Jaunatnei

Šajā sadaļā tiks publicētas aktualitātes par plāniem un notikumiem jauniešu sporta veidos, tādā veidā veicinot jaunākās paaudzes entuziastu iekļaušanos Latvijas Automobiļu federācijas aktivitātēs.

Sākot ar 2008. gada sezonu Latvijas Automobiļu federācija kļuvusi par Latvijas Jauno satiksmes dalībnieku foruma atbalstītāju, tāpēc laf.lv būs atrodama informācija arī par šīs nākotnes satiksmes drošībai svarīgajām aktualitātēm.

Kroskarti

Jau vairākas sezonas Latvijas autosportā ienākuši kroskarti. Mazi bagiji, kurus vada gados jauni sportisti – mazākajās klasēs pat desmit, vienpadsmit gadus veci. Neskatoties uz sportistu jaunību un kroskartu šķietami mazos izmērus, tieši šī tehnika dažkārt izrādās ātrāko apļa laiku uzrādītāja nedēļas nogalē! Kroskarti ir jauna klase Latvijas autosportā, taču tiek veicināta. Kroskartu sacīkstes ir populāras Ziemeļeiropas valstīs, līdz ar to Latvijas labākajiem kroskartu braucējiem rodas iespēja jau bērnībā un agrā jaunībā cīnīties starptautiskā arēnā.

NEZ Ziemeļeiropas zonas kroskartu čempionāts

2008. gadā NEZ sistēmā debitēja NEZ Kroskartu čempionāts. Pēc veiksmīgas pirmās sezonas kopā ar NEZ Rallijkrosa čempionāta sacīkstēm 2009. gadā kroskarti uzsāk atsevišķu no rallijkrosa sezonu – no četriem posmiem tikai divi (Latvijā, Dānijā) notiks kopā ar rallijkrosa sacīkstēm. Tas nozīmē, ka NEZ kroskartu čempionāts iegūst stabilitāti un tā vērtība aug. NEZ kroskartu čempionāts ir lieliska iespēja jaunajiem sportistiem iegūt pirmo starptautisko sacīkšu pieredzi sīvā, spēcīgā konkurencē.

Beta bagiji

Beta bagiji ir klase pašiem mazākajiem – sportistiem jau no četru gadu vecuma. 2009. gadā Beta bagiji aizvadīs sešu posmu LAF Bērnu meistarsacīkstes, taču ārpus šī seriāla robežām Beta bagiju sacīkšu rīkotāji piedāvās arī dažādas kausa izcīņas un treniņu iespējas.

Augšā!