Laika apstākļu dēļ atceļ Baumaņa un Nitiša RallyX on Ice pirmo posmu

Thursday, 29. January, 2015.

Ziemas rallijkrosa seriāla RallyX on Ice pirmais posms Orebro, Zviedrijā, ir atcelts neatbilstošu laika apstākļu dēļ. Līdz ar to seriāla dalībnieki gatavojas pirmajai cīņai Hēljesas trasē 7. februārī. Šai Sacīkstei pieteikts Jānis Baumanis, taču nevarēs startēt Reinis Nitišs, jo aizvadīs Eiropas rallija čempionāta posmu Rally Liepāja.

Četru posmu seriālam bija jāsākas šonedēļ Orebro, tomēr arī Zviedrijā nav ziemas sacīkstēm atbilstošu laika apstākļu, tāpēc pirmais posms ir atcelts.

Līdz ar to RallyX on Ice seriālu paredzēts sākt 7. februārī Hēljesas trasē, kurā vasarā norisinās arī pasaules rallijkrosa čempionāta posms. Uz starta zviedru trasē stāsies arī Jānis Baumanis. Viņa duelis ar Reini Nitišu gan atkal izpaliks, jo Reinis attiecīgajā nedēļas nogalē cīnīsies Kurzemes ceļos, aizvadot debijas sacīksti rallijā Eiropas čempionāta posmā Rally Liepāja.

Hēljesas izrādei vēl bez Baumaņa gatavojas arī pasaules SuperCar un RX Lites klašu zvaigznes – Andreass Bakerūds, Joni Vimans, Kevins Eriksons, Sebastjans Eriksons, leģendārais Pers Eklunds, kā arī Aleksandrs Vestlunds, Simons Olofsons, Sandra Hultgrena, Tobiass Svards, Ričards Goransons, Joakims Hvāls un Tomass Holmens.

RallyX on Ice ir jauns seriāls, kurā dalībnieki startēs ar RX Lites rallijkrosa pilnpiedziņas automašīnām, pielāgotām ziemas apstākļiem. Seriālā pirms pirmā posma atcelšanas bija paredzētas četras sacīkstes laikā no februāra sākuma līdz marta vidum.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Upesciemā folkreisā uzvara Vansovičam, autokrosā dominē Kozlovskis

Tuesday, 27. January, 2015.

LAF Folkreisa Ziemas kausa trešajā posmā Upesciemā, Garkalnes autotrasē sen gaidītu pirmo uzvaru folkreisā guva Edvīns Vansovičs, savukārt LAF Krosa komisijas kausā izcilu sniegumu demonstrēja Jānis Kozlovskis, uzvarot visos braucienos, arī finālā, kā arī nopelnot organizatoru piešķirto Skatītāju simpātijas balvu.

Folkreisā uz starta stājās 34 dalībnieki. Pēc kvalifikācijām pirmo starta vietu guva Sandis Džeriņš (Vecpils). Tomēr finālā no starta vadībā nonāca Edvīns Vansovičs (Rīga), šķietami kontrolējot savu pārsvaru pār sekotāju Ritvaru Kārkliņu (Cēsis), kurš atgriezies cīņās pēc pāris gadu pārtraukuma. Taču Kārkliņš izspēlēja trumpjus pēdējos divos apļos, dodoties negaidītā uzbrukumā. Vairākas reizes mainot līderpozīciju, Vansovičs tomēr noturēja cēsinieku aiz sevis, gūstot pirmo uzvaru folkreisā. Savulaik Edvīns jau bija tuvu panākumiem, tomēr uzvaras izslīdējušas no rokām. Kārkliņš otrais, bet trešo vietu sasniedza Ermīns Vācietis (Garkalne, Štīm Rally Team), kas šķita kā pārsteigums, jo viņš līdz pēdējam aplim nebija devies Džokerī. Lielisks rezultāts – augstākais karjerā – arī ceturtās vietas guvējam Viesturam Plētienam (Rīga).

Labākais juniors – pirmā posma Brenguļos uzvarētājs Ivo Gabrāns (Sigulda, Kavita V), kurš gan šoreiz cīņā par absolūtās ieskaites uzvaru neiesaistījās. Labākā komanda – Vācieša, Dāvja Tobiasa un Agra Bahmaņa Štīm Rally Team.

Organizatori papildu sumināja arī labāko, jeb šajā gadījumā vienīgo dāmu, pirmo sacīksti aizvadījušo Aigu Spāģi (Aizpute). Viņai debija sarežģīta, taču kurzemnieces apņēmība un cīņas spars ir lielisks. Garkalnes autotrases balvas saņēma arī aizmugures piedziņas braucēji folkreisā: uz pjedestāla Kārlis Kupčs (Garkalne, SK Garkalne Racing), Artis Lieljuris (Garkalne) un Oļegs Malorodovs (Ogre, Autocross.lv II).

Pēc aizvadītajiem posmiem kopvērtējuma divvadībā nonākuši Ivo Gabrāns un Ermīns Vācietis, sakrājot pa 32 punktiem. Pēc panākumiem Upesciemā līderiem seko Vansovičs un Kārkliņš.

Autokrosā deviņu dalībnieku konkurencē Jānis Kozlovskis (Ogre) demonstrēja izcili skaistu un precīzu braukšanu, neatstājot cerības konkurentiem uz uzvaru. Otro vietu, tiekot galā ar Raivja Grigoroviča (Lielvārde) pilnpiedziņas Audi Quattro, sasniedza Andis Kļava (Lapmežciems). Pjedestāls arī Raivim – trešā vieta. Cīņā nevarēja iesaistīties Ints Jeršovs, kuram pirms sacīkstes radās visai specifisks defekts. Turklāt iepriekšējās dienās bija jāaizvada cīņa rallijsprintā, kā rezultātā no krosa sacīkstes bija jāatsakās.

Garkalnes autotrases cīņas atbalsta arī Garkalnes novada dome, palīdzot sarūpēt lieliskas emocijas daudziem līdzjutējiem. Turklāt ar domes atbalstu sacīkstēs uz starta stājās vairāki vietējie dalībnieki – Vācietis, Kupčs, Lieljuris un brāļi Raivis un Artis Biezie.

Nākamais LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas kausa posms norisināsies sestdien, 31. janvārī Vecpils autotrasē (Rīgas – Liepājas šosejas 162. km).

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Igaunis Sīms Plangi izcīna uzvaru 40. jubilejas rallijā Sarma

Tuesday, 27. January, 2015.

2015. gada 23. un 24. janvārī Apes un Gulbenes novados tika atzīmēta tradicionālā ziemas rallija Sarma 40. jubileja. Šajā rallijā piedalījās 83 ekipāžas, pārstāvot septiņas valstis. Pirmo reizi šajā rallijā uzvaru izcīnīja igaunis Sīms Plangī, tādējādi kārtējo reizi kopš 2010. gada latviešiem neizdevās nosargāt uzvaru savā slavenākajā ziemas rallijā. Otro un trešo vietu rallija kopvērtējumā sadalīja igaunis Rainers Aus un jēkabpilietis Mārtiņš Svilis.

Pirmā rallija diena noslēdzās ar trīs igauņu: Rainera Ausa, Timmu Korge un Sīma Plangi dominanci. Taču otrā diena un spraigā cīņa pašu igauņu vidū nesa ievērojamas izmaiņas rezultātos. Astotajā ātrumposmā Timmu Korge pārsita riepu un, mainot trasē riteni, zaudēja vairāk nekā piecas minūtes, kas to automātiski izslēdza no tālākās cīņas par uzvaru. Līdzīga problēma skāra arī citus sportistus, kuru vidū bija arī pirmās dienas līderis Rainers Aus. Viņam izdevās finišēt ar pārsisto riteni, taču tika zaudētas 36,5 sekundes un līdera pozīcija. To viņam tā arī neizdevās atgūt līdz rallija finišam. Lieliska iespēja izcīnīt trešo vietu rallija kopvērtējumā bija Jānim Berķim, taču viņš priekšpēdējā ātrumposmā pieļāva kļūdu, trasē sagriezās un zaudēja tik daudz, lai pēdējo ātrumposmā domātu tikai par drošu nokļūšanu līdz finišam un uzvaru savā grupā. Tādejādi pēdējā brīdī trešo vietu rallija kopvērtējumā un LRC2 grupā izdevās izcīnīt Mārtiņam Svilim, kurš tieši pirms šī rallija nomainīja sporta automašīnu un visu rallija laiku cīnījās ar tās regulējumiem.

 

LRC1 grupā uzvaru izcīnīja Jānis Berķis, kuram, neskatoties uz sagriešanos priekšpēdējā ātrumposmā un saudzīgu braukšanu pēdējā, spēja sev pat tuvu nepielaist lietuvieti Martinu Samsonas. Neskatoties uz tehniskām problēmām, trešajā vietā šajā grupā finišēja Guntis Lielkājis, kurš šogad priekšpiedziņas sporta auto ir nomainījis pret pilnpiedziņas auto.

 

Pirmajā dienā ļoti sīva cīņa bija vērojama LRC3 grupā. Tajā par līderu pozīciju cīnijās jaunais igauņu talants Karls Martins Volvers un Ralfs Sirmacis. Otrajā sacensību dienā visos ātrumposmos ātrāks bija Sirmacis, kurš spēja finišēt ne vien pirmajā vietā savā grupā, bet arī piektajā vietā rallija kopvērtējumā. Trešo vietu šajā grupā izcīnīja Vasilijs Grjazins, kuram pāreja no pilnpiedziņas auto uz priekšpiedziņu nenotiek tik veiksmīgi, cik varētu vēlēties.

 

RK1 grupā pārliecinoši uzvarēja skatītāju iemīļotais igauņu sportists Tomas Vasks, kurš pirmās dienas šaurajos ātrumposmos nespēja pretoties Krievijas sportistam Mihailam Skripņikovam, bet otrajā dienā bija pārliecinoši ātrāks. Trešo vietu šajā grupā izcīnīja lietuvietis Egidijus Valeiša.

 

Rallijā Sarma 2015 notika arī sacensības rallijsprinta ieskaitē. Šīs ieskaites dalībniekiem bija jāveic pieci no desmit rallija ātrumposmiem. Šīs ieskaites kopvērtējumā un 4WD Open klasē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kārlis Nebars, kurš bija ātrākais visos ātrumposmos. Viņam konkurenci spēja sastādīt vien motokrosā labi pazīstamais rallijsprinta debitants Ronalds Baldiņš, taču priekšpēdējā ātrumposmā viņš kļūdījās un spēja finišēt tikai ar teju vai trīspadsmit minūšu kavēšanos. Attiecīgi otro un trešo vietu 4WD Open klasē sadalīja Aigars Bajārs un Ingus Pantelis.

 

Rallijsprinta 4WD klasē bija vērojama ļoti spraiga cīņa starp trīs ekipāžām – finiša atšķirība starp uzvarētāju un trešās vietas ieguvēju bija tikai nedaudz vairāk kā astoņas sekundes. Pirmo vietu šajā klasē izcīnīja Mareks Švarcs- Švampāns, kuram izdevās būt nedaudz ātrākam par Intu Jeršovu un trešās vietas ieguvēju Edgaru Piļku. 1600 klasē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kaspars Kols, kurš bija pārliecinoši ātrāks par otrās vietas ieguvēju Kristapu Lāci un trešās vietas ieguvēju Aigaru Berkoldu. 2WD Open klasē par uzvaru cīnījās Jānis Cielēns, Lauris Mezītis un Oto Patmalnieks. Diemžēl Oto pievīla sporta automašīna, un trešo vietu klasē izcīnīja Arnis Alksnis.

 

Rallija Sarma 2015 rezultātus iespējams atrast Latvijas rallija čempionāta mājas lapā autorally.lv

 

Ralliju Sarma 2015 norisi atbalstīja Gulbenes un Apes novadi, kompānijas “Grantiņi-1″, “Vasks” un “Līvs AM”, kā arī “Sendija”, “MGM Transport”, “Ikteri”, “Mežvalde AG”, “MCD”, “Kopa”, “RMS Group”, “Gulbenes Autobuss”, “Grotess AB”, “Vītola Izdevniecība”, “Alba”, “Triatel”, “Baltā Pils”, restorāns “Cheese Moon”, “ZDZ”, “Akvedukts”, viesu nams “Jaunzilākši”, “Yuasa” akumulatori un enerģijas dzēriens “Red Bull”. Oficiālais auto “ŠKODA”. Ralliju Sarma 2015 informatīvi atbalstīja “Dzirkstele”, “4rati.lv”, “Tavs Auto”, rally.ee un visitgulbene.lv

 

Ģirts Avotiņš

Rallija “Sarma 2015″ preses sekretārs

T: 29467027

e-mail: girts.avotins@gmail.com

Ar dalībnieku rekordu Upesciemā turpinās ziemas folkreisa un autokrosa kauss

Friday, 23. January, 2015.

Svētdien Upesciemā, Garkalnes autotrasē pl.11:00 tiks aizvadīts LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa trešais posms. Sacīkstei folkreisa ieskaitē pieteikušies 37 dalībnieki, kuriem jāsadala viena uzvara. Ja visi pieteiktie sportisti tiks līdz startam, tiks atkārtots šīs tautas autosporta disciplīnas dalībnieku skaita rekords.

Folkreiss Upesciemā sapulcējis izcilu dalībnieku sastāvu. Uz starta plāno iziet gandrīz visi līdzšinējo ziemas kausa, vasaras kausa izcīņu vai ranga uzvarētāji – Artūrs Bāriņš, Renārs Ēķis, Mārtiņš Starks, Ivo Gabrāns, Rihards Dainis, Juris Sirko. Turklāt, iespējams, vēl izsalkušāki pēc panākumiem būs kopvērtējuma uzvarām tuvu bijušie Ermīns Vācietis, Sandis Džeriņš un vairāki citi dalībnieki. Ar retiem izņēmumiem plānots iespējami zvaigžņotākais folkreisa sacīkstes sastāvs. Kurš no 37 pieteiktajiem uzvarēs – neprognozējami. Iespējams, savā māju trasē atkal spēcīgs varētu būt Vācietis, kuram Garkalnes autotrasē allaž labi rezultāti.

Junioru kausā par galveno favorītu uz šīs ziemas uzvarām kļuvis Ivo Gabrāns – līdz ar jaunā gada iestāšanos juniora statusu (līdz 21 gadam) zaudējis visvairāk uzvarējušais juniors Ēķis. Taču Ivo neklāsies viegli šajā ieskaitē – viņa kļūdas, ja tādas būs, gatavi izmantot Mārtiņš Spīķis, Roberts Pelēnis un citi, kopā astoņi Junioru kausa dalībnieki.

LAF Folkreisa Ziemas kauss startēja decembrī ar dubļu sacīksti Valmierā. Otro posmu, kas bija paredzēts Vecpilī, nācās atcelt laika apstākļu dēļ. Upesciema trasē viss izcilā kārtībā – trasi klāj sniegs un ledus.

Līdz ar to interesantas cīņas gaidāmas arī LAF Krosa komisijas kausa sacīkstē, kurā dalībnieki automašīnām varēs montēt garo radžu riepas. Turklāt arī sportistu sastāvs aizraujošs: viens otram pretī stāsies Latvijas čempionāta dažādu klašu dūži Ints Jeršovs, Jānis Kozlovskis, Andis Kļava. Turklāt Jeršovs nebūs vienīgais ar pilnpiedziņas auto braucošais – savu vārdu Quattro pasaulē ar Audi gatavojas teikt Raivis Grigorovičs, kurš līdz šim vairāk zināms kā priekšpiedziņas tehnikas lietotājs.

Sportistu reģistrācija un treniņbraucieni norisināsies jau no agra svētdienas rīta. Skatītājiem, kuriem ieeja pasākumā bez maksas, aizraujošākās cīņas būs vērojamas no pl.11:00, kad sāksies braucieni ar kopēju startu. Informācija: www.autocross.lv.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Startē Latvijas autorallija čempionāts

Friday, 23. January, 2015.

Piektdien un sestdien Apes un Gulbenes apkārtnes ceļos tiks aizvadīts rallijs Sarma 2015. Līdz ar to tiek dots starts 2015. gada Latvijas autorallija čempionātam. Jaunā sezona sākas ar mainītu imidžu un lielisku dalībnieku sastāvu, kuri pieteikušies Latvijas čempionāta un kausa izcīņas ieskaitē.

Jaunais čempionāts sākas ar šķietami nepazīstamiem klašu nosaukumiem. Taču zem tiem slēpjas jau zināmās klases: LRČ1 ir bijusī R5 grupa, LRČ2 ir bijusī, prestižā N4 grupa, LRČ3 ir bijusī R2 grupa. Savukārt RK1 grupa ir bijusī Latvijas kausa 2WD grupa. Sākot ar vasaras posmiem tiks uzsākta cīņa arī jaunizveidotajā RK2 grupā, kas būs tehniski un finansiāli pieejamāka par profesionālajām klasēm, tāpēc kalpos kā jauno braucēju piesaistīšanas kategorija. Šogad turpināsies cīņa arī Junioru kausā un komandu ieskaitē.

Ieskaites grupu nosaukumu maiņa veikta Latvijas rallija čempionāta zīmola stiprināšanai, turklāt jaunie nosaukumi ir korektāki pret dažādu tehniku lietojošajiem braucējiem. Piemēram, pērn R5 grupā varēja startēt ne tikai ar R5 automašīnām, lai gan grupas nosaukums šķietami uzrādīja tikai vienas klases mašīnu dalību.

Šā gada Latvijas čempionāts sastāvēs no astoņiem posmiem. Sezonu kā ierasts uzsāk ziemas sacīkstes – rallijam Sarma 2015 sekos divi posmi Eiropas rallija čempionāta sacīkstes Rally Liepāja ietvaros. Vasarā seriāls pārcelsies uz Talsiem, Liepāju un Jūrmalu, pa vienam Latvijas čempionāta posmam arī Lietuvā un Igaunijā.

Rallija Sarma 2015 dalībnieku saraksts sola lielisku cīņu par leģendārā ziemas rallija uzvaru. Turklāt atzīstami, ka jaunais čempionāts sākas ar kuplāku LAF licencēto sportistu skaitu nekā tas bija pērnās sezonas nogalē. Lai gan sastāva ziņā sevi spēcīgi piesaka LRČ1 grupa, liela uzmanība tiks pievērsta LRČ2 grupai, kurā sapulcējušies pēdējo gadu spilgtākie piloti – čempions Jānis Vorobjovs, bijušie Latvijas līderi Andis Neikšāns un Mārtiņš Svilis. Tikmēr vienas ass piedziņas grupa LRČ3 šogad piedzīvojusi strauju tehnisko izaugsmi un, līdz ar to, vairo arī konkurenci – līdz šim dominējušajām Ford Fiesta automašīnām pretī stāsies jaunās Peugeot 208 mašīnas. Vienā no tām arī līdzšinējais R2 čempions Ralfs Sirmacis, kurš līdz šim Ford Fiesta automašīnām Latvijā atvedis visvairāk panākumu.

Ne tikai nedēļas nogales sacīkstē Vidzemē, arī visā Latvijas rallija čempionātā šogad sportiskās intrigas netrūks, jo šobrīd prognozēt uzvarētājus ieskaites grupās šķiet neiespējami.

FOTO: Dace Janova, www.4rati.lv

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

LAF prezidents Jānis Naglis – tauta mīl ralliju Alūksnē!

Wednesday, 21. January, 2015.

Pagājušās nedēļas nogalē notikušais rallijsprints “Alūksne 2015” pārsteidza. Pārsteidza gan ar neprognozējamajiem laika apstākļiem, gan spēcīgo dalībnieku sastāvu, gan negaidīti lielo skatītāju interesi, gan sportisko intrigu līdz pat finišam, kā arī ar vairākām interesantām jaunām ekipāžām.

Viena no tām – ar Mitsubishi EVO X rallijsprintā “Alūksne 2015” startēja kādreizējais PSRS jauniešu čempions un sporta meistara kandidāts autorallijā Elmārs Brunovskis. Viņa stūrmanis šajās sacensībās, Latvijas Automobiļu federācijas prezidents Jānis Naglis, par ekipāžas debiju Alūksnē ir gandarīts.

“Galvenais mans uzdevums bija nesabojāt pirmo sacensību braukšanas prieku vecmeistaram Brunovskim, kurš trasē atgriezās pēc 25 gadu pārtraukuma. Pie tam, mēs bijām visvecākā ekipāža “Alūksnē”, saskaitījām, ka kopā ar pilotu mums ir 108 gadi”, atklāj Naglis, kurš pats kā stūrmanis sacensībās nebija braucis vismaz trīspadsmit gadus.

“Jau pirms starta skaidrs bija tas, ka mums obligāti jāfinišē un tas arī izdevās. Protams, pēc rallija analizējot savu braukšanu, nonācam pie secinājuma, ka trasi bijām pierakstījuši pārāk piesardzīgi, tāpat arī “sēdinājām” mašīnu visos tramplīnos, jo nebija īsti skaidrs, kā EVO lido un piezemējas.

 

“Pozitīvi, ka pirms rallijsprinta “Alūksne” piedalījāmies arī testos, vismaz sapratām, ko un kā darīt, lai sacensību laikā viens otram ticētu, tāpat nedaudz apradām arī ar automašīnu”, atzīst LAF prezidents un ekipāžas stūrmanis.

 

Ekipāža finišēja 22.vietā rallijsprinta kopvērtējumā, ieņemot 5.vietu savā ieskaites klasē.
“Toties mašīnu atvedām atpakaļ veselu”, smejas Jānis Naglis un piebilst, ka  ASRT komandas mehāniķi Mitsubishi EVO X, ar kuru rallijsprintā “Alūksne 2015” startēja Brunovskis/Naglis, bija sagatavojuši godam un nekādas tehniskas ķibeles braucējiem sacensību laikā netika traucējušas.

“Tauta mīl ralliju Alūksnē – to varēja redzēt pēc rallijsprintam neierasti kuplā skatītāju pulka, automašīnu rindām, daudzajiem ugunskuriem nakts ātrumposmos. Arī organizatori ir malači, Gata Cimdiņa komanda ir paveikusi lielu darbu.”

“Tiesa gan , smagāku ziemas ralliju pilotam pēc tik ilgas pauzes grūti iedomāties – ārkārtīgi daudzveidīgie ātrumposmi, mainīgie trases segumi, sniegs, lietus, ledus…bija ko darīt gan pilotam, gan stūrmanim. Pašiem mums mazliet pietrūka tās balansēšanas uz naža asmens, riska sajūtas, jo, kā jau minēju, šoreiz svarīgākais bija nobraukt līdz galam,” komentē Naglis

Jautāts par ekipāžas tālākajiem nodomiem, Jānis Naglis atklāj, ka pilots Elmārs Brunovskis šosezon noteikti plāno startēt arī citos rallijsprinta čempionāta posmos.

Info: Dace Janova, www.4rati.lv

Jānis Baumanis un Reinis Nitišs gatavojas ledus rallijkrosa seriālam RallyX on Ice

Wednesday, 21. January, 2015.

Latvijas rallijkrosa zvaigznes Jānis Baumanis un Reinis Nitišs Zviedrijā aizvadīs jaunizveidoto četru posmu ziemas rallijkrosa seriālu RallyX on Ice. Seriālā visi dalībnieki startēs ar rallijkrosa RX Lites pilnpiedziņas automašīnām.

Pasaules rallijkrosa čempionvienība OlsbergsMSE kopā ar Zviedrijas rallijkrosa un arī autošosejas čempionāta rīkotāju STCC AB šoziem izveidojuši RX Lites ziemas seriālu RallyX on Ice. Uz starta visās četrās sacīkstēs SET Promotions komandas sastāvā plāno iziet Eiropas rallijkrosa bronzas medaļnieks Jānis Baumanis. Savukārt Latvijas komandas Sports Racing Technologies rindās trīs no četriem posmiem aizvadīs pasaules rallijkrosa bronzas medaļnieks Reinis Nitišs.

Pilnpiedziņas mašīnu seriāls trijos no četriem pasākumiem notiks kopā ar kādu nozīmīgu Zviedrijas sporta notikumu, piemēram, integrēts Zviedrijas WRC posma programmā Karlštādē, vai FIS pasaules kausa kalnu slēpošanā posma ietvaros Ārē.

Jānis Baumanis: „Ar RX Lites automašīnu iepazinos jau vasarā, kad SET Promotions komanda piedāvāja izmēģināt šo tehniku, vēlāk guvu trešo vietu arī savā vienīgajā Lites sacīkstē Turcijā. Iespēju startēt ziemā nedrīkstēju laist garām, jo, pirmkārt, tas būs lielisks treniņš vasarai, atkal jauna pieredze un emocijas. Otrkārt, šāds kopīgs darbs ar SET Promotion vēl vairāk uzlabos iekšējo gaisotni komandā un uzturēs draudzīgu komandas garu, kas arī ir svarīgi, gatavojoties vasarai. Treškārt, man ļoti patīk autosacīkstes, un šī atkal ir iespēja doties cīņā! Vēl viena interesanta nianse būs cīņa vienā trasē ar Reini. Zinot, ko mēs līdz šim esam kopā sasnieguši, būs interesanti pabraukt sāns pie sāna!”

Reinis Nitišs plāno aizvadīt trīs no četriem posmiem, jo otrais posms Hēljesā pārklājas ar Eiropas rallija čempionāta posmu Rally Liepāja, kurā Reinis būs uz starta: „Starts RallyX on Ice būs lielisks treniņš, pieredze un arī atpūta jaukā sacensību gaisotnē. Es nekaļu lielus sportiskos plānus, drīzāk tie būs kārtējie jaunas pieredzes kilometri, satikšanās ar rallijkrosa draugiem un konkurentiem. Turklāt to darīsim kopā ar Ģirta Krūzmaņa vadīto SRT komandu, kas ir iegādājusies RX Lites automašīnu un spers soļus arī rallijkrosa virzienā. Esmu ļoti priecīgs par šo sadarbību. Nojaušu, ka līdzjutēji varētu gaidīt aizraujošu dueli ar Jāni Baumani, taču es prognozēju, ka Jānis un SET Promotion ķersies pie lietas pavisam nopietni. Mans uzdevums ir treniņš, regulējumi, darbs ar komandu. Man šī ziema ir aktīva un tas ir ļoti nepieciešams: RallyX on Ice, Rally Liepāja, vēlāk treniņi ar kartingu Itālijā – jābrauc visur, kur var pabraukt, jo tā veidojas pieredze!”

Sports Racing Technologies ienākšana rallijkrosā ir interesants pavērsiens Latvijas autosportā. Komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis: „Neapšaubāmi, iegādājoties RX Lites mašīnu esam ķērušies pie liela izaicinājuma – uzzināt un izprast rallijkrosu. Kurš gan varētu būt labāks palīgs par Reini, ar kuru sadarbojamies mūsu rallija plānos? Ziemas rallijkrosā turpināsim lielisko sadarbību. Savukārt vasarā SRT komanda plāno izprast RX Lites mašīnu, tās nianses un, pastāv iespēja, ka kādu no RX Lites pasaules sacīkstēm aizvadīs arī mūsu rallija pilots Vasīlijs Grjazins. Ļoti izaicinošs un vilinošs plāns!”

Seriāla galvenais autors ir OlsbergsMSE šefs Andreass Eriksons, kurš pēdējās desmitgadēs allaž izcēlies ar rallijkrosu attīstošām idejām, piemēram, sporta veida ieviešanu Amerikā un RX Lites klases izveidi. Par ziemas seriālu viņš saka: „RallyX on Ice seriāls ir sens mans sapnis, jau labu laiku domāju par mūsu sporta veida ziemas sacīkstēm. Tagad, kad mums pietiek mašīnu šādam pasākumam, varam sākt tā izveidi. Uz starta katrā posmā paredzu ne mazāk par 12 sportistiem. Tas būs labs šovs ar pilnpiedziņas mašīnām!”

Seriāls startēs 1. februārī, bet noslēgsies marta vidū.

RallyX on Ice 2015 kalendārs

1. posms, 1. februāris – Orebro, Zviedrija

2. posms, 7. februāris – Hēljesa, Zviedrija

3. posms, 13. februāris – Karlštāde, Zviedrija

4. posms, 13.-14. marts – Āre, Zviedrija

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Minirallija sezona sāksies Madonā 31.janvārī

Tuesday, 20. January, 2015.

Jau 31.janvārī ar sacensībām „Madona 2015” tiks atklāta 2015.gadā Minirallija kausa izcīņas sezona.

 

LAF Standartauto komisijas izveidotais minirallijs -  rallija tipa sacensības, kurās var piedalīties jebkurš braukt gribētājs ar savu ielas satiksmē izmantojamo automašīnu,  iepriekšējā sezonā ir izpelnījies lielu dalībnieku interesi un cerams, ka šī interese būs tikpat noturīga arī šogad.

Ar šo gadu minirallija dalībniekiem būs iespēja pirms sacensībām iepazīties ar ātrumposmiem, talkā ņemot organizatoru piedāvātu stenogrammu, kas braucējiem ļaus vēl vairāk pietuvināties „lielā rallija” sajūtām.
Dalībniekiem būs iespēja sacensties sekojošās ieskaites grupās – 1600, 2WD, 4WD, 4WD+, kā arī Open (automašīnām, ieskaitot sporta auto, kas neatbilst iepriekšminētajām grupām) un Junioru kausa izcīņā.
Minirallija „Madona 2015” trasi veidos 7 ātrumposmi, kuru kopējais garums būs 15 km. Organizatori stāsta, ka ātrumposmi šogad ir izvēlēti vēl aizraujošāki, nekā tas bija iepriekšējā sezonā, tāpat arī laika apstākļu prognozes janvāra beigās sola salu un sniegu.

Tāpat kā pagājušā gada sacensībās, arī šogad Madonas novada pašvaldība atbalsta miniralliju „Madona”, un arī šogad sportistu un organizatoru rīcībā tiks nodotas gan divas zāles Domes ēkā, gan silta telpa, kur uzlīmēt starta numurus dalībnieku automašīnām.

Nu jau tradicionāli minirallija sacensības Madonā gaida ne tikai to dalībnieki un līdzjutēji, bet arī pilsētas iedzīvotāji, jo sacensību starts tiks dots pašā Madonas centrā, Saieta laukumā pie novada Domes ēkas.

Dalībnieku pieteikšanās minirallijam notiek interneta vietnē www.4rati.lv, turpat sacensību dienā varēs sekot līdzi online rezultātiem, īsi pirms sacensībām šeit skatītāju ērtībām tiks publicētas arī ātrumposmu kartes.

Miniralliju „Madona 2015” organizē biedrība „Latvian Baja” sadarbībā ar LAF Standarta automobiļu komisiju, sacensību  atbalsta Marathon, Raibenes trase, Canon serviss un Madonas novads.

Informatīvais atbalsts: www.4rati.lv

Rallijsprints “Alūksne 2015” finišējis un sezona ir atklāta!

Monday, 19. January, 2015.

16.un 17.janvārī ar rallijsprintu “Alūksne”, Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu pirmo posmu tika atklāta Latvijas un arī Baltijas ralliju sezona.

Patiess prieks bija ātrumposmos redzēt tik kuplu skatītāju skaitu, kas, spītējot slapjajam sniegam un slidenajiem ceļiem, bija devušies uz Alūksnes pusi, lai klātienē vērotu aizraujošās cīņas rallijsprinta “Alūksne” trasē.

Kaut gan rallijsprinta plānotais pirmais ātrumposms un Alūksnes ezera ledus tika atcelts ziemai neraksturīgi siltā laika dēļ, pārējie septiņi ātrumposmi, kas norisinājās sestdien, sagādāja ne mazums emociju gan braucējiem, gan skatītājiem.

Par negaidītu intrigas – kas uzvarēs Alūksnē -  Vorobjovs/Mālnieks vai Neikšāns/Aizsilnieks, atrisinājumu parūpējās Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins. Pirmo reizi startējot ar Mitsubishi EVO IX “Sports Racing Technologies” komandas krāsās, viņi izcīnīja pirmo vietu 4WD Open ieskaitē un arī sacensību kopvērtējumā.

 

Savukārt visām  4WD Open klases pirmā trijnieka ekipāžām rallijsprints “Alūksne 2015” savā ziņā bija debijas sacensības. Uzvara klasē Edijam Bergmanim, kuram šīs bija pirmās sacensības ar jauno stūrmani Edgaru Gŗīnu. Otrajā vietā Ronalds Baldiņš un Ingars Sakne – viņiem “Alūksne” bija pats pirmais rallijsprints, savukārt 3.vietas ieguvēji  Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons trasē pirmoreiz devās ar pilnpiedziņas auto.

 

Rallijsprinta 4WD vērtējumā uzvara Intam Jeršovam/Gintam Bērzem, uz pjedestāla otrā pakāpiena Mareks Švarcs-Švampāns/Armands Lūkins, bet trešie  – mājinieku ekipāža Edgars Piļka un Igors Sidorovs.

 

Latvijas rallijsprinta čempionāta 1600 klasē ātrāki Alūksnē izrādījās Mārtiņš Kalniņš/Romāns Ivanovs, otrajā vietā  Lauris Bērziņš/Mārtiņš Indriksons.

 

2wd open  klasē nepārspēts palika jaunais igaunis Karl Marin Volver/Margus Joerand, kuri pārstāvēja ASRT komandu. Otrajā vietā šajā ieskaitē finišēja Vasilijs Grjazins/Dmitry Lebedik, trešie – Keneth Sepp/Tanel Kaesalu.
Jaunais somu talants, četrpadsmitgadīgais Kalle Rovanpera (stūrmanis Risto Pietilainen) tika sveikti ar uzvaru 2WD open ieskaitē. Aiz viņiem – “LMT Autosporta akadēmijas” ekipāža Emīls Blūms/Reinis Vilsons un pagājušā gada rallijsprinta čempionāta 1600 klases līderi Jānis Cielēns/Salvis Rambols.
Rallijsprinta “Alūksne 2015” ietvaros notikušā Lietuvas rallijsprinta čempionāta
SG-3 klases ieskaitē pirmie Vitalijus Plastininas/Vytenis Plastininas, otrajā vietā Tomas Ramanauskas un Vytautas Kazeliunas, trešie Remigijus Orvydas
Mindaugas Sokas.

Lietuviešu SG-2 klasē ātrākie rallijsprintā “Alūksne 2015” Mindaugas Kaminkskas
Mindaugas Bagdonavičuis, aiz viņiem Valdas Tamoliunas/ Ervinas Snitkas un Dainius Pranys ar Mantas Strielkauskas.

2WD LT vērtējumā uzvara ekipāžai Saulius Trapuila/Mindaugas Meilūnas, otrajā vietā Saulius Venclovas/Aisvydas Paliukenas.

Organizatoru sarūpētā naudas balva EUR 1000, kas pienācās sacensību ātrākajai vienas ass piedziņas ekipāžai, šogad aizceļoja uz Somiju – to izcīnīja Kalle Rovanpera/Risto Pietilainen.

Rallijsprintu „Alūksne 2015” organizēja Autosporta klubs „Alūksne” sadarbībā ar LAF Standartautomobiļu komisiju un Alūksnes novada domi.

Sacensības atbalstīja uzņēmumi 4plus, AutoKada, ASRT, ADRem auto, ZB Auto, Apiņi, SLB, Jaunsētas, Veltījums Jums, Sorma, Prelūdija, Ramirent,  e-mežs,Auto Scan, Marienburga, Latvijas Nafta.

Informatīvo atbalstu rallijsprintam „Alūksne 2015” nodrošina www.4rati.lv, Malienas Ziņas, Radio Tev, Tavs auto, rally.ee.

Informāciju sagatavoja:
Dace Janova, rallijsprinta “Alūksne 2015” preses centra vadītāja

LMT Autosporta Akadēmijā šosezon startēs četri jaunie autosporta talanti

Friday, 16. January, 2015.

Jau šonedēļ ar rallijsprintu „Alūksne” savu piekto sezonu uzsāks „LMT Autosporta Akadēmija” – komanda, kas pēdējos trīs gadus ir Latvijas rallija čempioni R2 klasē, junioru un komandu vērtējumā. Šogad Latvijas vadošo rallija komandu pārstāvēs trīs rallija ekipāžas – Emīls Blūms/ Reinis Vilsons, Toms Lielkājis/ Toms Pirtkiņš un Mārtiņš Sesks/ Uldis Briedis, bet no vasaras sezonas viņiem pievienosies arī Beāte Klipa, kura startēs autokrosa un kartingu sacensībās.

LMT Autosporta Akadēmijas 2015. gada sezonas rallija ekipāžās tiks apvienota pieredze un jaunība, un Akadēmija nolēmusi dot iespēju uzreiz trim jaunajiem talantiem, kas atlasīti no Latvijas Autosporta Federācijas (LAF) Junioru akadēmijas dalībnieku rindām.

Neapšaubāms komandas līderis šajā sezonā būs Emīls Blūms – viņš ir aizvadījis trīs sezonas rallijā un pierādījis sevi kā stabilu un ātru sportistu. Šogad E. Blūms startēs ar Ford Fiesta R2, un savus spēkus varēs pierādīt arī vienā no pasaules rallija čempionāta (WRC) posmiem. Blūma mērķi sezonai ir visaugstākie – Latvijas čempiona tituls autorallijā.

Pirmo gadu LMT Autosporta Akadēmiju pārstāvēs LAF Junioru Akadēmijas absolventi M. Sesks un T. Lielkājis, kuru galvenais mērķis – startēt rallijsprinta un rallija disciplīnās, kā arī krāt pieredzi, tiecoties pēc labiem rezultātiem. Toms Lielkājis 2014.gadā uzvarēja divu populārāko standartauto sacīkšu seriālos – zelta medaļas iegūtas kā supersprinta, tā minirallija kopvērtējumā. Turklāt abās disciplīnās tas paveikts prestižākajā 4WD Plus klasē. Savukārt 15 gadus vecais Mārtiņš Sesks komandu pārliecināja ar plānoto intensīvo treniņprogrammu, mērķtiecību un intelektu – LMT Autosporta akadēmija nolēmusi jaunietim dot iespēju sevi pierādīt, startējot Latvijā spēcīgākās rallija komandas sastāvā.

Zināmākā no LAF Junioru Akadēmijas absolventiem ir pirmā sieviete – Latvijas čempione autosportā – Beāte Klipa. Pērnā gada Latvijas un Baltijas čempione bagiju B600 grupā jaunajā sezonā startēs Latvijas kartingu čempionāta un „ProKart” sacensībās, un turpinās piedalīties autokrosa sacensībās ar B600 bagiju. Iespējams, ka sezonas laikā Beāte izmēģinās spēkus arī rallijkrosā, kas strauji kļuvis populārs ne vien ārzemēs, bet arī Latvijā, pateicoties latviešu sportistu augstajiem sasniegumiem. Ņemot vērā šo tendenci, LMT Autosporta Akadēmija vēlas veicināt jauno sportistu attīstību arī šajā disciplīnā. Tālab Akadēmija nolēmusi atbalstīt jaunās un talantīgās B.Klipas karjeras attīstību un uzskata, ka kartingu sacensības ir ļoti labs iesākums gaidāmajai rallijkrosa karjerai. Pagājušo nedēļu Beāte pavadīja kartingu treniņu nometnē Portugālē, kur trenējās Haralda Šlēgelmilha vadībā.

Jau piekto gadu LMT Autosporta Akadēmijas ģenerālsponsors būs Latvijas vadošais mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais Telefons (LMT). Gatavību atbalstīt komandu arī šogad izteicis uzņēmums „Samsung Electronics Baltics”, nodrošinot komandu ar viedierīcēm. Sportistu rallija automašīnas pret negadījumiem trasē apdrošinās „If Apdrošināšana”. Rallija komandas braucēju automašīnām riepas nodrošinās „Pirelli”, bet sporta eļļas un smērvielas piegādās „Motul”. Jaunā sezona LMT Autosporta Akadēmijai sākusies ne vien ar jauniem sportistiem, bet arī jauniem atbalstītājiem. Viens no tiem – autosporta apģērbu ražotājs „P1” – visiem komandas jauniešiem nodrošinās vienādus autosporta kombinezonus.

Arī 2015. gadā visoperatīvāko informāciju par varēsiet iegūt LMT Autosporta Akadēmijas sociālajos tīklos – Twitter kontā @Auto_Akademija, Instagram: Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/user/OkartesAutoAkademija. Plašāka informācija par komandu un tās dalībniekiem – www.autoakademija.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Anda Podziņa

LMT Autosporta Akadēmijas sabiedrisko attiecību konsultante

E-pasts: anda.podzina@komunikacijas.lv

Mob.:+37127545441

Augšā!