Video no Legends sacīkstēm Somijā

Friday, 22. May, 2015.

Video no autošosejas Legends Cup pirmā posma Somijā! 3. posms viesosies Biķerniekos 3.-4. jūlijā.

Sestdien Jelgavā rallija supersprinta sezonu sāks vairāk nekā 70 dalībnieku

Friday, 22. May, 2015.

Jelgavas „Rullīša” trasē šosestdien, 23. maijā, tiks uzsākta Latvijas čempionāta un kausa izcīņas rallija supersprintā sezona.

Šīssezonas pirmajām sacensībām ir pieteikušies vairāk nekā 70 dalībnieki, tostarp gandrīz visi pagājušā gada uzvarētāji savās ieskaites klasēs – Valts Zvaigzne, Aigars Tīdmanis, Toms Lielkājis, Modris Žentiņš, Ralfs Jānis Grīnfelds, Ģirts Ozoliņš.

Trasē redzēsim arī jauno angļu pilotu Džošu Kornvelu, kurš izmēģinās spēkus gan ar Ford Fiesta R2, gan Mitsubishi EVO VI.

Savas pirmās rallija supersprinta sacensības Jelgavā aizvadīs pagājušā gada rallijsprinta čempiona Inta Jeršova meita, vienpadsmitgadīgā Kitija Jeršova. Kitija startēs ar Subaru Legacy 4WD ieskaitē.

Dalībnieki „Rullīša” trasē tiks gaidīti jau no 8:30, kad sāksies administratīvā pārbaude un iepazīšanās ar trasi.

Sacensības norisināsies trīs sekcijās, no kurām pirmajai starts tiks dots 11:30, savukārt uzvarētāju apbalvošana plānota 17:00.

www.4rati.lv sadaļā „Supersprints” jau publicēts nākamā posma, kas notiks 21.jūnijā Smiltenē „Teperī”, sacensību nolikums.


Teksts, foto: Dace Janova, LAF SAK preses sekretāre

Rally Talsi uzvar igauņi Plangi/Sarapū

Monday, 18. May, 2015.

Svētdien, 17. maijā, noslēdzās Latvijas rallija čempionāta ceturtais posms Rally Talsi, kurā pārliecinošu uzvaru izcīnīja igauņi Plangi / Sarapū. Ekipāža visos piecos dienas ātrumposmos uzrādīja ātrāko laiku un izcīnīja pārliecinošu uzvaru arī LRČ2 grupā. Otrajā vietā ierindojās vēl viena igauņu ekipāža – Rolands Murakas / Kalle Adlers, kuri uzvarētājiem zaudēja 51,09 sekundes, trešie finišēja Vitauts Šveds / Žilvins Sakalausks no Lietuvas. Četru pretendentu konkurencē Rally Talsi Čempionu kausu šogad izcīnīja Latvijas rallija čempioni Jānis Vorobjovs / Andris Mālnieks.

Visas nedēļas nogales laikā Talsu apkārtnē bija vērojams nepastāvīgs lietus, kas novada ceļus  dalībniekiem un viņu sporta tehnikai padarīja par ļoti sarežģītu pārbaudījumu. Arī šogad neizpalika bez vairākām līderu maiņām, tehniskās ķibelēm un elpu aizraujošiem brīžiem, kad autosportistu kļūdas noslēdzās ar mazākām vai lielākām avārijām.

“Šīs bija lieliskas sacensības, kas noslēdzās ar lielisku rezultātu,” iesāk Plangi, kurš pirms Rally Talsi atzina, ka uzvarēt četras reizes pēc kārtas ir teju neiespējami. “Man nezināmu iemeslu dēļ vakar Talsu pilsētas ātrumposmā zaudējām vairākas sekundes un līderpozīciju. Tomēr visos pārējos ātrumposmos izdevās parādīt ātru un stabilu sniegumu, lai finišētu pirmie. Liels prieks, ka esam spējuši gan uzvarēt, gan nesabojāt mašīnu, un pat izcīnīt “power stage” punktus, kas ir papildu ieguvums Latvijas čempionāta ieskaitē,” priecīgs par savu rezultātu ir Plangi, kurš cer atgriezties Talsos un cīnīties par Čempionu Kausu jau nākamgad.

LRČ1 ieskaites grupā uzvaru izcīnīja 2013. gada Čempionu Kausa ieguvēji lietuvieši Dominiks Butvils / Renats Vaitkevičs, bet uz otrā pakāpiena kāpa Ivars Vasaraudzis, kurš pēdējo reizi rallija dalībnieku lokā bija atrodams pirms četriem gadiem. “Šis bija vienreizējs piedzīvojums, kurā mums viss izdevās ļoti labi. Oskars debitēja ļoti labi, arī pašam izdevās uzlabot savu sniegumu un atsaukt atmiņā dažas “aizsēdējušās” iemaņas. Žēl tikai, ka rallijs jau finišējis, jo ar katru veikto kilometru mūsu braukšana kļuva arvien kvalitatīvāka, un mēs labprāt brauktu vēl!” pēc finiša atzina Ivars Vasaraudzis.

Visa rallija garumā spraiga spēkošanās norisinājās arī priekšpiedziņas LRČ3 grupā, kurā sešas dažādas ekipāžas spēja uzrādīt ātrāko laiku vismaz vienā no sacensību ātrumposmiem. Kopumā, līderiem mainoties trīs reizes, sacensību izskaņā pārāks izrādījās Vasilijs Grjazins / Dmitrijs Lebediks.

Par Čempionu Kausu šoreiz cīnījās četri čempioni – no Latvijas, Lietuvas, Somijas un Baltkrievijas. Pēc pirmās dienas sāncensības līderpozīcijā izvirzījās Somijas čempions Koitla, tomēr astotajā ātrumposmā pārsista riepa un zaudētās vairāk kā četras minūtes, ļāva līderpozīciju pārņemt Latvijas rallija čempionam Jānim Vorobjovam, kurš virsvadību nevienam citam čempionam vairs neatdeva. Visa rallija laikā drošā trešajā vietā atradās Lietuvas čempions Čapkausks. Baltkrievijas čempions Vjazovičs bija vienīgais no čempioniem, kurš sacensību finišu nesasniedza – ekipāža automašīnas dzinēja defekta dēļ no rallija bija spiesta izstāties pēdējā ātrumposma laikā.

“Viss ir ļoti labi, solījām paturēt Čempionu Kausu Latvijā, un to arī izpildījām,” pacilātā noskaņojumā pēc rallija ir Jānis Vorobjovs. “Jāatzīst gan, ka rallijs Talsos mums bija ļoti sarežģīts un dažādu tehnisku ķibeļu piepildīts. Pēdējā ātrumposmā gājām uz pamatīgu risku, startējām ar pilnīgi atvieglotu automašīnu – nebija līdzi pat rezerves ritenis! Šobrīd esam pozitīvi noguruši, bet kā esmu vienmēr teicis – mēs cīnīsimies līdz galam!” cīņasspara piepildīts pēc rallija ir Vorobjovs.

Rally Talsi jau trešo gadu piedalījās Haralds Šlēgelmilhs ar stūrmani Artūru Pumpuru, kuri šoreiz bija izvēlējušies popularizēt Latvijas sitmgadei veltītu projektu 1836, kura mērķis ir iedzīvināt Latvijas apceļošanas kustību. Kā atzina paši autosportisti, šis ir bijis neaizmirstams piedzīvojuma rallija automašīnā, kura sniegtās emocijas gandrīz pielīdzināmas tām, kādas iespējams gūt startējot ar formulu. Sacensību izskaņā autosportistiem sestā vieta LRČ2 grupā.

Rally Talsi laikā dalībniekiem bija iespēja cīnīties par vairākām sacensību sponsoru sagādātajām speciālbalvām. Talsu novada domes speciālbalvu par ātrāko laiku SS5/6 Talsi City Special saņēma lietuvieši Martins Samsons / Mindaugs Varža. Neste Oil degvielas karti par ātrāko laiku SS8 Neste Oil ieguva Ivars Vasaraudzis / Oskars Bārtulis. Tikmēr Nissan Norde kausu par skaistāko lēcienu SS11 Nissan Norde Strazdes tramplīnā ieguva Emīls Blūms / Reinis Vilsons.

“Lai gan jau vairākus gadus rīkoju rallijus, šogad pārliecinājos, ka divus vienādus šāda mēroga autosporta pasākumus sarīkot nav iespējams,” iesāk rallija direktors Raimonds Strokšs. “Saku lielu paldies visiem rallija apmeklētājiem, kuri šajās vēsajās pavasara dienās atrada laiku, lai izbaudītu rallija sniegtās emocijas. Liels paldies dalībniekiem, kuri tik kuplā skaitā bija atbraukuši no septiņām dažādām valstīm. Neizsakāms paldies visai Rally Talsi komandai, kas pēdējo dienu laikā nenogurstoši strādājuši, lai atkal sarīkotu neaizmirstamas sacensības. Kā arī īpašs paldies atbalstītājiem un rallija pilsētai Talsiem, kas šajā nedēļas nogalē viesmīlīgi uzņēma kuplo dalībnieku un apmeklētāju skaitu. Uz tikšanos nākamgad!” pacilāts par iespēju Talsos sarīkot ralliju ir Raimonds Strokšs.

Plašāka informācija par Rally Talsi: www.rallytalsi.lv un http://autorally.lv.

Rally Talsi nebūtu iespējams sarīkot bez mūsu sadarbības partneru atbalsta. Paldies rallija pilsētai – Talsiem, lieldraugam Latvijas Dzelzceļš, sponsoriem Neste Oil un Talce / SC Grupa, kā arī oficiālajam auto no Nissan Norde. Liels paldies rallija atbalstītājiem – Canon, Krauzers, Lakalme, Latauto.lv, Ramirent, Rudus un SweCon. Paldies mediju partneriem Delfi, Talsu Vēstis, Star FM, Top Gear Latvija, Go4Speed, Kurzemes Radio un Ātruma Cilts, par informatīvā atbalsta nodrošināšanu. Paldies arī rallija draugiem – Dardedze Hologrāfija, ecoRent, FN Serviss, Midland, Torley, kā arī Latvijas Automobiļu Federācijai.

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts
Sabiedriskās attiecības

RA EVENTS,
+371 2655 7801

janis@raevents.lv

Baumanis pirmais Eiropā, Nitišs trešais pasaulē

Sunday, 17. May, 2015.

Latvijas rallijkrosa braucēji sasnieguši pjedestāla pozīcijas pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā Beļģijā. Eiropas čempionāta Super 1600 klasē Jānis Baumanis izcīnīja uzvaru, savukārt pasaules čempionāta SuperCar klasē Reinis Nitišs guva trešo vietu.

Nitišam sarežģīta nedēļas nogale

Reiņa Nitiša cīņa pasaules čempionāta SuperCar klasē Mitē rallijkrosa trasē bija sarežģīta, lielā mērā pirmo divu kvalifikācijas braucienu problēmu dēļ. Pēc četriem kvalifikācijas braucieniem Nitišs bija 11. vietā, par mata tiesu nokļūstot pusfinālā. Arī pusfināla brauciens nebija vienkāršs – Reinis piedzīvoja sadursmi starta ar Manfredu Štolu, pēc kā ilgstoši brauca piektajā vietā. Tomēr riepas pārsita divi brauciena līderi Johans Kristofersons un Timijs Hansens, izkrītot no nepieciešamajām pirmajām trijām vietām. Aiz pusfināla uzvarētāja Tomasa Heikinena vietas finālā sasniedza arī Ford OlsbergsMSE komandas biedri Andreass Bakerūds un Nitišs.

Finālā Reinis no starta aizbrauca pēdējā pozīcijā, jo starta vieta neļāva pakāpties augstāk pirmo līkumu burzmā. Tomēr pareizā brīdī veikts Džokera aplis un ātrs, stabils brauciens ļāva uzlabot pozīcijas un finišēt trešajā pozīcijā. Nitišam priekšā finišēja vienīgi Heikinens un Peters Solbergs.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Nitišs ir sestajā vietā, tomēr līdz otrajai pozīcijai Reinim šobrīd pietrūkst tikai 12 punkti. Līderis – Solbergs.

Baumanis uzvar Super 1600

Super 1600 klasē Jānis Baumanis aizvadīja sarežģītu cīņu, četru kvalifikācijas braucienu summā gūstot otro vietu aiz dāņa Ulrika Linnemana. Cīņa par pirmajām pozīcijām noritēja starp četriem braucējiem – labus rezultātus demonstrēja arī krievi Ņikita Misjuļa un Timurs Šigabudinovs, kā arī Magnuss Bergsjobrendens.

Baumanis uzvarēja savā pusfinālā, pārliecinoši sasniedzot finālu. Pusfinālā neveiksmi piedzīvoja Linnemans, tomēr pārējie galvenie konkurenti nokļuva finālā. Sīvā cīņā ar Misjuļu Baumanis guva uzvaru, finišā apsteidzot krievu braucēju par 0,4 sekundēm. Trešajā vietā – francūzis Andrea Dibūrs.

Super 1600 klasei līdz šim aizvadīti divi Eiropas čempionāta posmi. Pēc pirmā posma Portugālē, kurā Jānis guva trešo vietu, viņš bija kopvērtējuma līderis, bet Beļģijā pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem palielināts vēl vairāk.

Nākamais pasaules rallijkrosa čempionāta posms norisināsies jau pēc nedēļas Lielbritānijā, Lidenhilas trasē. Baumaņa Super 1600 klases nākamā cīņa notiks tikai jūlija Sākumā Zviedrijā. Tomēr Baumanis piedalīsies arī Lidenhilas sacīkstē, debitējot SuperCar pasaules čempionātā.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Rally Talsi video žurnāls – 2. un 3. daļa!

Sunday, 17. May, 2015.

Rally Talsi 2015 aizvadīta pirmā sacensību diena. Kas notiek Talsos – video žurnāla nākamajās daļās!

 

Rally Talsi pirmajā dienā dominē igauņi

Sunday, 17. May, 2015.

Sestdien, 16. maijā, sākās Latvijas rallija čempionāta (LRČ) ceturtais posms Rally Talsi. Rallija pirmās dienas laikā autosportisti veica sešus ātrumposmus, tajā skaitā arī skatītāju iecienīto pilsētas ātrumposmu Talsi City Special. Pēc 38,26 km garas distances veikšanas, līderpozīcijā izvirzījušies igauņi Kaspars Koitla / Andres Ots, kuri tikai par 0,43 apsteidz savus tautiešus Sīmu Plangi / Mareku Sarapū. Trešajā vietā ierindojas lietuvieši Samsons / Varžas, kuri uzrādīja ātrāko laiku Rally Talsi testa posmā.

“Man pašam ir neliels pārsteigums, ka šobrīd esam līderpozīcijā,” patīkami izbrīnīts par savu rezultātu ir Koitla. “Var just, ka kādu laiku neesam braukuši un sniegumam trūkst stabilitāte. Tomēr, šodien bija īsa diena, ar īsiem ātrumposmiem, un rallija uzvarētāju noskaidros tikai rīt, tāpēc ceru, ka izdosies rast nepieciešamo stabilitāti un noturēt iegūto pārsvaru,” pirmo sacensību dienu novērtē Kaspars Koitla, kurš izvirzījies līderpozīcijā arī cīņā par Čempionu Kausu.

Rallija pirmās dienas izskaņā ātrākie latvieši bija Jāņa Vorobjova / Andra Mālnieka ekipāža, kas dienas otrajā ātrumposmā pārsita riteni, un šobrīd ierindojas astotajā vietā. Raiba diena izvērtās talsiniekiem Elvisam Hermanim / Gatim Veilandam, kuri sacensību otrajā ātrumposmā uzmeta kūleni. Lai gan autosportisti spēja turpināt dalību sacensībās, dzinēja defekts izrādījās pārāk nopietns, un dalība rallijā bija jāpārtrauc.

Nerimtīga cīņa un vairākas līderu maiņas šodien priekšpiedziņas LRČ3 grupā, kur tikai desmit sekunžu sods (nokavēta laika kontrole) uz otro vietu atbīdīja Ralfa Sirmača / Artūra Šimina ekipāžu. “Šī bija laba rallija diena, kuras laikā pierādījām, ka arī ar Ford Fiesta automašīnu var braukt ātri un apsteigt ar Peugeot 208 startējošos konkurentus. Rīt turpināsim braukt šādā pat tempā – maksimāli ātri, bez kādas rezerves, jo tikai tā varam būt priekšā konkurentiem,” atgūt zaudēto līderpozīciju iecerējis Ralfs Sirmacis.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma rallijā šodien atgriezās Ivars Vasaraudzis, kurš startē kopā ar hokejistu Oskaru Bārtuli. “Atgriezties rallija mašīnā – tās sajūtas vienā vārdā nevar aprakstīt,” pacilāts par iespēju atkal startēt ir Vasaraudzis. “Oskars ļoti labi lasa stenogrammu, pašam jātiek galā ar pāris nepilnībām braukšanā, it sevišķi bremzēšanas punktu izvēli. Pilsētā nobraucām ļoti labi – uzrādījām trešo un otro laiku, esam uzlikuši sev latiņu un mērķi uz ko tiekties!” apmierināts ar parādīto sniegumu ir Vasaraudzis.

Rally Talsi īpašais viesis Haralds Šlēgelmilhs, kurš sacensību laikā popularizē Latvijas apceļošanas kustību 1836, dienas izskaņā ierindojas 16. vietā. Kā atzina pats autosportists, tad ekipāža ir ļoti priecīga atkal startēt Rally Talsi un gandarīta ar pirmajā dienā sasniegto rezultātu: “Ja neskaita mīkstu riepu un sarežģīto ceļu segumu – sajūtas gandrīz kā braucot ar formulu!”

SVĒTDIENA, 17. MAIJS>

09:30 SS7 LATVIJAS DZELZCEĻŠ

10:20 SS8 NESTE OIL

12:05 SS9 DELFI

13:00 SS10 CVS PARALLEL STAGE

15:00 SS11 NISSAN NORDE

16:00 Pirmās automašīnas finišs pie Talsu tautas nama

17:45 Apbalvošanas ceremonija pie Talsu Tautas nama

Plašāka informācija par Rally Talsi: www.rallytalsi.lv un http://autorally.lv.

###

Atgādinām, ka Rally Talsi šogad būs ceturtais Latvijas rallija čempionāta  posms un norisināsies 16. un 17. maijā. Kā ziņots iepriekš, Rally Talsi šogad būs ar starptautisku nozīmi, jo Rally Talsi uzņems arī Lietuvas autorallija čempionāta, Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallija čempionāta un NEZ Junioru čempionāta posmi.

Rally Talsi nebūtu iespējams sarīkot bez mūsu sadarbības partneru atbalsta. Paldies rallija pilsētai – Talsiem, lieldraugam Latvijas Dzelzceļš, sponsoriem Neste Oil un Talce / SC Grupa, kā arī oficiālajam auto no Nissan Norde. Liels paldies rallija atbalstītājiem – Canon, Krauzers, Lakalme, Latauto.lv, Ramirent, Rudus un SweCon. Paldies mediju partneriem Delfi, Talsu Vēstis, Star FM, Top Gear Latvija, Go4Speed, Kurzemes Radio un Ātruma Cilts, par informatīvā atbalsta nodrošināšanu. Paldies arī rallija draugiem – Dardedze Hologrāfija, ecoRent, FN Serviss, Midland, Torley, kā arī Latvijas Automobiļu Federācijai.

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts
Sabiedriskās attiecības

RA EVENTS,
+371 2655 7801

janis@raevents.lv

Testa ātrumposmā vadībā Samsons/Varžas

Saturday, 16. May, 2015.

Šodien norisinājās Latvijas rallija čempionāta (LRČ) ceturtā posma Rally Talsi testa posms, kurā piedalījās 39 no sacensībās startējošajām 76 ekipāžām. Ātrāko laiku uzrādīja lietuvieši Samsons / Varžas, kuri 4,30km garo grunts posmu veica 2 minūtēs un 31,99 sekundēs. Par 3,85 sekundēm lēnāka bija 2014. gada Čempionu kausa ieguvēji, lietuvieši Šveds / Sakalausks. Trešais ātrākais laiks talsiniekiem Hermanim / Veilandam, kuri no līderiem atpalika 4,26 sekundes.

Testa posmā piedalījās arī trīs no četriem čempioniem, kuri 16. maijā uzsāks sāncensību par ceļojošo Čempionu kausu. Ātrākais no startējušajiem bija Somijas čempions Koitla, kurš uzrādīja ceturto ātrāko laiku. Par 2,43 sekundēm lēnāks bija Lietuvas čempions Čapkausks (6. ātrākais laiks), bet Baltkrievijas čempions Vjazovičs šodien uzrādīja 16. ātrāko laiku un no Koitlas uzrādītā laika atpalika par 12,82 sekundēm. Latvijas čempions Vorobjovs testa posmā nepiedalījās.

Priekšpiedziņas LRČ3 grupā divus ātrākos laikus uzrādīja Sports Racing Technologies ekipāžas – Sirmacis / Šimins (2min 53,64sek) un V.Grjazins / Lebediks (2min 54,99sek). Trešie ātrākie šodien bija Rally Talsi debitanti no Somijas Hutunens / Linaketo, kuriem par 2,87 sekundēm lēnāks laiks kā līderiem.

Rally Talsi īpašais viesis Haralds Šlēgelmilhs, kurš sacensību laikā popularizēs Latvijas apceļošanas kustību 1836, šodien uzrādīja astoto ātrāko laiku. Tikmēr Ivara Vasaraudža / Oskara Bārtuļa ekipāža šodien notikušajā testa posmā nestartēja.

SESTDIENA, 16. MAIJS>

no 13:00 Vēsturisko Youngtimer automašīnu starts pie Talsu tautas nama

14:30 Ceremoniālais starts, svinīgās uzrunas pie Talsu tautas nama

15:00 Pirmās rallija automašīnas starts

15:55 SS1 RA EVENTS – WE PROMOTE 1

16:14 SS2 RA EVENTS – WE PROMOTE 2

18:05 SS3 TALCE / SC GRUPA 1

18:20 SS4 TALCE / SC GRUPA 2

19:45 SS5 TALSI CITY SPECIAL 1 – pilsētas ātrumposms

20:00 SS6 TALSI CITY SPECIAL 2 – pilsētas ātrumposms

no 22:00 Izklaides aģentūras Cherry Club rīkota zaļumballīte Sauleskalna estrādē kopā ar grupu Roja

>visas dienas laikā, vēsturisko Youngtimer spēkratu starts aptuveni 2 stundas pirms rallija automašīnām

SVĒTDIENA, 17. MAIJS>

09:30 SS7 LATVIJAS DZELZCEĻŠ

10:20 SS8 NESTE OIL

12:05 SS9 DELFI

13:00 SS10 CVS PARALLEL STAGE

15:00 SS11 NISSAN NORDE

16:00 Pirmās automašīnas finišs pie Talsu tautas nama

17:45 Apbalvošanas ceremonija pie Talsu Tautas nama

Plašāka informācija par Rally Talsi: www.rallytalsi.lv un http://autorally.lv.

###

Atgādinām, ka Rally Talsi šogad būs ceturtais Latvijas rallija čempionāta  posms un norisināsies 16. un 17. maijā. Kā ziņots iepriekš, Rally Talsi šogad būs ar starptautisku nozīmi, jo Rally Talsi uzņems arī Lietuvas autorallija čempionāta, Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallija čempionāta un NEZ Junioru čempionāta posmi. 16. maijā, aptuveni 2 stundas pirms rallija automašīnām ātrumposmos dosies arī vēsturiskās Youngtimer automašīnas, kas piedalīsies regularitātes sacensībās.

Rally Talsi nebūtu iespējams sarīkot bez mūsu sadarbības partneru atbalsta. Paldies rallija pilsētai – Talsiem, lieldraugam Latvijas Dzelzceļš, sponsoriem Neste Oil un Talce / SC Grupa, kā arī oficiālajam auto no Nissan Norde. Liels paldies rallija atbalstītājiem – Canon, Krauzers, Lakalme, Latauto.lv, Ramirent, Rudus un SweCon. Paldies mediju partneriem Delfi, Talsu Vēstis, Star FM, Top Gear Latvija, Go4Speed, Kurzemes Radio un Ātruma Cilts, par informatīvā atbalsta nodrošināšanu. Paldies arī rallija draugiem – Dardedze Hologrāfija, ecoRent, FN Serviss, Midland, Torley, kā arī Latvijas Automobiļu Federācijai.

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts
Sabiedriskās attiecības

RA EVENTS,
+371 2655 7801

janis@raevents.lv

Rugāji trofi jau pēc mēneša

Saturday, 16. May, 2015.

Medņu aplis! Svinēšana! Latgales Dubļu skrējiens! Kas Jums pirmais nāk prātā, lasot/dzirdot šos vārdus? Pareizi!!! Rugāju gonka! Līdz šim pasākumam ir atlikušas sešas nedēļas – pietiekošs laiks, lai sakoptu sevi un savu spēkratu pēc nu jau notikušā Latvijas Trofi reidu čempionāta posma Lietuvā un laicīgi piereģistrētos nākamajam posmam, par ko organizatori Jums būs ļoti pateicīgi.

Šis ir Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta pirmspēdējais posms. Pārskatot rezultātus ir skaidrs, ka nekas nav skaidrs – jebkurš dalībnieks gada kopvērtējumā var un ir pelnījis atrasties uz goda pjadestāla. Kuri tie būs? Uz šo jautājumu atbilde visticamāk tiks rasta pēdējā posma finišā….

LAF Nacionālajā sporta kodeksā ir lasāma šāda definīcija “Automašīna – transporta līdzeklis, kura vadību pilnībā kontrolē transporta līdzekļa vadītājs un kas pārvietojas pa zemi uz vismaz četriem riteņiem, kuri nav izvietoti vienā rindā, turklāt riteņiem jāatrodas pastāvīgā saskarsmē ar zemes virsmu un vismaz diviem no tiem jānodrošina automašīnas pārvietošanās, un diviem – automašīnas vadāmība” – pirms sacensībām Rugājos radās viens nu ļoti retorisks jautājums – vai braucot Medņu apli nosacījums par “riteņiem jāatrodas pastāvīgā saskarsmē ar zemes virsmu” tiks izpildīts?

Labais tonis tiek ieturēts un 2015.gada 19. – 21. jūnijā Rugājos notiks:

  1. 4×4 NEZ Championship 2015, 2.posms,
  2. Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta 3.posms,
  3. Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta Tūrisma kausa izcīņas 3.posms,
  4. Latgales kauss 2015, 2. posms,
  5. CanAm Trophy Latvia 2015, 2. posms.

Aizgājušajā gadā leģendārais Medņu aplis nokārtoja atestāciju par atbilstību NEZ posmam un šogad ar nelielām izmaiņām tas tiks braukts atkal. Vienlaicīgi notiek Latvijas Trofi reidu čempionāta 3. posms un 4×4 NEZ Championship 2. posms, kas sola vērā ņemamu dalībnieku skaitu sporta klasēs. Ekstremālu apstākļu un izaicinājumu cienītāju pulks šī gada sezonā pulcē arī ievērojamu skaitu ATV (kvadriciklu) braucējus, kas šogad mērojas spēkiem sacensībās ar raksturu – CanAm Trophy Latvia 2015 un Latgales kausa (iepriekš Dubļu ērgļis) pretendentus. Medņu aplis Rugāju posma laikā tiks ekspluatēts uz nebēdu – sporta klases, Latgales kausa dalībnieki, CanAm Trophy braucēji, Dubļu apļa skrējēji.

Jau agrā pavasarī, pirms sniegs bija pilnībā nokusis, Rugāju purva Rūķi Mārtiņš un Jānis rosījās Medņu aplī – piecērtot, pataisnojot, uzrokot un šur tur pielīdzinot trasi, lai tā kļūtu ar glanci baudāma visiem tās braucējiem un skrējējiem! Taču tā ir tikai maza daļa no sagatavošanās darbiem Trofi reidu festivālam, par kādu Rugāju posms ir kļuvis. Ar tikpat lielu uzcītību un atbildību tiek gatavotas orientēšanās zonas un SP (speciālie posmi), ko būs gods izbaudīt visiem sportistiem. Tūrisma kausa izcīņas dalībniekiem tiek gatavoti īpaši gardumi, kuros ar labo kāju vien būs par maz, lai uzvarētu – naksies padomāt, pirms… Braukt? Skriet?

Neliels atgādinājums par “lietu” kārtību Rugājos: sporta klašu dalībnieku ierašanās jau piektdienas vakarā, ko vēlams darīt laicīgi, lai neradītu lieku sastrēgumu Administratīvajā un Tehniskajā komisijās. Dalībnieku sapulce plkst. 21.00 un jau pēc 30 minūtēm sporta klasēm starts Prologam (neliela iesildīšanās), kur finišs plānots ap plkst. 23.00. Atliek pietiekami laika, lai kārtīgi izgulētos (nu varbūt arī kaut ko saskrūvētu) un nākamajā rītā plkst. 8.30 piedalītos sapulcē. Pirmais starts plkst. 9.00 un plkst. 20.00 vairumam ekipāžu vajadzētu būt finišējušām. Pēc saturīgi, radoši, ekstrēmi pavadītas dienas no plkst. 22.00 tiek garantēta fantastiska balle – priecēs Miks Dukurs. Meža cūku uzraktais deju placis tiek līdzināts un līdz gonkai tiks sakopts lietojamā/dejojamā kārtībā.

CanAm Trophy un Latgales kausa dalībniekiem vēlākā iespējamā ierašanās sestdien, 20. jūnijā, reģistrācija un tehniskā komisija no plkst. 7.00 – 9.00. Pirmais starts plkst. 10.00.

Tūrisma kausa izcīņas dalībniekiem reģistrācija un tehniskā komisija sestdien, 20. jūnijā no plkst. 8.00 – 9.45, pirmais starts 10.30. Taču, ja vien ir vēlēšanās, ir iespēja ierasties, reģistrēties un pie tehniskā komisāra paviesoties arī piektdien.

Svētdien, 21. jūnijā plkst. 9.30 starts pirmajai ekipāžai leģendārajā Medņu aplī sporta klasēm, ko iepriekšējā dienā ar īpašu rūpību būs sagatavojuši sportistiem CanAm Trophy un Latgales kausa dalībnieki. Ap plkst 17.00 finišs, tad neliela pauze rezultātu apkopošanai, apbalvošana un tad visi varēs doties brīvdienās, kuras turpināsies vēl trīs dienas. Taču ja kādam ir vēlēšanās Līgot Rugājos – laipni aicināti palikt :)!

Jau vairākus gadus Kurzemes pusē notiekošajam Stipro skrējienam ir alternatīva – Latgales Dubļu skrējiens, kas tiek organizēts Rugājos, Latvijas Trofi reidu čempionāta laikā. Katrs, kurš vēlas pārbaudīt savu gribēšanu un varēšanu – laipni aicināti. Daudzos skaistumkopšanas salonos par diezgan vērā ņemamu samaksu tiek piedāvātas dažādas procedūras – dubļu pīlings, dubļu maska, dubļu masāža – un visur tiek uzsvērts, cik veselīgi un dziedinoši tas ir cilvēka organismam. Tad nu lūk vēl viens bonusa punkts Dubļu skrējienam – izmantojam dabas dāvāto iespēju :). Tas notiks sestdien, 20. jūnijā. Nav arī dzirdēts, ka kāds no dalībniekiem tiktu hospitalizēts vai būtu bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība – tātad šis skrējiens ir izaicinošs, ekstrēms, ļoti skaists, jautrs un kas pats galvenais – drošs (ja nu gadījumā kāds pats apzināti ar galvu ieskrien celmā – par to gan organizatori neatbild).

Godātie sportisti, tūristi, ATV braucēji, aktīvās atpūtas piekritēji, ekstrēmo sporta veidu cienītāji, līdzjutēji, atbalstītāji – ielūdzam Jūs uz bezceļu festivālu Latgalē, Rugāju novadā.

Lai braukšana, skriešana un svinēšana ar jēgu (katram īpašu) un baudu!

Minirallijs Madonā šogad jau otro reizi – 6.jūnijā

Saturday, 16. May, 2015.

Madonas pilsēta un tās apkārtnes ceļi šogad jau otro reizi gatavojas uzņemt minirallija dalībniekus un skatītājus. Vasaras minirallijs “Madona 2015″ norisināsies 6. jūnijā un būs minirallija kausa izcīņas standarta automobiļiem ceturtais posms.

Pirmais šī gada minirallija posms “Madona 2015″ startēja 31. janvārī, savukārt otrās plānotās sacensības “Marienburga″ tika pārceltas neatbilstošu laikapstākļu dēļ. Trešais minirallija posms “Kalnamuiža” atklāja vasaras sezonu 2.maijā.

Patlaban kopvērtējuma līderi 1600 klasē ir Mārtiņš Vītols/Toms Sproģis, 2WD klasē Miks un Armands Ķenavi, 4WD – Niks Kanders un Didzis Kanders, bet komandu vērtējumā šobrīd labākie “Rude Racing”.

Pieteikumus vasaras minirallijam “Madona 2015″, līdz kura sākumam atlicis nu jau mazāk par mēnesi, varēs iesniegt līdz 2. jūnijam.

Jau šobrīd dalību sacensībās apstiprinājušas vairākas ekipāžas, tostarp pērnās sezonas 4WD klases uzvarētājs Valts Zvaigzne, kurš Madonā startēs ar “Subaru Impreza” 4WD+ ieskaitē. Visvairāk pieteikumu līdz šim ir saņemts 2WD klasē.

Minirallijs tiks atklāts sestdien, 6. jūnijā plkst. 12:20 Madonā, Saieta laukumā 1, pie Madonas novada Domes. Pirmais ātrumposms startēs plkst. 12:33, un sacensībās kopumā paredzēti seši grants ātrumposmi, kuru kopējais garums būs 13.94 km. Jāpiemin, ka trešajā/sestajā ātrumposmā daļu no ceļa segs asfalts, bet sacensību finišs plānots plkst. 14:45.

www.4rati.lv ir publicēts nolikums un pārējā dokumentācija, kā arī norisinās dalībnieku elektroniskā pieteikšanās.

Paralēli minirallijam Madonā 6. jūnijā notiks arī vēsturisko auto sacensības “Youngtimer Rally Madona”, kas ir klasisko auto regularitātes rallijs. Tāpat paredzēti ne tikai regularitātes posmi, bet arī kalnā braukšanas sacensības uz laiku. Tāpat kā pagājušājā gadā, arī šovasar sacensības risināsies Madonas pilsētas svētku ietvaros.

Miniralliju “Madona 2015″ atbalsta Madonas novads, “Marathon”, “Latvijas Dzelzceļs”, “Canon IB Serviss”, organizē “Latvian Baja” rallija organizatoru komanda sadarbībā ar LAF Standartautomobiļu komisija, informatīvi atbalsta portāls www.4rati.lv.

 

Baumanis EuroRX posmā Beļģijā centīsies atkārtot pagājušā gada panākumu

Saturday, 16. May, 2015.

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis (“SET Promotion”) uz šīs nedēļas nogalē notiekošo Eiropas čempionāta (EuroRX) posmu Beļģijā, Metetas trasē, dodas kā “Super 1600″ klases kopvērtējuma līderis un centīsies atkārtot pirms gada gūto panākumu.

Pērn savā Eiropas čempionāta debijas sezonā, J. Baumanis Beļģijā izcīnīja uzvaru, turklāt nopelnīja maksimālo iespējamo punktu skaitu kopvērtējumā.

“Uz Beļģiju dodos ar labām atmiņām no pagājušā gada, jo ļoti ātri sapratu Metetas trasi un spēju izcīnīt savu otro uzvaru Eiropas čempionātā. Tas dod papildus pārliecību pirms gaidāmajām sacensībām, kaut arī tās nebūs viegla pastaiga – konkurenti šogad ir ļoti spēcīgi un uz uzvaru pretendē vairāki braucēji, ko pierādīja arī čempionāta pirmais posms Portugālē,” stāsta J. Baumanis.

Dalībai Eiropas rallijkrosa čempionāta 2.posmā “Super 1600″ klasē pieteikušies 25 dalībnieki.

Pēc Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmā posma “Super 1600″ klases līderis ar 24 punktiem ir J. Baumanis, taču tikai vienu punktu atpaliek ungāru braucējs Kristians Sabo un francūzis Andrea Dubūrs. 4.vietu ar 21 punktu dala čehs Ondrejs Smetana un lietuvietis Ernests Staponkus.

Kopvērtējumā tiek ņemti vērā rezultāti gan sacensību kvalifikācijā, gan pusfinālā, gan finālā, un maksimālais vienā posmā iegūstamo punktu skaits ir 30.

J. Baumanis šogad plāno startēt visos septiņos Eiropas čempionāta posmos, kā arī debitēs prestižākajā “Supercar” klasē. Šogad “Team Peugeot-Hansen” izveidotajā jauno talantu programmā “Team Hansen Talent Development” J. Baumanis ar pilnpiedziņas automašīnu aizvadīs trīs pasaules čempionāta posmus – 22.-24.maijā Lielbritānijā, 21.-23.augustā Norvēģijā un 2.-4.oktobrī Turcijā.

Tāpat J. Baumanis šogad plāno piedalīties visos Igaunijas rallijkrosa čempionāta posmos, kur startēs ar “Supercar” klases automašīnu. Igaunijas čempionāta 1.posmā, kas notika 10.maijā, J. Baumanis izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Ar J. Baumaņa sacensību kalendāru iespējams iepazīties vietnē “janisbaumanis.com”, kur iespējams piedalīties arī “Baumanis Motorsport” rīkotajās “Fanu sacensībās”. To galvenā balva ir apmaksāts brauciens uz pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Itālijā, Frančakortas trasē.

Jāņa Baumaņa startus Eiropas rallijkrosa čempionātā atbalsta “Stiga RM”, “SET Promotion”, “PATA AB”, autonoma “Avis”, “SIG Roofing”, raidījums “Tavs Auto”, “Strix”, “Vanagi SKO”, AM2, KST, portāls “Tvnet”, “Timberex Group”, “Badgastein.lv” un “R.J.A. Logistics”.

Foto: Rihards Baumanis

Papildus informācija:
Dzintars Hmieļevskis
e-pasts: prese@janisbaumanis.com
Mob.: 25954279

Augšā!