23.augustā – minirallijs „Skrunda 2014”

Otradiena, 22. jūlijs, 2014.

23.augustā minirallija dalībnieki tiks gaidīti Skrundā  – te norisināsies minirallijs, kas stāsies pavasarī  Cēsīs paredzētā, bet tehnisku iemeslu dēļ nenotikušā minirallija kausa izcīņas posma vietā.

„Skrundas” minirallija formāts paredz 11 ātrumposmus, kuru kopējais garums būs 16,13 km. Atšķirībā no iepriekšējiem šīgada sacensību posmiem, Skrundā tiek plānots lielāks asfalta seguma īpatsvars – trīs ātrumposmos trases segums būs 72% asfalts un divos 57%, pārējie ātrumposmi ir veidoti pa grants ceļiem.

Minirallija „Skrunda 2014” nolikums tiks publicēts rīt, 23.jūlijā, kad sāksies arī dalībnieku pieteikšanās interneta vietnē www.4rati.lv
Šogad ir norisinājušās divas minirallija sacensības Madonā un trešais minirallija kausa izcīņas posms „Marienburga” notiks 9.augustā Alūksnes puses ceļos.

 

Ceturtais posms, kā jau minēts, notiks  Skrundā, bet savukārt piektais minirallija seriāla posms, saskaņā ar LAF SAK apstiprināto sacensību kalendāru, plānots 28.septembrī Liepājā.

 

Savukārt sezonas noslēdzošajām minirallija sacensībām „Latvija” 18.oktobrī to organizators lūdzis Latvijas Standartautomobiļu komisijas padomi piemērot koeficientu 1,5,  līdz ar to veiksmīgai dalībai šajā posmā būs liela nozīme gada kopvērtējumā.

Latvijas NEZ Rallijkrosa komanda bruņojas māju posmam 333 trasē

Otradiena, 22. jūlijs, 2014.

Sestdien sporta kompleksā 333 norisināsies NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāta ceturtais – pēdējais – posms. Startam, pieteikumu termiņam turpinoties līdz pat sacensību rītam, pieteikušies trīs desmiti sportistu no septiņām valstīm. Latvijas komanda gatavojas panākumiem savās mājās, ko apstiprina labs sniegums iepriekšējā posmā Lietuvā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē veiktā Lietuvas sacīkste sarūpēja divas pjedestāla pozīcijas Latvijas sportistiem. NEZ Super 1600 klasē otro vietu guva 2007. gada NEZ čempions Reinis Safonovs, bet trešajā pozīcijā finišēja Artis Baumanis, kuram šī bija tikai trešā rallijkrosa sacīkste. Artis – vidējais no trim Baumaņu brāļiem (jaunākais ir Jānis, kurš šobrīd ir FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta trijniekā kopvērtējumā). Gan Safonovs, gan Baumanis ir gatavi cīnīties par uzvaru sestdien sporta kompleksā 333.

NEZ Super 1600 klasei pieteicies arī Mārtiņš Porietis, kurš, tik pat labi, varētu būt arī ātrāks par abiem iepriekš minētajiem komandas biedriem. Lietuvas sacīkstē pusfinālā jēkabpilieša automašīnai nolūza ritenis, kas neļāva realizēt potenciālu.

NEZ Super 1600 klasē pašlaik deviņi pieteikumi, taču, kā visās klasēs, gaidāmi papildinājumi. Šī klase paredzēta automašīnām ar priekšpiedziņu un motora darba tilpumu līdz 1600 kub. cm.

NEZ 2000 klasē, kurā pulcējas automašīnas ar motora darba tilpumu līdz 2000 kub. cm un priekšējā vai aizmugures tilta piedziņu, pašlaik viens Latvijas braucējs – Toms Ziedāns. Lietuvas posms Tomam nebija veiksmīgs, jo neizdevās iekļūt finālā. Taču pērnā gada bronzas medaļa šajā klasē apliecina viņa prasmes cīnīties par augstākajām vietām. Jāatzīmē gan klases ievērojamā konkurence – norvēģi Kamila Antonsena, Kristians Sandmo un Fredriks Salstens ir Eiropas rallijkrosa čempionāta TouringCar klases braucēji, Salstens pat piektais kopvērtējumā.

NEZ Open klasē Lietuvas posmā uz starta latviešu nebija, taču savās mājās būs – pieteicies leģendārais Ilgonis Krūmiņš, 2008. gada NEZ čempions, savulaik arī Latvijas autokrosa čempions. Viņš cīņā dosies ar Ford Escort automašīnu, cenšoties konkurēt ar pēdējo gadu NEZ čempionu Olu Froshaugu, kā arī spēcīgo zviedru Mikaelu Perssonu un somu Āri Pekku Pilvasu.

NEZ Open klase ir viena tilta piedziņas klase ar motora darba tilpumu virs 2000 kub. cm.

Patīkami pārsteidz pilnpiedziņas NEZ SuperCar klase, kurā jau četri Latvijas pārstāvji gatavi startam. Lietuvas posms nebija veiksmīgs Latvijas autokrosa čempionam Agrim Bredikam, kurš jau treniņos piedzīvoja turbīnas defektu. Tikai, cik nodemonstrēt potenciālu, laiks bija arī rallijkrosa debitantam Ronaldam Baldiņam. Valmierietis lieliski veica pirmo braucienu, uzrādot absolūti otro labāko rezultātu. Taču vēlāk reduktora defekts apturēja Baldiņa spožo debiju. Taču nav ziņu, ka abi minētie nebūtu gatavi startam savās mājās. Sacīksti rallijkrosā aizvadīs arī leģendārais Aldis Zēbergs, kurš savulaik ar panākumiem jau startēja NEZ čempionātā, tomēr vairāk zināms kā autokrosa braucējs, 2004. gada Eiropas vicečempions. Ceturtais mūsējais – Lauris Unāms, kurš, pirms gada debitējot rallijkrosā un autokrosā, nesen izcīnīja savu pirmo uzvaru Latvijas autokrosa čempionāta posmā, kas liecina, ka viņš var izrādīties visātrākais. Pašlaik latviešiem pretī gatavi stāties pāris Lietuvas sportisti, kā arī krievu braucēji – čempionāta līderis Romans Stepaņenko un Tatjana Jeļisejeva. Taču gaidāmi arī citi pieteikumi.

NEZ Rallijkrosa posms norisināsies pēc specifiskas braucienu sistēmas. Trīs kvalifikācijas braucienus visu klašu dalībnieki veiks kopīgos iebraucienos, kas neļaus pilnībā izprast spēku samērus klašu ietvaros. Savukārt pēc kvalifikācijas braucieniem pusfinālus un finālus sportisti veiks atsevišķi savās klasēs, kur arī noskaidrosies NEZ Super 1600, NEZ 2000, NEZ Open un NEZ SuperCar klašu uzvarētāji.

Šlēgelmilhs, Nitišs, Calko, Neikšāns un Vasaraudzis startēs vienā braucienā

Otradiena, 22. jūlijs, 2014.

Sporta komplekss 333, kurā sestdien, 26. jūlijā, norisināsies 2014. gada Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallijkrosa čempionāta izšķirošais posms, pulcinās arī piecus profesionālus Latvijas autosportistus – Haraldu Šlēgelmilhu, Reini Nitišu, Andi Neikšānu, Ivaru Vasaraudzi un Konstantīnu Calko, kuri ar līdzvērtīgām VAZ markas automašīnām piedalīsies Autoeksperts Zvaigžņu Kauss braucienos.

Autoeksperts Zvaigžņu Kauss formāts paredz, ka dalībniekiem jāstartē ar autosporta sacensībām atbilstošām VAZ markas automašīnām, kas aprīkotas ar standarta dzinēju. Paredzēts, ka visi dalībnieki trasē dosies trīs reizes – pēc treniņbrauciena sekos kvalifikācijas brauciens, pēc kuru rezultātiem dalībnieki tiks sarindoti finālbrauciena startam.

“Vēlamies skatītājiem sarīkot ne tikai sportiska azarta piepildītas starptautiskas rallijkrosa sacensības, bet arī izklaidējošu programmu, kas darītu krāšņākus galveno notikumu vērošanas starplaikus. Autoeksperts Zvaigžņu Kauss braucieniem izdevies pulcināt profesionālus autosportistus, kas startējuši vai joprojām aizvada veiksmīgus startus rallijkrosā, rallijā vai autošosejā. Klātesošajiem skatītājiem tas dos iespēju salīdzināt un novērtēt dažādus braukšanas stilus un to atbilstību rallijkrosa sacensībām. Tāpat, dienas laikā dalībnieki būs sporta kompleksa 333 teritorijā un ar viņiem varēs satikties, aprunāties un nofotografēties,” uz NEZ rallijkrosa čempionāta posmu aicina Haralds Šlēgelmilhs.

“Ar prieku piekritu ielūgumam piedalīties žiguļu sacensībās, kurās braukšu kopā ar vairākiem Latvijas autosportistiem. Ar VAZ markas automašīnu kādu laiku nav sanācis braukt, tomēr jau tagad zinu – tā būs neaizmirstama pieredze. Gaisā noteikti virmos veselīga sacensību konkurence, jo sapulcinātie dalībnieki ir profesionāļi katrs savā disciplīnā – līderi, kuri vienmēr tiecas būt pirmie, un man, kā jaunākajam dalībniekam, kļūdas piedotas netiks, būs jācīnās!” sacensību noskaņojumā pirms Autoeksperts Zvaigžņu Kauss ir Reinis Nitišs.

Par dalībnieku labsajūtu un piemiņas balvām rūpēsies Autoeksperts, Red Bull un Ziedu Fabrika.

Norādām, ka dalībnieku pieteikšanās turpinās līdz 26. jūlijam. Šobrīd sacensībām sporta kompleksā 333 pieteikušies jau 26 autosportisti no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Norvēģijas un Somijas, kas četrās klasēs – NEZ Supercar, NEZ Super 1600, NEZ Open un NEZ 2000 cīnīsies par čempiona titulu.

“LMT Autosporta Akadēmijas” sportists K.Feldmanis startēs ERC posmā Igaunijā

Ceturtdiena, 17. jūlijs, 2014.

Šajā nedēļas nogalē, no 17. līdz 19.  jūlijam, Otepes pilsētā Igaunijā norisināsies Eiropas rallija čempionāta 7. posms – “Auto24 Rally Estonia”, kurā startēs “LMT Autosporta Akadēmijas” rallija komandas duets Kristaps Feldmanis / Andris Velme.

Šogad pirmo reizi piecu pastāvēšanas gadu laikā „Auto24 Rally Estonia” iekļauts Eiropas rallija čempionāta kalendārā – tas nozīmē, ka šīs sacīkstes pulcēs lielu dalībnieku skaitu no dažādām valstīm. Kopumā šajās sacīkstēs startēs 67 ekipāžas no 15 valstīm, bet K.Feldmaņa pārstāvētajā RC4 klasē piedalīsies 13 ekipāžas no 7 valstīm. „LMT Autosporta Akadēmijas” sportista spēcīgākais konkurents būs igaunis Sanders Pērns – tieši šis sportists aizvadītajā Polijas WRC posmā izcīnīja uzvaru RC4 klasē un bija nopietnākais cīņu biedrs „LMT Autosporta Akadēmijas” sportistam R.Sirmacim. Tāpat nopietnu konkurenci K.Feldmanim sastādīts 2013. gada pasaules junioru rallija čempionāta sportists no Somijas  Niko-Peka Niemienens.

“LMT Autosporta Akadēmijas” sportista K. Feldmaņa mērķis šajā rallijā nav riskēt, lai izcīnītu uzvaru, bet gan braukt stabili un bez kļūdām sasniegt finišu.

K.Feldmanis: “Šajā rallijā mans mērķis nav kāpt pāri robežai, lai tikai uzvarētu. Galvenais ir nobraukt stabili, precīzi un līdz finišam – uzskatu, ka tieši stabilitātes trūkums šobrīd ir mans lielākais mīnus. Vienmēr gadās kādi piedzīvojumi, tāpēc uz Igauniju dodos ar mērķi bez tiem iztikt. „Auto24 Rally Estonia” startēju arī 2013. gadā, tāpēc zināma pieredze Otepes ceļos man ir, taču domāju, ka tā ir daudz mazāka kā, piemēram, igauņu braucējiem, kas šajā rallijā būs mani konkurenti. Padoties, protams, es negrasos, bet atzīstu, ka cīnīties par goda pjedestālu man būs ļoti grūti! Kopumā jūtos sagatavojies – ir aizvadīti vairāki braukšanas testi ar savu Ford Fiesta R2 sporta automašīnu, un treneris P. Neikšāns ir devis vairākus vērtīgus padomus, lai es spētu parādīt progresu savā autosportista attīstībā. Centīšos cik spēka, lai beidzot sevi pierādītu kā ātru un galvenais stabilu braucēju!”.

“Auto24 Rally Estonia” ceremoniālais starts paredzēts 17. jūlijā plkst. 20:00, Tartu pilsētā. Pirmā sporta automašīna pirmajā sacīkšu ātrumposmā dosies 18.jūlijā plkst.11:00. Sportistiem būs jāaizvada 15 ātrumposmi ar kopējo trases garumu 231,55 km. “LMT Autosporta Akadēmijas” sportisti K. Feldmanis / A. Velme startēs ar 52. numuru.

Visiem jaunumiem par “LMT Autosporta Akadēmijas” sportistu gaitām šajas sacīkstēs varēs sekot līdzi twitter kontā @Auto_Akademija , kā arī pēc katras sacīkšu dienas plašāku informāciju varēs meklēt mājas lapā www.autoakademija.lv .

Aicinām sekot „LMT Autosporta Akadēmijai” arī citos sociālajos tīklos – Instagram Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/user/OkartesAutoAkademija.

„LMT Autosporta Akadēmijas” ģenerālsponsors ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Projektu atbalsta arī „If Apdrošināšana” un „Samsung”. Sporta riepas piegādā „Pirelli”. Sporta mašīnas ar eļļu un smērvielām apgādā „Motul”. Tehnisko atbalstu nodrošina „AMP Motorsport” un „Chiptuning.lv”. Fiziskās sagatavotības treniņus sportisti veic “Vingruma Klubā”. PR atbalstu un mediju apmācības nodrošina „Baltijas Komunikāciju Centrs”. Mediju sadarbības partneri – „Go4Speed” un „Ātruma Cilts”.

Informāciju sagatavoja:

Diāna Nagle

LMT Autosporta Akadēmijas mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 28611256

E-pasts: diana@autoakademija.lv

www.autoakademija.lv

Sporta kompleksā 333 norisināsies izšķirošais NEZ Ziemeļeiropas zonas rallijkrosa čempionāta posms

Ceturtdiena, 17. jūlijs, 2014.

Sporta komplekss 333 pēc desmit dienām, 26. jūlijā, uzņems 2014. gada FIA Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallijkrosa čempionāta noslēdzošo posmu. NEZ rallijkrosa čempionāta izšķirošajam posmam jau šobrīd pieteikušies desmit dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas, tajā skaitā arī divi dalībnieki ar jaudīgajām pilnpiedziņas Supercar klases automašīnām.

Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) izveidotajā NEZ iekļautas deviņas valstis – Dānija, Igaunija, Islande, Krievija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija, un tās mērķis ir sarīkot reģionāla līmeņa starptautisku čempionātu, kas darbotos kā tilts starp nacionālo čempionātu un FIA Eiropas un pasaules rallijkrosa čempionātiem.

2014. gada NEZ rallijkrosa čempionātā iekļauti četri posmi, no kuriem pirmie divi – Dānijā un Norvēģijā – tika sarīkoti jūnijā. Trešais posms paredzēts šajā nedēļas nogalē Lietuvā, pēc kura autosportisti dosies uz Latviju, lai noskaidrotu NEZ rallijkrosa čempionu kausu saņēmējus četrās pilotu klasēs, kā arī komandu ieskaitē.

“Iespēja sporta kompleksā 333 uzņemt starptautiskas rallijkrosa sacensības parādījās negaidīti. Mēs jau sen vēlējāmies sarīkot šādas sacensības, un šobrīd arī latvieši Reinis Nitišs un Jānis Baumanis ar panākumiem startē pasaules un Eiropas čempionātos. Tamdēļ, ilgi nedomājot, pieņēmām šo izaicinājumu, nepilna mēneša laikā sagatavot rallijkrosa trasi, lai Latvijā sarīkotu lieliskas sacensības gan sportistiem, gan skatītājiem,” stāsta sacensību rīkotājs Haralds Šlēgelmilhs.

“Darāmo darbu saraksts ir ļoti garš, tomēr jau šonedēļ plānojam pabeigt trases sagatavošanu, kas ir primārais uzdevums. Vakar pabeidzām veidot trases pirmo līkumu, šodien turpinām skrūvēt trasi norobežojošās margas. Prieks, ka izdevies sapulcēt entuziasma pilnu komandu, un darbi rit uz priekšu,” turpina Haralds.

Sporta kompleksā 333 izveidotā trase būs 1200 metrus gara, ar vienlīdzīgu asfalta un grunts seguma sadalījumu. “Sporta kompleksa 333 rallijkrosa trase būs vidēji ātra, no braucēju viedokļa – plūdena, ritmiska. Tā būs ar reljefu – divās trases vietās esam paredzējuši arī kāpumu. Manuprāt, tehniski izaicinošs ir izdevies no jauna izveidotais līkums pie starta / finiša taisnes, kurā būs gan reljefa izmaiņas, gan arī pats līkums būs kā velodromā – nedaudz ieslīps. Protams, neiztikt arī bez skatītāju tik iecienītā tramplīna – arī pie mums būs jālec,” ar trasi iepazīstina Haralds.

Sacensībām sporta kompleksā 333 šobrīd pieteikušies 10 dalībnieki, kuri pārstāv trīs dažādas valstis. Kā pavēstīja Haralds Šlēgelmilhs, tad rallijkrosa sacensību noteikumi ļauj pieteikties arī pašā sacensību rītā – 26. jūlijā. “Šajā nedēļas nogalē norisinās NEZ rallijkrosa trešais posms Lietuvā. Pēc šīm sacensībām autosportisti varēs novērtēt savu automašīnu tehnisko stāvokli, savu pozīciju kopvērtējuma tabulā un pieņemt lēmumu par dalību sacensībās Latvijā, tā kā esmu drošs, ka dalībnieku skaits vēl tikai papildināsies,” pārliecināts ir Haralds.

“Varu pastāstīt, ka sporta kompleksā 333 varēs sastapt Reini Nitišu, kurš FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā šobrīd ierindojas otrajā vietā. Tāpat, cītīgi strādājam, lai klātesošajiem skatītājiem sagādātu kādu izklaidējošu pārsteigumu. Varu atklāt, ja viss izdosies kā paredzēts, tad pie stūres, kopā ar citiem autosportistiem, būs jāsēžas arī man,” intrigu vij Haralds Šlēgelmilhs.

Par aktualitātēm un gatavošanos sacensībām varat uzzināt interneta mājaslapā www.333.lv, kā arī sociālajos tīklos Twitter @333LV un Facebook /sportakomplekss333 un draugiem.lv /www.333.lv. Par FIA NEZ rallijkrosa čempionātu plašāka informācija pieejama interneta mājaslapā www.nez-rallycross.eu.

2014. gada FIA NEZ rallijkrosa čempionāta 4. posma dalībnieku saraksts*:

SUPERCAR
105 Agris Brediks Mitsubishi Evo Latvija
181 Ronalds Baldiņš Mitsubishi Evo Latvija
NEZ Open
301 Ola Froshaug Volvo S-40 Norvēģija
NEZ 2000
203 Toms Ziedāns VW Golf III Latvija
201 Christian Sandmo Citröen Xsara Norvēģija
207 Camilla Antonsen Ford Fiesta Norvēģija
NEZ Super 1600
401 Ernestas Staponkus VW Polo Lietuva
403 Mārtiņš Porietis Peugeot Latvija
415 Lise Marie Sandmo VW Polo Norvēģija
444 Reinis Safonovs VW Polo Latvija

*dalībnieku pieteikšanās turpināsies līdz 26.jūlijam.

2014. gada FIA NEZ rallijkrosa čempionāta kalendārs:

Nr.p.k.

Trase

Valsts

Norises datums

1.

Nysum

Dānija

22. jūnijs

2.

Momarken

Norvēģija

29. jūnijs

3.

Vilkyciai

Lietuva

20. jūlijs

4.

Sporta komplekss 333

Latvija

26. jūlijs

###

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts,

RA EVENTS, SIA

M: +371 2655 7801

Drift Allstars posms Rīgā pulcēs Eiropas spēcīgākos drifterus

Trešdiena, 16. jūlijs, 2014.

2. augustā Biķernieku trasē jau otro gadu pēc kārtas norisināsies Eiropas spēcīgākā drifta čempionāta – Drift Allstars European Series – posms. Latvijas gada lielākajās drifta sacensībās uz starta redzēsim visus spēcīgākos Eiropas drifterus, to starpā pirmo reizi Rīgā šosezon arī latviešu labāko pilotu Jāni Eglīti ar savu jauno 800 zirgspēku drifta BMW.

Latvijas posms Drift Allstars čempionātam būs ceturtais pēc kārtas, kas nozīmē, ka jau nopietni būs saasinājusies cīņa par gada kopvērtējumu. Šobrīd līderos ir poļi, pagājušā gada bronzas medaļnieks Dāvids Karkosiks un pirmā posma uzvarētājs Pjotrs Viečeks, tomēr pēc neveiksmīgā sezonas sākumā pagājušā gada vicečempions Jānis Eglīte darīs visu, lai savu fanu priekšā uzvarētu un pietuvotos kopvērtējuma līderiem.

Cīņā par uzvaru leģendārajā Biķernieku trasē, kuru ārzemju piloti uzskata par īpaši ātru un bīstamu, noteikti iesaistīsies arī tādi Eiropas drifta smagsvari kā 2011. gada Eiropas čempions, „Falken” komandas pilots Džeimss Dīns un Latvijā jau vairākas reizes pabijušais 2012. gada Austrumeiropas drifta čempions, ukrainis Dmitrijs Iļjuks. Tieši Iļjuks ar savu agresīvo braukšanas stilu un nepārspējamo dzinēja skaņu pēdējo gadu laikā kļuvis par vienu no populārākajiem Eiropas drifteriem.

 

Pagājušajā gadā Drift Allstars Rīgas posms pulcēja 37 dalībniekus, tomēr uz šo gadu sagaidāms, ka dalībnieku skaits varētu pārsniegt 40 pilotu atzīmi. Bez jau minētajiem spēcīgākajiem Eiropas drifteriem uz starta stāsies arī visi labākie pašmāju braucēji, jo vienlaikus ar Drift Allstars ceturto posmu tiks aizvadīts arī Latvijas PRO drifta čempionāta „RIGA CHALLENGE 2014” ceturtais posms.

 

Starp Latvijas labākajiem drifteriem, kas piedalīsies 2. augustā notiekošajās sacīkstēs, minami tādi skatītāju iemīļoti piloti kā Ivo Cīrulis, Ingus Jēkabsons, Elvijs Ķezis, Kristaps Sapals (Tapiņš) u.c., kurš ar savu spilgti dzelteno 3. sērijas BMW universālu jau savā pirmajā PRO drifta sezonā skatītājus priecē ar agresīvām sānslīdēm un iespaidīgiem dūmu mutuļiem.

 

Ir vēl daudz patīkamu pārsteigumu, ar kuriem organizatori Jūs iepriecinās katrā no nākamajām preses relīzēm, bet katrā ziņā Jums patiks viss tas, ko organizatori ir sagatavojuši jums uz 2.augustu!

 

Biļetes iepriekšpārdošanā www.bilesuserviss.lv un Statoil DUS kasēs uz iespaidīgākajām drifta sacensībām Latvijā līdz 21. jūlijam pieejamas vien par 8 eiro. Pēc 21. jūlija nākamo 500 biļešu cena būs augstāka, savukārt un sacensību dienā to cena būs vēl nedaudz augstāka. Invalīdiem un bērniem līdz desmit gadu vecumam ieeja bez maksas, bet pensionāriem un bērniem vecumā no 10 līdz 16 gadiem biļešu cena būs 4 eiro. Uz vietas pasākuma dienā varēs iegādāties tehniskā, jeb dalībnieku parka biļetes, VIP biļetes, auto caurlaides, kā arī , protams, tribīņu biļetes.

 

Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi

Facebook: Latvian Drift page

Twitter: Latvia drift

Draugiem.lv: Latvijas drifts un www.driftlatvia.com

 

Un oficiālajā All star drift series mājas lapā, kur varēsiet iepazīties arī ar braucēju listi:

www.drift-allstars.com

 

Mūs atbalsta: Midland OIL, KUMHO TYRE, Lāčplēsis, TWIN auto- auto rezerves daļu tirgotājs, prodrift.lv BMWpower.lv, balticrace.lv, ss.lv, informatīvais uzziņu dienests 1188, www.traips.lv, Krāsu Forums, Degviela, Tipogrāfija Poligrama, sportacentrs.lv, tvnet.lv, LAF, www.travelnews.lv, DC shoes, automazgātuve Genarts, Battery energy drink, RISJ pirotehnikas veikals, Pizza Fly, TOMO hotel, BKSB, CSDD, Just bārs, Vējstikli, go4speed.lv, driftemotions.lv, Apsardze „BERKUTS” un STP.

 

Rallija “Kurzeme 2014″ trasē atgriezīsies leģendārais Krogzemju ātrumposms

Trešdiena, 16. jūlijs, 2014.

Ātruma festivālā – rallijā “Kurzeme 2014″, kas Liepājā un tās apkārtnē notiks no 28. līdz 30. augustam, Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta dalībnieki sacentīsies labākajos no klasiskajiem Lejaskurzemes ceļiem.

Atgriešanos rallijā “Kurzeme” šogad piedzīvos Krogzemju ātrumposms, kurš trasē nav bijis iekļauts kopš 2010. gada. Viena no skatāmākajām rallija vietām būs Priekules novada ātrumposma leģendārie Simaškas līkumi, kur 2002. gadā Eiropas čempions autokrosā lietuvietis Aurēlijs Simaška uzmeta kūleņus ar tobrīd Baltijas valstīs ekskluzīvo “Ford Focus WRC” automašīnu.

“Sacensību trasi veidojam galvenokārt pa platajiem un stingrajiem Liepājas puses grants ceļiem. Tie spēj izturēt gan vairāk nekā 100 dalībnieku lielo slodzi, gan ļauj sportistiem braukt lielā ātrumā plašās sānslīdēs. Sportistus sagaidīs interesanta, ātra un tehniski sarežģīta trase, savukārt skatītājus priecēs vairāki ļoti lieli tramplīni un viltīgas “krītamās” vietas, kur kļūdas pieļauj arī meistarīgākās ekipāžas,” stāsta Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014″ direktors Uldis Hmieļevskis. “Rallistiem būs jāmēro vairāk kā 110 kilometri 11 ātrumposmos. Skatītāji pagūs redzēt trīs līdz četrus ātrumposmus katrā rallija dienā. Vecpils, Stroķacs tramplīns, Kaģene, Krogzemji, Simaškas līkums, Liepieni – šie ir tikai daži no vietvārdiem, kuri parādīsies rallija skatu vietu aprakstos.”

Rallija sacensības sāksies jau ceturtdienas, 28.augusta, vakarā, kad sportisti izmēģinās savus spēkus testa ātrumposmā, kur dažos kilometros būs apvienoti visi svarīgākie grants rallija elementi. Savukārt cīņa par uzvaru sāksies piektdienas, 29.augusta, pēcpusdienā ar Liepājas pilsētas ātrumposmiem. Piektdien ekipāžām divas reizes būs jāveic pilsētas ātrumposms un trīs grants ātrumposmi.

 

Sestdienas rītā rallija dalībniekiem pievienosies arī Latvijas rallijsprinta čempionāta dalībnieki, lai aizvadītu garāko un sarežģītāko sacensību dienu. Rallija sacensības noslēgsies ar Liepājas pilsētas ātrumposmu. Rallija grants ātrumposmi šogad vīsies pa Nīcas, Rucavas, Priekules, Durbes un Aizputes novadu ceļiem.

 

Rallijs “Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais rallijs Baltijas valstīs, kurš Liepājā notiek jau no 1965.gada. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus “Kurzeme” tika novērtēta arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

 

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

 

Ātruma festivāls – rallijs “Kurzeme 2014″ notiek sadarbībā ar “LDz Cargo”, Liepājas pilsētu, Liepājas ostu, “VEGA 1″, “Canon IBServiss”, “Cēsu alus”, “Ramirent”, “LDC datortehnika”, “IF Apdrošināšana”, oficiālais auto Nissan no “Skandi Motors”.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu serviss” kasēs, kā arī tiešsaistes tirdzniecības vietās “Bilesuserviss.lv”, “Piletilevi.ee” un “Bilietupasaulis.lt”.

 

Foto: Rando Aav

 

Pievienojam arī saiti uz video ar Aurēlija Simaškas avāriju Krogzemju ātrumposmā 2002. gadā.

https://www.youtube.com/watch?v=3vN6HytQnCQ

 

Dzintars Hmieļevskis

Komunikāciju vadītājs

tālr. nr.: +371 25954279

e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

Jānis Baumanis uzvar Beļģijā, Nitišs pirmo reizi bez fināla

Svētdiena, 13. jūlijs, 2014.

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis Super 1600 klasē izcīnīja savu otro uzvaru Eiropas čempionāta sestajā posmā Beļģijā, atgriežoties kopvērtējuma vadošo trīs sportistu pulkā. Turpat Beļģijā pasaules rallijkrosa čempionāta SuperCar klases cīņās Reinis Nitišs pirmo reizi šosezon neiekļuva finālbraucienā, pusfinālu noslēdzot piektajā vietā.

Jānis Baumanis Super 1600 klasē dominēja visas nedēļas nogales garumā. Latvietis uzvarēja kvalifikācijas četru braucienu summā, savā pusfinālā, un vēlāk arī finālā, sasniedzot punktu maksimumu, kas iegūstams vienā čempionāta posmā. Šāds sniegums sekoja neveiksmīgam Zviedrijas posmam, līdz ar to Jānis atgriezies kopvērtējuma trijniekā, un turpina cīņu arī par Eiropas čempiona titulu.

Jānis Baumanis: „Fināls bija viens no grūtākajiem, jo visa brauciena garumā noritēja sīva cīņa ar komandas biedru Timuru Šigabudinovu. Tas, ka sasniegšu finišu pirmais, skaidrs bija brīdī, kad piektajā aplī izbraucu no Džokera. Pārējie pagriezieni jāizbrauc bez kļūdām, ko arī veiksmīgi izpildīju. Liels paldies jāsaka komandai, ar kuru atradām pareizos regulējumus, un tālākais bija atkarīgs no manis kā braucēja. Ātri sapratu trasi un veiksmīgi kāpināju tempu. Šīs divas dienas bija lieliskas! Bez ģimenes un komandas, sevišķi pēc sāpīgā Zviedrijas posma, es to nevarētu paveikt. Trase kļūdas nepieļāva un otrajā dienā praktiski tādu nebija, par ko esmu dubultpriecīgs. Neizsakāmi gandarīts par sacensību iznākumu!”

Eiropas čempionāta kopvērtējuma trīs posmus pirms sezonas beigām Baumanis atrodas trešajā vietā (113 punkti) aiz līdera Sergeja Zagumennova (145) un Ņikitas Misjuļas (119), kuriem abiem šī nebija veiksmīga sacīkste.

Reiņa Nitiša cīņa šoreiz sarežģītāka nekā iepriekšējos posmos, jo Reinis SuperCar klasē pirmo reizi neiekļuva fināla vadošo sešu braucēju pulkā. Jau kvalifikācija izvērtās sarežģīta, ko ietekmēja gan izstāšanās pēc sadursmes ar Heningu Solbergu otrajā braucienā, gan mašīnas noslāpšana startā ceturtajā braucienā. Neskatoties uz likstām, Nitišs kvalifikāciju noslēdza devītajā vietā, kvalificējoties pusfinālam. Pusfināla braucienā piektā vieta, kas neļāva iekļūt finālā (bija nepieciešams finišēt pirmajā trijniekā).

Jāpiebilst, ka vēl smagāka nedēļas nogale izrādījās Nitiša komandas biedram, kopvērtējuma trešajā vietā bijušajam Andreasam Bakerūdam, kuram no četrām kvalifikācijas sacīkstēm finišēt izdevās tikai vienā – motora un balstiekārtas defektu dēļ. Rezultātā abi OlsbergsMSE piloti zaudējuši pozīcijas kopvērtējumā: Reinis zaudējis līderpozīciju un par trim punktiem palaidis priekšā Peteru Solbergu, bet Bakerūds vietu trijniekā nodevis Beļģijas posma uzvarētāja Tomasa Heikinena rīcībā.

SuperCar sešos posmos uzvarējuši seši dažādi sportisti: Peters Solbergs, Andreass Bakerūds, Reinis Nitišs, Taners Fousts, Matiass Estroms un nu arī Heikinens.

Nākamais pasaules rallijkrosa čempionāta posms norisināsies 7. un 8. augustā Kanādā, bet Eiropas rallijkrosa čempionāta posms – 6. un 7. septembrī Francijā.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Sestdien Brenguļos turpināsies neprognozējamā folkreisa sezona

Piektdiena, 11. jūlijs, 2014.

Sestdien, 12. jūlijā Brenguļu autotrasē pie Valmieras tiks aizvadīts LAF Folkreisa Vasaras kausa trešais posms un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa devītā sacīkste. Folkreisa cīņas – neprognozējamas, jo pēc diviem posmiem nav neviena sportista, kurš būtu iekļuvis vadošajā trijniekā vairāk nekā vienu reizi.

Folkreisa jaunā sezona sākusies ar vairāku līdzšinējo līderu pāriešanu uz augstāko kategoriju – Latvijas autokrosa čempionātu. Līdz ar to durvis uz panākumiem vaļā visiem pārējiem. Pašlaik veidojas jaunais favorītu pulks, taču izteiktu līderu nav, jo Ludzas posmā pirmajā trijniekā bija Guntars un Ivo Gabrāni, kā arī Dāvis Tobiass, bet otrajā posmā Vecpilī uz pjedestāla kāpa Artūrs un Roberts Bāriņi, kā arī otro vietu guvušais Reinis Lankups. Pašlaik kopvērtējuma vadībā atrodas Ivo Gabrāns, kurš pēc otrās vietas Ludzā bija ceturtais Vecpilī. Šķiet, ja izdosies stabila sacīkste Brenguļos, Ivo būs uzskatāms par galveno šīs sezonas favorītu atlikušajos posmos (Vecpils-2, Mūsa, Brenguļi-2).

Sestdienas Brenguļu cīņām folkreisā pieteikušies 25 sportisti. Debijas sacīksti plāno aizvadīt Matīss Pelēnis, kas nozīmē, ka pirmo reizi folkreisa piecu gadu vēsturē uz starta vienā sacīkstē plāno iziet uzreiz trīs brāļi – Roberts un Reinis Pelēņi būs labi padomdevēji jaunākajam brālim.

Matīss pievienojas plašajam folkreisa Junioru kausa pulkam – vecumā līdz 21 gadam šovasar startējuši jau astoņi braucēji.

Brenguļu autotrasē tiks aizvadīts arī LAF Krosa komisijas kausa devītais posms. Turpināsies principiālā cīņa starp Mārtiņu Starku un Ediju Ošu, kuri šobrīd atrodas kopvērtējuma trijniekā. Pozīcijas Krosa komisijas kausā gatavojas atdot Sandis Džeriņš, kurš kopš ziemas bija līderpozīcijās, taču uz Valmieras sacīksti nedosies.

Pēc Brenguļu posma LAF Folkreisa Vasaras kausa sezona būs pusē, taču, šķiet, lai noskaidrotu kopvērtējuma uzvarētāju, būs jāsagaida pēdējais posms.

Foto: Kaspars Cikmačs

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

13. jūlija Minišosejas posms nenotiks; organizatori plāno veikt izmaiņas sacensību formātā

Piektdiena, 11. jūlijs, 2014.

Minišosejas seriāla organizatori informē, ka, lielo izmaksu dēļ, tiek pārcelts šo svētdien, 13. jūlijā, paredzētais Minišosejas trešais posms Biķernieku trasē. Jau drīzumā tiks izziņots jauns, vienkāršots sacensību formāts un atlikušo trīs posmu norises datumi.

„Ir pieņemts lēmums svētdien paredzēto posmu pārcelt dēļ pārāk lielajām izmaksām esošajam sacensību formātam. Jau drīzumā ziņosim par izmaiņām seriāla norisē, piedāvājot vienkāršāku un lētāku sacensību formātu. Šobrīd pārceltā posma jaunais norises datums nav zināms, taču par to informācija sekos drīzumā,” sola Minišosejas galvenais organizators Eduards Kalve.

Minišosejas seriāla norise šogad ir plānota piecos posmos. Sakarā ar gaidāmo formāta maiņu, mainīsies arī norises datumi ceturtajam un piektajam posmam, kas bija paredzēti attiecīgi 31. augustā un 21. septembrī. Tāpat kā pirmie divi posmi, arī atlikušie trīs norisināsies Biķernieku trasē.

Neskatoties uz gaidāmajām izmaiņām, seriāla ietvaros turpināsies cīņa par galveno balvu – iespēju izbraukt ar 650 ZS jaudīgo Formula 1 bolīdu Pērnavas „Auto24 Ring” trasē. Balvu saņems dalībnieks, kurš uzrādīs visstraujāko progresu visas sezonas laikā.

Pēc pirmajiem diviem posmiem sacīkšu līderis klasē ar motora tilpumu līdz 1800 cm³ ir Elvis Turāns, 3000 klasē līdera godu dala divi sportisti – Kristaps Misjuns un Modris Žentiņš, savukārt jaudīgākajā, OPEN, klasē ar divām uzvarām pirmajos posmos pārliecinošā vadībā atrodas Mareks Žukurs.

Organizatori atvainojas gan dalībniekiem, gan skatītājiem par sagādātajām neērtībām un aicina sekot līdzi jaunumiem mājaslapā www.minisoseja.lv vai Facebook lapā „Minišoseja”.

Foto atsauce: Mārtiņš Vanags, Go4speed

 

Par Minišoseju

Kausa izcīņa Minišosejā ir sacensības standarta ielas automašīnām, kas 2014. gadā norisināsies piecos posmos. Visi posmi tiks aizvadīti Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā. Sacensībās var piedalīties ikviens interesents, izmēģinot savus spēkus autosportam drošā vidē. Minišosejas sacensību seriāls tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas automobiļu federācijas (LAF) šosejas komisiju. Vairāk www.minisoseja.lv.

Plašāka informācija:

Eduards Kalve

Sacensību galvenais organizators

Tālr. +371 29248343

E-pasts: eduards.kalve@gmail.com

Augšā!