Svētdien Valmierā noskaidros folkreisa uzvarētāju, autokrosā zvaigžņu sastāvs

Friday, 19. September, 2014.

Svētdien, 21. septembrī pl.10:30 Valmierā, Brenguļu autotrasē norisināsies LAF Folkreisa Vasaras kausa un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa pēdējais posms. Abos seriālos vēl jānoskaidro kopvērtējuma uzvarētāji. Autokrosa klase, kura ar šo sacīksti noslēdz 2014. gada autokrosa aktivitātes Latvijā, uz starta pulcē vairākus bijušos un esošos Latvijas autokrosa čempionus. Arī folkreisā atgriežas šī sporta veida zvaigznes, kuras nu jau startē Latvijas autokrosa čempionātā.

LAF Folkreisa Vasaras kausa sestajā posmā jānoskaidro, kurš kļūs par seriāla uzvarētāju. Pirms sacīkstes ir skaidrs, ka tituls tiks vienam no Gabrāniem – vai nu kopvērtējuma vadībā esošajam dēlam Ivo, vai arī viņa tēvam Guntaram. Lai gan vecāko vēl var apsteigt cīņā par otro vietu, juniors nevienam citam bez tēva vairs nav aizsniedzams.

 

Ja abi Gabrāni (Kavita V, Sigulda) nosargās kopvērtējuma pirmās divas vietas, šī būs pirmā reize Folkreisa piecu gadu vēsturē, kad sezonas kopvērtējumā kāda ģimene svin dubultuzvaru. Folkreiss allaž izcēlies ar ģimeņu iesaistīšanos sacensību dalībā, uz starta stājoties vairākiem brāļu un tēvu un dēlu komplektiem.

 

Vienīgie, kuri var atņemt Gabrānu dubultuzvaru, ir kopvērtējuma tuvākie sekotāji – sezonas lielākais pārsteigums Jānis Āboliņš (Baldone), kā arī šogad divos posmos uzvarējušais Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda). Guntaru Gabrānu viņi var apsteigt tikai uzvaras gadījumā, turklāt pie nosacījuma, ka Gabrāns paliek praktiski bez punktiem – ārpus top-16.

 

Svētdienas sacīkstē par favorītiem gan uzskatāmi vairāk nekā šie minētie braucēji. Noslēdzoties Latvijas un Baltijas autokrosa sezonai, ar folkreisa cīņām punktu vēlas pielikt bijušie šīs disciplīnas līderi – 2012. gada LAF Folkreisa Vasaras kausa ieguvējs Rūdolfs Bogens (Melatlux, Cēsis) un viņa komandas biedrs, šā gada LAF Folkreisa Ziemas kausa ieguvējs Rihards Dainis. Abi gana agresīvā braukšanas stila piekritēji startēs ar vienu auto – sarežģītajā trasē tas būs interesants pārbaudījums gan katra savaldībai, gan tehnikas izturībai. Tāpat vēl bez Ēķa, Gabrāniem un Āboliņa uz uzvaru var pretendēt Mārtiņš Spīķis (Rīga) un Jānis Orbidāns (Rewel Racing, Tukums).

 

Junioru kausu jau praktiski nodrošinājis Ivo Gabrāns, tāpat arī komandu ieskaitē neapturama kļuvusi Gabrānu un Jāņa Kļavas pārstāvētā Kavita V vienība.

 

LAF Krosa komisijas kausā uzreiz divi uzdevumi: pirmkārt, jānoskaidro 11 posmus garā seriāla kopvērtējuma uzvarētājs, otrkārt, jāvēro bijušo un esošo Latvijas un Baltijas autokrosa čempionu savstarpējās cīņas.

 

LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā par uzvaru spēkojas divi speciālisti – tikko par Latvijas autokrosa čempionu 2000 Super klasē kronētais Mārtiņš Starks (Rīga), kā arī Latvijas čempionāta 2000 Super klases piektais labākais braucējs Edijs Ošs. Tieši Edijs ir kopvērtējuma līderis, taču starp abiem ir tikai četri punkti (95:91). Tas nozīmē – kurš labāks Brenguļos svētdien, tas uzvar visā sezonā! Starks gan ir pesimistisks par savām izredzēm, jo garā sezona Latvijas un Baltijas autokrosa čempionātā, kā arī Krosa komisijas kausā atstājusi nopietnas sekas uz tehnikas gatavību – Latvijas čempiona tituls un Baltijas bronza nāca smagi.

 

Tomēr šīs nebūs vienīgās zvaigznes svētdienas cīņā. Šovam gatavojas arī leģendārie Open klases bijušie čempioni Raimonds Jerāns (Latvijas čempions 2008., 2009., 2011. un 2012. gadā) un Jānis Kozlovskis (Latvijas čempions 2010. gadā, šogad vicečempions Latvijā un bronzas medaļnieks Baltijā). Startam Brenguļos gatavojas arī 2010. gada Latvijas čempions 2000 Super klasē Jānis Spīķis, kāarī 2013. gada Latvijas un Baltijas čempions 1600 klasē, LAF Krosa komisijas kausa uzvarētājs Andis Kļava, kurš šogad LČ un BČ noslēdza otrajā vietā. Komplektā ar jaunāko 2000 Super čempionu Starku, krosa klase būs aizraujošs notikums.

 

Jāpiebilst, ka LAF Krosa komisijas kauss ir seriāls, kurā kopā startē visu Latvijas čempionāta salonautomašīnu klašu dalībnieki, izmantojot sacīksti gan kā treniņu, gan kā iespēju samērīt spēkus ar citu klašu līderiem.

 

Informācija: www.autocross.lv

 

###

Informācija par folkreisu:

Folkreiss ir autokrosa un rallijkrosa tipa zemu izmaksu sporta veids, kas ir kā viena no pirmajām iespējām izmēģināt spēkus oficiālās autosacīkstēs. Folkreiss ir izmaksu ziņā pieejams, jo, lai arī cik ļoti līderi vēlētos ieguldīt finanses savu automašīnu sagatavošanā, jebkurš sacensībās klātesošais (no 18 gadiem) var iegādāties jebkuru dienā startējošo automašīnu var iegādāties par fiksēto samaksu – 950 eiro, turklāt auto īpašnieks nedrīkst atteikties mašīnu pārdot. Tas mazina centienus mašīnas tehniski pārāk attīstīt, saglabājot piezemētus un savstarpēji līdzīgus spēku samērus. Informācija par Folkreisu sasniedzama www.autocross.lv, LAF Folkreisa darba grupā (26579000, viesturs.saukans@laf.lv).

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

Baumanis Vācijā turpinās cīņu par godalgām Eiropas čempionātā rallijkrosā

Thursday, 18. September, 2014.

Latvijas sportists Jānis Baumanis, kurš startē Eiropas rallijkrosa čempionāta “Super 1600″ klasē apņēmības pilns šajā nedēļas nogalē, 20. un 21. septembrī, notiekošajā posmā Esteringas trasē Vācijā turpināt cīņu par godalgām čempionāta kopvērtējumā.

Patlaban J. Baumanis kopvērtējumā atrodas 4. vietā un no 3. vietā esošā dāņu braucēja Ulrika Linnemana atpaliek piecus punktus. Vācijas posmā J. Baumaņa uzdevums ir uzrādīt pēc iespējas labāku rezultātu un izcīnīt vērtīgus punktus, lai sezonas noslēgumā atgrieztos starp trīs labākajiem braucējiem un izcīnītu godalgu Eiropas rallijkrosa čempionātā.

“Sacensība būs ļoti spraiga, jo esmu vienīgais starp šī čempionāta labākajiem 12 braucējiem, kurš iepriekš nav braucis Vācijas trasē. Tas gan nemazina manas izredzes, jo arī Beļģijas trasi iepriekš nebiju braucis, taču jau no paša sākuma varēju uzrādīt labākos apļa laikus,” stāsta J. Baumanis.

J. Baumanis sacensībām Esteringas trasē gatavojies ļoti rūpīgi, pētot video ierakstus un konsultējoties ar citiem braucējiem par trases īpatnībām.

Esteringas rallijkrosa trase atrodas 35 kilometrus no Vācijas pilsētas Hamburgas, valsts ziemeļos. Trase var uzņemt 10 000 skatītāju, kas ir ievērojami mazāk nekā Loeā trase Francijā, kur sacensības norisinājās pirms divām nedēļām.

Trases kopējais garums ir 952 metri, no tiem 60% ir asfalta segums.

Divus posmus pirms 2014. gada sezonas beigām J. Baumanis ar izcīnītiem 114 punktiem atrodas 4. vietā. Kopvērtējuma līderis ar 163 punktiem ir krievu braucējs Sergejs Zagumenovs. 2. vietā ar 145 punktiem atrodas viņa tautietis Nikita Misuļa, bet labāko trijnieku noslēdz dānis U. Linnemans, kuš šosezon sakrājis 119 punktus.

Pavisam nedaudz, 11 un 14 punktus, no J. Baumaņa atpaliek attiecīgi Timurs Šigabudinovs un Ondrejs Smetana.

Maksimālais punktu skaits, ko iespējams izcīnīt vienā posmā ir 30 punkti.

Neraugoties uz lielo konkurenci šogad sportistiem no Latvijas ir izredzes izcīnīt godalgotās vietas gan “Super 1600″, gan “Super Car” klasēs, kur Reinis Nitišs pēc aizvadītiem astoņiem no 12 posmiem atrodas 2. vietā.

Jāņa Baumaņa startus Eiropas rallijkrosa čempionātā atbalsta “SET Promotion”, SIA “PATA AB”, “SIG Roofing”, raidījums “Tavs Auto”, SIA “Timberex Group” un SIA “R.J.A. Logistics”.

Informāciju sagatavoja:

Dzintars Hmieļevskis
Mob.: 25954279
e-pasts: prese@janisbaumanis.com

Reini Nitišu Pasaules RX Vācijas posmā sagaida līdz šim lielākais konkurentu skaits

Thursday, 18. September, 2014.

Reinis Nitišs nedēļas nogalē Vācijā piedalīsies Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) devītajā posmā. Nitiša pārstāvētajā, prestižākajā Supercar klasē, pieteikumi saņemti no 41 dalībnieka, padarot sacensības Vācijā par visa čempionāta līdz šim sportistu pieteikumiem bagātāko posmu.

Reinis Nitišs Pasaules RX astoņu posmu laikā iekrājis 156 punktus un uz Vāciju dodas kā otrs ātrākais pilnpiedziņas Supercar pilots. Čempionāta līderpozīcijā šobrīd atrodas 2003. gada World Rally Championship uzvarētājs Petter Solberg, kurš ieguvis 184 punktus, bet trešajā vietā ar 146 punktiem ierindojas 2013. gada Global Rallycross Championship uzvarētājs Toomas Heikkinen.

Pasaules RX devītais posms norisināsies Buxtehude pilsētas952 metrus (60% asfalts, 40% grunts) garajā Estering trasē, kas pēc apļa garuma ir īsākā no trasēm, kādā līdz šim startējuši Pasaules RX dalībnieki. Iepriekšējās sezonās Nitišs šajā trasē divas reizes startējis ar Super1600 klases automašīnu – 2012. gadā iegūstot 15. vietu, savukārt pērn, noslēdzošajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā, izcīnot uzvaru.

“Ļoti izšķirīgs šajā trasē ir pirmais līkums – tas ir šaurs, lēns, teju 180 grādi – visām automašīnām tajā vienlaicīgi vietas nav. Pēc starta visi dalībnieki cieši viens otram seko un nevar zināt, cik piesardzīgi vai droši brauks konkurenti – nevari būt drošs, ka netiksi iesaistīts kādā sadursmē. Notikumi pirmajā līkumā pēc starta būs nedaudz arī laimes spēle, jo ne vienmēr pirmais, kurš šajā līkumā iebrauc, ir pirmais, kurš no šī līkuma izbrauc. Skatītājiem, kuriem interesē sadursmes, pirmajā līkumā noteikti būs ko redzēt! Arī trases konfigurācija un segums nepieļauj plašas variācijas, tiklīdz sāc braukt nedaudz piesardzīgāk, tā apļa laiki strauji pasliktinās. Tāpēc paredzu, ka visi dalībnieki brauks maksimāli ātri jau sākot ar pirmo kvalifikācijas kārtu.

Supercar klasē pieteicies rekordliels dalībnieku skaits, startēs vairāki braucēji, kuri nepiedalās visos sezonas posmos, viņi īpaši centīsies pierādīt saviem atbalstītājiem, ka ir ātri un spēj cīnīties ar šā brīža Pasaules RX līderiem par augstākajām vietām.

Uz Vāciju došos ar patīkamām atmiņām – pagājušā gadā šeit uzvarēju, lai gan finālā startēju no otrās starta rindas – šo iepriekš gūto pieredzi centīšos apvienot ar Supercar braukšanas stilu, lai šajā spēcīgajā konkurencē gūtu pēc iespējas augstvērtīgāku rezultātu,” piesardzīgs pirms došanās uz Vāciju ir Reinis Nitišs.

Pasaules RX Vācijas posma izšķirošos notikumus ar komentāriem latviešu valodā varēs vērot kanālā Viasat Sport Baltic. Translācija ierakstā sāksies svētdien, 21. septembrī, plkst. 23:40. Savukārt sacensību finālbraucienu tiešraide ar komentāriem angļu valodā tiks pārraidīta Pasaules RX oficiālajā interneta mājas lapā www.rallycrossrx.com, un tā sāksies svētdien, 21. septembrī, plkst. 15:00.

Atgādināsim, ka jaunumus un citu informāciju par Reiņa Nitiša startiem, varat uzzināt arī interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com un sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Reiņa Nitiša starts Pasaules RX iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz LDz Infrastruktūra, Ošukalns, Stokker, Sonora, kā arī Brēķu Studenti, DLLA, Inos un XL Transports. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls Delfi.

Pasaules RX Vācijas posma norises grafiks:

Piektdiena, 19. septembris:

17:00          Preses konference ar Reiņa Nitiša dalību

1. kvalifikācijas kārtas starta vietu izloze

Sestdiena, 20. septembris:

12:00                    Treniņbraucieni

14:15          1. un 2. kvalifikācijas kārta

Svētdiena, 21. septembris:

9:15            Treniņbraucieni

10:30          3. un 4. kvalifikācijas kārta

15:00          Translācijas (tiešraide) sākums www.rallycrossrx.com, angļu valodā

16:00                   Finālbraucieni

16:50          Apbalvošana

23:40          Translācijas (ieraksts) sākums Viasat Sport Baltic, latviešu valodā

Drifta sezonas noslēgumā Biķerniekos uz starta arī Austrumeiropas čempions Blušs

Thursday, 18. September, 2014.

Jau šajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē norisināsies pēdējās šī gada drifta sacīkstes Latvijā –  grandiozais Latvijas drifta sezonas noslēgums. Bez jau ierastajiem braucējiem uz starta sestdien, 20. septembrī, stāsies arī divi īpaši viesi – tikko kā par Austrumeiropas čempionu kļuvušais Kristaps Blušs un „Evil Empire” seja Sergejs Kabargins.

Latvijas drifta kausa sestajā un Latvijas drifta čempionāta „RIGA DRIFT CHALLENGE”  septītajā posmā uz starta solās iziet ļoti kupls dalībnieku skaits, jo jau šobrīd savu dalību apstiprinājuši vairāk nekā 50 braucēji, to starpā arī vairāki kaimiņvalstu piloti. Spilgtākais no tiem noteikti ir jau minētais Kabargins, kurš brauks ar savu 750 zirgspēkus attīstošo un vizuāli iespaidīgo Toyota Supra. Atraktīvu sniegumu rādīs arī igaunis Kristjan Salmre, kurš sacensībās piedalās ar spilgti rozā 5. sērijas (E34) BMW.

 

Aizraujošas kopvērtējuma cīņas sagaidāmas visās trijās klasēs, jo uz kopvērtējuma medaļām pretendē kupls braucēju skaits. Street ieskaitē pārliecinošs līderis ir Dainis Akmentiņš, tomēr aiz viņa ir septiņi braucēji, kas pretendē uz otro un trešo kopvērtējuma vietu. Savukārt ProAm klasē galvenā cīņa notiks par titulu, jo līderi Reinis Frīdbergu un otrajā vietā esošo Guntaru Laizānu šķir vien 21,5 punkti.

 

Arī PRO klasē cīņas solās būt ļoti karstas, jo uz spēles ir Latvijas drifta čempiona tituls. 37 punktu pārsvaru pār limbažnieku Ivo Cīruli ir iekrājis Ēriks Ulass, tomēr drifts tieši ar to ir burvīgs, ka viena neparedzēta kļūda un viss var sagriezties kājām gaisā. Papildu intrigu pēdējā posmā dos Bluša un Kabargina starts, jo abi divi noteikti iesaistīsies cīņā par uzvaru un pjedestāliem.

 

Piektdien, 19. septembrī, Biķernieku trasē tiks aizvadīti oficiālie pirms sacensību treniņi. No 16:00 līdz 19:00 trasē trenēsies Latvijas drifta kausa Street un ProAm klašu braucēji, savukārt no 19:10 līdz 20:30 trasi ar dūmiem piekūpinās Latvijas drifta čempionāta PRO klases piloti.

 

Īstās bezkompromisa cīņas trasē gan, protams, būs redzamas  sacensību dienā – sestdienā, 20. septembrī. Tiem skatītājiem, kuri vēlēsies redzēt pilnīgi visus kvalifikācijas braucienus, trase būs atvērta jau no 11:00, tomēr lielā sacensību atklāšana ar tai sekojošo PRO kvalifikāciju un visu klašu finālbraucieniem paredzēta 14:00.

 

Ieejas biļešu cena iepriekš pārdošanā www.bilesuserviss.lv ir vien 7 eiro, bērniem (10-16 g.v.), 3. grupas invalīdiem un pensionāriem ieeja maksās 3,5 eiro, savukārt bērniem (līdz 9 gadu vecumam) un 1. un 2. grupas invalīdiem ieeja pasākumā būs bez maksas.

 

Latvijas drifta sezonas noslēguma dienaskārtība (20. septembris):

No 11:00 – Ieeja pasākumā skatītājiem

11:00-12:00 – Kvalifikācijas braucieni Street klase

12:00-13:30 – Kvalifikācijas braucieni ProAm klase

14:00 – Sacensību atklāšana un dalībnieku parāde

14:30-15:00- Kvalifikācijas braucieni PRO klase

15:00-16:00 Street klases finālbraucieni

16:00-18:00 Proam klases finālbraucieni

18:15-19:00 PRO klases finālbraucieni

19:10 Apbalvošana

 

Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi :
Facebook: Latvian Drift page
Twitter: Latvia drift
Draugiem.lv: Latvijas drifts un www.driftlatvia.com

 

Mūs atbalsta: Midland OIL, KUMHO TYRE, Lāčplēsis, TWIN auto- auto rezerves daļu tirgotājs, prodrift.lv BMWpower.lv, balticrace.lv, ss.lv, informatīvais uzziņu dienests 1188, www.traips.lv, Krāsu Forums, Degviela, Tipogrāfija Poligrama, sportacentrs.lv, tvnet.lv, LAF, www.travelnews.lv, DC shoes, automazgātuve Genarts, Battery energy drink, RISJ pirotehnikas veikals, Pizza Fly, TOMO hotel, BKSB, CSDD, Just bārs, Vējstikli, go4speed.lv, driftemotions.lv, Apsardze „BERKUTS” un STP.

 

Priekšlikumi rallija 2015. gada sezonai

Wednesday, 17. September, 2014.

LAF Rallija komisija lūdz iesniegt priekšlikumus 2015. gada LRČ nolikumam līdz š.g.16. oktobrim. Priekšlikumi iesniedzami rallijs@laf.lv vai personīgi LAF Rallija komisijā.

Ventspilnieki devītie 24 stundu sacensībās Francijā

Wednesday, 17. September, 2014.

Aizvadītajā nedēļas nogalē 13. un 14. septembrī Francijā, 60 kilometrus no Parīzes, jau 22 reizi tika rīkotas sacensības “24 Heures Tout Terrain de France”, kurās dalību ņēma latviešu ekipāža Igors Skoks/ Rūdolfs Skoks/ Arvis Piķis (komanda „Tempo 24H”), braucot ar automobili Mitsubishi Pajero. 66 komandu konkurencē Latvijas komanda izcīnīja 9. vietu absolūtajā vērtējumā un 4. vietu savā klasē.

Jau desmito gadu pēc kārtas 24 stundu sacensībās Francijā dalību ņem kāda no latviešu komandām. Šī bija devītā reize Igoram Skokam, kurš izveidojis ventspilnieku ekipāžu „Tempo 24H”, un jau ceturto gadu startē kopā ar dēlu Rūdolfu Skoku un komandas mehāniķa Agra Piķa dēlu Arvi Piķi.

 

Ja iepriekšējā gadā nepārtraukti lija lietus, tad šogad sportistus lutināja silts un saulains laiks. Startu latvieši uzsāka no 13.starta pozīcijas. To viena apļa kvalifikācijas braucienā izcīnīja Igors Skoks 66 ekipāžu konkurencē.

 

Uz starta stājās 64 ekipāžas, un jau pēc pirmā veiktā apļa ventspilnieku ekipāža pacēlās uz sesto pozīciju, bet pēc desmit aizritējušām stundām atradās augstajā trešajā vietā. Nākošās četras stundas pirmās trīs vadošās ekipāžas savās pozīcijās palika nemainīgas.

 

Kad sacensībās bija  pavadītas 16 stundas, izdangātajā un ļoti bedrainajā trasē Mitsubishi Pajero tika norauts kardāns un Igoram Skokam nācās iebraukt servisa zonā. Mehāniķi, apskatot mašīnu, ieraudzīja, ka tehniskās problēmas ir smagākas kā sākumā tika domāts. Remontējot auto, aizritēja dārgais laiks – viena stunda un desmit minūtes.

 

Kad ventspilnieku ekipāža atgriezās trasē, rezultātu tabulā tā bija noslīdējusi uz 13.vietu. Lai gan mūsu sportisti gandrīz nemainīgi uzrādīja otro labāko laiku, noķert un apsteigt izdevās tikai dažas ekipāžas. Arvim Piķim 8,2 kilometrus garajā trasē izdevās uzrādīt tobrīd pat ātrāko laiku 7:05,32. Kad līdz finišam bija atlikušas apmēram 30 minūtes, latvieši atradās 11.vietā, bet finišēt izdevās devītajiem no 52 finišējušām ekipāžām.

 

Pēc sacensībām visi piloti kā viens atzina, ka braukt šoreiz bijis fiziski ļoti grūti. Igors Skoks atklāja: „Lai gan man joprojām nav pārliecība, ka varam finišēt pirmajā trijniekā un konkurēt ar tehniski ļoti ātrajām un jaudīgajām franču uzbūvētajām automašīnām, prieks, ka ilgu laiku spējām noturēties pirmajā trijniekā. Pat nezinu, kurā brīdī cieta mašīnas kardāns, jo trase bija tik bedraina un smaga, ka tas varēja notikt jebkurā vietā. Šoreiz tā bija gandrīz par diviem kilometriem īsāka, tāpēc ātri vien tajā veidojās tā saucamās „kamieļmuguras un trepes”. Mālainais segums, lai gan tika piebraukts un kļuva līdzīgs asfaltam, tas bija ļoti grumbuļains un bedrains. Prieks, ka aug mūsu ekipāžas pilotu braukšanas meistarība un stabilitāte. Mehāniķi Agris Piķis un Gunārs Briedis uzbūvējuši tiešām labu un spēcīgu mašīnu.”

 

Interesantā un dramatiskā cīņā pirmo vietu izcīnīja franču komanda „Factory Nemsis” – S.Barbry/ Y.Tartarin/ G.Lansac/ B.Barbry (automašīna „Nemesis R”), kuriem izdevās apsteigt trīs gadus neuzvaramo komandu „JMS Racing” (automašīna „JMS EVO2”) – N.Clerget/ S.Finkelstein/ J.Schmit/ O.Bossard.

 

Augstākais latviešu sasniegums sacensībās “24 Heures Tout Terrain de France” desmit gadu laikā ir 4. vieta 2008. gadā, kuru izcīnīja ekipāža Igors Skoks/ Māris Saukāns/ Agris Piķis.

Ventspilnieku komanda „Tempo 24H” – IgorsSkoks/ Rūdolfs Skoks/ Arvis Piķis, četras reizes startējot šajās sacensībās, augstāko vietu izcīnīja 2012. gadā, kad viņi ierindojās 8.vietā.

 

 

Foto un teksts: Iveta Kaminska (žurnāls „AutoEuro”)

Komandas “Tempo 24H” menedžere

Gladiatoriai 4×4 noslēdzies.

Wednesday, 17. September, 2014.

Aizgājušajās brīvdienās Lietuvā norisinājās Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta 4.posms, Tūrisma kausa izcīņas 4. posms, 4×4 NEZ Championship 3. posms, Lietuvas kausa izcīņa bezceļu sportā (Dubļu Ērglis) 2.posms (Latviešu Ērgļiem noslēdzošais šajā sezonā), kā arī Lietuvas atklātais čempionāts bezceļu sportā.

Lietuvā TR 1 klasē uzvaras laurus plūca Dzintars Urniežus ar stūrmaņiem Induli Pakalnīti un Jāni Kancānu. Viņiem tas izdevās pateicoties izcilam sniegumam trijos specposmos no četriem. Otrie – mājiniekus Vaidotas Paškevičius ar Rokas Danilevicius, trešajā vietā atstājot Viktoru Pahomovu ar stūrmani Viesturu Tučinu. Izkārtojums rezultātu tabulā kārtējo reizi apliecina to, ka Latvijas Dubļu skola ir godam izieta J

Lietuvā TR 3 tika pārstāvēta neierasti kuplā skaitā – 8 ekipāžas un raugoties rezultātu tabulā, šķiet, ka mājinieki nebija gatavi  īstai TR 3 trasei. Šajā klasē pirmie ir Hardo Mere un Ivar Parks, aiz sevis atstājot mūsu leģendāro Zeizu ar stūrmani Zeizu. Šo divu ekipāžu nu jau par tradīciju kļuvusī duelēšanās priecē gan pašus, gan arī skatītājus. Trešie – mūsu pašu vēl nesen OPEN klasi pārstāvējušie Armands Apsītis ar stūrmaņiem Agni Asmi un Jurģi Vilcānu

Tūrisma kausa izcīņā Lietuvā uzvarēja Freibergu dinastija – kāds pārsteigums J. Otrajā vietā mājinieki – Justinas Putys ar stūrmani Valdemaras Milaševskis. Trešie -  Surens  Jegiazarjans ar stūrmaņiem Imantu Vidiņu un Zinti Kozlovu.

Dubļu Ērgļiem Lietuva bija šīs sezonas pēdējais posms. Mazo Dubļu Ērgļu ieskaitē rezultāti Lietuvā ir sekojoši – pirmie ir Romans Ermolajevs ar stūrmani Innu Stecko, ar šo nodrošinot sev trešo vietu gada kopvērtējumā Latvijā. Otrie Lietuvā Vadims Seleckis ar stūrmani Sanitu Selecku, taču ar šo viņiem pilnīgi pietika, lai nodrošinātu gada vērtējumā pirmo vietu. Lietuvas sacensībās trešo vietu izcīnīja Ēvalds Madernieks ar stūrmaņiem Igoru Ļeonoviču un Jāni Vētru – tas viņiem gada kopvērtējumā ļauj atrasties otrajā vietā.

Lielajiem Ērgļiem Lietuvā pirmā vieta Ģirtam Gailītim un Aigaram Miķelsonam, kā otros atstājot Kārli Birznieku ar stūrmani Valdi Ločmeli. Kopvērtējumā rezultāts identisks, vien trešajā vietā, nestartējot Lietuvā, atrodas Ivans Bergmanis ar stūrmaņiem Mārtiņu Jēkabsonu un Juri Stonku.

Apsveicam Dubļu Ērgļus ar veiksmīgi aizvadītu sezonu.

Vēlamies atgādināt, ka šīs sezonas noslēdzošais posms Latvijas atklātā Trofi reidu čempionātā, 4×4 NEZ Championship un Tūrisma kausa izcīņā norisināsies Igaunijā, Sirgalā – Avo Sults Memorial race, kas sāksies 2014.gada 21.novembrī, plkst. 12.00. Igaunija vienmēr garantē ekstrēmas sacensības, pat neatkarīgi no organizatoru pūliņiem – laika apstākļi neliek vilties. Vai šogad jau būs uzsniedzis sniegs vai arī peldēt varēs nelaužot ledu? To būs iespēja noskaidrot ierodoties un baudot.

Latvijas autokrosa čempioniem Bredikam un Klipai pievienojas Starks, Maševskis un Vanters

Monday, 15. September, 2014.

Lietuvā, Šakjai trasē noslēdzies Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāts. Pirms pēdējā posma zināmajiem šā gada čempioniem Agrim Bredikam (Open) un Beatei Klipai (B600 bagiji) pievienojušies trīs jauni čempioni, kuri sasnieguši savus pirmos titulus: Andis Vanters (1600), Mārtiņš Starks (2000 Super) un Kristaps Maševskis (VAZ Klasika). Klipai, kā arī Jurim Spīķim (2000 Super) tikuši Baltijas čempiona tituli.

Sacīkste Lietuvā tika gaidīta ar nepacietību, jo klasēs, kurās nebija priekšlaicīgi noskaidroti čempioni – 1600, 2000 Super un VAZ Klasika – titula pretendenti katrā bija vismaz četri. Līdz ar to arī cīņu drāma bija īpaša.

1600 klasē uz titulu pretendēja Andis Vanters, pērnais čempions Andis Kļava, kā arī sezonas debitants Rūdolfs Bogens un Raimonds Mūrnieks. Finālā no starta uz brīdi vadībā izvirzījās Bogens, taču drīz pēc nonākšanas līderpozīcijā viņa auto apmeta kūleni. Lai gan cēsinieks tika līdz finišam sestajā vietā, rezultāts atnesa bronzas medaļu. Vanters aizvadīja stabilu braucienu, un kā līderis kopvērtējumā varēja palaist priekšā ātro lietuvieti Giedrju Stoni, izvairoties no bīstamām kontaktcīņām. Stonis pirmais, Vanters otrais, kļūstot par Latvijas čempionu. Kļava trešais posmā, ar ko pietika sudraba medaļai.

2000 Super klasē finālā no starta līderu vidū aizbrauca čempionāta favorīts Juris Spīķis, un vēl viens no pieciem pretendentiem Rihards Dainis. Pārējie trīs titula dalītāji – līderis Mārtiņš Starks, Ainārs Kenigsbergs un Edijs Varnas iejuka 12 dalībnieku pulka vidū. Taču drīz Spīķis avarēja, bet Dainis izstājās ar tehnikas problēmām, kas sagrieza medaļu dalīšanu ar kājām gaisā. Turklāt Starka auto piedzīvoja ātrumkārbas problēmas, kā dēļ viņš palika arvien lēnāks, un riņķoja šķietami bezcerīgā astotajā vietā. Tiesa, arī atlikušie konkurenti Kenigsbergs un Varnas nebija augstās vietās, sīvā cīņā spēkojoties par sesto vietu. Tā kā Kenigsbergs noturēja Varnas uzbukumus un finišēja sestais, Latvijas čempionāta kopvērtējums kļuva izdevīgs Starkam. Mārtiņš sezonā sakrāja 37 punktus, Varnas kļuva par vicečempionu ar 36 punktiem, 36 punkti arī Kenigsbergam, tomēr pēc papildnosacījumiem – bronza.

2000 Super finālā pēc mūsu līderu neveiksmēm pjedestālu sagrāba lietuvieši: Simons Kazbars, Šarūns Skaburskis un Egidijs Mažeika. Izstāšanās un lietuviešu panākumi gan netraucēja Baltijas čempiona titulu nodrošināt Jurim Spīķim.

Arī VAZ Klasika cīņās tituls tika dalīts ne mazāk dramatiski. Uz čempiona titulu pretendēja Kristaps Maševskis, Arnis Odiņš, Kalvis Tēts, Imants Kolomenskis un Edijs Zimza. Finālā no starta līderpozīcijā nonāca Arnis Odiņš, turot pozīciju līdz pat sacīkstes vidum, tuvojoties Latvijas čempiona titulam. Taču pēkšņas mašīnas degvielas padeves problēmas lika Odiņam pusminūti stāvēt trases malā, līdz auto atkal iedarbojās. Tomēr zaudēts jau bija viss – jaunie līderi bija pārāk tālu. Tiesa, izstājās gan Kolomenskis, gan Zimza, arī zaudējot cerības uz titulu. Taču trešajā vietā aiz Lietuvas braucējiem Daiņa Pilipaviča un Egidija Nešvīda atradās Maševskis. Šādā secībā trijotne iebrauca finišā, bet ceturtais bija Tēts, kas Latvijas čempionāta kopvērtējumā nozīmēja Kristapa čempiona titulu un Kalvja otro vietu, bet Odiņam tika trešā pozīcija. Posma rezultāti gan mainījās – Pilipavičam tika anulēta pirmā vieta par konkurenta mašīnas sišanu, taču tas tikai pastiprināja Maševska un Tēta pārākumu, kuri abi pēdējā posmā varēja lepoties ar pjedestāla pozīcijām un sasniegtajiem kopvērtējuma panākumiem.

Open klasē par Latvijas čempionu posmu pirms sezonas beigām jau bija kļuvis Agris Brediks. Tāpēc viņš nedēļas nogalē varēja apmeklēt RallycrossChallenge sacīksti Čehijā, kurā SuperCar klasē guva otro vietu. Atlika sadalīt vicečempiona titulu, taču arī šī cīņa bija nosacīta, jo otrajā vietā bijušais Lauris Unāms pēdējā brīdī atteica dalību neglābjama mašīnas motora defekta dēļ. Tas nozīmēja, ka pavisam maz līdz otrajai vietai kopvērtējumā pietrūka Jānim Kozlovskim – finišējis ceturtais Lietuvā, Jānis otro gadu pēc kārtas vicečempiona godā. Trijniekā savās mājās lietuvieši – Dovids Vaitkevičs, Sauļus Kairaitis un Arturs Navicks.

B600 klasē čempiones titulu bija nodrošinājusi Beate Klipa, taču viņas uzdevums bija sasniegt arī Baltijas čempiones nosaukumu šajā klasē. Tas izdevās pārliecinoši, jo Šakjai tika uzvarēti divi no trim kvalifikācijas braucieni, kā arī fināls. Otro vietu finālā guva Rihards Baumanis, bet trešais – igaunis Keivo Koivs, kuram panākums atnesa vicečempiona titulu gan Latvijas, gan Baltijas ieskaitē. Drāmu piedzīvoja viens no ātrākajiem sezonas braucējiem Dāvis Aupe, kurš pretendēja uz vicečempiona titulu Latvijā un čempiona titulu Baltijā: izstāšanās fināla pirmajā pagriezienā izmeta viņu no abu kopvērtējumu trijniekiem, jo trešo vietu gan LČ, gan BČ guva Valters Zīverts.

Buggy 1600 klasē, kurā nav Latvijas čempionāta ieskaite, bet Baltijas čempions jau bija zināms (Māris Līcis), atlika noskaidrot pārējos medaļniekus. Dramatiskā cīņā par vicečempionu kļuva Līča komandas biedrs Intars Grandāns, kas ir viņa augstākais rezultāts karjerā. Trešais – lietuvietis Tautvids Urba.

2014. gada Latvijas autokrosa čempionāta sezona bija viena no sportiski aizraujošākajām sporta veida vēsturē. Arī augušais dalībnieku skaits visās klasēs iezīmē cīņu saasināšanos un skatītāju tūkstošu interesi.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

„Dzintara Aplis 2014” noslēdzas ar rekordlielu dalībnieku skaitu

Monday, 15. September, 2014.

Aizvadītajā svētdienā, 14.septembrī Biķernieku trasē risinājās vēsturisko spēkratu autošosejas sacensība „Dzintara Aplis 2014” noslēdzošais – 7. posms – ar rekordlielu dalībnieku un skatītāju skaitu, kur uz trases kopā izgāja 90 sportisti.

Divos braucienos „Dzintara Aplis 2014” 7.posma sacensībās dalībnieki startēja VAZ, Volga un Formula klasēs.  Vienlaikus ar ar noslēdzošo posmu Biķernieku trasē risinājās sacensības arī  „Žiguļu Kauss 2014” (VAZ Tuss) 8.posmā, Latvijas čempionāta posms Nacionālajā klasē, Volgu klasē un Kumho Challenge ieskaitē.

„Ir aizvadīti septiņi Dzintara Apļa posmi. Četri no tiem pie mums, trīs – Pērnavā. Sacensībām piesakās arvien vairāk dalībnieku, arī skatītāju skaits ir audzis. Tas nozīmē, ka esam kļuvuši interesanti ne tikai sportistiem, bet arī apmeklētājiem.  Paldies visiem dalībniekiem par šo aizraujošo un pilnvērtīgo sezonu,” par aizvadīto „Dzintara Aplis 2014” sezonu vēsta Biķernieku kompleksās sporta bāzes direktors Normunds Lagzdiņš

Sacensībās tika noskaidroti „Dzintara Aplis 2014” 7.posma uzvarētāji, kur volga klasē startēja 16 dalībnieki, VAZ klasē 23 un 14 – formulas ieskaitē. VAZ 1300 klasē pirmo vietu izcīnija Aivars Laipnieks, iegūstot otro gadu pēc kārtas arī ceļojošo kausu. Otrajā vietā – Mārtiņš Lagzdiņš un trešajā – Matīss Mežāks. VAZ 1600 klasē pārliecinošu līderpozīciju saglabāja Pēteris Laipnieks, izcīnot trešo gadu pēc kārtas ceļojošo kausu. Otrajā vietā Kristapu Ābolu un trešajā Adomu Petrovu. Volga klasē uzvaru izcīnīja Antons Dolgopolovs, otro – Ainārs Šēnfelds un trešo – Ivars Janeks. Formulas ieskaites dalībnieki startēja Formula Mondial un Formula Easter klasēs. Formula Easter klasē pārliecinošu uzvaru izcīnija Andris Griķis, atstājot aiz sevis igauņu braucēju Taivo Ninnas. Trešajā vietā – Ingus Zirnītis. Savukārt Formula Mondial klasē līderpozīcijas izcīnija igauņu pārstāvji Jaak Kuul un Ain Lahker, trešajā vietā atstājot Induli Rukutu.

 „Šo posmu aizvadījām ar rekordlielu dalībnieku un apmeklētāju skaitu. Patīkami redzēt, ka arvien vairāk piedalās sportisti no Lietuvas. Ja sākumā tie bija 2-3, tad šajā posmā jau 6 dalībnieki. Tagad neliela atelpa un sāksim darbu  pie 2015. gada sezonas, kura paredzēta arī septiņos posmos,” par aizvadītājam sacensībām saka N. Lagzdiņš.

Otro reizi „Dzintara Aplis” ietvaros, Biķernieku trasē startēja “Žiguļa kauss 2014″ dalībnieki Satelītklases ieskaitē, kuri aizvadīja sacensību 8.posmu ar 21 dalībnieku skaitu. Uzvaru šajā posmā izcīnija Kristaps Grunte, otrais Rimants Freimanis un trešais – Dainius Petrulis.

Vienlaikus risinājās sacensības Kumho Challenge un Nacionālās klases ieskaitēs, kurā startējā 16 dalībnieki. Nacionālajā klasē uzvaras laurus plūca Igors Zubkovs, atstājot aiz sevis Krievijas pārstāvi  Dmitriju Savatevu. Trešo vietu ieguva Ruslanu Rilcinu. Savukārt Kumho Challenge ieskaitē uzvaras izcīnija Jānis Ciekals, Kristaps Mietulis un Artjoms Koclamazasvili.

Video atskats no „Dzintara Aplis 2014” 7.posma treniņbraucieniem un parādes: http://youtu.be/ADwKvCVjCRA

Vēsturisko spēkratu sacensības autošosejā „Dzintara Aplis 2014” risinājās septiņos posmos, četri no tiem Rīgā, Biķernieku trasē, trīs – Igaunijā, Pērnavā.

Vēsturisko automobiļu sacensības Latvijā tiek organizētas sadarbībā ar „Ghetto Family”, biedrību „Latvijas antīko automobiļu klubs” un Rīgas Motormuzeju.

 

Atbalsta: Ghetto Family, Biķernieku sporta kompleksa bāze, CSDD, Latvijas Antīko automobiļu klubs, Rīgas Motormuzejs, GoldGroup , Skrīveru saldumi, auto mazgātuve „Song Wash”, Kartinga halle „Ātruma cilts”, Prolong.

Informē: Go4Speed, Draugiem.lv.

 

Papildus informācija:

Kristaps Kalniņš, „Dzintara Aplis 2014” organizators

Tālr. +371 28646092 , E-pasts: kristapsk89@gmail.com

Informāciju sagatavoja:

Austra Jātniece, „Ghetto Family” preses sekretāre

Tālr.+371 28216966; E-pasts: prese@ghettogames.lv

“Viekšniai” rallijsprintā ātrākais no latviešiem Kārlis Nebars

Monday, 15. September, 2014.

Rallijsprints “Viekšniai” šogad bija Lietuvas un Latvijas rallijsprinta čempionātu apvienotais posms.  Sestdien, 13.septembrī Mažeiķu apkārtnē notiekošajās sacensībās startēja 46 ekipāžas.

Lietuvas sacensību ātrumposmi, kā finišā atzina vairāki sportisti, mūsu braucējiem bija nedaudz neierasti –  pārsvarā  garas taisnes, kas beidzas ar asiem līkumiem.
Ātrākie “Viekšniai” bija patreiz trešajā vietā Lietuvas rallija čempionāta I grupā esošie Giedrius Notkus/Daluis Strižanas. Savukārt Kārlis Nebars/Gundars Berķis, kaut arī noslēdzošajā ātrumposmā zaudēja daudz laika dažādu tehnisku problēmu dēļ, kopvērtējumā finišēja otrie.

Trešo vietu kopvērtējumā un pirmo Latvijas 4WD klasē izcīnīja Raimonds Rozentāls ar Mārtiņu Mietiņu.

Aigara Bajāra un Edgara Avena ekipāža Lietuvā ceturtie rallijsprinta kopvērtējumā un otrie Latvijas rallijsprinta čempionāta 4WD Open ieskaitē. Trešajā vietā 4WD Open klasē - Gatis un Ģirts Balgalvji.

4WD klasē otrais Ints Jeršovs/Gints Bērze, aiz viņa Kaspars Breijers/Gaidars Auns un Mikus Neško/Martins Briedis.

Emīls Blūms ar Reini Vilsonu “Viekšniai” tika apbalvoti kā 2WD Open ieskaites uzvarētāji, otrie šajā vērtējumā Arnis Alksnis un Armands Pārupe.

 

1600 klasē Latvijas rallijsprinta ieskaitē pirmie Kaspars un Zintis Koli, otrajā vietā Kristaps Lācis ar Armandu Ziemeli, trešā vieta klasē Laurim Bērziņam un Mārtiņam Indriksonam.

Ne bez starpgadījumiem, bet tomēr veiksmīgi finišu sasniedza arī vienīgā Classic kausā startējošā ekipāža Roberts Loķis/Artūrs Brūns.

Apbalvota tika arī Latvijas ekipāža Toms Zeļezņevs/Līga Liepiņa, kuri bija izvēlējušies startēt  Lietuvas rallijsprinta SG-1 ieskaitē.

 

Rallijsprints “Viekšniai” visiem tajā startējušajiem sportistiem nebija tik veiksmīgs un 15 ekipāžas finišu nesasniedza.

Tehnisku iemeslu dēļ no sacensībām izstājās Jāņa Vanaga, Jāņa Grīnberga un Ričarda Raimoda Vīksnas ekipāžas.

Jau pašā pirmajā ātrumposmā kūleni uzmeta Oto Patmalnieks, kura automašīnā pēc brīža ietriecās arī Toma Bindes žigulis.

Nopietnu avāriju piedzīvoja lietuvietis Egidijus Valeišas, kura BMW, atsitoties pret tiltiņa betona margām, ielidoja upē.  Pateicoties latviešu skatītājiem, ekipāžai tika sniegta palīdzība un pilots nodots mediķu aprūpē.

Pēc sacensībām LAF SAK vadītājs Juris Mūrnieks atzina, ka kopumā sadarbība ar lietuviešu rallijsprinta organizatoriem vērtējama pozitīvi un pieļāva iespēju, ka šāds apvienotais posms varētu tikt rīkots arī nākamajā sezonā.

Latvijas rallijsprinta čempionāta 8. posms “Latvija” norisināsies 19.oktobrī.

Augšā!