Latvijas ekipāžas gatavas startiem Eiropas čempionāta asfalta rallijos

Monday, 30. March, 2015.

Latvijas komandas „Sports Racing Technologies” (SRT) ekipāžas Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins un Vasilijs Grjazins/Dmitrijs Lebediks aizvadījušas vairākas testu sesijas ārvalstīs un ir gatavas startam Eiropas rallija čempionāta posmā „Circuit of Ireland”, kas notiks šīs nedēļas nogalē, 2. – 4. aprīlī.

„Mūsu pieredze asfalta rallijos nav tik liela kā vairumam Rietumeiropas valstu braucēju, taču esam kārtīgi pastrādājuši un jūtamies gatavi Īrijas rallijam. Pirmajos testos Čehijā sākumā nebija viegli pierast pie ceļa seguma specifikas – uz asfalta iespējams attīstīt lielāku ātrumu, tāpat arī līkumos ir labāka saķere un līdz ar to arī lielāka dinamika. Ar katru reizi spējām kāpināt tempu, taču, kā izskatīsimies uz konkurentu fona, rādīs sacensības. Rallija pirmo dienu sāksim piesardzīgi, lai novērtētu citu braucēju ātrumu un nepieļautu nevajadzīgas kļūdas,” stāsta R. Sirmacis.

 

„„Peugeot 208 R2” ir ļoti laba rallija automašīna un testos ātri spējām atrast optimālos regulējumus, kas ļauj justies komfortabli šaurajos un ātrajos asfalta ceļos. Sezonas sākums „Rally Liepāja” mūsu ekipāžai nebija veiksmīgs, taču Īrijas rallijam esmu gatavs par visiem 100 procentiem. Īrijas ceļi gan ir ļoti īpatnēji, un konkurentiem, kuri šeit iepriekš būs braukuši kaut vai vienu reizi, būs lielas priekšrocības,” stāsta V. Grjazins.

 

Ziemeļīrijā notiekošais rallijs „Circuit of Ireland” ir otrais posms Eiropas Junioru rallija čempionātā, un šajā ieskaitē uz starta stāsies 19 ekipāžas, tostarp abas SRT komandu pārstāvošās ekipāžas. Latvijas sportistiem šī būs debija Ziemeļīrijā.

 

Pirmajā posmā „Rally Liepāja” Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins izcīnīja 3. vietu, kas ekipāžai dod 24 punktus čempionāta kopvērtējumā. Sezonas līderis pēc pirmā posma ar 39 punktiem ir zviedru braucējs Emīls Berkvists, kuram ar 29 punktiem seko norvēģu braucējs Stīvs Roklands.

 

Kopumā Junioru rallija čempionāta kalendārā iekļauti seši ralliji, trijos no tiem ātrumsacensības notiks pa asfalta seguma ceļiem.

 

“Sports Racing Technologies” komanda šogad plāno piedalīties visos Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites posmos un cīnīties par augstākā kaluma godalgām sezonas kopvērtējumā.

 

Papildus informācija:

media@srt.lv

mob. 25954279

Latvijas Trofi reidu čempionāta 1.posms – Signāls EM Trophy 2015!

Friday, 27. March, 2015.

Madona, 25.04 – 26.04.2015! Madonas pusē pagaidām vēl ziema – ledus uz ceļa un sniega vaļņi gar malām. Taču kā sola meteorologi – tas viss nav uz ilgu laiku. Kusīs un zeme paliks slapjāka – daudz tīkamāka sacensību dalībniekiem un skatītājiem. Aprīļa pēdējā nedēļas nogalē Madonas pusē organizētās sacensības ir ar tik plašu programmu un tik daudz iespējam katram, ka to noteikti vajag izmantot.

Paralēli Latvijas Trofi reidu čempionāta 1. posmam norisināsies SIGNĀLS EMTROPHY 2015 TŪRISMA

KAUSS, Latgales kauss 2015 (Dubļu ērglis) un kvadraciklu cīņas aplis CanAmTrophy LATVIA 2015.

Blakus sportistiem, tūristiem, ērgļiem, ATV braucējiem savas slēptās iemaņas varēs atklāt jebkurš gribētājs – skatītāji, līdzjutēji, ziņkārīgie. Tiks izveidota atsevišķa autonoma trase, kurā katrs, kam ir  interese un drosme, varēs izmēģināt, kā „garšo” sajūta, ka Tu vari… Izbraukt…. Un tas nebūt nav sarežģīti – viss parasti sakas ar pirmajām 20 sekundēm baiļu un tad jau seko…. Pārliecība? Azarts? Atkarība?

Vēl jaunums solās būt ATV braucēju meistarklase ar Agri Jansonu tiem dalībniekiem, kas vēlas jauki pavadīt laiku bez uztraukuma par rezultātiem. Varbūt šoreiz ne pēc smukuma uz Tukumu bet pēc dubļu garšas uz Madonu?

Sacensību bāzes un trašu izvietojums solās būt elegants – kalna galā, pašā notikumu epicentrā, sliesies bufete, kur apsēžoties un spējot izgrozīt acis/galvu 360 grādos būs iespēja redzēt un just visu, kas notiek dubļos. Šis variants protams iesakāms tikai galējas nepieciešamības gadījumā.

Signāls EM Trophy 2015 organizatori  pūlējušies un saviem spēkiem ir radījuši īpašus svētkus dubļu mīlētājiem. Leģendas un OZ (orientēšanās zonas) ir sagatavotas tā, ka organizatori pauž nožēlu, ka nevarēs sacensties. Apļi sacensībām ir jau iezīmēti, atliek vien šo to piezāģēt, šo to aizrakt un kaut kur padziļināt prieku. Kā saka organizatori Austris un Ēvalds  - ja brauks ļoti gudri, pastāv iespēja, ka kājas ļoti jāslapina nebūs.

Lūgums visiem sacensību dalībniekiem – neatlikt savu reģistrāciju uz pēdējo brīdi. Līdz 19. aprīlim pieteikumiem tiek piemērota samazināta dalības maksa. Lūdzam to neuztvert kā apgrūtinājumu – organizatori būs ļoti pateicīgi par laicīgu reģistrāciju, jo tas ļaus viņiem sapratīgi plānot nepieciešamos resursus.

Šis posms tiek ņemts vērā gada kopvērtējumā un tam noteikti būs izšķiroša nozīme Latvijas  Trofi reidu čempiona titula izcīņā! Vai šo var atstāt nejaušu sakritību varā? Uz šo jautājumu katram pašam atbilde zināma!

Veiksmīgus sagatavošanās darbus, radošus startus un sapratīgus finišus.

Tiekamies Madonā!

Maija sākumā Latvijā starptautiskas rallijkrosa sacensības

Thursday, 26. March, 2015.

Sestdien, 2. maijā sporta kompleksā 333 norisināsies Autocross.lv Rallijkrosa kausa izcīņa. Sacīkstē pulcēsies rallijkrosa, folkreisa un kroskartu braucēji. Šis būs viens no diviem rallijkrosa pasākumiem šā gada Latvijas autosporta sezonā. Uz starta ne tikai krosa un rallijkrosa braucēji, bet arī disciplīnas debitanti no citiem autosporta veidiem.

Maija sākuma pasākumā piedalīties uzaicināti Baltijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas un Somijas rallijkrosa braucēji, daži no kuriem jau apstiprinājuši savu dalību. Tiesa, precīzu dalībnieku sastāvu varēs analizēt tuvāk sacensībām. Gan vietējie, gan ārvalstu braucēji šo sacīksti izmantos gan kā treniņu pirms saviem regulārajiem sezonas plāniem, gan kā trases iepazīšanu pirms jūlijā turpat 333 trasē gaidāmā NEZ Rallijkrosa un kroskartu čempionāta posma.

Šis pasākums lieliski noderēs arī jaunu potenciālo rallijkrosa sportistu piesaistīšanai šai autosporta disciplīnai. Cīņām gatavojas vairāki sportisti, kuri līdz šim nav startējuši kopēja starta sacīkstēs. Cīņās aicināti rallija, rallijsprinta un šosejas sportisti!

Rallijkrosā paredzētas divas ieskaites. Pilnpiedziņas SuperCar klasē uz starta stāsies dažāda veida pilnpiedziņas automašīnas. Pirmie pieteikumi jau saņemti – Lauris Unāms ar Subaru Impreza un Jānis Borševskis ar Mitsubishi Evo IX. Taču tas ir tikai sākums pieteikšanās procesam. Otra rallijkrosa ieskaite – Nacionālā klase, kurā pulcēsies priekšpiedziņas un aizmugures piedziņas automašīnas. Šīs klases rezultāti tiks vērtēti LAF Krosa komisijas kausa ieskaitē. Dalībnieku sastāvs būs ļoti interesants, piemēram, piedalīšanos apstiprinājuši titulētie Latvijas krosa un rallijkrosa braucēji Reinis Lilienšteins, Kristaps Dambis un citi.

Kroskartu cīņās trīs ieskaites – trasē dosies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Somijas, cīnoties par uzvarām CK 125, CK250/650 un CK85 klasēs.

Folkreisam sacīkste būs LAF Folkreisa Vasaras kausa pirmais posms. Tiek paredzēts, ka šī sacīkste varētu labot līdzšinējos folkreisa posmu dalībnieku skaita rekordus, tomēr to apstiprinās mēnesi garais pieteikšanās process. Folkreisā šogad īpaši sasparojusies aizmugures piedziņas auto braucēju kustība, kas var ieviest papildu intrigu un atsevišķus finālus. Starp citu, arī rallijkrosā iespējama atsevišķa aizmugures piedziņas finālsacīkste.

Līdz ar sportistu cīņām trasē līdzjutēji 2. maijā varēs kopīgi sagaidīt pirmos rezultātus no pasaules rallijkrosa čempionāta otrā posma, kas tieši šajā nedēļas nogalē norisināsies Vācijā, Hokenheimas trasē.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

LAF Tehniskā dienesta sapulce – 1. aprīlī

Thursday, 26. March, 2015.

LAF Tehniskā dienesta nākamā sapulce notiks 1. aprīlī pl.18:00 Rīgā, LAF telpās.

Mediju seminārs autosporta dalībniekiem 4. aprīlī!

Thursday, 26. March, 2015.

Sestdien, 4. aprīlī Rīgā norisināsies seminārs autosportistiem par sadarbību ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas palīdzēs sportistiem izkopt savas prasmes kontaktējoties ar žurnālistiem, izprast mediju pārstāvju darba specifiku un darbības principus. Semināru vadīs Latvijas autosportā pazīstami mediju pārstāvji – Mareks Ivans, Oskars Kaņeps-Kalniņš, Aigars Tīdmanis un Viesturs Saukāns.

Seminārs norisināsies 4. aprīlī pl.11:00 Rīgā, viesnīcā Tomo, Raunas ielā 45. Trīs stundu garajā kursā tiks demonstrēti video piemēri par veiksmīgākām vai mazāk veiksmīgām sportistu intervijām, kā arī spriests par to, kā sportistam uzlabot savu publisko tēlu. Pieteikšanās semināram, rakstot uz e-pastu: mareks.ivans@gmail.com. Ziedojums semināra rīkošanai 20 eiro.

Pasākums nav jāuztver kā mācību stunda ar skarbu eksāmenu tās beigās, drīzāk kā pieredzējušu žurnālistu padomu kopums, kā sportistam veiksmīgāk sevi prezentēt publikai.

Semināra vadītāji ir Latvijas autosportā ilgus gadus strādājoši mediju pārstāvji. Mareks Ivans zināms kā Autosporta programmas Nr1 vadītājs laikā no 2007. līdz 2014. gadam. Oskars Kaņeps-Kalniņš šobrīd veido raidījumu par motoru sportu radio „Tev” ēterā, kā arī ir neiztrūkstoša sastāvdaļa Latvijas autoralliju radio tiešraižu veidošanā. Aigars Tīdmanis, kurš ir arī titulēts Latvijas autosportists, savulaik izveidoja populāro autosporta portālu Go4speed.lv. Viesturs Saukāns kopš 1994. gada vadījis raidījumus par autosportu radio, televīzijā, rakstījis drukātajos medijos un internetā, šobrīd LAF Preses dienesta vadītājs un žurnāla „Sports” autosporta apskatnieks.

Šai kompānijai ir pieredze, kas var noderēt katram Latvijas autosportistam!

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Viesturs.saukans@laf.lv

+371 26579000

Aktuālās izmaiņas valdes locekļu atbildībā

Thursday, 19. March, 2015.

LAF biedru sapulcē LAF sadarbības partneris RED uzstājās ar prezentāciju par izmaiņām valdes locekļu atbildībā. Tiem, kuri nevarēja klātienē redzēt un dzirdēt šo tēmu, prezentācija zemāk:

Šogad „Kalnamuiža 2015” būs rallijsprinta un arī minirallija sacensības

Tuesday, 17. March, 2015.

Vasaras rallija sezonas sākšana ar sacensībām „Kalnamuiža” jau kļuvusi par tradīciju vairāku gadu garumā, un arī šogad 2. un 3. maijā Skrundas novada Sieksātes apkārtnē notiks sacensības „Kalnamuiža 2015”.

Šogad sacensības būs īpašas ar to, ka „Kalnamuiža 2015” būs gan Latvijas rallijsprinta čempionāta 3.posms, gan arī Minirallija kausa izcīņas standarta automobiļiem 3.posms. Kā ierasts, rallija braucējiem šis rallijsprints būs lieliska iespēja treniņam pirms Čempionu rallija Talsos, kas notiks divas nedēļas vēlāk, 16. un 17. maijā.

Minirallija sacensības norisināsies sestdienā, 2. maijā, un trasi veidos vairāki grants ātrumposmi pa dažādas konfigurācijas ceļiem. Atšķirībā no pagājušajā gadā notikušajām minirallija sacensībām, šoreiz sportistiem būs iespējams ar ātrumposmiem iepazīties arī pašiem, un pārbaudīt sacensību rīkotāja izsniegto stenogrammu, kā arī gūt lielāku priekšstatu par trases raksturu.

„Sacensības nemainīgi notiks Sieksātes apkārtnē, taču minirallija formāts ļauj iekļaut sacensību apritē atsevišķus ceļu posmus, kuri iepriekš sportistiem nav bijuši pazīstami. Domāju, ka jebkurā Latvijas reģionā var atrast neskaitāmus vienu līdz divus kilometrus garus ceļa posmus, taču tie nav piemēroti rallija sacensībām, jo pēc interesantām līkumu kaskādēm seko garas, garas taisnes. Minirallija ātrumposmu garums ir ierobežots līdz 2,5 kilometriem, lai būtu piemērots ielas automašīnām, tādēļ ir iespēja šos īsos ceļu posmus izmantot sacensībās,” stāsta „Kalnamuiža 2015” direktors Uldis Hmieļevskis.

Rallijsprinta sacensības sāksies 2. maija vakarā ar testa ātrumposmu, savukārt iepazīšanās ar trasi paredzēta 3. maija rītā, un jau vakarā tiks apbalvoti uzvarētāji. Rallijsprinta „Kalnamuiža 2015” trasi veidos trīs ātrumposmi, kuri katrs atkārtosies divas reizes, un to kopējais garums sasniegs 60 kilometrus.

„Minirallijs un rallijsprints „Kalnamuiža 2015” ieskandinās šī gada jubilejas pasākumu – rallija „Kurzeme” 50 gadu jubilejas svinības. Sieksātei, kur atrodas minirallija un rallijsprinta centrs, ir liela nozīme arī rallija „Kurzeme” vēsturē. Tieši šeit, tagadējās „Piena muižas” ēkā atradās rallija centrs daudzām Latvijas un PSRS mēroga sacensībām un treniņnometnēm, jo tieši Sieksātes apkārtnē atrodas paši labākie Kurzemes ātrumposmi, no kuriem daļa būs iekļauti arī šo sacensību trasē,” stāsta U. Hmieļevskis.

Sacensību nolikums un pieteikšanās forma mēnesi pirms sacensībām būs pieejama vietnē www.4rati.lv.

Miniralliju un rallijsprintu „Kalnamuiža 2015” rīko biedrība „Liepājas rallija komanda”.

Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Hmieļevskis
„Liepājas rallija komandas” preses pārstāvis
mob. 25954279
e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

Sestdien LAF biedru sapulce!

Thursday, 12. March, 2015.

LAF biedru sapulce notiks 2015. gada 14. martā Rīgā, viesnīcā “Tomo”, Raunas ielā 44.

LATVIJAS AUTOMOBIĻU FEDERĀCIJAS BIEDRU PILNSAPULCE

14.03.2015

Viesnīcas „Tomo” konferenču zālē

Rīgā, Raunas ielā 44

Sapulces darba kārtībā ietvertie jautājumi

10:00 – 10:30 Sapulces dalībnieku reģistrācija
10:30 – 10:35 Mandātu komisijas ziņojums
10:35 – 10:40 Balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšana
10:40 – 10:45 Sapulces darba kārtības un reglamenta apstiprināšana
10:45 – 11:30 LAF Prezidenta atskaite par 2014.gada darbību-          LAF Junioru Akadēmijas projekta realizācija-          Klubu sacensību problēmas un risinājumi
11:30 – 11:40 LAF 2014. gada pārskata apstiprināšana
11:40 – 11:50 LAF 2015. gada budžeta apstiprināšana
11:50 – 12:40 Grozījumi LAF sporta kodeksā
12:40 – 13:40 Aktuālās izmaiņas valdes locekļu atbildībā, personiska atbildība par uzņēmuma nodokļu parādiem un zaudējumu atlīdzināšanu kreditoriem un citas aktualitātes
14:00 Sapulces noslēgums

Saskaņā ar LAF statūtu noteikumiem, šajā biedru sapulcē balsstiesības ir biedriem, kas samaksājuši biedra naudu par 2014. gadu, kā arī tiem biedriem, kas iestājušies 2015. gadā.

Priekšlikumi sapulces darba kārtības papildināšanai iesniedzami līdz š.g. 02.03.2015.

Pilnvara sapulcei

LAF juridiskie biedri (12.03.2015.)

LAF Kodekss 2015, darba versija (11.03.2015.)

Pieņem kandidatūras LAF Tehniskā dienesta vadītāja amatam

Thursday, 12. March, 2015.

Nākamā LAF Tehniskā dienesta sapulce notiks 1. aprīlī pl.18:00 Rīgā, LAF telpās. Līdz 27. marta pl.16:00 iespējams pieteikt savu kandidatūru Tehniskā dienesta vadītāja amatam, uz laf@laf.lv nosūtot arī kandidāta LAF Tehniskā dienesta attīstības plānu.

Atkārtotā LAF Šosejas komisijas sapulce – 12. martā!

Wednesday, 11. March, 2015.

Atkārtotā LAF Šosejas komisijas biedru pilnsapulce notiks 12. martā Rīgā, Riga Airport Hotel ABC, Šampētera iela 139A,  Noteiktajā termiņā saņemti divi pieteikumi kandidatūrām LAF Šosejas komisijas vadītāja amatam – Jānis Ducmanis, Raimonds Cabulis.

LAF Šosejas komisijas biedru pilnsapulces dienas kārtība:

18:30 – 19:00 Sapulces dalībnieku reģistrācija

19:00 – 19:10 Mandātu komisijas ziņojums

19:10 – 19:20 Balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšana

19:20 – 19:30 Sapulces darba kārtības un reglamenta apstiprināšana
19:30 – 20:00 Elīnes Berķes iesnieguma izskatīšana par drifta un dragreisa atdalīšanos

20:00 – 20:30 Šosejas komisijas padomes priekšsēdētāja un padomes apstiprināšana

20:30 – 21:00 Citi jautājumi

21:00                Sapulces noslēgums
Pilnvara sapulcei

Augšā!