LAF Šosejas komisijas sapulces pilnvara un informācija

Friday, 6. March, 2015.

LAF pilnvara sapulcei

Noteiktajā termiņā saņemti divi pieteikumi kandidatūrām LAF Šosejas komisijas vadītāja amatam – Jānis Ducmanis, Raimonds Cabulis.

LAF Šosejas komisijas biedru pilnsapulce notiks 10. martā Rīgā, Days Hotel (Brīvības gatve 199c) telpās 6.stāvā.

LAF Šosejas komisijas biedru pilnsapulces dienas kārtība:

18:30 – 19:00 Sapulces dalībnieku reģistrācija

19:00 – 19:10 Mandātu komisijas ziņojums

19:10 – 19:20 Balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšana

19:20 – 19:30 Sapulces darba kārtības un reglamenta apstiprināšana

19:30 – 20:30 Šosejas komisijas padomes priekšsēdētāja un padomes apstiprināšana

20:30 – 21:00 Citi jautājumi

21:00                Sapulces noslēgums

 

LAF Šosejas komisijas biedru pilnsapulcē izskatāmos jautājumus, kā arī Šosejas komisijas padomes priekšsēdētāja kandidātu prezentācijas ir jāiesniedz LAF sekretariātā līdz 2015.gada 5.martam plkst 16:00.

Aleksandrs Sorokins (1956. – 2015.)

Wednesday, 4. March, 2015.

Skumjās paziņojam, ka mūžībā aizgājis LAF sportists, vēsturiskās autošosejas braucējs un entuziasts Aleksandrs Sorokins.

Aleksandrs_SorokinsAtvadīšanās no Aleksandra piektdien 6.martā pl. 11.00 Rīgā, Bolderājas kapos.

Uzmanību rallija treniņu rīkotājiem!

Tuesday, 3. March, 2015.

LAF atgādina visiem Latvijas autorallijā, rallijsprintā un minirallijā iesaistītajiem biedriem – komisijas pārstāvošajiem juridiskajiem biedriem, Latvijas rallija čempionāta komandām un visiem šais veidos iesaistītajiem sportistiem – par nereģistrēto treniņu rīkošanu.

Nereģistrēto treniņu rīkošana ir LAF Sporta kodeksa p.p. 2.11., 2.22. pārkāpums. Ja  tiks konstatēti nereģistrētu treniņu rīkošanas gadījumi, LAF Rallija komisijas  un Standarta automobiļu komisiju padomes un, nepieciešamības gadījumā, LAF Prezidijs iesaistītajām personām piemēros soda sankcijas.

Lai reģistrētu rallija treniņus Latvijas Automobiļu federācijā, to organizatoram jāvēršas LAF Rallija komisijā ne vēlāk kā divas dienas pirms paredzēto treniņu norises.

Vēsturisko auto braucēji pulcēsies Maskavā

Monday, 2. March, 2015.

Šā gada 11. jūnijā Dzintara Apļa Volgu un VAZ klašu braucējiem būs unikāla iespēja atsevišķos braucienos piedalīties MoscowclassicGP sacensībās Maskavā. Sacensības būs veltītas Krievijas šosejas sacīkšu 100 gadu jubilejai.

Sacensības notiks Moscow Raceway trasē, kurā 2014. gadā notika gan DTM, gan WTCC čempionātu posmi. Trase atrodas ap 80 km no Maskavas, uz Rīgas šosejas (Maskavā nav jāiebrauc). Dalības maksa Dzintara Apļa dalībniekiem būs ievērojami zemāka nekā pārējiem 300 USD, taču tā ar katru mēnesi palielinās, šobrīd 60 ASV dolāri. Informācijai, viena Moscow Raceway trases īres diena, ar personālu, maksā sākot no 20 000 USD (tas nav aprīļa joks).

Dzintara Apļa sacensību kalendāri Latvijā un Igaunijā tiks pieskaņoti, lai pasākumi nepārklātos.

Pašlaik jau reģistrējies 81 dalībnieks, 33 dalībnieki no Latvijas. Ar Moskvič 412 markas automobili savu dalību pieteicis arī Māris Neikšāns. Kopumā plānota ap 120 dalībnieku piedalīšanās.

Reģistrētie dalībnieki: http://www.moscowclassicgp.ru/pages/main.php?id=14

Vairāk par MoscowclasicGP:

www.moscowclassicgp.ru

http://www.moscowraceway.ru/

Vairāk informācijas: Andrejs Paupers, 29219555

LAF sadarbības partneris zvērinātu advokātu birojs Red aicina uz sarunu par valdes locekļu atbildības jautājumiem

Monday, 2. March, 2015.

Ņemot vērā, ka ir pieņemti būtiski grozījumi vairākos likumos, kas skar valdes locekļu personisko atbildību, mūsu sadarbības partneris zvērinātu advokātu birojs Red aicina uz sarunu par šiem jaunumiem, kas notiks LAF biedru sapulces ietvaros.

Būtiskākās sarunas tēmas – aktuālās izmaiņas valdes locekļu atbildībā, personiska atbildība par uzņēmuma nodokļu parādiem un zaudējumu atlīdzināšanu kreditoriem un citas aktualitātes.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, kapitālsabiedrību valdes locekļiem ir pienākums rīkoties kā krietnam un rūpīgam saimniekam. Gadījumā, ja valdes locekļa rīcība ir bijusi pretēja šīm prasībām un sabiedrībai ir radušies zaudējumi, gan sabiedrības dalībnieki, gan tās kreditori var celt sabiedrības prasību pret attiecīgo valdes locekli. Līdz šim tas bija vienīgais mehānisms valdes locekļa atbildības piemērošanai. Taču šādas zaudējumu atlīdzināšanas tiesvedības ir visai komplicētas, grūti pierādāmas. Šī problemātika ir iemesls tam, ka visai bieži tiek veltīta kritika kapitālsabiedrību un to amatpersonu nesodāmībai, kas visbiežāk tika saistīta ar maksātnespējas tiesiskā regulējuma nepilnībām. Mazsvarīgs bija iemesls uzņēmuma nonākšanai finanšu grūtībās – vai nu tie bija neapzināti neveiksmīgi biznesa lēmumi vai apzināta uzņēmuma izsaimniekošana, jebkurā gadījumā šīs grūtības varēja aizmirst ar maksātnespējas procesa palīdzību, kas rezultējas uzņēmuma kreditoru zaudējumos. Zaudējumos, par kuru radīšanu praktiski nekad neviens atbildību nenes.

Ievērojot minēto, likumdevējs nesen ir veicis grozījumus vairākos likumos, ar kuriem valdes locekļu atbildība ir būtiski palielināta. Ir izdarīti grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām”, Maksātnespējas likumā, Komerclikumā, kā arī ir ieviestas izmaiņas valdes locekļu nodarbinātības regulējumā ar grozījumiem Darba likumā.

Jaunie noteikumi nenoliedzami ir labvēlīgi personām, kas ir uzņēmumu kreditoru lomā, taču šis likumdevēja uzņemtais kurss valdes locekļu atbildības palielināšanā ir sasniedzis tādus tempus, ka uzņēmumu valdes locekļiem nākas nopietni izvērtēt saistības un to potenciālās finansiālās sekas, kas rodas vienlaikus ar piekrišanu ieņemt uzņēmuma valdes locekļa amatu.

Tikšanās reizē tiks sniegta informācija par aktuālajiem jau pieņemtajiem un vēl gaidāmajiem normatīvo aktu grozījumiem, kas skar jautājumu par valdes locekļu personisko atbildību par uzņēmuma nodokļu saistībām, lietvedības un grāmatvedības dokumentu vešanas noteikumu neievērošanu, kā arī radīto zaudējumu atlīdzināšanu kreditoriem, kā arī apskatīti iespējamie preventīvie veicamie pasākumi.

Tāpat tiks apskatīti citi ne mazāk svarīgi jautājumi kā piemēram, sabiedrību pamatkapitāla denominācija (pārvēršana no latiem uz euro) un veicamie pasākumi, kuriem drīzumā iestāsies izpildes termiņš.

LAF Tehniskā dienesta sapulce 6. martā

Thursday, 26. February, 2015.

Piektdien, 6. martā pl.17:00 LAF telpās Rīgā, Brīvības gatvē 224-K5 notiks LAF Tehniskā dienesta sapulce. Ierašanās visu LAF komisiju tehniskajiem komisāriem un licencētajiem Tehniskā dienesta tiesnešiem.

Minirallijs „Marienburga” 28.februārī nenotiks

Thursday, 26. February, 2015.

Sestdien, 28.februārī paredzētais LAF SAK kausa izcīņas minirallijā 2.posms „Marienburga” nenotiks.


Vēl pagājušās nedēļas nogalē Alūksnes apkārtnes ceļus klāja ledus un sniegs, bet februārim neraksturīgi siltais laiks diemžēl  ir darījis savu, ceļi sāk strauji atkust un vietām pavasara saule ledu ir nokausējusi pavisam.

Lai arī šonakt ir nedaudz piesalis, tomēr ir pamatotas aizdomas, ka līdz sestdienai minirallija ātrumposmu kvalitāte pasliktināsies vēl vairāk un tādēļ  sacensību organizatori ir spiesti pieņemt lēmumu  sacensības pārcelt  uz laiku, kad ātrumposmu segums ļaus izveidot tās pietiekami kvalitatīvas gan braucējiem, gan skatītājiem.

Šīs nedēļas nogalē Alūksnes pusē vienlaikus ar minirallija norisi  bija plānoti arī vairāki citi ziemas sporta veidu pasākumi, kuriem notikt laika apstākļi netraucēs un  aktuālākā informācija par tiem atrodama mājas lapā www.aluksne.lv.

Par nākamo minirallija „Marienburgas” norises datumu tā organizatori un LAF SAK informēs vēlāk.

14. marta LAF biedru sapulces dokumenti un dienaskārtība

Wednesday, 25. February, 2015.

LAF biedru sapulce notiks 2015. gada 14. martā Rīgā, viesnīcā “Tomo”, Raunas ielā 44.

LATVIJAS AUTOMOBIĻU FEDERĀCIJAS BIEDRU PILNSAPULCE

14.03.2015

Viesnīcas „Tomo” konferenču zālē

Rīgā, Raunas ielā 44

Sapulces darba kārtībā ietvertie jautājumi

10:00 – 10:30 Sapulces dalībnieku reģistrācija
10:30 – 10:35 Mandātu komisijas ziņojums
10:35 – 10:40 Balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšana
10:40 – 10:45 Sapulces darba kārtības un reglamenta apstiprināšana
10:45 – 11:30 LAF Prezidenta atskaite par 2014.gada darbību-          LAF Junioru Akadēmijas projekta realizācija

-          Klubu sacensību problēmas un risinājumi

11:30 – 11:40 LAF 2014. gada pārskata apstiprināšana
11:40 – 11:50 LAF 2015. gada budžeta apstiprināšana
11:50 – 12:40 Grozījumi LAF sporta kodeksā
12:40 – 13:40 Aktuālās izmaiņas valdes locekļu atbildībā, personiska atbildība par uzņēmuma nodokļu parādiem un zaudējumu atlīdzināšanu kreditoriem un citas aktualitātes
14:00 Sapulces noslēgums

Saskaņā ar LAF statūtu noteikumiem, šajā biedru sapulcē balsstiesības ir biedriem, kas samaksājuši biedra naudu par 2014. gadu, kā arī tiem biedriem, kas iestājušies 2015. gadā.

Priekšlikumi sapulces darba kārtības papildināšanai iesniedzami līdz š.g. 02.03.2015.

Pilnvara sapulcei

LAF juridiskie biedri (24.02.2015)

LAF Kodekss 2015, darba versija

Alūksnē ziema turpinās, šīs nedēļas beigās minirallijs „Marienburga”

Wednesday, 25. February, 2015.

Šīs nedēļas beigās, 28.februārī, ar miniralliju „Marienburga” tiks noslēgta LAF SAK kausa izcīņas minirallijā standarta un sporta automašīnām ziemas sezona.

Kaut gan laika apstākļi pēdējās dienās Rīgā un tās apkārtnē ir gana pavasarīgi, tomēr Alūksnes pusē ziema atkāpties vēl neplāno – kā stāsta minirallija organizatori, sniega segas biezums dažviet ir ap 30 cm un grants ceļus klāj ledus kārta.

Minirallija dalībniekus Alūksnē gaida septiņi interesanti ātrumposmi (no tiem trīs būs jābrauc divreiz), kuru kopējais garums sasniegs 15 km. Lai gan minirallija kartes skatītājiem tiks publiskotas vien īsi pirms sacensībām, organizatori  atklāj, ka vairākas „Marienburgas” ātrumposmu vietas būs pazīstamas no šī gada janvārī notikušā rallijsprinta „Alūksne 2015”.

Atgādinām, ka „Marienburgas” dalībnieki pirms sacensībām varēs iepazīties ar trasi, vadoties pēc organizatoru izsniegtas stenogrammas un nepieciešamības gadījumā to papildinot ar saviem precizējumiem.

Šogad minirallijs „Marienburga” būs viena no Alūksnes novada pašvaldības rīkotā Ziemas sporta festivāla „Alūksne 2015” sastāvdaļām. Ziemas sporta festivāls piedāvā plašas iespējas gan just līdzi citiem sportotājiem, gan pašiem iesaistīties dažādās ziemīgo sporta veidu aktivitātēs.

Vairāk informācijas par festivālu var atrast Alūksnes novada pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv.

Interesenti vēl var paspēt pieteikties arī minirallijam Marienburga”, jo dalībnieku elektroniskā reģistrēšanās www.4rati.lv turpinās līdz pirmdienas, 23.februāra plkst.17:00.

Visa informācija par sacensībām, to nolikums, maršruta karte un pārējie dokumenti, kā arī jau reģistrējušos dalībnieku saraksts, atrodami www.4rati.lv.

Miniralliju „Marienburga” organizē „Autosporta klubs Alūksne” un LAF Standartautomobiļu komisija.

LAF Šosejas komisijas biedru sapulce – 10. martā (izmainīts)

Monday, 23. February, 2015.

LAF Šosejas komisijas biedru pilnsapulce notiks 10. martā Rīgā, Days Hotel (Brīvības gatve 199c) telpās 6.stāvā.

LAF Šosejas komisijas biedru pilnsapulces dienas kārtība:

 

18:30 – 19:00 Sapulces dalībnieku reģistrācija

19:00 – 19:10 Mandātu komisijas ziņojums

19:10 – 19:20 Balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšana

19:20 – 19:30 Sapulces darba kārtības un reglamenta apstiprināšana

19:30 – 20:30 Šosejas komisijas padomes priekšsēdētāja un padomes apstiprināšana

20:30 – 21:00 Citi jautājumi

21:00                Sapulces noslēgums

 

LAF Šosejas komisijas biedru pilnsapulcē izskatāmos jautājumus, kā arī Šosejas komisijas padomes priekšsēdētāja kandidātu prezentācijas ir jāiesniedz LAF sekretariātā līdz 2015.gada 5.martam plkst 16:00.

Augšā!