvietis Normants Lepšis, bet trešā – Kitija Jeeršova.

1600 klasē aizvadīts skarbs galveno sezonas favorītu Anda Vantera un Rūdolfa Bogena duelis. Vanters visas dienas garumā braucienos bija spiests aizstāvēties pret Bogena uzbrukumiem, kas radīja neskaitāmus abu mašīnu kontaktus, turklāt abi dienas gaitā izbaudīja arī mašīnu atrašanos uz sāniem. Finālā Bogens paveica visu, lai apdzītu, Vanters visu, lai nosargātu uzvaru: Andis pirmais, Rūdolfs otrais. Trešā pozīcija tika Andim Kļavam, kurš pirms šī posma bija kopvērtējuma līderis. Pirms pēdējā posma uz titulu pretendē Vanters, Bogens, Kļava un Raimonds Mūrnieks, kuri atrodas astoņu punktu robežās (maksimums, ko var sasniegt vienā posmā, ir 16 punkti).

2000 Super klasē finālā neveiksmes piedzīvoja kopvērtējuma līderi Ainārs Kenigsbergs un Rihards Dainis, kuri izstājās ar motora problēmām. Līdz ar to situācija kopvērtējumā saasinājās. Uzvaru guva Juris Spīķis, kurš šādā veidā atgriezās cīņā par čempiona titulu. Otrais smagā cīņā bija Mārtiņš Starks, bet trešais – Edijs Varnas. Visi pieci minētie ir čempiontitula pretendenti: Starkam 34 punkti, seko Spīķis (33), Varnas (32), Kenigsbergs (31) un Dainis (26).

VAZ Klasika klasē finālā no starta līderpozīcijā nonāca Arnis Odiņš, taču brauciena vidū viņu apdzina pērnais čempions Imants Kolomenskis. Nosargājot uzvaru līdz finišam Imants kļuva par pirmo, kurš šajā klasē guvis otro uzvaru sezonā. Panākums ļauj Kolomenskim atgriezties arī šķietami zaudētajā čempiontitula dalīšanas cīņā. Otro vietu sasniedza Odiņš, bet trešais – Edijs Zimza. Pozīcijas ārpus trijnieka bija spiesti sasniegt kopvērtējuma līderi Kristaps Maševskis un Kalvis Tēts. Rezultātā arī šajā klasē kopvērtējuma situācija kļuvusi īpaši saspringta, jo visi pieci minētie ir pretendenti uz Latvijas čempiona titulu.

Pēdējais nacionālā čempionāta posms norisināsies neitrālā teritorijā – 13. septembrī Lietuvā, Šakjai trasē, kas būs arī Baltijas čempionāta pēdējais posms.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Rallijā “Kurzeme 2014″ būs liela konkurence cīņā par uzvaru

Monday, 25. August, 2014.

Nedēļas nogalē, no 28. līdz 30. augustam, notiekošā Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ rallija sacensībās būs liela konkurence cīņā par uzvaru, un sacensībām pieteikušās 99 ekipāžas, kas pārstāvēs kopumā astoņas dažādas valstis – Latviju, Igauniju, Lietuvu, Krieviju, Ukrainu, Kazahstānu, Monako un Lielbritāniju.


“Rallija “Kurzeme” trasē iekļautie ātrumposmi vienmēr ir piesaistījuši braucējus – Lejaskurzemes ceļi ir ļoti ātri un tehniski, un uzvara šajā rallijā ir sportista izcilības apliecinājums, līdz ar to Liepājā uz starta allaž izgājuši Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu spēcīgākie braucēji. Šis gads nebūs izņēmums – sacensībām pieteikušies un cīņā par uzvaru vai vismaz vietām uz goda pjedestāla iesaistīsies uzreiz vairāki braucēji, un rallija uzvarētāju prognozēt ir ļoti grūti, faktiski, neiespējami,” stāsta Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ direktors Uldis Hmieļevskis.
Favorīti cīņā par uzvaru rallija sacensībās būs krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks, kuru rallija līdzjutēji iemīļojuši viņa braukšanas stila dēļ, kas neparedz kompromisus un atslābināšanos nevienā ātrumposma metrā. Ar šo meistarīgo braucēju N4 grupas “Mitsubishi Lancer Evo X” braucēju Eiropas rallija trasēs rēķinās pat jaunāko un spējīgāko R5 klases un WRC automašīnu piloti.

Cīņā par uzvaru noteikti iesaistīsies arī Lietuvas un Baltkrievijas rallija čempions lietuvietis Vitauts Šveds, vairākkārtējais Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs, liepājnieks Mārcis Ķenavs, kuram šīs būs tikai otrās sacensības pie pilnpiedziņas N4 grupas “Mitsubishi Lancer Evo X” stūres, taču debijas sacensībās rallijsprintā “Kalnamuiža 2014″ viņš pierādīja, ka ir ļoti ātrs ne tikai ar priekšpiedziņas automašīnām. Sagaidāms, ka ļoti ātri Lejaskurzemes ceļos būs igauņi Rolands Muraks un Sīms Plangi, kā arī lietuvietis Martins Samuitis.

Ļoti interesanti būs vērot trasē Latvijas čempionu A+ klasē Mārtiņu Svili, kurš Ātruma festivālā – rallijā “Kurzeme 2014″ būs pirmais latvietis, kurš startēs ar R5 klases rallija automašīnu. Sacensībās redzēsim vēl vienu “Ford Focus R5″ automašīnu – ar to startēs ukraiņu rallija braucējs Oleksijs Kikireško.

Tāpat uzmanība jāpievērš Benediktam Vanagam, kurš šī gada sākumā leģendārajā Dakāras maratonrallijā, startēja ar latviešu inženiera Andra Dambja būvēto “OSCar”, bet Ātruma festivālam – rallijam “Kurzeme 2014″ pieteicies ar “Subaru Impreza WRC” automašīnu.

Liela konkurence sagaidāma arī cīņā par ātrākā viena tilta piedziņas automašīnu pilota godu. Ātruma festivālam – rallijam “Kurzeme 2014″ pieteicies Krievijas rallija čempions R1 klasē Mihails Skripņikovs, šīs sezonas “Drive DMack Fiesta Trophy” pārliecinošais līderis Sanders Pērns, jaunākais rallija čempions Latvijas vēsturē Ralfs Sirmacis, pagājušā gada rallija “Kurzeme 2014″ 2.vietas ieguvējs R2 klasē Rainers Rohtmets. “LMT Autosporta akadēmijas” sastāvā ar “Honda Civic Type-R” automašīnu startēs ātrākais viena tilta piedziņas automašīnu braucējs augusta sākumā notikušajā “300 Lakes Rally” Emīls Blūms. Ar aizmugures piedziņas BMW savukārt trasē būs redzams Latvijas rallija čempions Andis Neikšāns un vairāki ļoti spēcīgi igauņu braucēji.

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Ātruma festivālu – ralliju “Kurzeme 2014″ atbalsta “LDz Cargo”, Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, “Vega 1″, “Canon IBServiss”, “Cēsu alus”, rallija oficiālais auto “Nissan Qashqai” no “Skandi Motors”.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu serviss” kasēs, tiešsaistes tirdzniecības vietās “Bilesuserviss.lv”, “Piletilevi.ee” un “Bilietupasaulis.lt”, “Skandi Motors” filiālēs Rīgā, Lielirbes iela 32, un Liepājā, Brīvības iela 146c, kā arī Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6.

Dzintars Hmieļevskis
Ātruma festivāls – rallijs “Kurzeme 2014″
Komunikāciju vadītājs
tālr. nr.: +371 25954279
e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

Rallija “Kurzeme 2014″ laikā Liepāja piedāvās plašu atpūtas pasākumu programmu

Monday, 25. August, 2014.

Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ laikā, no 28. līdz 30.augustam, Liepājā notiks gan motorsporta sacensības uz zemes un ūdenī, gan arī vairāki kultūras un atpūtas pasākumi dažādām gaumēm.


“Šī nedēļas nogale šogad būs ļoti piesātināta ar dažādām aktivitātēm, un liepājnieku rīkotie pasākumi apmierinās katra pilsētnieka un pilsētas viesa interesi, tāpēc rallija līdzjutējus aicinām uz Liepāju ņemt līdzi arī tos radus un draugus, kuri par sportu nemaz neinteresējas,” stāsta Ātruma festivāla – rallijs “Kurzeme 2014″ direktors Uldis Hmieļevskis.

Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ centrālais notikums būs Latvijas rallija čempionāta posms, Igaunijas čempionāta posms, Latvijas rallijsprinta čempionāta posms, kā arī vēsturisko automobiļu regularitātes sacensības un KTSK kausa sacensības standartautomašīnām, kuru laikā dalībnieki sacentīsies rallija Liepājas pilsētas ātrumposma trasē. Sacensību skatītājiem savukārt būs iespēja piedalīties elektro-velogokartu sacensībās, kurās varēs laimēt elektrovelosipēdu no Liepājas ražotāja “Blue Shock Bike”.
Liepājas Tirdzniecības kanālā sestdien, 30.augustā, notiks Latvijas čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām pēdējais posms, ko būs iespējams ļoti ērti vērot no visām četrām pusēm − kanāla malām un tiltiem.

Papildus dažādām sportiskām aktivitātēm, Liepājā gaidāma plaša kultūras pasākumu programma.

Piektdienas vakarā plkst.21 pie koncertzāles “Pūt, vējiņi!” tiks atklāts leģendārajai rokgrupai “Līvi” veltīts vides objekts “Spoku koks”, kam sekos arī grupas slavenāko dziesmu koncerts ” Nezāles neiznīkst”.

Sestdien, 30.augustā, Liepājā arī notiks Liepājas Modes svētki, kuru laikā Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā notiks lekcijas par modes industriju Latvijā, Vecā ostmalā 22/24 − izstāde-pārdošana “Atklājums”, savukārt Liepājas teātrī gaidāma modes izrāde “Skaistuma simpozijs”.

Tāpat sestdien koncertzālē “Pūt, vējiņi!” plkst.19 notiks Liepājas jaunās koncertzāles “Lielais Dzintars” spāru svētku koncerts, kura laikā gaidāms gaidāms Kārļa Lāča 10. Liepājas koncerta “42,195″ pirmatskaņojums un arī Jura Karlsona skaņdarbs simfoniskajam orķestrim “Koana”.

Savukārt sestdienas vakarā, pēc rallija sacensību noslēguma, plkst.21 Liepājas pludmalē, pie pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem tiks svinēta tradicionālā Senā uguns nakts, kur plkst.21 koncertu sniegs grupa ” Mirage Octet”.
Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ noslēgums un uzvarētāju apbalvošana plkst.19 notiks jūras krastā, Liepājas pludmales bārā “Red Sun Buffet”.

Mediju lietošanai un ērtībām pievienojam arī saiti, kur iespējams lejuplādēt Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ pasākumu programmu, kā arī ātrumposmu kartes un aprakstus – http://rallykurzeme.lv/?m=7.

Dzintars Hmieļevskis
Ātruma festivāls – rallijs “Kurzeme 2014″
Komunikāciju vadītājs
tālr. nr.: +371 25954279
e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

„Riga Summer Race 2014” noslēdzas ar rekordlielu dalībnieku skaitu

Monday, 25. August, 2014.

24. augustā Biķernieku trasē tika aizvadīta otrā „Riga Summer Race 2014” diena, kurā uz starta izgāja vairāk nekā 93 sportisti. Tika noskaidroti uzvarētāji Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltijas čempionātos, kā arī „Dzintara Aplis” 6. posmā, kopumā 10 dažādās ieskaites klasēs. Uzvarētāji tika noskaidroti arī unikālo Legends automašīnu braucienos.  Kopumā divās dienās „Riga Summer Race” sacīkstēs piedalījās vairāk nekā 140 sportisti.

Otrajā sacensību dienā kā pirmie uz starta stājās Legends automašīnu braucēji, kuri bija ieradušies no Somijas un Krievijas, lai demonstrētu šīs unikālās automašīnas latviešu skatītājiem un sportistiem. Uz starta izgāja arī vienīgā Latvijas Legends automašīna, ar kuru brauca Uldis Timaks. Divu braucienu summā uzvaru starp Legends automašīnām izcīnīja šīgada Somijas čempions Johans Ahokas, aiz viņa ierindojās pārējie somu sportisti. Uldis Timaks izcīnīja piekto vietu.

Tālāk sacensību braucieni turpinājās ar Baltijas un Latvijas čempionāta braucieniem Kumho Challenge un Nacionālajā klasē. Kumho Challenge, tāpat kā dienu iepriekš, uzvarēja Jānis Ciekals, otro vietu abos braucienos un līdz ar to arī kopvērtējumā izcīnīja Ģirts Daugaviņš, savukārt trešā vieta Kristapam Mietulim, kurš izcīnīja vienādu punktu skaitu ar Elvi Turānu, taču Kristaps spēja uzrādīt ātrāku apļa laiku pirmajā braucienā un līdz ar to ieņēma trešo pozīciju.

Prestižākajā no Baltijas čempionāta klasēm, Baltic Open, pārliecinošu uzvaru izcīnīja igauņu sportists Tonu Sommers (BMW M3 GTR), kuram šis bija pirmais starts šosezon. Otro vietu ieguva lietuvietis Eidmants Nekrosius (BMW M3 E90), savukārt trešajā vietā somu braucējs Mika Virtanens ar Renault Megane automašīnu

„Dzintara Aplis” 6. posmā kopā piedalījās 31 sportists, no kuriem divpadsmit startēja Volga klasē, trīspadsmit VAZ 1600 un seši VAZ 1300 klasē. Volgu ieskaitē šajā posmā uzvaru izcīnīja Ainārs Šēnfelds, kurš uzvarēja abos braucienos, otrais Marģers Pinkulis, savukārt trešā vieta Ivaram Janekam. Kopvērtējuma līderis Andrejs Paupers šoreiz sestais.

VAZ 1600 klasē abos braucienos pārliecinoši uzvarēja Pēteris Laipnieks, otrais Kristaps Ābols, bet trešā vieta lietuvietim Adomam Petrovas.

VAZ 1300 klasē abos braucienos pirmās trīs vietas finišēja identiskā secībā. Par uzvarētāju kļuva Aivars Laipnieks, otrais Matīss Mežaks, bet trešais klasē Mātriņš Lagzdiņš.

„Riga Summer Race” ietvaros tika aizvadīti arī Igaunijas un Lietuvas autošosejas čempionāta posmi. Igaunijas čepionāta posmā BMW 325 klasē uzvaru izcīnīja Raimo Kulli, savukārt Lietuvas čempionāta A2000+  klasē uzvara Eidmantam Nekrosius, OPEN klasē pirmais Ramūns Čapkauskas, A2000 klasē ātrākais Pēters Pēks (Peeter Peek).

„Riga Summer Race 2014” ģenerālsponsors – „Kumho Tyre”, sponsori: „MOTUL”, „YUASA”, „FERODO”, „Force Fix”, atbalstītāji – „Huawei”, radio „SWH”, radio „SWH+”, oficiālais ziņu portāls – „Delfi”.

Par „Riga Summer Race”

„Riga Summer Race” ir lielākās autošosejas sacīkstes Baltijā, ka norisinās Biķernieku trasē kopš 2012. gada, katru gadu pulcējot ap 80 sportistus no sešām dažādām valstīm. „Riga Summer Race” ietvaros tiek aizvadīti Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltijas autošosejas čempionāti, kā arī vēsturisko automašīnu sacīkstes „Dzintara aplis”. 2014. gadā „ Riga Summer Race” ietvaros pirmo reizi  norisināsies arī „555 km” izturības sacensības.

 

Plašāka informācija:

Evita Tīdmane

Mediju koordinatore

Tel.: +371 29488824

E-pasts: info@rigasummerrace.lv

Augšā!